Práca bez vysokoškolského vzdelania

20. sep 2021

Dobrý deň, mňa by zaujimalo či sa v dnešnej dobe vôbec nájde praca, pri ktorej nemusíte robiť 12 hodín na nohách, mizerný plat, koľko krát aj nočné, robenie počas víkendov ..či sa proste dá nájsť praca s “iba” maturitou pri ktorej sa psychicky a fyzicky nezoderiete? Či už v dnešnej dobe sa bez vš bežný človek nezaobíde? Neviem či mám na vysokú školu hlavu, zároveň by som nerada skončila v nejakej fabrike. Ja tých ľudí obdivujem čo to zvládajú robiť za pasom, že sa fakt pomaly nezastavia .. Nie som lenivá, ale chcela by som aby ma praca aspoň trochu bavila, robiť tak 8-9 hodín denne, a mať voľne vikendy, len neviem či v dnešnej dobe bez vš je vôbec taká praca reálna, rada by som mala čas na rodinu, záhradu, moje koníčky a to si po 12 hodinovej práci za pasom naozaj neviem predstaviť.

sisa_s
20. sep 2021

A co mas vystudovane? 🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzina007
20. sep 2021

najst sa da... nie vsade v administrative je potrebna VS. ale treba hladat skusat. A zalezi samozrejme aj od SS vzdelania. Lebo ak na nejaku administrativnu pracu budu hladat cloveka urcite upredtnostnia dievca z obchodnej akademie s maturitou ako niekoho kto vystudoval kuchar casnik + maturita. to len ako priklad

autor
20. sep 2021

@sisa_s školu technického charakteru, ale keďže bola korona, tak z toho veľa neviem, nemám problém sa učiť nové veci, len ta vysoká škola mi už príde ako celkom silná šálka kávy, obzvlášť keď to vyučovanie posledné 2 ročníky strednej školy stali za nič…

@dzina007 no práve o administratíve neviem absolútne nič 😁

0silvia0
20. sep 2021

Podla mna so skolou technickeho charakteru mas najlepsie moznosti sa zamestnat aj bez vs

evkamotka
20. sep 2021

@0silvia0 suhlasim

annamalaga
20. sep 2021

Aj z vysokou môžeš skončiť za pasom žiaľ. Dobre zarábajú len takí , čo študujú náročné odbory a vzdelávajú sa cely život. A zas ruku na srdce si dajme. 8 hodinovým pracovným časom veľa nezarobíš. A práca vo fabrike rozhodne nieje najhoršie ohodnotená práca. Sú tu ešte predavačky v malých potravinách alebo upratovačky alebo kuchárky vo škole . To je ešte horšie platené. Alebo poštárky. Žiaľ 😞 Je to smutne ale je to tak. A nato, aby človek dobre zarobil aj sa niekde posunul nestačí 8 hodinový pracovný čas. A ľudia za pasom rozhodne dnes zle nezarábajú. Určite nie minimálna mzda.

autor
20. sep 2021

@0silvia0 všade ponuky na obsluhu automatizovanych strojov, všetko väčšinou 12ky, nočné, atd .. aj keď som aktívne prácu ešte nehľadala, keďže som predpokladala že VŠ spravím, teraz mám o sebe pochyby

uzivatelka1113
20. sep 2021

nájdi si nejaké kurzy.. porozmýšľaj čo by ťa mohlo baviť

evkamotka
20. sep 2021

Tak po prvé, nemusis byt zamestnanec, mozes sama zarabat, ak vies nieco robit. Byt zivnostnicka. Vtedy si pracovne sama sebe panom

Po dalsie, na zaciatok su aj easy prace typu predavacka v obchode s xy (elektro, zeleziarstvo, bazenova technika) - neviem, uz podla preferencii. Ja mam vs a aktivnu anglinu, pracu som v ba a okoli hladala pol roka a dali mi takmer minimalku! Praxovala spm popri skole. Takze hory doly na zaciatok necakaj....

marca12
20. sep 2021

12 jodin za pasom kto robi? Maju 8 hodinove smeny a ti,co robia 12 hodin maju potom v ine dni volno. Kazda praca ma plusy aj minusy. V kancelarii mas psychicky tlak,tlaci ta cas,robis milion vevi naraz,tak je to v kazdom zamestnani. Neviem,ci vobec existuje pohodove zamestnanie..netlaci ta len sef,ale aj zakaznici,klienti vsetci chcu mat vsetko hned a uz vcera nolo neskoro,kazdy je nespokojny,uhundrany. Sami lidia si toto vsetko robime,ale bohuzial uz len takto budeme pracovat pod tlakom a stresom. Je mnoho zamestnani,kde vs nepotrebujes a je aj mnoho zamestnani,kde potrebujes vs,ale nezaplatia ta adekvatne. A co poznam z okolia,tak za pasom sa dobre zaraba,maju krasne playty,len tie smeny to je hrozne.

