Nový trend na pohovoroch

22. nov 2023

Bola som za posledny mesiach na troch pohovoroch, vsade zo mna boli uneseni, povedali mi, ze idu robit este dalsie pohovory, ale ze mozem ratat s tym, ze miesto je moje. Na prvom pohovore v pondelok, mi pani povedala, ze na buduci tyzden v pondelok sa mi ozve, cakam tri dni nic, nakoniec mi poslala mail, ze miesto je obsadene hovorim ok, idem dalej. Dalsi pohovor vcera, pani tiez sama chvala na mna a uz mi davala info, ze miesto je moje a ze sa mi ozve na 100% v priebehu vcerajska, lebo to chce mat uz vybavene, potom sa budem musiet zastavit kvoli dokladu od lekara, ze som zdrava a ze podpiseme zmluvu. Vcera ako na ihlach dnes detto. Uz stracam nadej, ze z toho nieco bude. Ako ja na jednej strane rozumiem, ze toho maju ludia v praci vela, ale na co cloveka natahuju a daju mu nadej, preco na rovinu nepovedia, ze sa ozvu ked skoncia vsetky pohovory. Na pohovoroch som nebola poslednych pat rokov a predtym to takto nefungovalo, tak ma len zaujima, ci je to nejaka nova norma 💁‍♀️

zmrzlinka2021
22. nov 2023

Nie, nikdy nehovoríme, že miesto je už iste

queen_mary
22. nov 2023

To je pekne neprofesionalne. Hlavne to ze "miesto je vase". Ja som teda mala asi 5 uspesnych pohovorov od vysky, ale toto mi nikdy nepovedali. Aj ked to bolo dohodnute, ze ma beru 😀 (ze si ma napr zobrala sefka z byvalej prace do novej). A to, ze sa ozyvaju neskor, to je podla mna normalne, to som nikdy neriesila.

elenka.k
22. nov 2023

my vravíme - ak je to aktuálne, ale u nás je naopak pracovníci sa neozvú - neprídu, ani nedajú vedieť 😒
ak nemáme nič voľné, tiež na rovinu povieme, že nie , ale berieme si kontakt, keby trebalo ....

melanta
22. nov 2023

Stalo sa ti to raz, pri jednej firme, že povedali áno a potom sa ozvali že nie, tak z toho nerob žiadne závery. Človek občas natrafí na neprofesionálnych ľudí. Z druhého pohovoru sa ti ešte neozvali, takže tiež nerob žiadne závery a buď kľudná. Dotyčná má aj iné pracovné povinnosti, ozve sa ti.

elenka.k
22. nov 2023

@melanta už sa jej dnes ozvali, že detto

pe_mi
22. nov 2023

Ja mám zas pocit, že napíšu ,že berú aj absolventov ,aj ľudí bez praxe, všetko krásne opísané.a pritom pravda inde.
A škoda takých príležitosti,kde musia oficiálnou formou vypísať prác.ponuku ,ale pritom už tam majú niekoho nasadeného.
Uberajú aj náš čas ,aj svoj čas,tým že sa robia zbytočne pohovory.

jana_eyre_2
22. nov 2023

To je dobre neprofesionálne vravieť o tom ako vhodný kandidát si.. pohovor by mal byť bez nejakých posudkov - či už negatívnych alebo pozitívnych..

misulka22
22. nov 2023

Mne tiez tak,ze najlepsi zivotopis a bla bla...a ze sa ozvu aj keby ma nevzali.neozvali sa doteraz...🙄

muchotrafka298
22. nov 2023

Tiez si myslim, ze je to neprofesionalne, Neutralne by mali odpovedat, urcite nehovorit, ze berieme vas a nakoniec vezmu ineho. Lebo ked toto povedia 100 uchadzacom, tak amen tma.

cookie29
22. nov 2023

A nie je to len problem dekodera? Ze pocujes nieco ine co oni realne povedia? Lebo teda zazila som uz aj to...

gab1sol
22. nov 2023

@elenka.k tiež som z toho pochopila, že zatiaľ len z jednej firmy sa ozvali, že nie, že z druhej firmy stále čaká odpoveď a preto je stále ako na ihlách (to dnes detto).

Autorka, o aké firmy, pozíciu ide? Mne to príde dosť neprofesionálne a odhadujem to na firmy, kde je vysoká fluktuácia a pohovory sú tam denne ako na bežiacom páse.

anicka182
22. nov 2023

Je uspech ze ta ma pohovor aspon pozvu, u mna je to v poslednych mesiacoch tak ze akonahle vidia 3rocnu dieru v cvcku, neunuvaju sa ani pozvat ma na pohovor...

pe_mi
22. nov 2023

@anicka182 ahoj, ja mám dokonca zverejnené v CV ,že som momentálne na RD (aj keď ma tu už napomenutie v jednej téme,že sa to tam neuvádza), ale ja mám chabý CV, tak by som tam už celkom nič nemala .mám predĺžený RD,tak tam budem mať 6rokov dieru?na pohovory má pozývajú,ale vždy odpisu ,vzali sme vhodnejšieho kandidáta.zvazujem ten intenzívny jazykový kurz.nakolko reč pýtajú všade.za pás nechcem ísť robiť.

katulienocka999
22. nov 2023

@pe_mi ja som tiež dala do CV,že som na rodičovskej, ináč by som tam mala vyše 4 ročnú medzeru...prešla som aj pohovorom a tento mesiac mi konci už aj skúšobná doba 🙂 určite odporúčam ten jazykovy kurz ak vieš ísť 🙂

17alexis
22. nov 2023

Baby, ale ked ste na MD/RD, tak nie ste zamestnane? Ste mali zmluvu len na urcitu dobu? Ci preco mate to obdobie ako dieru v CV?

pe_mi
22. nov 2023

@17alexis mne nebeží zamestnanie ,preto mám dieru

gab1sol
22. nov 2023

@17alexis keď som otehotnela, bola som zamestnaná niečo vyše roka. Doma som bola s dvoma deťmi (v čase Covidu) spolu 5 a pol roka. Mala som si písať, že moje zamestnanie trvalo 7 rokov? Tomu avšak tá prax neprislúchala. Aj keď som si vedomá, že na pohovore sa toto nemôžu pýtať.

jana_eyre_2
22. nov 2023

@17alexis ja teda dieru v CV nemám, uvádzala som normálne v životopise svoje obdobie keď som bola doma, ale teda počas mojej retazovej materskej firma kde som pracovala sa zrušila a o miesto som teda prišla.. hľadala som si prácu po 10r doma a zobrali ma hneď po prvom pohovore.. ale teda ja som si vybrala prácu v logistike ktoru nie každý chce robiť, ale je to dobrá spoločnosť co som spokojná..

pe_mi
22. nov 2023

@jana_eyre_2 mňa by veľmi bavila práca v administratíve,aj som pracovala ,pol roka pre konateľa spoločnosti,predtým len čisto čašníčka.nic iné nemam v CV, do toho keby som mala 6rokov dieru.preto to tam uvádzam.bola som na x pohovoroch.poradte maminy,kde pracujete ,ak nechcete na smeny,neviete jazyk a nepotrebujete VŠ.viem,nemožné ako práca od 8.00 do 15.00 😂 pre inšpiráciu ,keby ste sem hodili

valeria_h
22. nov 2023

Bohužiaľ, možno vzali niekoho po známosti. Je to neprofesionálne, ale deje sa to. U nás vyhlásili výberové konanie na vedúcu, pritom to miesto už mala dohodnuté známa nášho riaditeľa (😆), ale normálne prebiehali pohovory. Hnus toto. Ale nenarobíš s tým nič.

jana_eyre_2
22. nov 2023

@pe_mi ja práveze na ranné smeny pracujem - od 6tej do 10tej, sú dni keď začínam od 4tej.. prácu normálnu cez deň si plánujem nájsť keď už má deti nebudú tak potrebovať.. teraz je najmladší stále často chorý, takto namna vpohode počká, navyše muž môže pracovať často z domu, tak je aspoň vedľa v izbe..

Pred deťmi som pracovala 9r v administratíve, úprimne teraz pri úlohách, krúžkoch, záujmoch deti si neviem predstaviť mať pracovnú dobu od 8 do 15, aj keď jasne zvládnuť sa to dá, len zatiaľ mi to takto vyhovuje..

valeria_h
22. nov 2023

A práve kvôli takýmto konaniam sú ľudia deprimovaní a hľadajú chybu v sebe. Zo zúfalstva potom píšu na Mk, lebo sa chcú vyrozprávať a tu im niektoré ženy ešte naložia, že teda asi nie sú tak dobré a chyba je v nich..ale nenapadne ich, že nemusí byť. Mohlo sa stať to, čo som písala vyššie, vzali po známosti a Ty môžeš byť dobrá ako chceš.

barborachors
22. nov 2023

Trendom na Slovensku je inzerované miesto obsadiť niekým známym a paralelne viesť výberové konanie. Tuto internú informáciu mam priamo z úradu.

pe_mi
22. nov 2023

@barborachors ja sa podelím s osobnými skúsenosťami.za posledné 2 mesiace som poslala asi 30ziafosti,aj som bola pozvaná na niektoré pohovory, som slušná, pekne oblečená ,nie sprostá .akurát teda nemám moc ,čo ponúknuť v tej profesijnej oblasti.preto sa hlasim na menej platené miesta , tam kde nič moc nepotrebuješ vedieť,ako sa povie.
Asistentky (bez rečí), práca na zubnej recepcii napr., personálne agentúry naborarka (tiež tam ,kde nepotrebujem reč), rôzne konzultantky, naposledy napr papierová práca do kancelárie na STK,EK.Nic tam nepozadovali,ako sa povie.lebo veď ani nemám ,vo ponúknuť,tak sa aj hlásim patrične na také miesta.
Všade mi odpisali,že vybrali vhodnejšieho kandidáta..
Ja už fakt neviem.ja by som prijala aj 6hod úväzky,zarobiť menej..ja neviem či som ozaj taký debil..
Na poslednom pohovore bol so mnou manžel a vraví mi, keď som ťa čakal na chodbe ,kým si bola vnútri na pohovore s konateľom.tak oproti boli dvere a zamestnanci sa medzi sebou bavili,že načo každý deň robia niekoľko pohovor ,keď je to miesto už aj tak sľúbené..

autor
22. nov 2023

@melanta Stalo sa mi uz druhy krat, dotycna mi asi pred 20-tymi minutami volala, ze v pondelok mam prist na druhe kolo pricom na prvom stretnuti o niecom takom nebola zmienka, ako som rada, len tym chcem poukazat, ze preco cloveku povedia, ze sa ozvu hned, ci ano alebo nie, ked to tak nie je, som momentalne nezamestnana dobrovolne, ale mne to pride divne, napriek tomu, ze ostatny uchadzaci vyjednavaju kedy prist na pohovor a podobne, ze takto cloveka natahuju, ja som prisla do dvoch hodin ako ma pozvala, lebo proste mam zaujem a snazim sa

smajliica
22. nov 2023

Mne raz po 4 kolach pohovoroch + niekolkych testoch povedali ze do konca tyzdna sa ozvu. Cca 2 tyzdne neskor volali ze do konca tohto tyzdna sa uz urcite ozvu 😂 A potom este niekolkokrat. Po 3 mesiacoch od posledneho kola mi zavolali ze ma neberu lebo chcu niekoho s plynulou Svedstinou (co vedeli od prveho kola ze nehovorim plynule po Svedsky). Takze mohlo by to byt aj horsie 😂

17alexis
22. nov 2023

@gab1ano, ja by som dala, ze napr. od r 2017 som vo firme jozko sro. Plynie mi pracovny pomer? Plynie. Takze klamem? Neklamem. Podla mna sa tym vela maminiek prave diskvalifikuje, ze su az velmi uprimne. Potom sa v tom personalista zacne vrtat...

maminkadeticiek
22. nov 2023

To urcite nie je kvalifikovana personalistka.Moja znama tiez tak robi "personalistku"v nejakej firme.o ktorej som nikdy nepocula.Robi pohobpry ale nema na to ziadne vzdelanie.Tak ak taketo robia HR tak to sa asi necudujem ze mas taketo zazitky.

gab1sol
22. nov 2023

@17alexis a potom, keď ma vyberú s tým, že však mám 7-ročnú prax, nastúpim a realita bude niekde inde? Alebo už aj na samotnom pohovore - určite sa budú pýtať na náplň práce. A napr. ja, keby som povedala to, čo som reálne za ten rok robila, tak v čase pohovoru to už neplatilo… Ale možno záleží aj na konkrétnej pozícii. Pri mojej práci by ma hneď prekukli, že tú 7-ročnú prax nemám (rozprávam len o tej jednej pozícii, dlhšiu prax som mala z predchádzajúceho zamestnania na inej pozícii). No a potom, mne sa osvedčilo byť v tomto úprimná. To, že som bola na rodičovskej, by aj tak zistili po nástupe do práce.

autor
22. nov 2023

@zmrzlinka2021
@gab1sol no ozvali sa mi dnes poobede, aj ked mi bolo povedane, ze miesto je moje, a mala sa pani ozvat uz vcera, ze v pondelok je druhe kolo, aj ked pri prvom pohovore nebola ani jedina zmienka o tom, ze sa pohovor kona na kola, ako na jednej strane som rada, len sa mi to zda trosku neprofesionalne, ze to nebolo nijakym sposobom spomenute, je to nadnarodna spolocnost, nijaky janko mrkvicka, prave preto ma takyto postup prekvapuje