Pre ktorú prácu sa rozhodnúť?

mogaa
21. júl 2023

Potrebujem radu. Pre ktorú prácu by ste sa rozhodli? Pracujem v SP na dôchodkovom oddelení - plat 1000brutto, veľa klientov, náročná agenta, práce stále pribúda + časté zmeny v agende, nepríjemná kolegyňa...jediná výhoda - pružný prac.čas...mám ponuku pracovať ako pomocná asistentka v špecializovanom centre pre deti - niečo ako špeciálna škôlka pre deti s NKS - plat 880 brutto + možné odmeny(nemusia byť) - tam by sme boli 2 hlavné vychovávtateľky a 2pomocné, ja by som mala na starosť deti 3-4roky - väčšina nerozpráva a snažia sa ich odplienkovávať....pekná práca ale tým že deti majú NKS + ďaľšie možné diagnózy autistického spektra - psychicky náročná práca....ďaľšia ponuka likvidátor poistných udalostí živ.poistenia - 2dni práca v BA (dochádzanie cca 1hodina) 3dni HO.....platovo najlepšia práca, ale 60 likvidácii denne , čiže na 1hodinu posúdiť cca 8 poistných udalostí či je nárok na vyplatenie poistnej udalosti - to sa mi zdá až šialené tempo.....čo poradíte?

zuzubb007
21. júl 2023

Zalezi aka si povaha, a co ta bavi ak milujes deti chod do toho ja by som to zo svojou povahou napriklad nedala a plakala by som a pripustala si chudatka, preco su chore, poistky ze vobec to len nervy a pocuvanie ludi preco tak a onak a hadky atd.,ja by som ostala v tej prvej praci a hladala daco ine popri

kylie1983
21. júl 2023

@mogaa Do prace s tými detičkami by som ja osobne určite nesla. Za mna tretia s homeofficom 🙂 Držím palce nech sa rozhodneš správne.

buberova
21. júl 2023

Za mňa asi prvá

adri266
21. júl 2023

Za mna praca, v ktorej si.

melanta
21. júl 2023

Aký je proces zaškolenia v tretej ponuke? 8 udalostí za hodinu sa zdá veľa, ale ak dostaneš všetky poistné podmienky do hlavy, pôjde to rýchlo, Väčšinu prípadov vyriešiš ozaj za pár minút. Len je potrebné zaškolenie do procesov a naučiť sa dôkladne poistné podmienky. Druhá možnosť je krásna práca, len väčšinu z nás by to asi psychicky aj fyzicky položilo po čase a teda finančne naozaj neskutočne nezaplatená práca. Prvá práca, ak nie je príjemná kolegyňa s ktorou musíš fungovať, to by bol pre mňa prvý dôvod zmeniť prácu. Žijeme príliš krátko aby sme tretinu dňa venovali tomu, že budeme s niekým nepríjemným.

vikusjk
21. júl 2023

@mogaa kazda praca mi pride ako z uplne ineho sudka. Je to take nekonzistentne, to mas vzdelanie aj na pracu s detmi aj na posudzovanie poistnych udalosti a aj vyhovujes poziadavkam na statneho zamestnanca pre pracu v socialnej poistovni?
Ak mas VS a vies jazyk, tak sa v nom snaz zdokonalit a mozes si najst pracu v korporate, kde budes mat aj HO aj lepsie platove ohodnotenie. Ak sa chces rozhodnut pre jednu z uvedenych pozicii, tak ja osobne by som asi ostala tam, kde si, ale zalezi to samozrejme od toho, co chces robit ty.
Za mna by bola praca s chorymi detmi velmi psychicky narocna. Je to krasna praca urcite, v zmysle pomahat tym detom, ale na to clovek musi mat povahu a to by som ja nezvladla.
Poistne udalosti co ja viem, mozno sa to da zvladat, ked sa zaucis a spravis si system, niektore udalosti mozes mat hotove raz dva, lebo su jednoznacne, niektore mozu byt na dlhsie.

lejla77
21. júl 2023

Ja by som išla do tretej.

mogaa
autor
21. júl 2023

@melanta súhlasím, život je krátky na to, aby sme zostávali v práci kde sa zle cítime.....to zaučenie na likvidátora má byť dobré, to mi vravela manažérka že je v ich záujme aby bol človek dobre zaučený....ale sama vravela , že je toho veľa a na hľadanie diagnóz na nete nebude čas....že sa treba dobre vedieť orientovať aj v správach od lekárov a poznať konkrétne diagnózy.....

lucia851
21. júl 2023

@mogaa záleží od toho čo ťa baví.

deti95060810
21. júl 2023

prvá - teda tam kde si a možno tretia...
isto nie tie deti...k tomu by som ti napísala ale IP...

mogaa
autor
21. júl 2023

@lucia851 ak by som sa mala rozhodnúť srdcom - tak tá práca s detičkami, ak rozumom - ponuka toho likvidátora....tu kde som, už viem, že ostávať nechcem....

melanta
21. júl 2023

@mogaa ak by som si mala vybrať srdcom, tiež si vyberiem detičky. Ale za pol roka by bola zo mňa troska, pretože každý deň by som plakala a trpela. Je veľmi smutné, že za takú prácu sú také malé peniaze. Skúsila by som toho likvidátora. Registrujem ťa tu, máš dosť prehľad, takže ak vieš držať v hlave veľa informácií, urobiť si vo veciach poriadok po svojom, tak síce začiatok bude náročný, ale lepšie ako SP, ak sa tam necítiš dobre.

salome123
21. júl 2023

jednoznacne 3

mogaa
autor
21. júl 2023

@melanta ono tam nie sú detičky s ťažkým autizmom, teda také ťažké stavy....skôr je to naozaj o tom , že tie deti tam majú určite nejakú diagnózu, lebo ešte nerozprávajú - zrejme NKS alebo podozrenie na diagnózu u autistického spektra, ale je tam aj psychologička a tá mi hovorila že tie detičky tam majú uplne úžasné, že naozaj mali šťastie pri ich výbere...snažia sa brať čo najmladšie deti od 3rokov a s tými pracovať aby sa vedeli následne začleniť do normálnej triedy - aj keď možno tam bude potrebný asistent aj v škole....že ťažkých autistov rodičia do takéhoto centra ani nedajú, s tými sú rodičia doma, prípadne vyslovene špeciálne škôlky, resp.neskôr školy....tá psychologička tam bola úžasná, neskutočne pozitívna osoba a veľmi veľa dobrej energie z nej priam sálalo, vlastne ona by bola moja nadriadená....ešte mi ponúkla aby som sa prišla na tie detičky pozrieť, tak to určite chcem využiť pred tým ako sa definitívne rozhodnem....

lucila83
21. júl 2023

@mogaa - napíš potom, ako si sa rozhodla 😉. Mala som nedávno podobnú dilemu, mala som možnosť práce v nemocnici (zdravotníčka) alebo v DSS. Vzala som DSS, práca bez víkendov a nočných, síce trochu nižší plat, psychicky náročné, ale rozhodla som sa srdcom a zatiaľ neľutujem 🙂

oli18
21. júl 2023

Ja by som z terajsej prace neodchadzala. S kolegynou by som si to vydiskutovala aj na urovni nejakeho sefa. Myslim, ze uz ta praca nemoze byt pre teba az tak narocna, ved ju uz poznas. A doucis sa stale len nove veci. Neviem, aku konkretnu agendu mas, tam to mate podelene, kazdy je na svojom piesocku. Urcite to zvladas. Horsie je pocet klientov. Kedysi som riesila dochodok a pani mi povedala, ze ho vypocitavaju v BA, oni len zbieraju podklady. Tie dve dalsie prace by som ja nebrala vobec. Obe su z blata do kaluze. Vies, ako je tazke zvladat vlastne zdrave deti, cudzie a s diagnozou, to je velka zodpovednost, pokial to chces robit dobre. V statnom urade sa vies aj zasit, co si budeme nahovarat, ze nie. Mas aspon 1 nestrankivy den. Pri detoch sa nezasijes, ale musis byt v strehu.
Likvidator poistiek je tiez siroka agenda, dnes je vela podvodov, ludia sa stazuju na nespravne plnenie, budes tam robit tym klientom aj skolitelku, aby si ich presvedcila, ze plnenie je ok. Vidim to aj na cezcasy.
Hladala by som dalej a zatial zotrvala v SP.