annelka
20. sep 2021

Ak naozaj nie si leniva a si ochotna pracovat aj mimo technickeho odboru, mam pre teba moznost prace. Velka cast sa da robit aj z domu, takze budes mat cas aj na rodinu. V pripade zaujmu poskytnem blizsie info.

pribinak
20. sep 2021

Nemusíš ísť na VS, stačí ovládať jazyky, mat vodicak, základy nejakého účtovníctva, PC na dobrej úrovni, mat dobre komunikačné zručnosti + nejaké soft skills a budeš mat slušný job aj bez VS

autor
20. sep 2021

@annamalaga radšej sa uskromnim s nižším platom, ako sa v robote narobím od nevidím do nevidím. A praca by aj človeka mala baviť, to sú pre mňa take priority… mám v rodine pani, ktorá pracovala roky za pasom, naháňala sa celé dni, a ma teraz fyzické problémy a musela nakoniec zmeniť prácu za menej náročnú ..

@uzivatelka1113 nad tým som tiež uvažovala, len som ešte na nič neprišla, čo by mi v dnešnej dobe aj pomohlo

@evkamotka sú veci ktoré ma bavia, lenže v dnešnej dobe byť živnostníkom tiež nie je úplne šťastný nápad.. a hlavne keď niekto nie je “na trhu” jediný .. a čo sa týka VŠ je mi jasne že by som nemala istotu vysokého platu, ale väčšinou je aspoň robota lepšia, často kancelárska robota, atd ..

autor
20. sep 2021

@marca12 no doba je zlá.. a nie som človek čo sa bude naháňať len pre peniaze, samozrejme je iné pracovať za pasom rok, ako cely život, radšej by som si našla stabilnú robotu, do ktorej nebudem musieť chodiť nasilu, cela znechutená.. lenže na Slovensku je štandard robiť podradnu robotu a ešte k tomu finančne nie dobre ohodnotenu..

@annelka a ide o niečo seriózne? Lebo 99% takýchto ponúk zrovna moc serióznych nie sú 🤷🏻‍♀️

@pribinak anj ovládam iba tak na bežnej úrovni, vodičák mám, a ostatne veci sú skôr asi otázka praxe, pripadne sa človek tomu musí fakt venovať, čo som dôvod doteraz nemala

somtunovaa
20. sep 2021

Vôbec nemusíš mať VŠ aby si mala pekný príjem, len nesmieš lamentovať a plakať, treba sa hýbať. A v druhom rade “bez prace nie su koláče”. Aj ten “študovaný” musel niečo pre ro urobiť aby mal lepši plat, musel sa uciť, a aj to po nástupe do prace sa musí naďalej vzdelávať. Zober si takého doktora, študuje 7 rokov, ale naozaj študuje, a tam sa jeho štúdium nekončí, nastúpi do nemocnice kde pracuje na tri smeny ma obrovsku zodpovednosť, často sa namaka, a plat na zciatku tiež nemá až taký krásny, ak si chce otvoriť ambulanciu na prístroje musí vyhodiť státisíce, aby sa raz mohol mat lepšie, a ja keď sa pozriem okolo seba, poznám veľa doktorov 70 ročných čo pracujú aj do 15-16hod od rana. Nemysli si ze nastúpiš do prace bez praxe a skúsenosti a hneď budeš zarabať 2000€. Alebo teda neviem čo si predstavuješ.

autor
20. sep 2021

@somtunovaa vôbec si nepredstavujem, že budem zarábať 2000€, mňa len skôr zaujimalo či sa dá nájsť “pohodlná” praca aj bez VŠ, aj keď nebude neviem ako ohodnotená finančne .. proste by som len chcela prácu ideálne čo sa robia len ranné pripadne denne, 8h, voľne vikendy.. a nemusela povedzme celých tých 8 hodín stáť na nohách a vykladať regale 🤷🏻‍♀️

ndrag
20. sep 2021

Poradim administrativu. Uplne najjednoduchsie napr pripravovat podklady pre uctovnika, alebo fakturacia, alebo asistentka v malej firme, prip robit s korespondenciou pre klientov, atd, atd atd.. Administrativa je pohodlna, ale slabo platena a vacsinou sa robi v zenskom kolektive, co by som ja napr uz nedala :D.

evkamotka
20. sep 2021

Su kancelarske prace, v stavebnych firmach, logistike, stojarenskych firmach.

autor
20. sep 2021

@ndrag ale čo v prípade že nemám proste obchodnú akadémiu, a teda neviem o tom nič? Ono človek v 9 ročníku na ZŠ úplne nevie čo bude chcieť robiť cely život..

