Nájdem si prácu, keď už mám 49 rokov?

regetka
17. feb 2022

Milé žienky, potrebujem radu, povzbudenie...Pracujem v nemenovanej banke už skoro 27 rokov a som úplne zničená 😢, prácu mám rada, pracujem s ľuďmi, som na pozícii poradca, mzda v čistom nič moc, ale plány ,telefonáty ma ničia, chcem dať výpoveď, chvíľu si prečistiť hlavu, len sa bojím, že si novú prácu nenájdem, vek nepustí 😕,, bez práce nemôžem zostať, sama sa starám o deti... (12,10 ročné)...našli ste si novú prácu v takomto veku? Bojím zmeny, ale už nevládzem...Ďakujem za každú radu.

7miriam77
17. feb 2022

Podľa mňa 49 rokov nie je veľa, si mladá žena. A nemohla by si si skúšať hľadať prácu popri tejto? A potom nejako dohodou by si dala výpoveď a prešla do novej prace

stanulienkat
17. feb 2022

Jasne, ze najdes. Si v dobrom veku, nemas male deti, mas znalosti, vedomosti...este trochu pozitivity. Neboj...

mikadooo
17. feb 2022

@regetka skús najprv nájsť prácu až potom rieš výpoveď. Napríklad na profesii si naklikaj a každý deň ti bude chodiť zoznam pozícií. Potom stačí už len písať a posielať životopisy (cez stránku si vieš spraviť životopis, len napíšeš na čo sa ťa budú pýtať - vzdelanie, jazyky, Pc zdatnosť, pracovné skúsenosti, je to celkom jednoduché). Jasné že budeš musieť tomu venovať trochu času. Potom napríklad si stanov, že každý večer si nájdeš jeden inzerát, ktorú by ti mohol vyhovovať keby ťa zobrali. A na ten odpíšeš - stačí kliknúť, že chceš reagovať, vložíš tam svoj životopis, a odoslať. Je to fakt jednoduché. Mne sa tak podarilo nájsť prácu na štyri hodiny denne cca do jedného mesiaca. A to som po 10-ročnej materskej a 1 rok som evidovaná ako nezamestnaná a teda ešte k tomu som hľadala prácu len na 4 hodiny denne (ale teda nie som úplne v tvojej pozícii, som mladšia, prácu som hľadala v ba a viem jazyky aj aj nj).

zuzzinkaa
17. feb 2022

@regetka veľmi záleží aj nad tým aku prácu by si chcela robiť. Ale mojimi rukami prešli stovky uchádzačov a môžem ťa ubezpečiť, že vek nie je to najdôležitejšie na čo sa pozerám (s ohľadom na typ práce samozrejme). Takže nehádž flintu do žita, istotne si ešte zamestnateľná 💪

pribinak
17. feb 2022

Máš odrastene deti, nemusíš riešiť ani to že zamestnávateľ sa boji že pôjdeš na materskú, si evidentne stabilný zamestnanec, v bankách máte kopec školení, čiže vieš komunikovat s klientom, ….máš kopec výhod oproti napr 32 ročnej s 3-4 ročným dieťaťom

Smelo do toho

lucik194
17. feb 2022

mas velke deti co mozu byt same, necerpas OCR, mas x rokov praxe......
za mna pozeram ze si z BA, takze tu sa praca vzdy najde.
osobne zacni si hladat pracu popri tejto praci co mas, ked budes mat istu pracu tu v tejto daj vypoved

zacni tym, ze posielaj zivotopisy, vytvor si na linkedin profil, nejako zacat treba, popytaj sa znamych ci o niecom nevedia

daridari11
17. feb 2022

@regetka radiť Ti keď si sama na dve deti je zložité.....ale myslím, že práca sa dá nájsť vždy a v každom veku, je to dosť aj o šťastí. Ja som prišla o prácu hneď v prvej vlne korony a to bolo na jar 2020. Prácu som nejako extra nehľadala, stále som verila, že ma vezmú späť, čo sa mi aj črtalo. A zrazu prišla lepšia ponuka, kde som druhý mesiac, zatiaľ fajn......a mám 53 rokov🙂
Zmeny by som sa nebála, vždy lepšie ako zotrvávať nešťastná a frustrovaná v nejakom nevyhovujúcom zamestnaní.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
regetka
autor
17. feb 2022