mamina7070
21. júl 2023

ostala by som kde si

mogaa
autor
21. júl 2023

@oli18 robím na dôchodkovom a nie, tam sa zašiť nedá....sme vysunuté pracovisko, sme tam 2 na dôchodkovom v jednej kancelárii, takže ak nevybavujem klienta ja, vybavuje ho kolegyňa a ja popri pri tom musím spracovať žiadosť...a to nie je len spracovanie žiadosti, tam musíš riešiť všetky chýbajúce veci za celý život daného klienta - čiže ak napr.zamestnávateľ neposlal mzdový list z roku 1990 a klient tam už nerobí cez 30rokov, ty ich musíš kontaktovať a zabezpečiť aby daný evidenčný list k dôchodku zaslali....čiže nestačí im len zavolať alebo poslať mail, lebo väčšina zamestnávateľov ti to pošle až ich urguješ na x-krát....ak ho nepošlú, tak ťa budú naháňať z centrály kým ho nezabezpečíš, lebo nevedia bez neho vyrátať dôchodok....a si zober len 1 konkrétneho človeka ak má počas života 20zamestnaní....a to nie je veľa, býva ich viac....alebo ak ti daný človek povie že síce nemá registráciu u nejakého zamestnávateľa spred 40rokov ale isto iste tam robil, tak to musíš riešiť, či preveruješ cez archív či ho niekde registrovali alebo ti prinesie prac.zmluvu a spisuješ s ním zápisnicu kde ti musí zohnať svedkov alebo sa mu tam zaráta min.mzda....a denne máš takýchto aj 10....do toho ti príde zo 5 čo im neprišiel rodičovský dôchodok, ďaľší 2 že chcú vedieť či majú odrobených 40rokov aby išli do predčasného dôchodku.....tam sa veru nezašiješ a my nemáme ani nestránkový deň....ak práve nevybavujem klienta ja, vybavuje ho kolegyňa a ja sa pri ich rozhovore musím sústrediť na to čo riešim ....takže veselé....

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
21. júl 2023

A v tej 3 máš nejakú extra zodpovednosť, či proste len posúdiť podľa nejakej tabuľky? Ak bez zodpovednosti, beriem to, posúdim 60 likvidácii za 6 hodin a 1 h sa niečo vzdelávam a 1 h si hľadám inú prácu

mogaa
autor
21. júl 2023

@bluka2pochybujem že to bude bez zodpovednosti...ty si zodpovedná za to ak niečo následne vyplatia a nemalo to byť vyplatené....určite tam majú veci ktoré sú pri všetkých poistných zmluvách - čiže v prvom rade poistné podmienky a potom podľa toho čo žiada zo životnej poistky vyplatiť - či PN, či úraz, či invalidita, či smrť....a potom také tie špecifiká či to nebolo podvodné, alebo či tam zadal niekto poistenie na kritickú chorobu ktorú už mal.....

evkamotka
21. júl 2023

Hladaj dalej. S detmi s poruchami prides o nervy a este aj slabo platene. Pri tych likvidaciach by si bola tam kde teraz-prace nad hlavu. Ponuk je dost, za tyzden, dva tri pride ina ovela lepsia. Nemusis zostavat v aktualnej len preto, ze nevezmes tieto dve menovane

bluka2
21. júl 2023

@mogaa môžeš si nechať poslať pracovnú zmluvu a uvidíš, čo tam píšu o zodpovednosti… a podľa toho podpísať či nie

oli18
21. júl 2023

@mogaa viem, o com pises,robila som v tejto oblasti😀 No, nie je ti co zavidiet.

ivangeline
21. júl 2023

Aj ja by som ostala v prvej praci. ;D

katka700
21. júl 2023

@mogaa Ak ťa láka práca s deťmi a peniaze nie sú rozhodujúci faktor, tak prvá.
Druhá je o hubu lebo za 8 minút ani nestihneš prečítať podklady ak zaškolenie nevyzerá tak že všetko sa zamieta.

terina25
21. júl 2023

@mogaa ostala by som v SP

moninah
21. júl 2023

@mogaa neporadim ti, so ziadnou z tych prac skusenost nemam. Ale mam syna v presne takej skolke - deti s poruchami reci a komunikacie, s autistickymi crtami. A ucitelky vobec nie su nejake nestastne, alebo uplakane. Su to uzasne, pozitivne, mile, zlate, kreativme zeny. Drobec ich miluje. A urobil pri nich uzasny pokrok. Kazdy to vidi, aj ucitelly sa z toho velmi tesia. Jasne, ze maju tam aj tazke chvile. Ale su tam 4 plus psychologicka a logopedicka. Deti je v triede malo, cize maju priestor sa im krasne venovat, ked niektory robi problem, mozu ho vziat bokom, individualne to vyriesit. Ja ako rodic, dakujem bohu za kazdu taku ucitelku, viem, ze to nemaju lahke, ale su super. Chcem tym len povedat, ze ocenenie prace nemusi byt len financne. Ak to je nieco, co v com dokazes najst svoje poslanie, podla mna mozes byt stastna a spokojna aj tam.

liz_lemon
21. júl 2023

zobrala by som tu tretiu, nemusis sa bat toho, ze 60 veci musis vybavit hned v ten den, a pochybujem, ze by kazdy den bolo tolko likvidacii

kaktusik007
22. júl 2023

@mogaa bola som likvidator pu z pzp, cize aj skody na zdravi.... za mna brutalna robota, neskutocne ma bavila. Akurat vplyvom zivotnych udalosti som ju musela nechat a teraz uz dochadzat do BA sa mi fakt ze nechce ;) zivotne poistenie je ine, viac monotonnejsie - tie diagnozy das do hlavy a potom to bude uz rutina