Šéf ma donútil podpísať papiere

30. nov 2023

Dá sa s tým niečo urobiť? Po mesiaci skúšobnej doby som sa rozhodol z prace odísť a po ostrej výmene názorov som to oznámil nadriadenému, že končím. On ma potom s papierom predbehol a donútil ma podpísať. Bol to silný psychicky nátlak a teraz to ľutujem. Dá sa s tým niečo urobiť?

deedol
30. nov 2023

co si podpisal?

autor
30. nov 2023

@deedol ukončenie pracovného pomeru. Neviem presne čo všetko tam bolo.

autor
30. nov 2023

@deedol nemám kópiu

petulda333
30. nov 2023

Najskor nic. Bol si v skusobnej dobe a tam ta mozu prepustit kedykolvek

tykat
30. nov 2023

Co by si s tym chcel robit? Ukoncit prac.pomer v skusobnej dobe mozes ty aj zamestnavatel zo dna na den a bez dovodu.

autor
30. nov 2023

@petulda333 ide o princíp. Ja som sa rozhodol odísť, mne nevyhovovali podmienky. Neviem či je až tak jedno z ktorej strany to bolo ukončené? Cítim krivdu a nespravodlivosť

deedol
30. nov 2023

ako pisu baby, ak len toto, je to jedno, kto pomer v skusobnej ukonci. aj tak asi nebudes od neho ziadat referencie, ked ste sa pohadali.
ine by bolo, keby si podpisal napr. nieco o sposobenej skode - preto som sa pytala, co konkretne ti dal podpisat.

tykat
30. nov 2023

Dal ti podpisat ze s tebou ukoncil pracovny pomer v skusobnej dobe. To je vsetko. Este ti doruci vystupne papiere, vyplati mzdu pripadne ine nahrady, odovzdas co si prevzal (napr.kluce, naradie...) a ste si kvit.

tykat
30. nov 2023

Je to uplne jedno. Ak nemas kopiu a chces, tak doruci na personalne svoje ukoncenie PP v skusobnej dobe, nechaj si potvrdit a budes mat dusu na mieste aj papier v ruke.

rebrambora
30. nov 2023

Aspon si sa poucil. Nieje tam ale nahodou 14 dnova lehota na odvolanie? Alebo to plati len pri kupe?

autor
30. nov 2023

@rebrambora to by ma zaujimalo

luliu
30. nov 2023

@rebrambora na aké odvolanie? Žiadne odvolanie neexistuje

Ako ta donútil? On nepotreboval tvoj podpis.....

deedol
30. nov 2023

@luliu tipujem, ze mu dal podpisat prevzatie vypovede?

autor, nie je ziadne odvolanie.

vanilkovazmrzka
30. nov 2023

Da sa ist spat, napriklad.

autor
30. nov 2023

@luliu ako to že nie?
Zachoval sa strašne svinsky. Podnet z mojej strany a nakoniec som podpisoval niečo kde bol aj nejaký pokec okolo toho. Nemal som chuť to čítať. Zachoval sa ako sviňa. Dotknutá sviňa. Nerátal s tým, že sa ho nezľaknem.

euka210
30. nov 2023

V skusobnej dobe moze PP skoncit kedykolvek a z oboch stran, bez nutnosti uvedenia dovodu.

abbey1
1. dec 2023

To je radosť pre vedúcich, keď musia niečo riešiť so zamestnancami takéhoto druhu.

nelca0510
1. dec 2023

Žiadny psychicky nátlak ťa nemá čo donútiť podpísať niečo v robote a neprečítat si to. Veď ani nevie,či si nepodpisoval nejakú hmotnú zodpovednosť. Treba ísť do roboty a vypýtať si kópiu.

rebellefleur
1. dec 2023

A aky je problem? Chcel si v skusobnej skoncit, tak si koncil. V skusobnej dobe mozes dostat vypoved bez udania dovodu zo dna na den. O tom, ze podpisujes nieco,co si ani neprecitas, to ani radsej nekomentujem

moonlight1210
1. dec 2023

“ nakoniec som podpisoval niečo kde bol aj nejaký pokec okolo toho. Nemal som chuť to čítať. Zachoval sa ako sviňa. Dotknutá sviňa. Nerátal s tým, že sa ho nezľaknem.”

On sa zachoval ako svina a ty zase ako naduty hlupak. Najskor budes este mlady a tvoje mlade kohutie ego si chcelo dokazovat.
Aspon vidis, ako je ti to na figu, ked ti hrdost zaslepi oci a rozum. Rozvaha ta dalej dovedie. Najprv citaj, potom podpisuj. Vzdy. Nenechaj sa nikdy donutit neprecitat si, co podpisujes. Tazko sa potom dokazuje, ze ta vlastne podviedli.

