Problémy s novou prácou

24. nov 2022

Čo si o tom myslíte? Končí mi zmluva a šéf mi vravel, že mi ju už nemôže predĺžiť, že sa budeme musieť rozlúčiť. Vzala som to v pohode, len som ho informovala, že si budem hľadať novú prácu, nadrobim si nejaké nadčasy a využijem ich potom na prípadné pohovory. Vravel, že nie je problém a samozrejme, vyjde mi v ústrety a že ak budem potrebovať odísť skôr ako mi končí zmluva, dohodneme sa. Nuž. A dnes? Šla som za ním, že zajtra potrebujem odísť 2 hodiny skor, lebo mi volali z jednej firmy, že potrebujú človeka asap a boli by radi, keby som v piatok na cca hodinu zažila o čom tá práca je a do pondelka sa rozhodla, či beriem. Šéf mi ale vravel, že "samozrejme, choďte, ale max.na 30 minút, pretože má potrebuje v práci". Čo je blbosť, lebo keď som sa pýtala, čo konkrétne potrebuje, vravel, aby som tam bola. Keď šla druhá kolegyňa pýtať pol dňa dovolenky po mne, samozrejme, podpísal jej ho. Ja nechápem. Bojím sa, že si zmaril šancu na novú prácu (som v regióne s vysokou nezamestnanosťou...). Má na to právo, viem. Ale amm len ja pocit, že to robí schválne?:(

panelacikova
24. nov 2022

čudujem sa ti, že si mu niečo vešala na nos, keďže zmluva ti končí a už ti dal jasne najavo, že s tebou ďalej neráta. nemala si mu hovoriť nič a v prípade, aký si mala mať zajtra, mu oznámiť 1-2 hodiny pred pohovorom, že musíš ísť k lekárovi (zohnať si priepustku) a že sa už zrejme v daný deň ani nevrátiš. a vyriešené. ja neznášam tých egomaniakov, ktorí napriek tomu, že vedia, že oni končia s tebou, ti takto "vychádzajú" v ústrety... nabudúce budeš múdrejšia. no žiaľ, šéfova ješitnosť. asi si vnútorne myslel, že si taká chudera, že ťa nikde inde nezavolajú....

panelacikova
24. nov 2022

ešte sa môžeš hodiť na PN a cestou "od lekára" pokojne absolvovať pohovor 😀

doriiis
24. nov 2022

Nechápem,čo riešiš....však choď do tej druhej práce a zdrz sa tam tie dve hodiny.Co ti môže tento sef? Vyhodiť ťa?

lauriik
24. nov 2022

Akoze a co ti spravi ked tam pojdes? Ved vyhodi ta tak ci tak. Normalne by som neprisla a isla si na pohovor 😉

autor
24. nov 2022

No ja sa bojím toho, že mi dá schválne zle referencie. Alebo mi nepodpíše ukončenie PP dohodou. Sme malé mesto, každý každého pozná a určite sa do pondelka aj dozvie, kde som bola. Je to fakt pokrytecky hajzel. Preto som k nemu ja chcela byť úprimná, ale toto je podpasovka. Viem, že tá polhodina mi o tej novej práci nič nepovie, hodina je už o inom...ale proste bojím sa, že keď sa zdrzim alebo nevrátim, že mi poškodí nejako. Môžem sa ja vôbec brániť nejak?

tykat
24. nov 2022

Kedy ti konci zmluva?

autor
24. nov 2022

Na druhej strane, tá nova práca je zatiaľ len cez kontakty, nedalo sa to miesto na verejnost. Čiže ak tam neprídem zajtra ja, príde tam v pondelok 10 ďalších iných ľudí....

autor
24. nov 2022

@tykat 31.1.

