Šikana za PN pre Covid

20. júl 2023

Dnes mi volala vytocena veduca, že ona ma informáciu, že na covid sa pnky nevystavuju, lebo je to zrušené, ze covid uz neexistuje a že sa chodí s covidom normálne do roboty, ze nan pnka neplatí. Ja jej hovorím, mam pn riadne vystavenu lekarom, nie je mi dobre a do roboty sa vrátim ked budem fit. Som tak vytocena a smutná zároveň, že som to potrebovala dostať zo seba. Mýli si to so zrušením karantény od marca 2023, kedy covid zaradili do zoznamu respiračných ochorení, ale to môj problém neni. Chápete to zmýšľanie, že si niekto môže myslieť niečo takéto, ze by zakon prikazoval chodit choremu do roboty a ohrozovat ostatných? Mne to rozum neberie. Ona vlastne ani nevedela, ze uz sa vsetky pn vystavuju elektronicky, neposielaju sa papierové listky ako kedysi, ešte aj to som jej musela vysvetľovať.
Od mojej lekárky som ostala obrovskú pochvalu, že som som si urobila test doma, a nenatrepala sa jej s covidom do čakárne, lebo momentálne to ľudia podceňujú, a ohrozuju dalsich. Ona mava 80 percent pacientov v čakárni 60+, staré babky, pred operačné vyšetrenia a tak, ved by mi to svedomie nedovolilo tie babičky ohrozovat. Pre mňa banalny covid , môže byt pre ne smrtelny.

cookie29
20. júl 2023

Ja nerozumiem, u vas zamestnavatel vie, s akou diagnozou si doma? Lebo ved to je lekarske tajomstvo. U nas na PN nie je napisane co mas, este by to mohol zamestnavatel zneuzit

dorothee
20. júl 2023

Ty si urobila vsetko spravne.Si chora,je jedno ci mas chripku alebo covid alebo zlomenu ruku..Dr usudil ze je to stav na PN,tak to ma zamestnavatel akceptovat.Neviem co by povedal na to,keby nakazis cely kolektiv a ostanu vsetci chori 🤦🏻‍♀️

ghelena
20. júl 2023

tak tá vedúca ja poriadna trúba.... gratulujem..... asi to nie je výhra tam robiť

mirkava
20. júl 2023

Je jedno co nás covid, alebo nádchu, si chorá, necítiš sa dobre, Dr. ta nechal doma na PN. Keď budeš v poriadku, vypíše ťa. Nechápem tvoju vedúcu, chce ťa choru v práci aby vyradila ďalších X ľudí?

autor
20. júl 2023

@dorothee práve od kolegyne nezodpovednej som sa pravdepodobne nakazila a keďže som mala v detstve bronchitídu, vsetky respiračné ochorenia veľmi zle znasam.

poppy22
20. júl 2023

covid uz neexistuje? to su mi novinky...

janage
20. júl 2023

Mala si s kľudom Angličana povedať, že ty máš zápal dýchacích ciest. Lekár nariadil liečenie doma. Po kontrole sa jej ozveš.

autor
20. júl 2023

@mirkava nie raz sa stalo ze ochorela jedna a potom dalsich 6 žien od nej, ale veduca ich dobreze nepochvalila, že chodia choré do roboty. Mam aj také, čo povedia, že nepôjdu pn, oni nie sú mazule. Plus mame po novom benefit, že kto nebude celý rok pn, dostane týždeň dovolenky navyše, aj to ich motivuje.
Ja som ale zodpovedná, vždy som bola taka. Pracujem v potravinách, takže ma to aj vytáča, že nachcipané pracujú s potravinami a ľuďmi.

mirkava
20. júl 2023

Urobila si správne no a zvlášť keď pracuješ v potravinách. Neviem ci by som bola nadšená keby mi chorá predavačka krajala šunku.

autor
20. júl 2023

@janage áno, to som jej aj povedala, že kontrola o týždeň potom sa ozvem. Doktorku mam veľmi dobrú. Ona ešte aj po vyliečeni a dobrani antibiotík dáva týždeň na zotavenie. Aby sa telo spamätalo a s oslabenou imunitou sa nenakazilo zas.

autor
20. júl 2023

@mirkava môj názor je, že toto by sa malo zákonom ošetriť, že choré predavacky nesmú do roboty, lebo ohrozuju ľudí. A mali by chodit pravidelnevkontroly na to. Urcite sa do mna 90 percent predavaciek obuje, ale ja to tak cítim.

zuzliq
20. júl 2023

Ale to je zrejme je zákonom ošetrené. Nemusíte mať zdravotný preukaz? Tam je uvedené, že chorý pracovník nesmie to a to.

autor
20. júl 2023

@zuzliq vieš áno, je to tak. Ale v realite sa to porušuje a ked si zodpovedny, ešte ta sikanuju.

anita6666
20. júl 2023

Že ešte niekto rieši covid 😆

panonia
20. júl 2023

Myslim že niektori maju kovidu plne zuby načo ich ,zbytočne provokovať. Mala si ist na PN keď Ti nie je dobre a hotovo.

autor
20. júl 2023

@panonia vieš naša veduca vždy chce podrobnosti o chorobe,ked si pn, tak som jej povedala, nebyť dievčat tu, ani by som si v podstate neuvedomovala, že to nesmie. Roky jej každá povie s akou diagnózou maróduje alebo ide na ocr v prípade deti.

bloger
20. júl 2023

On tu asi v nejakej forme bude stále. To, že je relatívne pokoj neznamená, že covid si dal dovolenku.