Ze si sa ho nezlakol? Ale zlakol. Miesto aby si si papier vzal a riadne precital, si to “s hrdou hlavou” podpisal a vratil. Aby sef videl.
A kto v realite potom videl? Ty.

Teraz dodatocne si v strese, ze nevies ani co si podpisal (lebo tebe sa to nechcelo citat!) a prosis o radu, co s tym teraz. A ci je to pre teba problem.

Ak to bolo iba to ukoncenie v skusobnej dobe, tak hura. Jediny, kto utrpel, je tvoje ego. Ze si nebol prvy. Ale je to uplne jedno, kto z vas to ukonci. Tento pomer nemusis do zivotopisu ani uvadzat.

Ak si z tej bojovnej hrdosti podpisal aj nieco viac a necital to…

Kazdopadne chod si zajtra na personalne/mzdove vypytat kopiu. Budes mudrejsi, k akemu dnu realne koncis a co si to vlastne podpisal.

A konaj s rozvahou do buducna. Rozvaha ukazuje hrdost viac. Rozvahy sa aj arogatni ludia boja.

lucilaines
1. dec 2023

Jaj boze robila som ako personalistka a mam bohate skusenosti s takymto typom riaditelov zemegule vecne ublizenymi. Ja ti poviem presne co sa stalo na 99%. Ty si tam vyhukoval, ze koncis bez toho, aby si doniesol nejaky papier. Je dost mozne, ze si to vyhukoval len tak preventivne, nech vidia aky si geroj a ci nahodou pred tebou nepadnu na rit. Ale teda sef ta zobral za slovo, nachystal ti teda ukoncenie pracovneho pomeru na papieri, kedze ty sam si sa k tomu nemal, len plna huba reci a dal ti to podpisat nech uz ides prec. To, ze ty si si to ani neprecital je tvoja sprostost, take ukoncenie PP ma asi tak jeden odsek. Budes to mat chlapce v zivote tazke s takymto pristupom. Po prve si arogantny az strach a po druhe si na tolko hlupy, ze si neprecitas co podpisujes a ked uz podpises tak sa tu rozdrapujes, nadavas do svon a pritom si staci otvorit google a docitat, ze je uplne ale uplne jedno, z ktorej strany ukoncenie pracovneho pomeru prislo. Nema to vplyv vobec na nic.

cacianka
1. dec 2023

@lucilaines iba na jeho ego

mamina7070
1. dec 2023

@lucilaines urcite to presne tak bolo

autor sak si chcel skoncit tak si skoncil co riesis vlastne 😉 a ukoncenie pp v skusobnej je jednostranny ukon tvoj suhlas nepotreboval ak by si nepodpisal prevzatie posle postou a finito

nafka0483
1. dec 2023

To si zasa ty, vsak?

Zas boli zle podmienky, zas si ty chudatko... zas nemas ani o ponatia o tom ako veci funguju :(

Podpises "hocico", neprecitas si to ani, vsade je vzdy len psychicky natlak a potom si tu na fore mudry, ublizeny, nahnevany...

🤦‍♀️ Skoda reci

anjelicek26
1. dec 2023

Takze si sa po mesiaci v novej praci pohadal z nadriadenym a vyhukoval mu, ze koncis a teraz sa cudujes, ze sa "nezlakol" alebo ta co - neprosil? - aby si ostal... a cudujes sa, ze ti ten den vystavil papiere a dal ich podpisat a ukazal dvere? Co si ako cakal? A co s tym ako chces robit? Chcel si odijst, tak si bez prace... co si chcel, to si dostal.

dadis
1. dec 2023

@nafka0483 Presne to mi napadlo..len pisal tu tolkokrat..toto uz asi bola dalsia praca, ci?

janagem
1. dec 2023

@nafka0483 presne to som chcela. Za ďalšia práca, ďalší zlý vedúci a o chvíľu tu bude od neho otázka do ktorej práce radšej xD

sense
1. dec 2023

Ty si to chcel ukončiť a šéf zrazil tvoje ego lebo vytiahol papier skor a dal ti ho podpísať, nežiadal a neprosil o tvoje vysvetlenie prečo a ze máš ostat. Nato ma pravo. Tak aký nátlak, nôž pod krk ti nedal ze musíš podpísať. To ze si si to neprečítal je tvoja hlúposť,lebo si chcel zahrať hrdinu.

maminkadeticiek
1. dec 2023

Tie reci co citam ako uvazujes a vyjadrujes sa,tak moze byt rad,ze ma od teba pokoj.Netusim o co ti ide ale s takymto pristupom dieru do sveta kariery fakt neurobis.

martul
1. dec 2023

@dadis stará známa firma, že?! Prečítala som pár riadkov a hneď som vedela, kto to je.