Mzda na 7-hodinový úväzok

12. apr 2023

Čaute. Je mzda 1100€ v čistom postačujúca na 7hodinový úväzok? Jedná sa o stredne náročnú prácu v kancelárii.

belllinka
12. apr 2023

Moja veštecká guľa hovorí, že nie, nebude ti to stačiť. Pýtaj si viac.

laura07
12. apr 2023

Presne vieme kde sa nachádzaš BA, Hlohovec, Košice, Fiľakovo..) 7hod je za deň/týždeň/mesiac. Hmmm. Malo máš.

Už si prídem sama sebe hnusná, ale čím viac času tu trávim, tým viac chápem tieto debilne otázky 😅

heidi4
12. apr 2023

Ahoj, ja mam za 7.5h o kuusocek menej v cistom za stredne (veru vsak vacsinou viac nez stredne :D) narocnu pracu v kancelarii (plus mam este dalsie 3 side joby - prijmy), cize nemam to uplne super, ale mam tu ine vyhody (nefinancne), ktore ma tu zatial dooost pevne drzia (5 min od domu, psika tu mozem mat atd.). Neplanujem tu vsak ostat do konca zivota... Na par rokov je to vsak fajn. 🙂 Ci? 🙂 Kolektiv aj vedenie je tu super, atmosfera rodinna, priatelska, uvolnena, neformalna - proste pohodova. Kedykolvek potrebujem(e) si odbehnut (alebo prist rano neskor, odist vecer skor, alebo deti kolegom ochoreju), su tu velmi flexibilni, co sa posuvania hodin tyka. 🙂 Buzeracia, ohovaranie, intrigy, zavist a ostatne primitivne spravanie je tu nulove. Klop klop.
Preco ti to tu vsetko pisem? Ze mzda nie je jediny faktor, aby si bola v praci (v zivote) stastna - ak ''nizsi plat'' vyvazia/prevazia ine benefity, podla mna nie je o com. Smutnejsie by bolo podla mna zarabat tisice a chodit do prace s krcami a zavratmi kvoli stresom, kolektivu, nadriadenym, buzeracii, robit pracu, co nas nebavi, dochadzat denne napr. 100 km (premrhat kopec casu a penazi, energie) atd. Ze niekedy ten plat nie je vsetko. 🙂
Ale to je len moj skromny pohlad.
Samozrejme sa tu vsak najde niekto taky, komu to bude malo a bude sa vyvysovat. 👏 🙄

maxalla
12. apr 2023

Ak je to administrativa, tak mne to pripada ako slusny prijem..

slavkadi
12. apr 2023

Podľa toho v ktorom regióne, za mňa celkom fajn.

autor
12. apr 2023

@laura07 ale si múdra 🤣 jasné 7hodin na mesiac a tak vychádza 1100€. Je jedno aký región. 7hodin denne, 35 hodin týždenne, lepšie?

autor
12. apr 2023

@heidi4 ďakujem za názor 😊

autor
12. apr 2023

@maxalla tiež si myslím, že na 7hodin je to fajn. Nikde nemajú toľko ani na 8hodinový úväzok. Ale nikde majú aj viacej na 6hodinový.

mon29
12. apr 2023

@heidi4 ak budeš odchádzať daj mi vediet🙂😉

heidi4
12. apr 2023

@mon29 Rada 🙂 ♥

zuzubb007
12. apr 2023

@mon29 podobne :D, nadstandard vyplata bez vahania beriem

laura07
12. apr 2023

Tak keď je jedno tebe aký región, tak akú výpovednú hodnotu ma tato téma ? 💁‍♀️😂 ale však nech sa ti dari. Ja ti nechcem zle. Ale dnes som napr citala tu v našej dedine úväzok, ze 0,13 úväzok 🥴 už by som sa naozaj ničomu neprekvapila.

gejb
12. apr 2023

@laura07 ak žiješ v Bratislave je to dosť málo. Pomohla som? 😊

laura07
12. apr 2023

@gejb ja?? Ani omylom. Len pracujem pre firmu v ba. Ale chvála bohu HO..som cca 5km od Piešťan. Z Hlohovca som utiekla, hrozne mesto. Ale koreňmi som Košičanka 🙂 a žila som aj v USA 🤟 mám sa perfektne.

gejb
12. apr 2023

@laura07 to malo byť pre autorku.

luccija
12. apr 2023

Nájdeš aj väčší plat aj nižší aj na menej, viac hodín
Veď ty vieš či z takých financií vyžijes náš názor je nepodstatný.Ak Ti netreba 2 jazyky, VŠ nebudeš lietať ako šarkan vybavovať prečo nie?

zic
12. apr 2023

1100 deleno 7 hodin je pekny peniaz... okolo 157 eur na hodinu a to sa da... 🙂 🙂

taminka1986
12. apr 2023

Na PD okres az moc slusne na to ze len administrativa. Ak BA tak zalostne malo

lopka1313
12. apr 2023

Ja mam v BA, za 7,5 hod, administrativa s VS menej. Ale spokojna som, tiez mam ine benefity a praca ma bavi... Mne to za 7 hodin denne pride velmi pekne.
Moja mama zije na vychode v humennom a v jej firme skracovali uvazky thp pracovnikom, aby im nemuseli davat predpisanu minimalnu mzdu pre 2.stupen. Este asi pred 2-4 rokmi, nepamatam presne, zdieraci. Musim sa jej spytat, kolko dostavaju teraz, ale uvazky maju na 6 hod denne. (Mama ma tiez skrateny uvazok, ale ona zaraba viac, aj ked robi sialene viac prace).

katuskamala1
12. apr 2023

Kokos mam vs vzdelanie ale o takej mzde pri skratenom sa mi moze snivat . Aj o plnom...ber to.

heidi4
12. apr 2023

@heidi4 este dodam, ze pracujem (a byvam) v mensom meste pri BA, preto asi taky plat... nie som priamo z BA... ano, na BA by som uvitala isteze vyssi

j93375
12. apr 2023

.

anetka34
13. apr 2023

@heidi4 Úplne súhlasím, kolektív prajem a dúfam, že to tak ostane.
Ja už som zažila aj extrém - veľmi zlý kolektív a o poznanie nižší plat.
Dúfam, že sa mi raz podarí niečo také skvelé zažiť ako píšeš. Pretože pracovať chcem, ale... pracovať, nie denno denne riešiť ako okolo mňa niekto intriguje a závidí mi ešte aj chorobu. Naozaj Ti to úprimne prajem. A ako píšeš, peniaze nie sú všetko.