Práca po rodičovskej

17. aug 2023

Už som zufala...o chvíľu konci rodičak a nie a nie nájsť novú prácu....do starej sa nevraciam a nájsť takú kde si dieťa odveziem a vyzdvihnem zo škôlky je azda nemožné?Kde pracujete mamičky,ktoré to musíte zvládať so škôlkou samé?

hylary
17. aug 2023

Takých tem je tu po milú jarmilu, dokola sa to tu opakuje.. skús si vyhladat

zuzanockamt
17. aug 2023

@hylary Asistent učiteľa 🤭

klarissa25
17. aug 2023

mam kolegynu ktora je matka samozivotelka pracuje v lidli 🙂 takže da sa to 🙂 robí len ranné

hylary
17. aug 2023

@zuzanockamt 😸 myslíš že má pg vzdelanie? Pochybujem 🫣 isto jej poradia si "dorobiť" školu a hor sa do školstva, lebo tam je to med lízať podľa niektorých. Vidia len "prázdniny" a to, že o druhej " končíme"

klarissa25
17. aug 2023

@hylary v skolstve med lízať ? mam svagrinu ktora je učitelka ale teda vôbec to nie je med lízať obzvlaš ak maš vystudovanu biologiu a telesnu.... 🙂 alebo podobné kombinacie...

hylary
17. aug 2023

@klarissa25 to si tu niektoré myslia, nie ja 🫣 ja viem dobre čo to je 🙈

klarissa25
17. aug 2023

@hylary jasne rozumiem 🙂

elian
17. aug 2023

Moje deti majú aj otca, takže úplne v pohode sa to dalo skombinovať- aj pri chorobách

petamich
17. aug 2023

ja sice nie ale mam viacere kolegyne samo-zivitelky a nejako to zvladaju - samozrejme do velkej miery robia home-office a dorabaju po veceroch, kedze nasa praca je narocna (hlavne na cas), kazdopadne ten flexibilny pracovny cas, je asi ta najvacsia pridana hodnota a teda pracujem v IT konzultacnej firme

ale nape. viacere korporacie najma tu v BA maju povinnu pracovnu dobu 9-14 a zvysok hodin si odrobis ako potrebujes, moje kolegyne maju blocker v kalendari v case, ked idu do skolky, aby im tam nik nedal meeting a potom este pracuju, ked vyzdvihnu dieta a pridu domov

autor
17. aug 2023

@elian toto mi malo pomôcť k čomu?Aj moje deti majú otca,ale o to tu teraz vôbec nejde🙈

zmrzlinka2021
17. aug 2023

@elian
Vies, lenze nie kazdy otec je aj realny a pritomny rodic v rodine. A pritom sa nehanbia, ked ich partnerky musia pracovat.

autor
17. aug 2023

S manželom a otcom mojich detí som naozaj spokojná dievčatá...má dobrú prácu,ale bohužiaľ nie taku aby dieťa odviezol a vzal zo škôlky...nechcem aby ju menil lebo je aj platovo veľmi fajn,ale napriek tomu chcem robiť aj ja,ale niečo kde budem stíhať tu škôlku....to je celé...takže hľadám inšpirácie...mám úplne naprd vyštudovany odbor(podnikanie) takže ťažko sa niečo hlada

zuzanockamt
17. aug 2023

@elian Existuje práca, kde je nepretržitá prevádzka, čiže sú dni, keď môže otec detí absolvovať MŠ/ZŠ aj ráno aj poobede, inokedy len ráno alebo len poobede, prípadne vôbec. Nie každý pracuje 8:00-16:00 a podobne. Takže takýto otec rozváža deti vtedy, keď to prac.čas dovolí. Takže vtedy je potrebné, aby mal druhý rodič pracu takú, kde to môže absolvovať denne. V nepretržitej sa môže ocitnúť aj žena samozrejme.

jaja20
17. aug 2023

Na pošte je dobrá pracovná doba,od 7 do 15. Často ťa aj skôr pustia, záleží od vedúcej.

