Som v ochrannej lehote počas skúšobnej doby?

veronikascz
19. okt 2017

Zdravím Vás, chcela by som sa informovať či som v ochrannej lehote, aj keď som dostala v skúšobnej dobe ? Teda myslím tým, či môžem ísť na PN ak mi ukončili pracovný pomer...za akúkoľvek radu ďakujem.

natalienka12
19. okt 2017

@veronikascz samozrejme

evittam
19. okt 2017
veronikascz
autor
19. okt 2017

Takze ak odnesiem PN zamestnavatelovi nasledujuci pracovny deň prvých 10dní mi plati PN zamestnávateľ a ostatné dni sociálna poisťovňa ? Hovorím správne ? 🙂 Ďakujem Vám za odpovede 🙂

loginexistuje
19. okt 2017

kedy si dostala vypoved resp. ukoncenie PP v skusovnej dobe?

evittam
19. okt 2017

@veronikascz Záleží od toho kedy ti skoncil PP. Ak uz skončil tak narok na PN mas do 7dni od skončenia PP a plati ju SP.

veronikascz
autor
19. okt 2017

Vypoved som dostala dnes, skušobna doba mi konči zajtra a od zajtra budem mat Pn..

evittam
19. okt 2017

@veronikascz PN na SP. Zamestnávateľ s nou uz nic nemá spoločné. Ty uz nie si zamestnanec.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denka81871
20. okt 2017

@veronikascz ja som to mala tak isto dostala som vypoved v skusobnej dobe ... je pravda ze po podpisani vypovede s tebou nema zamestnavatel nic spolocne a teda neplati ti ani prvych 10dni pnky a preto pnku nezanesies zamestnavatelovi ale rovno na socialku ... ja tak marodujem dodnes nakolko som na rizikovom lebo ked som im povedala v praci ze som tehotna tak mi hned dali vypoved podpisala som a na dalsi den som uz bola PN ... ale pokial si vypoved este nepodpisala tak ti musi zamestnavatel platit tych prvych 10dni

alenah31
20. okt 2017

@denka81871 a prečo by mala niečo podpisovať? Ona je v skúšobnej dobe....vtedy aj zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď bez udania dôvodu a z toho čo píše to aj urobil - dostala výpoveď deň pred ukončením skúšobnej doby.

lsimo
20. okt 2017

môžeš ísť kľudne na pn len ju zanes na sociálnu poisťovňu, oni ti ju budú preplácať, zamestnávateľ s tým už nemá nič 🙂

gondyo
20. okt 2017

ochranná lehota je 7 dní

olifcek
20. okt 2017

Je to skoncenie v sk.dobe, nie vypoved 😉 zamestnancovi to staci pisomne oznamit, zamestnanec nemusi ani nic podpisovat :-P

denka81871
20. okt 2017

@alenah31 no ja pisem s vlastnej skusenosti prisla som dali mi podpisat papiere a tak som podpisala a tiez som bola v skusobnej dobe ktora mi mala koncit o 6dni ... tak isto mi to aj pani na socialke povedala ze keby to nepodpisem platia mi prvych 10dni ale ked som podpisala tak uz somnou nic nemaju.... a ochranna lehota po podpisani vypovede pocas skusobnej doby su 3dni nie 7dni a to pisem zase len to co mi povedali na socialke 😉

olifcek
20. okt 2017

@denka81871 platili by Ti len tolko dni z tych 10, kolko by si bola este zamestnana.. zvysok uz SP.

olifcek
20. okt 2017

@denka81871 Ochranna lehota je vzdy rovnaka, i kebyze si zanestnana tyzden... Akurat sa ine obdobia rataju ako VZ 😀

alenah31
20. okt 2017

@denka81871 tak pani na sociálke trepala. Ak my ako zamestnávateľ dáme výpoveď v skúšobnej dobe len to písomne oznamujem....podpis zamestnanca nepotrebujem. Ak Vám dali niečo podpísať tak je to pre nich len potvrdenie o prevzatí, ale to je celé. My obyčajne posielame takúto výpoveď poštou. Aj keby si to nepodpísala zamestnávateľ žiadnych 10 dní platiť nebude. Pani na sociálke nemôže tvrdiť niečo viac než je písané v ZP. A ochranná lehota je 7 sedem dní po zániku nemocenského poistenia bez rozdielu.

