Môžem sa uplatniť s učiteľskou kombináciou biológia a chémia?

4. nov 2022

Dobrý deň, viete mi niekto z osobnej skúsenosti poradiť, či sa dá dobre uplatniť s učiteľskou kombináciou - biológia a chémia?

brita
4. nov 2022

Ano,urcite.

anjelicek26
4. nov 2022

Ano samozrejme, tych je malo.

autor
4. nov 2022

@brita vážne? Lebo ja stále počúvam, že práveže to nie je dobrá kombinácia a ideálne je slovenčina + niečo alebo matematika + niečo..

brita
4. nov 2022

Poznam ucitelky s touto kombinaciou,urcite k chemii este nieco treba,napr.fyziku,biologiu,cokolvek.

sorciera24
4. nov 2022

jasne, u nas pravidlene kazdorocne ju zhaname, hlavne teda ta chemia je plus

januska12323
4. nov 2022

Samozrejme, to máš bez problémov na celý úväzok.

pribinak
4. nov 2022

Pobijú sa o teba. Takáto kombinácia je veľmi veľmi žiadaná

deti95060810
4. nov 2022

na našej škole hľadajú rok čo rok učiteľky s touto komb.

anjelicek26
4. nov 2022

U nas na vsetkych skolach, kde deti chodia, je to najtazsie zohnat prave tieto predmety.

lentak1223
4. nov 2022

U nás na škole by si bola hneď prijatá. Posledná chemikárka už mala byť na dôchodku. Práveže kombinácia so SJ je častá, matikárky tiež chýbajú.

panelacikova
4. nov 2022

kombinácia nie je zlá, len sú nízke dotácie na tieto predmety, vyučuje sa o dosť menej hodín, než SJL alebo MAT. preto ak v danej oblasti, kde žiješ, je viac ľudí s touto aprobáciou, môžeš to mať ťažšie s hľadaním práce.

shannarourk
4. nov 2022

V dnešnej dobe je xy slovenčinárok a matikárok a učiteľov čo učia chémiu ako šafranu. U nás na škole by si len chémiu mala pomaly plný úväzok 👍

liz_lemon
4. nov 2022

aj ANJ je ziadana

zuzanockamt
4. nov 2022

Na veľkej škole ti úväzok vyskladajú, na malej určite nie, ja by som si vždy do aprobácie volila aspoň jeden hlavný predmet. Napr. u nás na škole učiteľku s touto kombináciou min. 20 rokov nebudeme potrebovať.

patus_2
4. nov 2022

Ako učiteľka v podobnej kombinácii ti viem povedať len toľko, že biológov je veľa. A biologickú si veľmi robotu nenájdeš. Chémia je na tom oveľa lepšie, chemikárov je málo, sú veľmi žiadaní. Čo sa týka hodinovej dotácie, tak tam je to bieda. Ak budeš učiť na malej škole, tak počítajú s tým, že budeš musieť učiť aj iné predmety aby si mala plný úväzok...

ruzasipova
4. nov 2022

Mne sa paci, ako tu pisu, ze sa o teba pobiju…. NIE, nepobiju. Mam presne tuto kombinaciu. Som zo Ziliny. Este sa mi nepodarilo za 10 rokov zohnat pracu v Ziline (ked som raz zacas niektore roky hladala)… takze asi tolko. Ako vzdy som pracu zohnala, ale vzdy som aj dochadzala. A z tychto dvoch predmetov je prave Chemia ten tahac, preco ta budu chciet.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniska14
4. nov 2022

Na veľkej škole v pohode na malej je problém. Chémia aj Bio malá hodinová dotácia

tortelinka
4. nov 2022

Ešte lepšie by bola chémia s fyzikou

ruzasipova
4. nov 2022

A ako pisali uz vyssie, na oba predmety je nizka hodinova dotacia - tak 1, max 2 hodiny tyzdenne. Na malej slole ti to vyjde sotva na polovicny uvazok.

nenne9
4. nov 2022

@bilberryday potom to tak aj vyzera ked pridu deti na gympel ze ich ucil niekto s B2 statnicou:(((( cest vynimkam

nenne9
4. nov 2022

@tortelinka very fyzikari chybaju

nelka93
6. nov 2022

Ja som chcela matematiku-fyziku. Stačilo mi dorobiť si minimum, nakoľko statnicu z vedeckej fyziky mám, len ma odrádza plat. Je to mizeria

tortelinka
6. nov 2022

@nelka93 kvôli platu nikto učiť nejde

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
6. nov 2022

@bilberryday Nadpriemerný plat? A to je aký? Na Orave len vďaka konexiám?

brita
6. nov 2022

@bilberryday Neexistuje nadpriemerny plat u ucitelov,prosim ta odkial to mas? Vies,ze platy idu podla tabuliek,kvalifikacie,atestacii a odpracovanych rokov atd.?A ze tabulky su rovnake v celej SR a ze nepustia? Je dobre si najskor zistit informacie a potom s nimi verejne pracovat,kedze toto je verejne forum a kazdy si to moze precitat a dostat takymto sposobom totalne mylne informacie.😔

brita
6. nov 2022

@bilberryday No panboh nas ochranuj,aby to takto bolo!! Na kvalifikovanu vyucbu AJ na ZS musis mas vystudovany 2.stupen VS,statnu skusku z jazyka a pedagogicke vzdelanie.Prosim,zistujme si fakty predtym,nez tu vypustime neoverene informacie!!!

autor
6. nov 2022

@brita zial, dovolim si oponovat. Mna vyucovala na ZS osoba s kurzom anglictiny, ktora tu anglictinu sama dobre nevedela a casto si na hodinach pomylila zaklady, pr. povedala „He do not…” a poznam viacero ludi, ktori to mali obdobne…