@evkamotka no tu všade väčšinou vyžadujú obchodnú akadémiu ..

simonka1701
20. sep 2021

určite bez VŠ by som zvolila kancelársku prácu, ja síce výšku mám, ale taký odbor, kde nemám šancu nájsť niečo vhodné (čiže akoby som ju ani nemala)...:/ Na pohovoroch, keď som sa hlásila na pozície, kde nebola VŠ potrebná ma nevzali, lebo im bolo divné, že ja s VŠ chcem takú a takú prácu....takže myslím, že v niektorých prípadoch je vysoká skôr na obtiaž, keď sa ti potom stane to, čo mne....samozrejme ak nepôjde fakt o nejaký odbor, ktorému sa budeš chcieť venovať dlhodobo.
toť moja skúsenosť...

0silvia0
20. sep 2021

Co tak nejaka spedicna firma, to by ta nelakalo?

somtunovaa
20. sep 2021

Môžeš pracovať ako predajca mobilného operátora (dá sa aj pekne zarobiť), asistentka, sekretárka, spravovať eShop, naakupca, robiť objednávky vo väčších firmách, recepčná v hoteli, recepčná na klinike, recepčná na úrade, recepčná v nejakej väčšej firme, personalistka, obchodný zástupca, poistovak, pracovať na poste, … je milión pozícii mimo vykladania regálov resp. status za linkou. Ak si ochotná pracovať manuálne môžeš byt masérka, kozmetička, manikerka, Pedikerka, stačí ti pár kurzov a chuť.

somtunovaa
20. sep 2021

Ja mám firmu v mestskej časti kde sídlia len firmy a poviem ti ze každá z nich ma núdzu o ľudí a poväčšine stále niekoho hľadajú a nie sú to len pozície kde je potrebná vs.
Pošli životopis hocikde, chod rad radom firma za firmou, niekde sa pre teba určite niečo nájde ak máš naozaj záujem pracovať.

gleep1
20. sep 2021

Je tisíc možnosti vzdelávania sa aj mimo VS. Môj kamoš sa “zažral” do finančníctva, začal pracovať pre prosight (nepíšem to tu ako reklamu) a teraz zarába jak nič tých 2000€. Nemá VS len 3-4 roky po SŠ makal jak kôň aby bol úspešný v tej firme. A takých možnosti je veľa. Ale keď nič poriadne nevies a z tvojich komentárov mi vyplynulo jedno a to, že si lenivá, no tak prepáč, ale s takým prístupom nebudeš mat nikdy pohodlne prácu s dobrým platom.

annelka
20. sep 2021

Ide o pracu s eshopom, to by si mala zvladnut aj bez VS. Serioznost sa prave vyzaduje, ako aj pracovitost, kedze pri praci doma ta nikto nekontroluje a nenahana. Podrobnejsie vysvetlim v sukromnej sprave.

gleep1
20. sep 2021

A inak môj otec ma 4 zamestnancov, ani jeden z nich nemá VS a traja z nich majú plat nad 1000€, jeden ma 1800€- pracujú 8 hodín denne, dovolenku majú hocikedy ju z akýchkoľvek osobných dôvodov potrebuju, každý deň majú zaplatený obed z reštaurácie z okolia, z hociktorej si nechajú doviezť, čokoľvek si nechajú priviezť. A prácu majú viac než pohodlnú, na jedneho sa sťažuje že insie nerobí len sedí za počítačom a prezerá si bicykle- a nevyhodí ho- ja by som vyhodila. Takze áno, možnosti určite sú, len treba hľadať a nie pisat na MK

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska625
20. sep 2021

Ahoj ja mám veľa kamarátov/kamarátky, ktorí pracujú na inžinierskych pozíciách a nemajú VŠ. Človek sa musí vypracovať s VŠ aj bez VŠ.

luccija
20. sep 2021

Tvoja škola mala 4 r píšeš, že bola korona a veľa z nej nevieš...korona začala min rok na jar...
Práve dnes som pozerala profesiu a portal úradu prace recepčne...administratívne pracovníčky, eshop, podklady pre účtovníčku veľa ponúk kde nie je nutné mať VS, logistika, špedícia, cestovná kancelária...akú máš školu technické zameranie je široký pojem.