OČR a problémy v práci

14. nov 2022

ahojte, chcem sa len opytat ako je to u vas v praci ked potrebujete ist s dietatom k lekarovi alebo na ocr, lebo zatial co moje kolegyne cerpaju ocr alebo PNky bez problemov, niektore aj viackrat za sebou ja ked spomeniem sefovi ze idem s dietatom k lekarovi.,alebo nedajboze na ocr ( na ktorej som bola naposledy pred rokom), tak hned kopu priekov, a ci nemoze ist niekto iny z rodiny a preco teraz ked je najviac roboty a podobne, k lekarovi mozem ist s dietatom max na pol dna aj to je problem, ze vsak sa mame vybavit a mam prist nazad do roboty..akoby som ja vobec nemala narok, pritom ja mam 4,5 rocne dieta a kolegyne co maju ovela starsie deti 15,16 rocne bezne ostavaju na ocr, ze vsak ked na to maju zo zakona narok tak co by neostali,..ja asi pri stvorrocnom dietati podla mojho sefa nemam narok....uz som z toho frustrovana..

autor
14. nov 2022

normalne ked mi ochorie dieta a idem napisat sefovi ze musime k lekarovi alebo zubarovi tak mam z toho uz bolest zaludka ze co si zas vypocujem

autor
14. nov 2022

kolegyna nedavno bola 10 dni na ocr, odtial rovno na PN lebo ochorela od syna samozrejme..a jasne ze jej nikto nic nepovedal

viestta
14. nov 2022

Si si istá, že jej nikto nič nepovedal?
Na tvojom mieste ak potrebujem, tak idem. Šéf môže recnit kolko chce. Jednym uchom dnu, druhým von.

autor
14. nov 2022

@viestta som si ista lebo ked som sa jej na to spytala tak sa len zasmiala..ze a preco by mi mal nieco hovorit vsak mam na to narok zo zakona..co ako mi moze?..ked kolkokrat predomnou mu oznamovala ze ide na ocr alebo k lekarovi vzdy len povedal: OK, jasne, ked ja mu poviem tak ocervenie a spusti na mna..

ajko2011
14. nov 2022

To akokeby o sebe som čítala 🤣len s tým rozdielom, že ja som sama so séfkou (pracujem v stomatologickej ambulancii). Naposledy v júli mi spravila cirkus, keď mal syn nohu v sádre...potrebovala som byť týždeň doma. To ste mali vidieť tie jej reči....že či nemá aj otca (áno, má, ale keď ostane jeho otec doma tak sme bezdomovci nakoľko je kamióne a zarába podstatne viac ako ja v ambulancii), potom či nemôže svokra s ním byť, svokor, moji rodičia a atď....žiaľ, všetci pracujúci tak som musela byť ja...potom tie jej reči, že ona si nájde inú sestričku, že ona nemôže robiť sama 🤣a hľa, som PN kvôli problémom v tehu a už vyše mesiaca je sama 🤣takže asi tak...
Proste keď som musela som som na OČR a mohla sa aj na hlavu postaviť 💁

autor
14. nov 2022

moj muz ak by ostal na ocr pride v praci o vysoky bonus ktory dostavaju vzdy v januari..preto on neostava..tiez pocuvam neustale taketo otazky ci nemoze muz ostat a podobne, ci malá nema starych rodicov..ale som uz unavena z toho

viestta
14. nov 2022

Môžeš si vybrať. Bud dochádzkový bonus od muža alebo reči od šéfa. Takéto reči patria k sefovskemu folklóru a netreba ich brat vážne.

vikusjk
14. nov 2022

Normalne mu pokojne odpovedz, ze ak by mohol ostat niekto iny, tak by ostal, ale zial nema kto. A je to v prvom rade tvoje dieta a ty ako matka sa o neho chces starat, ved je este male. On nema deti?
Nepripustaj si jeho reci, on moze citit, ze na teba to ma vplyv a preto si aj dovoli. Chce to asertivnu otvorenu komunikaciu z tvojej strany, ale v klude, normalne ako dospeli ludia. Zakonne pravo byt PN, OCR, alebo ist s dietatom k lekarovi predsa nemaju len kolegyne, ale aj ty. A takto mu to mozes predostriet.

kaktusik007
14. nov 2022

v skusobnej dobe asi nie si, mas zmluvu na dobu urcitu?

ak nie, tak naozaj jednym uchom dnu a druhym von, ako pise
@viestta - taketo reci patria k sefovskemu folkloru..... Tiez ich zazivam, lebo si dovolujem byt na PN...
@ajko2011 aj moj syn ma teraz nohu v sadre.. Akurat si ju stihol zlomit pocas mojej PN, takze OCR som nepotrebovala riesit...

autorka, uplne ta chapem... ten nepokoj, ked si u lekara, nervozita len co vidis spravu od sefa - a to moze kludne aj pisat ze vsetko dobre k narodeninam.... teraz ako som pocas PN lietala so synom po chirurgiach - cakala som listocek ze porusujem liecebny rezim... ale nie sme ani prve a ani posledne a asi sa musime len voci tomu obrnit a byt nad vecou.

autor
14. nov 2022

@kaktusik007 mam zmluvu na neurcito

gaja78
14. nov 2022

S kolegynou mate rovnakeho nadriadeneho, alebo toho isteho? V kazdom pripade sa musis od tych reci odosobnit. Bude si musiet zvyknut. My sme sa s manzelom striedali, raz isiel on, raz ja, nebolo to potom tak casto na jedneho, ale ked musis, tak musis.

trgypadl
14. nov 2022

Trosku mimo, ale uz by zamestnavatelia mohli pochopit, ze ludia nie su stroje....velakrat ludia svoje zdravie zanedbavaju, lebo maju vredy zo sefov, ze co zas povedia, ked budu potrebovat pn, ocr...ale vacsinou, ked uz naozaj niekto ostane PN z vážnych zdr. dovodov, lebo sa niekolko rokov zanedbaval, xy chorob prechodil a chodil do prace, tak potom uz po nom ani sef nestekne, nie to aby sa informoval, ako sa clovek ma. Zabudol vol, ze telatom bol... Pracujuci ludia maju deti aj rodiny, clovek nikdy nevie aka situacia sa moze vyskytnúť.... Normalne mu to oznam, nech sa aj za gule do prievanu zavesi... Mas na to narok, ano práca je dolezita, ale zas nie na ukor zdravia rodiny, drz sa

autor
14. nov 2022

@gaja78 vsetky mame rovnakeho nadriadeneho, 32 rocny slobodny bezdetny

eikenella
14. nov 2022

len smelo, povedz, ze bez chorob deti neodrastu a tie deti raz budu zarabat na dochodky. ja som tak povedala, a bol pokoj

babulkomale
14. nov 2022

Kamoska mala tiez zmluvu na neurcito a po OČR a naslednej PN aj ked len tyzdnovej ju vykopli. A to jej sefovci maju aj deti aj oni su kazdu chvilu chori...asi to beru tak ze zamestnanci chori nemaju byt ani ich deti. Je to velmi smutne, zeny s detmi ako keby mali lepru.

gaja78
14. nov 2022

Tak potom nie je o com... Ak to toleruje bez reci jednej, musi aj druhej. Napr. mne deti ochoreju z vecera do rana, vecer este dobre a rano treba riesit, tak rano poslem SMS sefovi, ze ochorelo dieta, musim k lekarovi a ohladne OCR dam vediet po navsteve dr. A jemu neostane ine, len odpisat OK. Nepytala by som sa ho, ci mozem, jednoducho to oznamuj.

igiana
14. nov 2022

A co tak spytat sa ho narovinu preco mu nevadi ked idu kolegyne? Alebo maju inu pracovnu napln ako ty?

