Nástup do novej práce - pohostenie

15. aug 2024

Ahojte.
Akú máte skúsenosť keď nastupovali do práce nejakí noví kolegovia? Doniesli "prístupné" niečo pod zub na občerstvenie a také trošku zoznámenie? Alebo sa to vôbec nerobí?
Ak to kolegovia nosia, je to úplne v prvý deň, alebo v na druhý deň alebo na prvú výplatu?
Rada by som v novom kolektívne vykročila tou správnou nohou 🙂

Ďakujem

anjelicek26
15. aug 2024

Po mesiaci cca som spravila pre všetkých spoločne ranajky😎Prvý den v praci by som ani nevedela,kde ta kuchyna a miestnosť na jedenie vlastne je🤣🤣

biba_18
15. aug 2024

fuuuch… a ty to tak chceš? ja osobne sa na takýchto akciách nezúčastňujem - ani by som to neorganizovala v novej práci - ale pripnem sa, zaujíma ma to ☺️

viestta
15. aug 2024

po prvej vyplte sa zvykne, ale spytaj sa ako to u nich chodi, vyhnes sa trapasu

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valiant
15. aug 2024

Robi sa to, ale nemusi vsade. Vyckaj aspo 2 tyzdne, kludne mesiac. Rozkukas sa. Normalne sa kolegov alebo sefa opytas, ci to robievaju a podla toho sa zariadis.
Bud ranajky prinesies, alebo nieco sladke na poobedie ku kave.

eva_176
15. aug 2024

Ja som do prvej prace nastupovala deň pred mojimi narodeninami. Pytala som sa sefa, ci sa zvykne robit pohostenie na narodky, ze by som ten 2.prac.den nieco priniesla. A aj to ma zrusil, ze nezvyknu robit ani narodeninove oslavy v kancelarii ...
A ani odvtedy nikto novy, co nastupil, pohostenie nerobil nikdy

heni79
15. aug 2024

Ak začínaš sama, skús sa popýtať v práci "služobne starších", či sa to tam traduje. Sú pracoviská, kde je to tradícia.
Napr. u nás to funguje stále, no nik to nevyžaduje násilne. No my sme celkom dobrý kolektív celkovo. Robíme o.i. to, že keď máme napr. sviatok, upečieme/kúpime (každý podľa svojich možností a schopností) niečo malé, napr. v zmysle ku káve a prinesieme pre všetkých. Kto chce takto priniesť a pohostiť ostatných, prinesie v deň, kedy môže/stíha a ráno pošle hromadný email. V znení že pozýva na malé pohostenie v kuchynke (priestor si vyber).
A vieš čo je vtip? Za tie roky už vzniká kniha receptov. Lebo ak donesie nejaká kolegyňa/kolega niečo extra dobré (samozrejme domáce), všetci pýtajú recept. Tak sme založili online knihu receptov. 🙂

basulaak
15. aug 2024

Priznam sa, divne mi to pride. Ine je ked sa vracias po MD a pod a prinesies, ze ta uz poznaju. Ale aspon u nas v kolektive ludi by to bolo dost divne. Po mesiaci je uz ok.

heni79
15. aug 2024

@monsterablue Ako si na to prišla, že sa to nerobí? Ja som to zažila na dvoch rôznych pracoviskách/kolektívoch. Je to celkom milá tradícia. Samozrejme sa nebavíme o firme so 100 a viac zamestnancami.

simca06022011
15. aug 2024

nikdy som to nevidela a ani nechapem... v praci pracujeme a nekrmime sa zvacsa... ja som rada, ze rychlo na 8mu stihnu vsetci sadnut na miesto a pomedzi to kavu spravit si a tak... a nie este vyjedavat a posedavat.
Ak tak po praci sa stretnu, to sa casom dohodne kto chce. Pripadne ano, ak niekto napecie donesie, hodi do kuchynky a kazdy si vezme ked ma cas/chut

sssss123
15. aug 2024

nikto nič nenosí

lakebabe
15. aug 2024

Keď som robila vo väčších firmach robilo sa to všade v office robotach. Ale nie prvý deň, väčšinou sa ten novy človek tak po mesiaci dohodol kedy to komu vyhovuje a doniesol nejaké zákusky, chlebíčky a tak . To fungovalo aj desať rokov v korporáte aj pri odchodoch, sviatkoch a svadbách, proste sme hodku dve posedeli pokecali.
V malej firme kde sme boli tri to tak nefungovalo, ale sviatky sa oslavovali. Takže nástup a uvidíš ako to tam funguje

heni79
15. aug 2024

Však ide si spraviť kávu a vezme si drobnosť k nej - koláčik, muffin, ovocie. Alebo cez obednú prestávku. Aspoň u nás to tak funguje. A cez ten obed stihne aj zablahoželať dotyčnej/dotyčnému. Je to iba o milých gestách, nie o oslavách a vysedávaní xy hodín. 😉

biba_18
15. aug 2024

@valiant keď - tak som za to sladké ku káve…

1ryba
15. aug 2024

Ja som nosila vždy. Mňa to nezruinuje a kolektív poteší. Dokonca aj keď som odchádzala som sa rozlúčila pohostením. Keď som nastupovala, pohostenie som priniesla hneď 1 týždeň.

diewcatqoo
15. aug 2024

Nezazila som to ani v jednej praci - ani v korporate. Ano, v korporate sa oslavuje kazda blbost, narodeniny, meniny, take vyrocie, hentake, ak niekto odchadza... ale "pristupne" som nikdy nezazila.

ankare
15. aug 2024

Doniesla som karton kolacov.

autor
15. aug 2024

To je dobrý nápad, keď pôjdem podpisovať zmluvu pár dní pred nástupom tak sa opýtam ako to funguje.. u nás sa nosí na sviatky ale pri týchto príchodoch si to ani nepamätám...

lakebabe
15. aug 2024

Kľudne počkaj kým sa zabehnes par dni. U nás to prvý mesiac nikto neriešil, lebo bola vysoká fluktuácia a nikto nevedel ci vlastne ostane

rozculena
15. aug 2024

v žiadnom zamestnaní som to nezažila

orl
15. aug 2024

"Prískočné" som nosievala vždy do novej práce, obyčajne bonbonieru (alebo mix cukríkov do misky) a kávu v prvý deň do kancelárie a potom podľa situacie/kolektivu...

mamina7070
15. aug 2024

po prvej vyplate

hankab
15. aug 2024

Par robot som uz vystriedala, ale nikdy som sa s tym nestretla 😳
Bezne nosim do kanclu domace kolace, ovocie, prebytky zeleniny zo zahradky, oslavujeme aj meniny a narodky, ale pri nastupe mi to pride take “vlezle”, ze sa chcem nasilu vsetkym zapacit hned zo zaciatku.

1sally12
15. aug 2024

Tiež mi to príde vlezlé, teraz sedím s jednou, tá hneď v prvý deň mi zamávala s dózou že priniesla "prískočné"? 🤔 koláče hneď šupla do chladničky a nikomu ani neponúkla😅 tak plnú dózu rovno po týždni brala naspäť domov😂

nikdenikto
16. aug 2024

Pri nástupe som to ešte nezažila, aspoň vo firmách kde som pracovala. Ani že po prvej výplate a podobne. Občerstvenie sa nosieva na narodky, meniny, pri odchode na MD/dochodok a podobne

trisha_r
16. aug 2024

My máme skôr keď niekto odchádza ako rozlúčku

autor
16. aug 2024

@trisha_r to určite plánujem tiež 🙂

adonish
16. aug 2024

Akurát včera som doniesla "priskocne" do prace (nastupila som 1. 8.), ale mala som aj sviatok, tak som to spojila. Objednala som chlebicky, kupila sladke, vsetci boli spokojní. Pytala som sa, nebolo to tam zvykom, ale nik sa neurazil 😂
V predchádzajúcej praci to bol štandard, tam som robila domace pomazanky (vzdy aspon 3 druhy), salat, chlebicky, nivove gulky, piekla kolac, kupila chipsy, pitie (korporat, na oddeleni 20 ludi plus som volala aj tych, ktorých som poznala predtým), to boli hody. Riesilo sa to ako priskocne, sviatky, odchody. Mne sa to osobne paci. Nemusi tam niekto byt 3 hodiny, staci prist do kuchynky, zobnut si a ist dalej pracovať 😊

autor
16. aug 2024

@adonish veľmi pekne ☺️

purple_wolf
16. aug 2024

na zaciatku asi nie ... nikoho tam nepoznas (vacsinou) ani nevies ci prezijes skusobnu dobu ... skôr na narodeniny alebo meniny sa to robieva