buberova
17. aug 2023

Podľa mňa do nejakej všeobecnej administratívy by si sa vedela dostať s tvojim vzdelaním

matkahelka
17. aug 2023

@elian vsetky deti maju otcov. ale su aj taki otcovia, ktori chodia na tyzdnovky do AT alebo 3-tyzdnovky do DE. taki otcovia maju ako rano/poobede patricipovat na logistike okolo deti?

matkahelka
17. aug 2023

ak si ochotna doplnit si vzdelanie, tak vychovavatelka v skole, alebo asistent ucitela. Mam 2 kamosky, ktore isli do skolstva cielene kvoli pracovnej dobe a dnom volna a chvalia si. Alebo napr. do skolskej jedalne. Aj postove dorucovatelky maju idealnu pracovnu dobu.

zuzanockamt
17. aug 2023

@matkahelka Podľa logiky MK musí muž zarábať toľko, aby žena bola s deťmi doma minimálne, kým skončia 1.stupeň ZŠ. Ak toľko muž nezarobí, tak hádam ani mužom nie je a treba ho odkopnúť.

autor
17. aug 2023

@buberova to by bolo fajn,ale taká praca tu momentálne nieje už pár mesiacov voľná

autor
17. aug 2023

@matkahelka aky presne odbor by bolo potrebné dokončiť...viem že asistent by sa dal vykonávať aj počas štúdia...

ludkka0407
17. aug 2023

Ahoj, ja pracujem, ako uz vyssie spomenute, v korporate, povinna prac.doba je 9-14:00, moznost HO 3x v tyzdni (vyuzivam naplno) a tiez pouzivam bloker na cas, ked viem, ze budem mimo. Napr.cestujem domov busom alebo ked som doma a vyzdvihujem deti. A dorabam, ked sme uz doma.
PS: ja mam aj manzela doma, obcas da deti do skolky/skoly, ale vyzdvihujem ja,kedze jeho pracovna doba pusti iba v piatok, ak sa nestane nieco nepredvidane

matkahelka
17. aug 2023

zial, to neviem.skus pogooglit. nejaka forma pedagogickeho minima. tie moje kamosky do ZS pracovat normalne nastupili bez potrebneho vzdelania s tym, ze zaroven nastupili aj na studium- tusim to bolo 2 rocne studium vecernou formou 2x do tyzdna.

rebrambora
17. aug 2023

Sorry zeny, ale ak ste 3 alebo nebodaj viac rokov doma a nieste schopne toto za ten cas vyriesit bez nejakych vaznych pricin a nie ste schopne ani googlit, ak pisete tu, tak sa pozriet na starsie temy co cakate od komentarov?
Ze vam posleme pracovne ponuky?
Napr predavacka, fast-food, hotel, upratovanie su vseobecne zname prace, kde sa to da casovom zmenezovat.

evkamotka
17. aug 2023

Nasla som si pracu 5km od bydliska, aby som nestratila cas cestovaním. Mam flexibilnu prac dobu, vzali ma na druhom pohovore. Oblast admin. centrala odd.marketing. skolka je 6-17, v tom rozpati sa da stihnut skolka aj prist do/z prace

eskop
17. aug 2023

Možno verejná správa alebo ešte na nejaký skrátený úväzok do lidlu, tesca, dm alebo do nejakej inej predajne skúste. Ja idem do prace od marca a už teraz pokukujem po pracovných miestach aké sú ponuky..tiež z toho začínam mať obavy, pretože tiež potrebujem mat prácu od 7:30 do 15:30 aby som stihla ísť do škôlky.

autor
17. aug 2023

@eskop dajte vedieť keď niečo nájdete....ja idem tiež až od januára ale kebyže nájdem skôr idem hned

kacena2022
17. aug 2023

Ahoj,ja robím na pošte dorucovatelku,pracovná doba od 7 do 15 hod.Sama nosím do a zo škôlky dieťa.Manzel robí na smeny.Robota je fajn,víkendy a sviatky voľné.

autor
17. aug 2023

@kacena2022 čo to vlastne obnáša?Keď doručis poštu tým to asi neskončí....čo potom robíš na pošte? Ako to je platovo?

kacena2022
17. aug 2023

@autor Napíš mi SS

lugie
17. aug 2023

V akom okrese hľadáš prácu ?