Nikto ma nechce zamestnať

anonymusa
24. máj 2024

Dobrý den, neviem komu mám to vlastne napísať, ale videl som že píšu tu dosť ľudi.

Mám strednu školu + nadstavbove študium (maturita)
Už rok som absolvent. Tento rok som mal okolo 20 pohovorov ale žiadna firma ma nechce zamestnať. Vždy ked idem na pohovor, tak ma ešte chvalia aký som živý atd. A stejne ma nikto nezamestnal, mal som aj další pripad ked som tam došiel, tak vytiahli na mna že nemam referencie :D ako možem mať referencie ked mi nikto nechcel poskytnut ani brigošku. Neviem kde je problem ani posrata fabrika ma nechce zamestnať, neviem či je to kvôli tomu že mam tmavu farbu pleti. Skúsil som už Lidl, Tesco, Billa, Kaufland,Fresh a x firiem.

21. som bol na pohovor v Lidlu ohľadom pozicii práca v sklade. A začali sme rozprávať predstavili sa mi a rozprával ako to tam chodi. Dali mi slovo mam sa predstaviť a kde som prácoval, tak som sa predstavil a porozprával som im o sebe.. Hovoril som že som absolvent už rok toto je môj posledný pohovor vzdavam to a "oni že u nás mame pre každeho otvorene" .. A po tyždni mi pride správa že "ďakujeme za Váš čas a účasť na pohovore na pozíciu Práca na leto: Skladník ovocia a zeleniny, skrátený úväzok, Prešov.

Vo výberovom procese sme sa rozhodli uprednostniť kandidátov, ktorí vo väčšej miere spĺňajú požiadavky pre túto pracovnú pozíciu. Proces výberu zamestnancov býva náročný a o finálnom rozhodnutí niekedy rozhodujú naozaj drobné detaily. Napriek tomu však dúfame, že Vašu skúsenosť budete vnímať ako pozitívnu"

Nechápem prečo ma tam pozvali, ked jasne videli že som absolvent..

rád si vypočujem aj Váš názor dakujem za každy komentar

anjelicek26
24. máj 2024

Rétorika.. na čo im rozprávaš,ze máš za sebou XY neúspešných pohovorov a ze je ti vlastne úplne jedno,kde budeš pracovať. To zamestnávateľa odradí zamestnať nováčika, do ktorého by musel investovať čas na zaucenie a jemu je to "jedno", takže dostane vo firme 50e viac a už ho neuvidím...treba si pozrieť, do akej firmy ideš, vyzdvihnúť pozitíva firmy pre mladého angazovaneho človeka, ze tam vidíš potenciál kariérneho rastu,začneš v sklade,ale postupne sa môžeš vypracovať až na manažéra pobočky za pár rokov, lidl napríklad ma tuto možnosť skutočne pre kazdeho. Musíš hovoriť o budúcom zamestnávateľovi pozitívne,co pre teba ta práca prináša a preco ju chces robiť a preco práve pre túto firmu. Za tie roky mam dosť pohovorov za sebou ako zamestnávateľ (jasne vzdy sito na personalnom), ale aj tak.. priprav sa prosím poctivo,pozri pár yoytube videí,co oni chcú od teba počuť..plus oblečenie, dochvilnost, čerstvo ostrihane vlasy,oholeny. Ty robíš prvý dojem proste len raz.

janai1
24. máj 2024

Keby mi došiel na pohovor mladý chalan ktorého prvá odpoveď je, že vlastne je mi to jedno a po tomto pohovore končím lebo idem plačkať do kúta a nikto ma nechce. Tak v momente pohovor končí .

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markusrasford
24. máj 2024

@anonymusa treba ti skusenosti ešte nazbierať. Nebuď živý skus byť pokorný. Trosku sa mi nezdá ze by bol problém v tvojej pleti. Tak v Bille ako aj v Kauflande som videl zamestnancov tmavej pleti. Dám ti tip skus u železničnej spoločnosti hľadajú na niekoľko pozícii.

tiika
24. máj 2024

20 pohovorov je dosť šancí. Takze na jednej strane by mal o teba niekto záujem, na druhej je tam asi nejaká vec, ktorá je u teba na prekážku. Máš nejaký tip, čo by to mohlo byt? Napáda ti niečo, v com by mohol byt ešte problém?

Ako je písané vyššie - dochvíľnosti, úprava, čistota atd. sú zaklad.
Ďalej nejde len o skúsenosti, referencie ale o to, akým spôsobom na ne odpovedas, akým dojmom pôsobis.
Myslím, že najlepšie je, ak je človek čo najviac prirodzený, nesnaží sa nejako extra zapôsobiť, predvádzať, pôsobiť príliš sebavedomo, ale ani, keď pôsobí bojazlivo, ustráchane, bez zaujmu; taký normálny stred. Počúvaj so sústredením a záujmom, čo ti hovoria, potom primerane v klude odpovedaj.
Skús sa viac ako na samotne odpovede a slova sústrediť na tvoje vnútorne nastavenie.

thirstymonk
24. máj 2024

Závisí od toho, kde bývaš a čo máš poblízku. U nás na východe je bežné, že každý občan tmavej pleti je živnostník. Robia všetko. Stavby, elektriku, murárčinu, strechy ... otázne je, aby si aj robil to, čo chceš a čo ťa bude naplňať.

zmrzlinka2021
24. máj 2024

@anonymusa

Prepac, ale ak povies, ze "to je moja posledna sanca" alebo nieco obdobne na pohovore, nediv sa. Aj na pohovore sa musis vediet spravat, davat si pozor na to, co z ust vypustis.

anonymusa
autor
24. máj 2024

@janai1 Prvá odpoved to nebola, ale bolo to na koncí. Už ma to nebavi chodiť na pohovoroch a hned po prvom vzhľade si vymišlaju

tiika
24. máj 2024

@anonymusa a aký máš vzhľad? (teda okrem farby pleti..)
A čo popisuješ ako živý?

janai1
24. máj 2024

@anonymusa co znamená, že po prvom vzhľade si vymýšľajú ?

anonymusa
autor
24. máj 2024

@zmrzlinka2021 Ano viem, ale ostatným som to nepovedal len lidlu, tak prečo ma nezamestnali ostatný ? Vždy pôsobim milo snažim sa, ale bohužial som aj trošku už aj zufaly ::/

bublinka1426
24. máj 2024

@anonymusa asi si ich jednoducho nepresvedcil. na nete najdes kopec navodov ako sa chovat a comu sa mas vyvarovat pocas pohovoru.

anonymusa
autor
24. máj 2024

@tiika Na orlene mi povedala, že pači sa mi na Vás že ste živi a to je super na marketing :D

anonymusa
autor
24. máj 2024

@taynee Strednu školu - stolár , nadstavbove podnikanie v remeslách a službách

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymusa
autor
24. máj 2024

@taynee Verte mi, že všetko z tých firiem som výskušal a ozvali sa mi len garret :D

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymusa
autor
24. máj 2024

@taynee Ano aj agentury, bohužial nič.

markusrasford
24. máj 2024

@anonymusa skus ZSSK.sk

anonymusa
autor
24. máj 2024

@esterr_ka Ako som už písal, "Hovoril som že som absolvent už rok toto je môj posledný pohovor vzdavam to” bolo to povedane len lidlu ale ostatným nie! Snažil som sa zapôsobiť a počuvať a kľudom odpovedať, nie som nervozny pri pohovoroch

anonymusa
autor
24. máj 2024

Agentura mahax ma poslala do firmy Valeo, mali sme tam prezetačku 5min a žiadný indivudalny pohovor, boli sme piati a žiadneho z nás si nevybrali neviem podľa čoho posudzovali že či sme zdatný práce.

iwesska
24. máj 2024

A preco neoslovis drevarske firmy/stolarov a nejdes do oboru,ktory si vystudoval? Vsak sikovny stolar si vie na seba pekne zarobit. Tam by si mohol nabrat zrucnosti a neskor si zalozit zivnost.

denithestrange1993
24. máj 2024

@anonymusa a co zahranicie?

anonymusa
autor
24. máj 2024

Viete aka je najvätšia ironia ? Mal som len strednu školu a skusil som poslať životopis v manuvii, ozvala sa mi Pani z Bratislavý , že sa mi ozve z prešova. Ozvali sa mi z Manuvii a pozváli ma na pohovor.. Došiel som tam a strašne bola namna drza. že nemám vzdelanie a je potrebne aby si mal maturitu.. A že už chcem prácovať , pre takýchto ako ja nema nič :D Tak som skusil tu maturu a nič no :D

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymusa
autor
24. máj 2024

@taynee Testom som prešiel, mal som spraviť domček z lega .. Nie som alkoholik ani nesmrdim 😂

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymusa
autor
24. máj 2024

@taynee žiadny dôvod, dame Vám vedieť kedy mate isť do firmy.. čakal som tyžden nič, tak som skusil volať. Povedali mi že už nepotrebujú prácovnikov ... Som velmi smutný z toho a zufaly fakt by som bral teraz všetko len aby som mal referencie :/