Koľko je minimálna čistá hodinová mzda?

31. máj 2021

Ahojte. Prosim poradte, kolko je minimalna hodinova mzda v cistom? Viem ze v hrubom je 3.58€. Zaujima ma ak sa jedna o pracu na dohodu, kde zamestnavatel odvadza najnizsie odvody. Stupen narocnosti prace 2, praca s peniazmi, hmotna zodpovednost, obsluha zakaznika, vykladanie tovaru. 7.5h pracovny cas bez naroku na obednajsiu prestavku. Kolko by podla zakona mala byt minimalna hodinova mzda v cistom? A minimalna mesacna mzda v cistom? Nemam prehlad a nevyznam sa v tom. Prosim poradte

lucjja
31. máj 2021

ide o dohodu o vykonani prace alebo o dohodu o pracovnej cinnosti? su to 2 rozne veci, pri kazdom ine podmienky..

autor
31. máj 2021

@lucjja dohoda o vykonani prace

autor
31. máj 2021

@lucjja moze to byt menej ako 2.70€?

lucjja
31. máj 2021

no pri tejto dohode je tam stanoveny limit - max 350 hodin za rok je mozne odrobit na takuto dohodu... hodinova sadzba ako pises min. 3.58 , nezalezi ako je praca zaradena.. co sa tyka odvodov tak tam je to vyhodnejsie pre dochodcov a studentov.. plus by tam mali byt vzdy priplatky za vikend / sviatok / nocnu pracu.. tie odvody pre standardnych zamestnacov skusim este pohladat ☺️

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucjja
31. máj 2021

@zazvorka87 to je veru, tieto minimalky to je pohroma 😏

autor
31. máj 2021

@zazvorka87 ved toto, a panickovia co nam ju ponukaju si ziju ako pani a este placu ze maju sami malo😢

lucjja
31. máj 2021

este k tym odvodom, zalezi ci ide o pravidelny alebo nepravidelny prijem (pokial nie ste poberatel dochodku) - ak pravidelny, tak odvody su rovnake ako pri TPP, tzn. socialka a zdravotka 13,4% a ak nepravidelny tak tusim 11%...

autor
31. máj 2021

@lucjja pravidelny prijem. Dochodok ani nic ine nepoberam

lucjja
31. máj 2021

no tak potom odvody tych 13.4%, hodinovka min. 3.58 eur, max pocet hodin za rok 350... neviem ci pisem zrozumitelne, alebo ci mas este nejake otazky ☺️

autor
31. máj 2021

@lucjja no v dohode je uvedene 3.5€/hod. Takze tolko to ma byt aj v cistom?

kaja01
31. máj 2021

V dohode sa nikdy nepíše mzda v čistom, vždy v hrubom.

lucjja
31. máj 2021

no ak mam spravne info, tak minimalna hodinovka je 3.58 v hrubom.. teda ak je tam 3.50 tak je to menej, teda nie je to v sulade so zakonom..

simca06022011
31. máj 2021

No velmi tazko sa vycisluje "cista mzda", hruba hodinovka je 3,58 na ciste sumy treba pouzit rovno program/kalkulacku. Tuto napr. mas jednu:
http://www.danovakalkulacka.sk/sk/Vypocet-dohod...

Mna celkom zaujala tato charakteristika pracovnej naplne atd... pri dohode nie su ziadne stupne narocnosti, nic take ako "bez naroku na obednu prestavku neexistuje", raz ked je niekto 6h v praci, tak pol hodinovu prestavku ma povinne. Otazna je pre mna aj hmotna zodpovednost pri dohode, to je take..

autor
31. máj 2021

@simca06022011 to v dohode samozrejme uvedene nie je ale take su pracovne podmienky chcela som to len priblizit ze za aku najnizsiu sumu je este zakonne to robit.

lucjja
31. máj 2021

no ved za tych 3.58 eur / hodinu v hrubom ☺️ to je minimalna hodinova sadzba platna pre rok 2021

rebellefleur
31. máj 2021

Za hodinovú mzdu v hrubom 3.58 ešte s hmotnou zodpovednosťou by som fakt ani z postele nevstala 🙈 toto je príšerne zdieranie 🤮

simca06022011
1. jún 2021

Realne tpp s hmotnou zodpovednosťou už by bol druhý stupeň ak to teda chceš porovnať s tým.