Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď, keď mám exekúciu?

misinka1234
5. aug 2021

Ahojte prosim vie mi niekto poradit ci ma moze xamestnavatel prepustit ak mi zacne exekucia ? Pracujem uz rok aj nieco ale stale nemam zmluvu na dobu neurcitu ale urcitu. Ide o to ze mi prisiel platobny rozkaz zo sudu na nehoraznu sumu a kedze naozaj nemam na zaplatenie cakam na zacatie exekucie

ivkazba
5. aug 2021

@misinka1234 nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú nie je povinnosť. Takže áno, teoreticky to môže zavážiť. Ak ti prišiel platobný rozkaz, znamená to, že ide o niečo, čo nebolo platené dosť dlho, minimálne niekoľko mesiacov (to u zamestnávateľa môže logicky vyvolať dojem nezodpovednosti). Zisti si u oprávneného možnosť dohodnúť si splátkový kalendár.

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba nechcu mi dat splakovy kalendar ... tvrdia ze mala byt ta suma zaplatena lenze ja som to mala splact este asi 7 rokov len banka odstupila od zmluvy

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba tak to je velmi zle... najst si pracu s exekuciou bude nemozne

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba a ja viem ze to nie je povinnost... le toho sa bojim kedze este raz mi mozu predlzit o pol roka a to uz exekucia bude urcite plinut

ivkazba
5. aug 2021

@misinka1234 a dôvod odstúpenia banky od zmluvy? Banka tam koná v prípade, že zo strany klienta dôjde k porušeniu zmluvných podmienok (mám za sebou takmer 18 rokov v bankovníctve). O akú banku ide? Oprávneným v platobnom rozkaze je banka alebo nejaká inkasná či právnická spoločnosť (že to banka už odpredala na vymáhanie mimo banku)? Ak banka, stále vidím šancu (hoci veľmi veľmi veľmi malú) dohodnúť sa na splátkovom kalendári.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
5. aug 2021

Preco by mal byt problem exekucia? Urcite nie na vypoved/nepredlzenie, aj ked teoreticky nemusia ti predlzit zmluvu, nie je to povinnost, LENZE jednym dychom treba povedat, ze vasina firiem ktora zamestnava ludi takto na urcite doby, proste na "neurcito" zamestnancov nechce. A ani problem najst si pracu nie je... ako mzdarka s tym nemam ziadny probem, posielat urcenu cast exekutorovi. A to mam firmy, kde je aj niekolko zamestnancov s exekuciami...
A banka neodstupila od zmluvy urcite len tak, tam to muselo byt po splatnosti uz davno. Neverim, ze dohodnut sa s nimi nedalo inak...

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba banka to dala vymahacskej spolocnosti

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarinka2012
5. aug 2021

@misinka1234 zamestnávateľovi môže byť jedno či máš alebo nemáš exekuciu ( ak nepracuješ na vysokej pozícii ako manažér, lebo tam je potom na zváženie tvoja zodpovednosť ale to len teoreticky) ak sa to neodráža na tvojom pracovnom výkone, takže ak si dobrý pracovník a firma neznižuje stav tak na výpoved resp. nepredlženie zmluvy nie je dôvod a ani nájsť si prácu s exekuciou nie je nemožné, prečo? zamestnávatela to nič nestojí, myslím finančne, len teda trochu času mzdárky. My máme viacerých pracovníkov čo proste mali smolu, alebo neskoro riešili problemy a maju exekuciu, niekto vyššiu niekto nižššiu, my len odvádzame časť ich platu ( bud kolko si dohodli na splátkach alebo kolko nám zadal exekutor) , niektorým prišla exekucia po tom čo už u nás pracovali 5-6 rokov a jedného s exekuciou sme prijímali, s tým že sám nás upozornil že exekúciu má, čo sa nám zdalo viac než čestné a myslím že v súčastnej dobe ju má už splatenú a stále u nás pracuje.

ivkazba
5. aug 2021

@misinka1234 a ako si doteraz komunikovala s inkasnou spoločnosťou? Lebo tá tiež sa najprv snaží niekoľko mesiacov dohodnúť sa a až potom rieši vec súdnou cestou. Lebo pochop, banka odstúpila od zmluvy (evidentne kvôli porušeniu podmienok na tvojej strane), následne to niekoľko mesiacov riešila inkasná spoločnosť. Čiže mala si určite dosť času riešiť to. Exekúcia bude logicky ďalší krok.

ivkazba
5. aug 2021

@misinka1234 akú prácu vykonávaš? Nemyslím konkrétnu firmu, ale akú pozíciu.

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba jasne ze s nimi komunikujem aj tam posielam mesacne okolo 500 eur pracujem ako predavacka. Odmietli mi dat splatkovy so slovami ze to uz malo byt zaplatene ale v podstate nemalo kedze som to mala splacat este 7 rokov. Ak pridem o pracu este len vtedy nebudem schopna splatit ten dlh nikdy

misinka1234
autor
5. aug 2021

@sarinka2012 dakujem za povzbudive slova ale naozaj mam strach ked pridem o pracu nebudem to vediet splatit nikdy

pribinak
5. aug 2021

Drvivej väčšine zamestnávateľov je úplne jedno či ty máš alebo nemáš exekúciu
Zaujíma ich tvoj výkon v práci, osobne problemy sú im ukradnuté

Aká vysoká je tá suma? Ak je to niečo naozaj vysoké, potom treba zvážiť bankrot

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
5. aug 2021

@mb2021 nemusí

simca06022011
5. aug 2021

@mb2021 nemusi

heleninamama
5. aug 2021

@misinka1234 Muž zamestnával viacero chlapov s exekúciu - vždy sa do problémov dostali svojou vinou - a nikdy s tým ekonómka nemala problém. Skôr oni chceli, aby im dal na papier minimálnu mzdu a zvyšok dával bokom. 😂 No nedal, nie je Slovák a túto našu mentalitu nechápe, ale keď robili, dlh vždy splatili a nakoniec boli radi. Zamestnávateľ rieši primárne iné veci, nie koľko Ty platíš exekútorovi.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misinka1234
autor
5. aug 2021

@pribinak jeto vysoke14000 ale na bankrot uzmusi prebiehat exekucia

ivkazba
5. aug 2021

@misinka1234 ty znova hovoríš, že mala si to v banke splácať ešte 7 rokov. Ale ak ti banka vyhlásila mimoriadnu splatnosť, znamená to, že si porušila nejaké podmienky. Takže tvojim zavinením toto vzniklo. A to nemyslím v zlom alebo nejak útočne, ale ako fakt, aby si pochopila, že k tomuto došlo tvojim pričinením, nemožno hádzať vinu inde. Tých 500 eur, ktoré posielaš, na to máš splátkový kalendár? Ak nie, tak prečo? Platíš to mesačne pravidelne? Na základe čoho ak nie je splátkový kalendár?

Čo sa týka toho, že robíš predavačku, tak nevidím dôvod, aby ťa zamestnávateľ zrušil kvôli exekúcii. Sú pozície, kde to môže byť problém, kde by som človeka s exekúciou nechcela, ale predavačka nevidím dôvod, aby to vadilo.

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba platim tam lebo mne to nieje lahostajne rozumies ... a stale sa s nimi dohodnem ze zaplatim tolko a tolko aby to az tak nerastlo ale aj tak to dali na sud a nie splatkovy mi odmietli niekolko krat

misinka1234
autor
5. aug 2021

@ivkazba alebo lepsie povedane aby videli snahu

pribinak
5. aug 2021

@misinka1234 to nie je až taka horibilná suma, nepíšeš či máš rodinu a deti, ak nie, vieš si ooori oraci nájsť ešte iný job a cely príjem dať na splatenie

misinka1234
autor
5. aug 2021

@pribinak nemam rodinu ... som slobodna bezdetna a neviem si predstavit ze popri mojej praci este nieco budem stihat.

mpg
5. aug 2021

@ivkazba Ja si myslím, že majiteľ pri predavačke (hlavne ak prichádza do priameho kontaktu s peniazmi, tržbou) si určite bude hľadať radšej inú predavačku, obyčajne to nie je ťažké nájsť.

pribinak
5. aug 2021

@misinka1234 čo robíš?

misinka1234
autor
5. aug 2021

@mpg dobre dakujem za povzbudive slova takze sa mozem pripravovat na najhorsie

misinka1234
autor
5. aug 2021

@pribinak no predavacku ...

pribinak
5. aug 2021

@misinka1234 predpokladám že nerobíš každý jeden deň, kľudne si vo voľne dni viem predstaviť iný job

Je to na tebe, čo sú priority, koľko snahy tomu celému das