@lucik194 som sama s pokladňu, ani dovolenku si nemôžem zobrať kedy chcem, určite by som nemohla odísť hneď..ste zlaté hneď sa cítim lepšie ☺ Ďakujem

martin36
17. feb 2022

Idealne je dat vypoved az ked mas istu druhu pracu ale taktiez v pripade nespokojnosti ti moze terajsi zamestnavatel ponuknut inu poziciu to vsak zalezi od okolnosti.

lukina20
17. feb 2022

@regetka podla mna si idealne aj vekovo lebo do dochodku este daleko (uprimne si povedzme), mas odrastene deti, cize ziadna materska, rodicovska, deti nie su doma s kazdym soplom ako skolkari, cize asi ani OCR u teba nebudu tak casto, ale hlavne!!! 27 rokov odpracovane so skusenostami, vedomostami...
baba ved si uprimne povedzme, ze mas lepsie sance ziskat pracu ako mlade zabky, ktore bez skusenosti vyjdu s titulom z vysokej skoly
ale najskor by som si nasla pracu az potom podala vypoved

spadnutaslivka
17. feb 2022

závisí, kde bývaš. ale nebudem ťa chlácholiť... nebudeš mať ľahké nájsť si prácu. Na schopnejšie miesta vo väčšine prípadov pozerajú na vek a tipujem, že do "továrne" na 3 zmeny by si robiť nešla. A hlavne si najprv premysli, akú inú robotu by si chcela ísť robiť. Lebo tam, kde budú brať tvoje kvality, budú chcieť tvoje kvality aj využiť- čiže zase to bude asi kopec telefonátov a administratívy. A plány sa robia všade, aby firma mohla prosperovať. Môžeš si skúsiť nájsť najprv niečo iné a až potom dať výpoveď. Asi veľmi rýchlo uvidíš, že to nie je také ľahké.

spadnutaslivka
17. feb 2022

@lukina20 mladé žabky sa dnes zamestnajú ako nič. Žiaľ, potom presne podľa toho vyzerá aj ich vykonaná práca 😒

kormino
17. feb 2022

Ahoj,chcem ťa povzbudiť😃Vôbec nie je pravda,že berú len mladé žabky.Mám 51 rokov,pred rokom som prišla po 32 rokoch o präcu z dôvodu presťahovania firmy do vzdialenejšieho mesta.Tiez mi bolo všelijako.Posielala som životopisy,bola som na 4 pohovoroch.Po každom pohovore druhý deň som mala telefón,že ma prijali.Mohla som si vyberať,a to som chemická laborantka,ktorých hľadajú dosť málo.Vybrala som si myslím dobre,už som tam 8 mesiacov.Dovhadzam síce 25 km,ale autom to je nič.Platovo som si prilepšila.Vybrali si ma medzi 20 uchádzačov ,ja som bola najstaršia😃Toto je moja čerstvá skúsenosť.

lukina20
17. feb 2022

@spadnutaslivka podla mna ani nie ... moj nazor je, ze mladi ludia bez skusenosti, by uz chceli plat hned pri nastupe 1500 euro v cistom a dokopy nic nevedia, zamestnavatel ma velmi vela prace kym ich vyskoli... a ked uz budu ako tak vyskolene maju svadbu a bum materska... a velmi vela zamestnavatelov pozera na to, ze aka je zena stara ci ma deti, ake stare, a pod. nikto nema rad, ked je zena z prace doma s detmi na 2 tyzdne lebo su chore

pinkgirl
17. feb 2022

A nemá tvoja banka aj sekciu Leasing? Žeby si skúsila prejsť na inú pozíciu. Nový kolektív, zmena pracovnej náplne, iný zákazníci.

vlastnynazor
17. feb 2022

@kormino to je super, ze si nasla pracu vo svojom odbore. Len je to podla mna ine, ked hlada chemik pracu, kde ide naozaj o konkretne odborne skusenosti a ine napr.pri kancelarskej robote, kde sa casto na pohovoroch beru do uvahy sympatie a zapadnutie do kolektivu. Na 100% verim, ze sa autorka nebude mat problem zamestnat v inej banke. Ale ak chce iny typ prace, ale v kancelarii, tak co poznam kamosky, kt.sa zucastnuju na pohovoroch, tak kazda povedala, ze je to o sympatiach, a vekovo bud je poziadavka dodrzat budget, vtedy idu skor po mladych, alebo maju budget o trochu viac stedrejsi a vtedy idu podla vekoveho priemeru, aby novy clovek zapadol.

h2
17. feb 2022

@regetka Ahoj, určite si nájdeš prácu. Veď ešte zďaleka nie si pred dôchodkom. A máš prax a skúsenosti. Ale nedávala by som na Tvojom mieste výpoveď, kým si nenájdeš novú prácu. Možno teraz si hovoríš, ze by bolo fajn mať pár mesiacov voľno, lebo si vyčerpaná a máš toho plné zuby, ale nemyslím, že to v skutočnosti potrebuješ. Nová práca Ti vleje novú energiu. Choď do toho, bude dobre, uvidíš. Veľmi Ti držím palce.

kormino
18. feb 2022

@vlastnynazorto je pravda,že chemik je špecifická práca,len si skús napr.na profesii pozrieť koľko je ponúk na prácu chemika a koľko do administratívy.Hovorím o bratislavskom kraji.Viac ako 10-15 ponúk to nie je.

spadnutaslivka
18. feb 2022

@lukina20 no rozdiel je, že to nie je podľa mňa, ale sú to reálne skúsenosti. A potom, keď treba robiť to, čo podľa pozície robiť majú, tak to buď nerobia alebo s množstvom chýb a oneskorene. Takže radšej keby tam bola kvalifikovaná päťdesiatnička a ľudia, ktorí sa potrebujú na ňu spoľahnúť, by sa aj mohli spoľahnúť. Žiaľ šéfstvo si do kanclíka radšej posadí ozdobu sveta. A kľudne sa môžeme začať baviť aj o výhodách, keď firma zamestná absolventa alebo človeka z úradu práce, na ktorého potom dostávajú peniaze 😉

number19
18. feb 2022

Ja by som doporucila nedat vypoved pokial si nieco nove nenajdes.
Zacala by som s rozposielanim zivotopisov, uvidis reakciu a zorientujes sa.
Je narocne chodit po pohovoroch pokial este pracujes, ale ked potrebujes 100% istotu inac sa velmi neda.
A treba ratat aj s tym, co spomenula @spadnutaslivka. Nuz, realita...

mogaa
18. feb 2022

@regetka prácu určite nájdeš, ide skôr o to akú....lebo pravdupovediac na administratívu si už "stará"....viem to podľa seba, podobný vek, naozaj normálnu prácu som zohnala po viac ako 8mesiacoch a to bolo skôr šťastie.....záleží čo chceš robiť....

evakalna
19. feb 2022

Aj 59 ročné ženy si vedia nájsť prácu. Tak prečo by si si nevedelá nájsť ty?

1andrea111
21. nov 2023

@regetka ako si sa nakoniec rozhodla? Zmenila si prácu?

regetka
autor
24. nov 2023

@1andrea111 ahoj, nie... prišla mi ponuka na inú lepšiu prácu i viac platenu, no splnený sen, štátna správa, doteraz som bola v bankovníctve,mala som pohovor , prešla som všetkým len sa dohodnúť na nástupe 🙂 , nebesia mi priali, ale ten hore si povedal, že stačilo, (na konci týchto všetkých pohovorov mi zistili pri preventívke rakovinou prsnika, i o tom je život) momentálne som na PN .

ibatanecnica
24. nov 2023

@regetka tak to mi je ľúto čo sa ti stalo. Hovorí sa, že choroba ma donútiť človeka spomaliť a zamyslieť sa nad životom. Ľahko sa povie. Držím palce, nech všetko dobre dopadne

regetka
autor
24. nov 2023

@ibatanecnica áno, spomalila som, 🙂 beriem život so všetkým čo prináša a napodiv má choroba posilnila, naučila sa nebáť, meniť veci a stretla som nových úžasných ľudí....ako sa hovorí, že i niečo zlé je na niečo dobré, záleží čo si z toho zoberieme 😊

regetka
autor
24. nov 2023

@ibatanecnica a ďakujem 😊

martul
24. nov 2023

@regetka vieš čo som spravila ja, robila som v tej firme, ale dala som si inzerát na profesiu, len tak, že vyskúšam, či by som vôbec mala šancu. A ako sa mi začali ozývať tak mi to strašne dobre padlo po psychickej stránke, že wau nie som stratená. Tak som skúšala, postupne som si nasla prácu a odišla už keď to bolo isté.
Skús sa aspoň zaregistrovať a nezlakni sa tých požiadaviek, reálne veľa z nich upustilo, len tam tam popísali aby naopak nalákali záujemcov.

maminkadeticiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz