Šéf ma nezavolal na vianočný večierok

28. nov 2022

Ahojte, prosim predstavte si situaciu ze teraz nakolko sa blizia vianoce vam vasa firma zorganizuje vianocne posedenie, na ktore vám da budget resp. vasmu priamemu nadriadenemu ( veducemu pobocky), 30 eur na osobu, ale vás ako jedneho z jeho zamestnancov resp. clenov teamu tam sef nezavola..povie vsetkym ostatnym (6 osobam) ze bude vecierok tak aby vy ste o tom nevedeli..sef vytvoril skupinu bezo mna (kedze ma dlhsie nema v laske).. kde napisal ze bude posedenie tyzden pred vianocami, ale vam o tom nedal vediet..riesili by ste to nejak?..s jeho nadriadenym alebo vobec?

autor
28. nov 2022

spravil mi toto iste inak aj pred rokom, to som sa az po..dozvedela ze bolo taketo posedenie

deti95060810
28. nov 2022

neriešila... zamrzelo by ma to , ale neriešila.
nebudem sa tisnúť tam kde ma nechcú.

larazivago
28. nov 2022

Fu, neriešila by som, ale zmestila by som sa do zapalkovej škatuľky asi. Nezávidím.

nnnuuunnn
28. nov 2022

Ak Ťa inak nesikanuje v praci, tak ok, ale profesionálne to nie je, ani ak ide o "voľný čas".

liljana
28. nov 2022

Zmenit pracu? Robit s nadriadenym (ci kolegami), ktory ta neznasa, je dlhodobo toxicke a vysavajuce energiu.

lindous
28. nov 2022

Určite by som dala najavo, že o tom večierku viem, len tak medzi rečou, popriala by som im príjemný večer... ale teda nešla by som tam, ani by som sa nepozývala, nemala by som vôbec chuť sa zúčastniť...ak sa to, že ťa nemá rád prejavuje aj inak, teda bežne pri práci, tak by som to riešila viac

0silvia0
28. nov 2022

ja by som sa potešila, že ma nevolajú. Nechcela by som byť niekde nasilu, kde ma neznášajú. Aj keď celkom si neviem predstaviť pracovať v takejto atmosfére...

amiaja
28. nov 2022

Ja by som sa ho narovinu opytala co s tym posedenim.. kedy dostanem pozvanku, nadrzovku.
Zrejme by som tam nesla ale nenechala by som si ujst jeho vyraz.. ale tiez by som zvazila zotrvanie v takej firme.

drzaopica
28. nov 2022

Je tak hlupy, ze si mysli, ze na to neprides?neriesila pokial Ta nesikanuje

autor
28. nov 2022

to je len o nom, s kolegami vychadzam super, to su medzi nami osobne spory..

fiafia
28. nov 2022

Od vedúceho je to maximálne neprofesionálne, neetické, netaktne atď. Je ako malé dieťa ,ktoré sa nechce hrať s iným na pieskovisku 🤦 u ľudí na vyššom poste by človek čakal iné správanie, seriózne hlavne. Neviem či by som chcela pracovať v takomto prostredí a tým zvyšným sa čudujem ,že to tolerujú, raz môžu byť niekto z nich na tvojom mieste....

martinkatinka
28. nov 2022

Narovinu by som mu povedala, ze o tom viem a teda ci dostanem inu kompenzaciu, kedze tych 30€ nemozem vyuzit kvoli situacii, ktora nastala, teda ze ta nepozvali.

liljana
28. nov 2022

vypytaj si na drzovku tych 30 eur, ze chces ist na vianocne trhy na punc. :D

autor
28. nov 2022

minuly rok bolo toto iste cize v podstate som prisla o 60 eur..za ktore si asi on doprial viac na tom posedeni..

0silvia0
28. nov 2022

a kolegom to nevadí? nič mu nepovedia?

kukulienka999
28. nov 2022

Ja by som to asi neriešila, ale škoda že sa ta tvoji kolegovia( s ktorými hádam nemas problémy) nezastanu a nepovedia nadriadenému nech nieje detinsky..

lindous
28. nov 2022

Keď s kolegami vychádzaš super, mali by sa ťa pred ním zastať a povedať, že určite pred tebou nebudú tajiť vianočný večierok ako malé deti ...