denka81871
20. okt 2017

@alenah31
@olifcek ja sa nejdem hadat len pisem vlastnu skusenost a to co mi bolo povedane nic viac ... s toho co tu kazda pisete som ja mala v skutocnosti uuplne inak a mam to tak doteraz kedze som este stale na pn..takze asi tolko

denka81871
20. okt 2017

A este k tomu mi aj sama pani s personalneho s firmy povedala ze keby to nepodpisem platili by mi ale ked som podpisala tak uz somnou nic nemaju a ze pnku mam zaniest na socialku ... tak potom neviem ... ale ako som uz napisala to je len moja skusenost

viellik
20. okt 2017

Môže ísť na pn ale treba dodržať tú zakonnú lehotu, pokiaľ budeš mať už dnes alebo zajtra pn a zanesieš si ju na sociálku tak normálne budeš dostávať peniaze..

evittam
20. okt 2017

@denka81871 A co máš úplne inak, konkrétne? Tebe skončil PP pomer výpoveďou v skusobnej dobe, prvých 10dni plati zamestnavatel ale len pocas trvania PP, to ze ti dali nieco podpisat -vies aj co? Tak to je len o prevzati toho čo si podpisala. A to,ze ti nieco nejaka pani na SP povedala este neznamena,ze je to pravda, ci ti to dala pisomne aj s peciatkou SP?😉

patka24
20. okt 2017

@denka81871 tak pani z personalneho to asi trocha poplietla, a nic divne by na tom ani nebolo, u nas v robote, ked som bola na materskej a zastupovali ma, tak dva krat dali zamestnancom v skusobnej podpisat dohodu o ukonceni prac pomeru, pritom je to blbost, ci jedna, alebo druha strana len odovzdava oznamenie o ukonceni pp v skusobnej dobe bez protipodpisu

evittam
20. okt 2017

@denka81871 A co keby si nepodpisala-prevzatie vypovede v skusobnej dobe?! Tak by ti ju doručili inak a nemaju s tebou po uvedenom termine nic spolocne.😉 A to, že dostávas PN je v poriadku a ty máš ochrannu lehotu mesiacov ako tehotna to ti asi tetuska na SP nepovedela,ci?😉

evittam
20. okt 2017

@denka81871 ...8mesiacov

denka81871
20. okt 2017

@evittam
@patka24 ja som uz napisala ze toto je len moja skusenost ako som to mala ja a nepisem to vam ale pani co sa pytala tak sa nemusite hned tvarit najmudrejsie na svete a kazdy je blby zato ze mal nieco inak nez poviete vy ... a predstavte si ochranu ze budem dostavat peniaze je 6mesiacov nie 8 ale sak co ja idem pisat sak vy vieye vsetko najlepsie

denka81871
20. okt 2017

Najlepsie ked sa pojde autorka opytat na socialnu poistovnu a povedia jej najlepsie lebo tuto ste odbornicky vsetky este mna budete presviedcat o tom co som si zistovala ach milujem toto ...

evittam
20. okt 2017

@denka81871 Nie,nie som najmudrejsia na svete. Ale ovladam zákony a tuto problematiku. A si predstav plati co som pisala -ako tehotna si v ochrannej lehote 8mesiacov t.j.,ze ak by si ako tehotna dostala vypoved a išla kedykoľvek na PN do nástupu tak dostanes PN a aj MD, ak by ai nebola tehotná pocas trvania PP tak dostanes prd a ani MD.😉
Tu sa clovek snazi poradit a je za de.ila lebo "tetuska na urade povedala". Este raz-mas to pisomne?! Od tej tetusky? Mne uz tiež povedali vselico a nebola to pravda....
Takze sa ukľudni a nevyskakuj na zeny co tomu rozumeju.

evittam
20. okt 2017

@denka81871 Na SP ti povedia prd-cest vynimkam. Povedz nabudúce tej tetuske ci ti to da pisomne-uvidis čo ti povie.😉

evittam
20. okt 2017

@denka81871 No veď teoreticky dlhšie ani nemozes dostavat PN ako 6 mesiacov lebo ak si hneď na nu nastúpila ako si otehotnela-teda cca okolo 10.tt tak 6-8.tt pred pôrodom nastupujes na MD😉.

evittam
20. okt 2017

@denka81871 A posledné-ja nepisem o tom ako dlho budeš dostávat PN ale aka je ochranna lehota pre tehotne co sa PN tyka ak sa ukonci PP. Cize uplne je jasne,ze ty si ta co tomu rozumie a nikto iny.😂😂😂