Pracujete za minimálnu mzdu?

2. nov 2022

Ahojte. Pracujem za minimálnu mzdu. V hrubom 646 e. V čistom 520 e. Firme sa darí. Ale sefovia tvrdia ze nemôžu dat vyšší plat ze nemajú z čoho. Ako znášate vy to ze pracujete len za minimálnu?

nnnuuunnn
2. nov 2022

A aká to je práca? Mesto? Plný úväzok?

pribinak
2. nov 2022

Prečo neodides? Nerobila by som za takú mzdu, lebo by som z takého platu jednoducho nedokázala existovať

madamcoco
2. nov 2022

Prosím, z čoho platíš účty, financuješ stravu, drogériu??🤔

doboskam
2. nov 2022

@nnnuuunnn malé mesto. Prác. Doba od 7h do 15h. V kancelarii

laurikagab
2. nov 2022

nepracujem za minimalnu mzdu ale v predchadzajucej praci mi 2 roky ‘zvysovali’ plat..stale do toho nieco prislo a bol to velky corporat, platy si dvihali len nadriadeni, odisla som odtial. Momentalne mi tiez nechcu zvysit ale firma doslovne prechadza financnou krizou a teda neviem, ci to ustoji, plat mam v pohode ale chcela som vyssi..neviem aku poziciu vykonavas ale ak su s tebou spokojni, tak by mohli zdvihnut alebo hladaj si nieco ine…

doboskam
2. nov 2022

@madamcoco platím účty. A drogériu kupujem v dm kde. Sú fajn ceny

doboskam
2. nov 2022

@laurikagab administratívny pracovník som

madamcoco
2. nov 2022

@doboskam a vychádza ti?
Lebo ak áno, si kúzelníčka a mala by som sa od teba priučiť šetreniu.
Lebo teda ja zarábam 3x toľko a teda v čase tejto inflácie je to "zaujímavé"..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doboskam
2. nov 2022

@madamcoco tak snažím sa vyjsť...

laurikagab
2. nov 2022

@doboskam velmi nizky plat ako dlho tam pracujes? vyuzivas aj jazyky? JEdina vyhoda pracovny cas..

madamcoco
2. nov 2022

máš deti? Muža? Hypotéku?

doboskam
2. nov 2022

@laurikagab 8 mesiacov. Nevyužívam jazyky

doboskam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
madamcoco
2. nov 2022

@doboskam a on zarába lepšie ako ty?

doboskam
2. nov 2022
martinkatinka
2. nov 2022

@madamcoco ale tak zase to je bezne, ze bez praxe, bez jazyka, len bezne administrativne cinnosti, nemozes cakat viac. Ziadne priplatky, praca s peniazmi.... Tazko povedat, ale tak asi nema ani extra povinnosti.

martinkatinka
2. nov 2022

Ja mam teda viac ako minimalku, aj ked nie zase dvojnasobok 😉

madamcoco
2. nov 2022

@doboskam tak potom mi odľahlo. Len sefstvu treba povedať, že do práce chodíš, aby si sa uživila a s takým platom sa to nedá..

doboskam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doboskam
2. nov 2022

@martinkatinka je aj práca s eur

martinkatinka
2. nov 2022

@doboskam nerozumiem

madamcoco
2. nov 2022

@martinkatinka zasa aj to je pravda. Ale v tejto situácii, že je niekto ochotný chodiť do práce za taký plat...no neviem..
Aj keď nie je kvalifikovaná, hociktorá predavačka zarobí viac. Alebo vo výrobe niekde vo fabrike.

doboskam
2. nov 2022

@madamcoco mam ekonomickú školu s maturitou.

doriiis
2. nov 2022

Nikdy by som nerobila za minimálnu mzdu.A nech mi nikto netvrdí,že nemá na vyber

doboskam
2. nov 2022

@martinkatinka okrem administrátor.prac je tam aj práca s pokladňou. Čiže zodpovednost

doboskam
2. nov 2022

@doriiis skúšala som hľadať prácu ako účtovníčka. Nemám prax. Potom ako predavačka. Nemám prax. Pracovala som v kancli roky asistentka riaditeľa. A v poisťovni.

viestta
2. nov 2022

@madamcoco administratívny pracovník za minimálku? V obchode by si mala viac

martinkatinka
2. nov 2022

@doboskam ja som robila aj asistetku riaditela a teraz som predavacka. Uplne bez praxe som si pocas korony nasla pracu.

doboskam
2. nov 2022

@viestta v ilase tiež minimálna a práca od 6h do. 20h