elanor
24. nov 2022

Ak je clovek vi vypovednej dobe, ma pravo zo zakona na volno na absolvovanie noveho pohovoru. Tebe jasne povedali, ze ti zlumu nepredlzia, cize hladas si novu pracu, co ti moze? Vyskocit na hrb, akurat tak. Takze, vtedy kedy potrebujes, sa priste dvyhni a chod kam potrebujes, na kolko potrebujes. A nech sa blbecek aj na hlavu postavi. A ked bude pindat, tak mu slechni do ksichtu, ze zamestnavatela, ktory ta nepotrebuje, nepotrebujes ani ty. A kedze ti prislubil maximalne vyjst co sa tyka volna na pohovory v ustrety a teraz sa hra na “sprosteho”, aspon vidis co je za charakter, a nemienis si pre arogantneho egoitu znicit prilezitost na lepsiu pracu.

luke3265
24. nov 2022

Urobila si chybu, že si šéfovi o tom povedala.
Teraz vidím 2 možnosti.
Prva je, že na drzovku pôjdeš a zdržíš sa, koľko treba, nemôže ti už nič. Max ze by okamžite ukončil pracovný pomer, nie som si istý ale či je možné v tomto prípade.
Druhá, aj keď ti nebude veriť, zohnať priepustku od lekára a vybavene.
Nejaké reči po dedine by ta moc trápiť nemali..

autor
24. nov 2022

@luke3265 na okamžité ukončenie PP ale potrebuje udať dôvod, nie?

autor
24. nov 2022

@elanor pri zmluve na dobu určitú ale výpovedná lehota nie je, či sa mýlim?

luke3265
24. nov 2022

Áno a to by bol ten, ze si odišla z práce skôr bez dovolenia napr..ale nie som odborník na pracovné právo, možno je to len na napomenutie

elanor
24. nov 2022

Nie. To bol iba priklad. Ty sa musis naucit branit samu seba. A nie vzdy to ide uprimne a slusne. Obcas treba stylom ake pozicaj, take vrat.

loginexistuje
24. nov 2022

normalne chod a neries ak tak da ti napomenutie co ti oze byt kedno alebo si dohodni peciatku na vysetrenie zubar pediater a pod
bojuj za seba za svoju novu pracu

luke3265
24. nov 2022

@loginexistuje súhlasím. Už nie je co stratiť iba získať.

tykat
24. nov 2022

Pozri si zmluvu, vypovedna doba by tam mala byt, myslim ze aj pri dobe urcitej by tam mala byt. Ako dlho tam robis?
Ja by som, aka sa da, vypoved dala hned zajtra (2 mesacna vypovedna lehota ti skonci zaroven so zmluvou). A budes mat narok na volno pri hladani zamestnania.

autor
24. nov 2022

@luke3265 ok, ale zase, je koniec mesiaca, mám nadčasy, ktoré sa mi nepreplatia a v podstate dovolenie bolo, len nie dnes, ale skôr...takže...dobre, druhá otázka. Ak by ma teda vyhodil okamžite na základe porušenia disciplíny, to sa asi noví zamestnávatelia dozvedia, že? Ovplyvní to môj profesny život ..

autor
24. nov 2022

@tykat vďaka, toto si teda pozriem.

tykat
24. nov 2022

Pozri si zakonnik prace par.59 a par.71 ods.3 (je tam odkaz ze je mozne ukoncit pp na dobu neurcitu aj podla par.59)

Ak tam robis menej ako rok tak vypovedna doba je z tvojej strany je 1 mesiac.

loginexistuje
24. nov 2022

to vobec nie je take leahke dat len tak vypoved este by si sa s nim mohla sudit a vyhras a doplati ti mzdu

autor
24. nov 2022

@tykat 2 roky mi uplynú 31.1. čo som tam

autor
24. nov 2022

@loginexistuje takže som v práve, keď zajtra pôjdem do tej druhej firmy aj bez "dovolenia"? Ďakujem!

autor
24. nov 2022

@tykat dakujem

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
24. nov 2022

napis mu mail z kedze ti oznamil ze ti nepredlzi zmluvu tak si hladas nove zamestnanie a nevh ti dany cas strhne z nadcasov alebo dovolenky ak ma s tym problem nech vola na inspektorat prace

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
24. nov 2022

https://humanet.sk/blog/pracovne-volno-pri-hlad...
narok na volno je nemusi ti ho preplatit kedze nejde o vypoved

autor
24. nov 2022

@luscious takže čo mám robiť, keď ma tam nepustí? Aké mám možnosti?:(

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz