Názor na zmenu práce

1. jún 2022

Ahojte, chcela by som sa opytat na vas nazor.
Zmenili by ste pracu, v ktorej ste ako tak spokojne, len mate kolegynu co vam stale vycita chyby a ste nonstop v strese,za podobnu pracu,len lahsiu,s rovnakym platom a lepsim pracovnym casom?

melanta
1. jún 2022

Ľahšia práca, lepší pracovný čas a rovnaký plat. Znie to, že áno, má význam zmeniť. Na druhej strane, nepríjemnú kolegyňu môžeš mať aj v tej novej práci, dokonca aj viac ako len jednu. Otázne teda je, prečo ti kolegyňa vyčíta chyby. Robíš ich? Ak áno, tak je riešenie robiť bez chýb resp. o tom hovoriť s nadriadeným. Chyby ti má vyčítať on a on má riešiť, aby si ich nerobila.

sunshine_007
1. jún 2022

Asi ano, ved to ze budes mat lahsiu pracu za tie iste peniaze + casovu flexibilitu je super.. na druhej strane, ja by som sa snazila zapracovat na sebe, na svojej asertivite, pretoze aj v novej praci sa moze vyskytnut osoba, kt. ti zneprijemnuje zivot, cize treba jasne nastavit hranice.. taktiez ak je jej kritika relevantna, snazila by som sa pracovat na odstraneni tych chyb..

autor
1. jún 2022

@melanta ano robim, no z mojho pohladu som castokrat upozornovana za banality, musim byt 24/7 dostupna na telefone keby nieco,co sa tyka tych chyb nie je to nic vazne, kolegyna mi pise ze na mna nema uz pekne slovo,vsetko co urobim je zle,aj cez volno som stale v strese

autor
1. jún 2022

@sunshine_007 dakujem, ano, z casti na tom zapracovani suhlasim,to uz aj robim, no kritika mi pride az prilis, proste vsetko sa tu podla mna az prilis nafukuje, a nemyslim si to len ja

melanta
1. jún 2022

A ako to rieši nadriadený? Že ťa kolegyňa takto hejtuje? Ako je písané aj vyššie, takúto kolegyňu môžeš mať aj v novej práci. Takže treba zapracovať na asertivite a vedieť si to s ňou vydiskutovať ak nemá pravdu a ak sa nedá, tak riešiť so šéfom.

autor
1. jún 2022

@melanta sef vie o vsetkom, zatial mi nic nepovedal ale kolegyna je jeho prava ruka takze asi tolko k tomu

autor
1. jún 2022

@melanta a vydiskutovat som skusala, pochybujem ze to padlo na urodnu podu, kolegyna to zahrala do outu

h2
1. jún 2022

Ak by som mala ponuku na ľahšiu prácu s lepším pracovným časom, tak ju zmením bez ohľadu na kolegyňu.

autor
1. jún 2022

@h2 aj keby v terajsej vidis trosicku vacsi zmysel?

drzaopica
1. jún 2022

Odišla by som, alebo sa ohrad voči kolegyni

h2
1. jún 2022

Áno. Pre mňa je veľmi dôležitý ten dobrý pracovný čas.

marcellka32
1. jún 2022

Ľudia si vždy k tebe dovolia toľko, koľko im dovolíš....

ola101
1. jún 2022

Tak pokiaľ si ako ty napísala, že pracovný čas a neviem čo pôsobí to na mňa lepšie, tak asi áno 🙂

autor
1. jún 2022

@ola101 ano takto sa ponahlam na cca 8-8 :30 , koncim o 20 takze cca pred 21 som doma, a v novej praci by som chodila na 9:30 a koncila o 18:30, s tym ze sa este aj menej narobim

h2
1. jún 2022

Čože?! A za rovnaký plat? Jasné, že ber novú prácu!

autor
1. jún 2022

@h2 dakujem velmi pekne za nazor 🙂

marty_4
1. jún 2022

ono skus na sebe zapracovat tak, aby si pripadne tie chyby nerobia, no ak sa aj potom bude po tebe vozit, tak by som nad zmenou asi popremyslala. no treba sa vedie aj odosobnit trocha. a preco musis byt k dispozicii 24/7

autor
1. jún 2022

@marty_4 ono ked som nespravila chybu tak si nasla nieco ine na mna,nie pracovne, a k dispozicii musim byt aby som v momente odpisala

iwesska
1. jún 2022

Aj keby si inu pracu nemala,byt cele dni v strese kvoli praci nie je v poriadku. Takze tu nie je vobec nad cim rozmyslat.

sashabb
1. jún 2022

Mňa by zaujímalo čo máš za prácu keď musíš byť nonstop k dispozícii? Ja by som už len skrz toto zmenila prácu. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale to je úplne na hlavu aby človek nemal kúska volna. Počítam, že tá práca nieje až tak dôležitá akou ju robia či?

gondyo
1. jún 2022

Ja by som zmenila,podľa mňa kritika bude aj naďalej,tlak sa bude stupňovať...ide o to,či je to práca,ktorá ťa baví,vieš si predstaviť tam byť dlhšie...

autor
1. jún 2022

@sashabb nie nie je, podla mna :D

autor
1. jún 2022

@gondyo citim to podobne, a ani nie, som tu pomerne kratko a uz chodim dost s nechutou do prace, je to dost energeticky narocne na mna, odkedy tu pracujem mam nonstop aj cez volno migreny

ivana11155
1. jún 2022

Precitala som si aj vsetky tvoje dodatocne prispevky - ano, zmenila by som, podla mna nie je o com rozmyslat. Ked uz mas aj stale migreny t.z. uz ti to aj naburalo psychiku a prejavuje sa to navonok. A este ked mas moznost lahsiu pracu za ten isty plat? Urcite ber. A ku kolegyni: jej si mozno ako clovek nesadla a nechce ta tam a sef ju ako pravu ruku potrebuje, tak teba neriesi. Toto je bezny jav vo firmach.

77katarina
1. jún 2022

Len by ma zaujímalo, čo vlastne robíte ? Keď aj cez voľno musíte byť k dispozícii. Čo ste managerka ? Alebo doktorka ?

1gramofon
1. jún 2022

Kvôli pracovnému času by som isto menila a taktiež to bude menej náročné. Ušetríš si energiu a nervy, stihneš sa venovať aj sebe a nie len práci, napr sa odreagujes pohybom, výletom... keby si natrafila na nepríjemnú kolegyňu, tak to môžeš znášať lepšie práve kvôli týmto podmienkam.

autor
1. jún 2022

@1gramofon presne to iste si hovorim aj ja,dakujem

kvetinka75
1. jún 2022

aj mňa by zaujímalo, čo je to za prácu, keď musíš byť stále k dispozícii.

gondyo
1. jún 2022

Mám skúsenosť s kolegyňou,ktorá totálne psychicky deptala ľudí a to ani nebola vedúca ani nič podobné...prídeš o nervy...nestojí to za to..

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz