Práca po návrate zo zahraničia

ivka67
28. apr 2024

Ahojte

Myslíte si, že je reálne si nájsť prácu , ak mám nemčinu na úrovni B2, angličtinu na B1, silný zákaznícky prístup , skúsenosti v zahraničí (reštaurácie na vyššej úrovni, súkromná nemocnica - roomservice), administratívna práca, PC to je samozrejmosť. Moje najsilnejšie stránky sú tie jazyky a to, že nemám problém s prácou s ľuďmi, skôr to potrebujem akosi k uspokojeniu vo svojej práci. Dieťa máme jedno - v škôlke. Ja sa vraciam domov zo zahraničia po vyše 10rokoch s asi dvojročnou prestávkou, čo som sa vrátila a pracovala na pozícii zákazníckeho servisu - mám 32 a pozerám ponuky - hlavne s využitím nemčiny a najlepšie homeoffice aspoň 1-2krát do týždňa , avšak žiaden predaj a otrava ľudí. Je to aj kvôli zdrav.problémom, prečo by som chcela robiť aj z domu a prečo sa vraciam domov...Len neviem, či je to dosť, keďže na SK už dlho niesom, no konečne máme ako rodinka svoje zázemie a vraciame sa... Príde mi, že som priemer, nemám VŠ a nikdy som nerobila špecializovanú pozíciu, na SK som mala po škole možnosť robiť nákupcu s NJ pre incon, ale to som odmietla a odišla preč (škoda)...

Druhá možnosť je otvorenie si kozmetického salónu so špecializovanou službou, čo bol vždy môj sen, no neviem, či sa na to dať kvôli malej atď.... To bolo vždy moje hobby - kozmetika a všetko okolo nej....Inak som z okolia Žiliny.....

Reálne ma zaujímajú možnosti ako to všetko u nás je momentálne a ako to je v ZA a okolí, či nemám len ružové okuliare, pretože ja som dosť tak optimisticky naladená, čo sa práce týka, ale počúvam len , ako sa na SK len oje*****, ako vyplácajú na ruku a na výplatnej páske má človek menej kvôli odvodom a ako je to nahov**... Tak neviem, ja som nemala teda nikdy problém s prácou doma, nestretla som sa s takýmto prístupom a mala som okolo seba normálnych kolegov väčšinou. Robila som aj v kancli aj v kaviarni aj na recepcii aj v obchode....

Mám otvorené ponuky od Tschibo, Notino, Webhelp, Adecco, Siemens..... neverím, že to je také nanič, alebo sa mýlim? Poprípade ak som priemer ako to nejak povýšiť na lepšiu úroveň ako sa odlíšiť?

Ďakujem za postrehy.

mogaa
28. apr 2024

@ivka67 no si taký priemer...dnes mladí jazyky vedia na slušnej úrovni, aj keď v danej krajine nežijú...tvojou nevýhodou je hlavne malé dieťa....

janinah
28. apr 2024

Kozm.salon skôr nie,je ich dosť a bojujú o zákazníkov,ktorí o chvíľu budú ozaj rozmýšľať ako šetriť (diki ,vláda) a ci si kozmetiku dovolia ...

ivka67
autor
28. apr 2024

@mogaa to fakt sa považuje na SK ako nevýhoda malé dieťa?:D a čo ju mám predať? My máme pri sebe svokrovcov aj našich, ktorí dokážu pomôcť, keby bola chorá alebo niečo by bolo treba, to máme odkomunikované, samozrejme nie vždy, preto premýšľam aj nad možnosťou homeoffice. A čo som si ja všimla, tak väčšinou vedia ľudia anglicky a nie nemecky. Napr. keď som bola na pohovore kde moju NJ skúšali, obstála som lepšie ako VŠ kandidát, ktorý síce mal NJ, ale tú "školskú". Ja rozumiem teda aj švjačiarskej a rakúskej NJ

ivka67
autor
28. apr 2024

@janinah Ono by nešlo o typický kozm. salón, skôr o jednu konkrétnu službu, ktorá je pre každého v každom veku a aj pre každý typ pleti, len neviem mám aj obavy aj keď mám premyslené všetko do detailu, len som sa ešte k tomu nedostala, čo ma strašne hnevá

janinah
28. apr 2024

@ivka67 to je jedno,idú na nás zle časy a kozm.sluzby nie sú pre život nevyhnutné...môj nazor

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
28. apr 2024

@ivka67 ale toto si urobili mamičky sami...OČR sa zneužívala kde sa dala...vo veľa firmách boli mamičky na OČR celé prázdniny, lebo zatvorené škôlky, tí zodpovednejší si to odnášali lebo jednoducho nemohli čerpať ani dovolenky, keďže by nemal kto pracovať...preto ten pohľad na mamičku čo má malé dieťa.....

jovka
28. apr 2024

@ivka67 s nemčinou urcite ano! Vela ludia neovláda nemcinu , ked som pozerala podobne kritériá bolo kopec ponuk aj s HO , skus aj henkel

ivka67
autor
28. apr 2024

@monsterablue slabá úroveň ? Angličtina je samozrejmosť , ale nemčina o tej skôr pocujem že otrasný jazyk a nikoho to nebavi alebo nevie ... určite sa chcem ďalej vzdelavat a nemyslím si, že nemám čo ponúknuť , ale vďaka za názor

ivka67
autor
28. apr 2024

@mogaa to je ozaj smutne

ivka67
autor
28. apr 2024

@jovka tiež som premýšľala. Napr. Kľudne aj firmy v BA , keby tam len raz dvakrát do týždňa mám ísť zo ZA je to celkom v pohode , máme rovnaké zmýšľanie :D len zasa názory aj že to je slabé tie moje jazyky

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jovka
28. apr 2024

@ivka67 určite posli CV , myslim 3 x do mesiaca maju povinny office.

mamina7070
28. apr 2024

problem je ze ponukas len jazyky a to len na urovni B a bez specializacie
teraz sa celko aj prepustalo zo sluzbovo zameranych pozicii s jazykmi v ramci BA urcite
ja by som skusila skor rozhodit siete po znamych

ivka67
autor
28. apr 2024

@monsterablue keby , keby... Keby si si prečítala , čo som písala s porozumením, prídeš na to, že ešte doma niesom a pozerám ponuky a zisťujem čo , kde ako a informujem sa a preto som napísala aj na koňa:D ach bože

ivka67
autor
28. apr 2024

@jovka ďakujem za tip, pozriem, pošlem 🙂

ivka67
autor
28. apr 2024

@mamina7070 vyskúšam aj to, zatiaľ sa informujem a zisťujem ako to u nás je, ja sa vraciam koncom mája a najlepšie od septembra keď malá pôjde do škôlky by som nastúpila , ale kľudne aj skôr

mamina7070
28. apr 2024

@ivka67 hlavne pozaidaj uz v maji o skolku 😉

ivka67
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka67
autor
28. apr 2024

@mamina7070 už máme prihlášku pripravenú o dva týždne posielame, preventivku sme robili tu v zahraničí u malej dr a dali preložiť

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka67
autor
28. apr 2024

@monsterablue nie všade sa robia pohovory online , resp. Nemali to uvedené v inzeráte a ak online pohovor možný bol bolo to uvedené a u niektorých som sa informovala vopred

ivka67
autor
28. apr 2024

@monsterablue Smutné je, že sa vždy na koňovi najde človek ako ty, ktorý dokáže moralizovať a poukazovať na slabosti miesto toho aby poradil , veď preto som tu aj písala , potrebovala by som nejaké tipy a rady ... nemyslím si, že je smutné , že staviam na niečom v com som dobrá a baví má a vzdelávam sa v tom ďalej. Na com inom stavat? Na jadrovej fyzike , ktorú neviem ? To je ozaj rozum

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka67
autor
28. apr 2024

@monsterablue očividne každá hovoríme asi iným jazykom , ja sa neohanam ničím a informujem sa aj tu na koňovi to je všetko . V zahraničí som pracovala , píšem čo som robila vyššie 🤦‍♀️

jovka
28. apr 2024

@monsterablue chcela by som rozpravat nemecky B2..urcite to nie je uroven maturanta.. kopec mladych nevie ani A2 akurat zásoby slov z insta

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
28. apr 2024

@ivka67 ten salón by si mala u seba doma v rodinnom dome?ak áno, vyskúšala by som
Inak neviem prečo by si si nemala nájsť prácu aj, keď nemáš VŠ niekedy nerozumiem týmto neg.prispevkom.Nemecky nevie az toľko ludi ako AJ.Neviem vyselektuj si veľké firmy v okolí ZA, hoteli, cestovky, personálne agentúry a posielaj
Daj si životopis do personálnych agentúr.Naorijlad moja kamarátka nemá VŠ a robí obchodnú zástupkyňu pre farma firmu zásobuje lekárne, lekárov a má výborný plat, ale ona chcela prioritne prácu kde bude šoférovanie a nie sediet v kancelárii a, keď si spraví prácu padla.Ved nie sú všetko len korporaty.Dalsi robí nakupcu pre Metro je veľmi veľa pozícii kde sa dá dobre zarobiť

jovka
28. apr 2024

@monsterablue ďakujem, som v Nemecku takze by mi to helflo:D

mamina7070
28. apr 2024

@ivka67 tu je napr ponuka v dell obchodny reprezentant sice uplne nesplnas poziadavky ale skus

https://www.profesia.sk/praca/dell-technologies...

simens v ziline primarne vyzaduje anglictinu ale aj vs

ono ta znalost nemciny je taka lokalna v okoli BA je nemecky hovoriacich celkom dost