Môžem odísť z práce zo dňa na deň?

mirip
16. okt 2012

Ahojte potrebujem súrne poradiť. Som v skúšobnej dobe 3.mesiace, môžem odísť zo dna na deň bez udania dôvodu? Napr. že dnes zavolám zamestnávateľoviže zajtra nenastúpim? teda chcem vedieť či je tomožné a či potom nebudem mať ja z toho problémy so zamestnávateľom???

biancarv
16. okt 2012

hej môžeš, keď si v skúšobnej dobe, tak to nie je problém.

stanislavao
16. okt 2012

ano, mozete

ssussie
16. okt 2012

mozes, ale este jeden den tam chod a odnes mu vypoved na papieri 🙂 ukoncit pracovny pomer musis aspon touto formou a dovod nemusis uvadzat.

3kolka
16. okt 2012

Hej jasné že môžeš...ja som to dokonca s udaním dôvodu urobila aj v dobe ked už som mala zmluvu na neurčito,a problém z toho nebol

momobobo
16. okt 2012

môžeš pokiaľ si v skúšobnej dobe tak sa dáva oznam o skončení pracovného pomeru na stránke profesia.sk máš aj vzor podaj písomnou formou.

simonkazga
16. okt 2012

na profesia.sk je blud, lebo pracovný pomer sa nezrušuje, ale ukončuje. Stačí jednoducho:

Vec: Oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Meno a priezvisko, narodená (dátum narodenia), trvale bytom (adresa) týmto oznamujem ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe ku dňu: xx.xx.xxxx

a podpíšeš
Buď treba odniesť osobne, alebo poslať doporučene. Lepšie je asi osobne. Vytlač 2x a nech ti jeden originál podpíšu, že prevzali.

magali
16. okt 2012

v skusobnej dobe mozes odist kedykolvek, len to treba pisomne oznamit

barny
16. okt 2012

v skusobnej dobe urcite ano, viem z vlastnej skusenosti