Práca v korporáte na Slovensku verzus v korporáte v zahraničí

lucinda54321
16. feb 2021

Ahojte, má niekto skúsenosti alebo informácie o tom, aká je práca v korporátoch vo Viedni /resp. celkovo Rakúsku a Nemecku? Myslím klasické kancelárske pozície súvisiace s účtovníctvom či businessom. Je nutné byť naozaj profík v angličtine alebo stačí klasická úroveň ako u nás na SK? Je problém dostať sa do takýchto office jobov ak mám nemčinu cca B1/B2, angličinu B2? Ako sa vám pozdávala náročnosť práce a nátlak vo všeobecnosti? Uvažujem nad tým, že by som sa presunula do zahraničia s cieľom viac ušporiť, zlepšiť si nemčinu, fungovať niekde inde, zažiť malé dobrodružstvo. Teším sa na vaše skúsenosti.

lucik194
16. feb 2021

@lucinda54321 robila si uz predtým v korporate? najlepsie sa prechadza z jednej pozicie na tu istu no v inej krajine.... mnohe korporaty zacali dost zostihlovat, preto je lepsie sa zamestnat tu v korporate, rozkukat sa a najst si internu vymenu/ presun do inej krajiny

vevesh
16. feb 2021

@lucinda54321 takto, v nemecku v mojom okoli, ak chces pracovat v korporate, minimalne B2 nemcinu pozaduju, s anglictinou sa velmi (alebo skor lepsie povedane vobec) nepohnes. A teraz po corone sa tieto joby dost vo velkom rusia, jedine, ze by si bola lukrativny profik vo svojom odbore...