ghelena
20. júl 2023

Dobre robis. Ked je clovek chory ma to vylezat a nie sa prekonavat a klepne ta v 45tke

ghelena
20. júl 2023

Zdravie a zivot mas len 1 a nikto ti za to nestoji. Ani medailu ci pochvalu nedostanes

autor
20. júl 2023

@ghelena naša veduca je extrém. Ona so zlomenou nohou chodila do roboty, lebo si myslí, že je nenahraditeľná. Nonstop v práci, deti sa jej vychovali v podstate sami, v práci natahovala a naťahuje hodiny, aj keď nemusí.

cookie29
20. júl 2023

@autorka ja som tiez zvykla v sucasnej robote hovorit o co ide, pretoze mame dobre vztahy so sefom, on je normalny ludsky. Takze ano vie, ziadne tajnosti tam nie su a aj mu to umozni vediet, ci budem off tyzden alebo mesiac, lebo ved niekedy je PN predlzena, ale na papieri to napisane nie je, ale v predoslej praci, kde bol sef idiot by ma to ani nenapadlo. To zalezi od vztahov.

PS Nenahraditelnych ludi su plne cintoriny a mozno veduca chodi do prace, lebo ma doma nic moc

autor
20. júl 2023

@cookie29 nič moc, a manžela si neváži, pohrda nim.

autor
20. júl 2023

@cookie29 ale chlap jej chodí na tyzdnovky, ona je typ, co musí mať všetko hneď, taha zadarmo, keďže nič co je nad pracovny fond nemáme zaplatené. A bolo nam vyslovene povedane, od nadriadenych, ze si nezelaju, aby sme mali navyse hodiny, ak mame navyse, mame ist domov. Zbytočne to robí, lebo tovar sa dá dopreberat aj druhy den, a vždy máme vyloženeho dosť tovaru v predajni, aby si mohli zákazníci kúpiť. Fakt to nesúri.
Jedna aj druhá sú tak premotivovane, že si dokážu odpichnut odchod v pichacke a ďalej pokračovať v robote, aby ich zhora za hodiny navyse nesekirovali. Istý čas skúšali také ťahy aj na nás, nech to robime tiez, okamžite sme ich zrušili, že určite nie.

beatrixx1525
20. júl 2023

Niektorí zamestnávatelia sú takí. Ja pracujem vo veľmi rizikovom prostredí s nedostatočným personálom, preto keď som vypadla nečakala som až mi bude 100% dobre, išla som do práce hneď ako bol test negatívny hoci ešte stále sa mi nedýchalo dobre. Na to si šéfová dovolila povedať že keby som sa stravovala zdravšie a viac športovala že by sme nemuseli riešiť PN...ako bez ohľadu na môj životný štýl (ktorý zďaleka nie je taký zlý) toto bolo vrcholne drzé a arogantné. Preto ti len chcem povedať že tento prístup veľmi dobre poznám, netráp sa pre to, ty máš len jedno zdravie a síce každý zamestnanec je nahraditeľný ale ak sa tebe niečo stane, ľudsky to ovplyvní najviac rodinu, najbližších aj teba a to za to nestojí. PNky sú pre chorých ľudí tak nech sa využívajú a bodka.

oliviabb
20. júl 2023

@cookie29 by si sa divila, co sa stalo mne. Nikto nevedel v robote na aku operaciu idem. V nemocnici v polke maja mi kurnik este vystavili papierovu pn, kde jasne, ze bola diagnoza. Hned som vedela, ze moje kolegyne budu lustrovat. Co sa mi aj potvrdilo, ked som po pn nastupila do roboty a kazdy mi pozeral na prsia. Takze taketo "uzasne" kolegyne v robote mam (im sa odovzdavali pn), ktore to pustili dalej.

lusa18
20. júl 2023

Som chvíľu myslela, že robíme v rovnakých potravinách 🤦🏼‍♀️😁, ale potom som si všimla, že máte benefit keď nebudete PN..... my nemáme žiadny, nám rovno stiahnu 100eur a je úplne jedno či ochorieš na začiatku alebo na konci mesiaca a dovi dopo.....🤦🏼‍♀️

autor
20. júl 2023

@lusa18 u nás ešte dostaneš 50 eur každý mesiac v prípade ze v danom mesiaci nemarodujes a nemáš paragraf. Ale peniaze mi za zdravie nestoja. Dostane aj za odpracované roky 100 eur za 10 rokov 200 z 20 rokov atď. Za svadbu svoju ked máš, 100 eur a podobne. Organizujú pre nás aj zájazdy, poznávacie, kúpele... je to fajn práca, škoda tých vedúcich aké sú.

luccija
20. júl 2023

Si chorá a máš PN tým to končí.Z duše som neznášala, keď som bola chorá a nenapadne mi vyvolávali domov ako sa cítim a ako to vidím kedy prídem?Maximálna drzosť, aby Ti niečo vyčítala

autor
21. júl 2023

@luccija ona ma obvinila ze pn čerpám neoprávnene, lebo na covid sa nedáva. Veľmi ma to urazilo a odteraz ako spomínali zeny vyššie, jej viac nebudem o svojom zdravotnom stave hovorit nič, nie som povinná. Len oznámim ze som pn a hotovo.

luccija
21. júl 2023

A ona vie ako sa cítiš?môj muž mal Covid pred 2m a nevedel prehĺtať ako ho hrdlo a uši boleli.Raz si PN tak nech Ti popraje skoré uzdravenie a nestará sa a just by som to ešte natiahla😝