autor
14. nov 2022

@igiana pytala som sa uz..ze preto mu to vadi lebo ja sa pytam na ocr vzdy vtedy ked je najviac roboty..akoby som si to ja vyberala kedy mam dieta chore.

zemiakovysalat
14. nov 2022

Ja som mala takeho neprijemneho zamestnavatela, pisala som smsku 😂 ze som od do na ocr. A nech uz danu informaciu spracuje ako chce. Papier som posielala cez kolegine, nechcela som ani vidiet jeho kysnuty tvar...

zemiakovysalat
14. nov 2022

@gaja78 tiez tak. Oznamujem a nepytám sa . ...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zonjushe
14. nov 2022

Ja napr. chapem obe strany..castokrat je to zial aj o tom, ze sa nevyuziju vsetky moznosti..otec na OCR - to pocujem naozaj malokedy - lebo bonus, lebo lepsie zarobi atd..hold smůla - tak treba nejako preklenut to obdobie ked je dieta casto chore, nebude to trvat vecne..dalsia vec stari rodicia - ze su obvykle pracujuci..ok, zakon umoznuje ist na OCR aj starym rodicom..tak ked sa prestrieda jedna babka, dedko, druha strana plus manzel..tak nikto necerpa tolko OCR ako ked stale ostava s dietatom iba matka..nevyhnutny pripad - opatrovatelka..je kopec moznosti, len u nas sa hladaju skor dovody preco nie ako sposoby ako ano..

lunademonica
14. nov 2022

Asi z teba citi neistotu, neprosikaj sa mu, nauc sa to oznamit a hotovo. Vyhodit ta nemoze, zakon ta chrani ;)

eeffka
14. nov 2022

@zonjushe ano mas pravdu, ale zamestnavatel moze akurat tak suchat nohami. On to nepovoluje on to len trpi.
Cize v tomto zmysle nikto (matka ci otec) si nepotrebuje pytat nejake pobolenia, schvalenia ci sa nejak obhajovat . Uprimne asertivny zamestnanec ta posle raz dva do medzi zakona ( co sa ma kto co starat domojich rodinnych ci financnych pomerov)
Jedine co mozes je zamestnanca prepustit so vsetkymi nalezitostami alebo len frflat.

kaktusik007
14. nov 2022

@eeffka ano, mas pravdu. Lenze zial mobbing funguje - takze si kazdy 2x rozmysli ocrku ;(

tamichloe
14. nov 2022

Ja som kvôli častej chorobnosti dieťaťa,bola na Up bez akéhokoľvek príjmu.....dcéra je každé 2t chorá.....aj teraz momentálne je chorá,no ja už pracujem.....dnes bola sama...zajtra už príde MM z týždňovky...je to ťažko....o mne si myslia,že sa mi ťažilo chodiť do práce.....”

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
14. nov 2022

Ale OCR je iba do 11r dieťaťa.Do 18r iba v prípade dlhodobo nepriaznivého stavu.Ja len,či sú tvoje info o kolegyniach správne..ci necítis krivdu možno neprávom.Inak k veci,na ak je malé dieťa choré a nemá s kým byť,bez debaty oznamujem ocr.Nie,či môžem.Sef to musí rešpektovať a preto je asi šéf,že vie sa pohybovať v rôznych situáciách na pracovisku-co sú aj ocr a pn,on má vedieť ako si vtedy zabezpečiť chod firmy

eeffka
14. nov 2022

@kaktusik007 tak zasa na 2.strane mat OCRku nie je ziadna financna vyhra, myslim ze kazdy lata/plata inak ak sa da.
samozrejme zavisi aj od povahy prace ale u nas OCR je proste HO ( praca to umoznuje)

lilinka88
14. nov 2022

@kubkovamama očr vôbec nie je iba do 11 rokov. Očr môže byť aj na dospelé dieťa,súrodenca,rodičov,svokrovcov alebo na starých rodičov