Šéf mi zrušil dovolenku, lebo nemám deti

12. jún 2024

S muzom sme si nahlasili spolocne dovolenku sice kazdy robime v inej firme. Problem nastal ked som zistila, ze sef mi zrusil dovolenku v tom termine a nahodil mi pracu. Tak som sla za nim si to vydiskutovat a on mi s nezaujmom oznamil, ze moj problem je v tom, ze som slobodna a bezdetna len ja a kolega. Kolega to robit nemoze tak vybral mna. Tak som namietala, ze su tu aj ine zeny na co povedal, ze sice su ale maju deti ja nemam takze bohuzial. Som strasne znicena z toho. Robim rok bez dovolenky len aby som mala tuto jedinu s muzom. Pracujem tu 4 roky a nikdy nemam dovolenku kedy si ja nahlasim lebo nemam deti. Na vedeni vedia, ze sme cakali babatko ale prisli sme on. Nikdy mi neustupia lebo predsa nebudu uprednostnovat bezdetnu. Som z toho unavena pretoze ani jedny prazdniny som s muzom nemala spolocne. Nemozeme si nic naplanovat pretoze mi dovolenku zamietnu lebo Zuzana od vedlajsej kancelarie ma chore dieta, Jano ide na vylet s detmi na vychod atd. To ozaj som len dobra na to? A kedy ja si mam s muzom urobit dieta ked som nonstop v praci?

babulkomale
12. jún 2024

Ty si sem uz pisala? Toto iste som tu uz citala myslim.
Preco nejdes robit inde? V inych firmach diskriminuju detnych.

kitycat
12. jún 2024

Kolko vas je zamestnancov? Ty, Jano, Zuza a kto dalej

gribka1
12. jún 2024

Toto si môže doboliť bohuźiaľ. My sme sa snažili dohodnúť s kolegami, aby sme rovnako nebrali. Môžeš sa naštvať a hodiť sa PN. Neplatené voľno asi nedostaneš.

autor
12. jún 2024

Zamestnancov je nas 15 ale v nasej pozicii sme 6 a vsetci okrem mna a kolegu nemame deti. Lenze kolega robi viac problemov jak uzitku, preto radsej daju tu pracu mne

autor
12. jún 2024

Kolegovia to vidia a tiez im je to luto lenze aj keby chceli, nemozu mi nijak pomoct

pribinak
12. jún 2024

Tvoj šéf má nadriadeného? Ak áno, zajtra ráno by som sedela u neho

lukina20
12. jún 2024

niekto z tych detnych kolegov by za teba nemohol zobrat pracu, kym ty budes na dovolenke? pokial ta tvoji kolegovia realne lutuju, tak tento ustupok by pre teba spravili... nejdes na mesiac prec

topgabo
12. jún 2024

preco nedokaze firma odlozit robotu na tyzden? Mna by zaujimala pozicia. Toto moze urobit iba mala firma. Keby mi zrusili volno a ja mam uz vybavenu dovolenku na dany termin, tak by som daval vypoved.

rozculena
12. jún 2024

ak by si mala už zaplatenú dovolenku,tak firma ju musí preplatiť....

rozculena
12. jún 2024

čoby nemohli,môžu povedať,že nech v ten daný termín dajú dovolenku tebe a oni pôjdu inokedy

zuzanaete
12. jún 2024

@rozculena Toto plati iba v pripade uz schvalenej dovolenky. Pokial si clovek zaplati dovolenku bez schvalenia/potvrdenia, tak to neplati.

sisska96
12. jún 2024

No ak si zamestnanec a robíš na TPP, nie na živnosť, tak máš nárok na dovolenku, kedy si vyberieš ty. Ja by som povedala že budem riešiť na inšpekcii,

alickapusinka
12. jún 2024

Máš ísť možnosť robiť inde chod. Diskriminácia jak vyšitá. Každý zamestnanec ma nárok na dovolenku iba ťa využívajú lebo sa dáš.

zuzanaete
12. jún 2024

@sisska96 Zamestnavatel disponuje celou dovolenkou a schvaluje dovolenku. Nie je to cisto na rozhodnuti zamestnanca.

lejllamt
12. jún 2024

@sisska96 dovolenka musí byť schválená ....ak ju neschvália máš smolu...rovnako môže zamestnávateľ už nahlásenú dovolenku zrušiť....(myslím, že kedysi to bolo zrušiť polovicu z nahlásenej dovolenky alebo tak nejako) napr. ak si nahlásiš 2 týždne v kuse polovičku ti môže škrtnúť....a nikde sa neuvádza ktorú polovicu....takže nie iba jeden z týždňov ale kľudne aj každý druhý deň...a to tažko niekam odcestuješ....

nelca84
12. jún 2024

@sisska96 to si kde vycitala? 🙈 Dovolenku urcuje zamestnavatel...

aliaray1
12. jún 2024

Zamestnavatel ale nemoze disponovat celou tvojou dovolenkou, len castou. Preto ak mate personalne oddelenie, chod sa spytat ako tento problem vyriesit a spomen im, ze si sa opakovane skusala s nadriadenym dohodnut ale sama uz tento problem bez ich pomoci riesit nevies.

Ak nepochodis ani tam, nuz bud to akceptuj alebo...odid. Sudit sa ti radit nebudem, jednak by si nic dobre nedosiahla (pracovne vztahy natrvalo rozvratene a aj tak by si sla), a este kopec stresov a nakladov.

nelca84
12. jún 2024

@aliaray1 🤦‍♀️ ale moze

rozculena
12. jún 2024

@sisska96
@aliaray1
zamestnávateľ disponuje celou dovolenkou

janinah
12. jún 2024

Za takých okolností zajtra dávam výpoveď....dovolia si toto k tebe,lebo ty dovolíš,aby si dovolili.Tiez mam kolegov a dovolenky si plánujeme,ale aby mne ci niekomu neumožníli mat spoločnú dovolenku s manželom? Takú ešte nezahrali....

rozculena
12. jún 2024

@zuzanaete šéf o tej dovolenke vedel,mala ju nahlásenú.

aliaray1
12. jún 2024

@aliaray1 preklep disponuje s celou-pardon.
Este doplnim ale, ze pre zamestnavatela platia podla ZP povinnosti...dodrzat pravidla.
Napriklad musi zohladnovat opravnene zaujmy, rodinne dovody...

aliaray1
12. jún 2024

@nelca84 ano disponovat s celou, nepsravne som sa vyhadrila. Nemoze si z toho vsak robit holubnik, platia tam pravidla, ktore zjavne porusuje.
Nakolko ma pravo disponovat s celou ale len za predpokladu dodrziavania zakonnych pravidiel, nemoze si samovolne svojvolne robit so zamestnancom co sa mu zachce.

huginko
12. jún 2024

@zuzanaete celou istotne nie

ivik4
12. jún 2024

Mna by s mojou povahou do sekundy uz nebolo ,odisla by som s ostrim slovnikom 😃. Toto uz coje ked Ti to robi pravidelne

nelca84
12. jún 2024

@aliaray1 dakujem za vysvetlenie, ja ovladam zakonnik prace, to ty si napisala presny opak.
A neviem co myslis tym holubnikom, ale ak si vsetci zamestnanci chcu zobrat dovolenku v rovnakom case, tak samozrejme, ze sa musi rozhodnut, komu ju da a komu nie.

drakvak
12. jún 2024

@sisska96 Toto napríklad v školstve vôbec neplatí…

maranco
12. jún 2024

@huginko pozri si zákonník práce Spoločné ustanovenia o dovolenke hlavne § 111
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

huginko
12. jún 2024

@maranco aspoň 4 týždne....

nelca84
12. jún 2024

@drakvak ono to totizto neplati nikde, siska je uplne mimo