autor
28. nov 2022

mam jednu kolegynu ktora tam nejde na prostest ze nevola mna..ale som jej povedala nech nieje hlupa ze sa aspon naje vypije si..tak povedala ze pojde ale ze sa nebude s nim urcite bavit..( ona ho tiez nemusi)..ostatni neviem

kukulienka999
28. nov 2022

Tak to sú take slova do vetra… pôjdem tam, ale nebudem sa s ním baviť 😁

ale ak on má nejakého nadriadeného, skús napísať email, že ta vyčleňuje z kolektívu a nie si spokojna s jeho riadením tímu

januska12323
28. nov 2022

Čiže jeho nadriadený mu dá peniaze na posedenie a on to nemusí nijak účtovať? Ak tento nie je najvyšší šéf tak neviem ako si to môže dovoliť. Robí zlé meno firme, ak sa na to cítiš napísala by som jeho šéfovi.

babulkomale
28. nov 2022

Fiha aki zasadovi zrazu vsetci, by som vas chcela vidiet ako bojkotujete vianocne posedenie so sefom, zastavate sa kolegyne a staviate sa dobrovolne do pozicie ze aj vas nebude mat rad.
Takeho somara som doposial poznala len jedneho - seba. Tak sa tesim ze nas je viac 🤭 chcela by som to v praxi vidiet ako to robite.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. nov 2022

ta kolegyna mi poradila ze aby som to dala vediet vedeniu..resp. jeho nadriadenemu, ze proste takto ma pripravuje akoby o peniaze..

katka700
28. nov 2022

Napíš nadriadenému, ale nie o peniazoch, o tom že ťa vyčlenuje z kolektívu a správa sa neprofesionálne.

h2
28. nov 2022

Za normálnych okolností by som to asi neriešila. Ale pokiaľ na teba vybral 30€ s tým, že za to bude pohostenie aj pre teba, tak to by som mu nedarovala. Nejde o tých 30€, ale o princíp. Vlastne ťa o nich okradol. Na večierok by som nešla, ale žiadala by som kompenzáciu. (A do budúcna hľadala inú prácu. ☹️)

autor
28. nov 2022

@h2 viete oni z jeho nadriadenych nik nevie ze ja som tam nebola..mali by sme daco asi podpisovat nejaku ucast tam alebo co..ale nic take nebolo.on len dostane rozpocet a potom vydokladuje kolko sa minulo..ale asi nik od neho nechce aj vydokladovanie kto tam realne bol na tom posedeni

banalu
28. nov 2022

To co je za kus debila?
Ano riesila by som to s personalnym, pripadne so sefom.

januska12323
28. nov 2022

Na vianočnom večierku som bola len raz ale tam aj keď viem, že šéfstvo nemalo rado niektorých zamestnancov pozvali všetkých. Každý dostal rovnaké darčeky a nebolo ich málo. Najedli sme sa a išli domov. Nejde to z jeho vrecka mal ťa pozvať. Nie je to predsa súkromná akcia ale firemná.

lindous
28. nov 2022

@babulkomale odbehnem od autorkinho problému, ale ja mám nádej, že naozaj to môže takto fungovať...nebolo to síce v práci, takže možno trošku iná situácia, ale na VŠ sme celá skupina videli obrovskú nespravodlivosť, keď sa jeden vyučujúci vyvršoval na študentovi z osobných dôvodov a podarilo sa nám to doriešiť.. tiež sa nám to mohlo vrátiť, keďže sme u neho ešte mali mať skúšku, ale bola som vtedy naozaj rada, že sme sa ozvali všetci, normálne sa oživila viera v ľudskosť vo mne...ale chápem čo chceš povedať...

kubkovamama
28. nov 2022

Už ste mali medzi sebou konflikty?Komunikujete alebo sa iba obchádzate?Ty si akoby nerozhodna..ja som vždy bola radšej tá čo ustúpi alebo bola ticho,ale ako šli roky,poviem čo si myslím a skončilo to 2x výpoveďou,robiť pod niekým kto na mňa pôsobí toxicky speje k tvojmu vyhoreniu..aj keď ty asi neplánujes odísť.No,ja by som kľudne išla za ním a spýtala sa priamo čo to má znamenať a celkovo aj tie nesympatie medzi vami si treba odkomunikovať,večierok druhý rok po sebe je iba následok.Za jeho nadriadeným by som nešla,až keď by bol tlak na teba neúnosný.Ak chces vo firme zostať,treba to riešiť,inak ak vieš,že s tým človekom sa ťažko pohne,uvazuj aj nad výpoveďou.