Môže mať zamestnanec súdu viditeľné tetovanie?

natalia912
6. apr 2018

Babúle, vedeli by ste mi povedať, či zamestnanec súdu môže mať viditeľné tetovanie?

namornicka
7. apr 2018

Toto neviem, ale v niektorych zahranicnych korporaciach ci ambasadach dress code tiez zakazuje viditelne tetovanie. Nie som si ista ci v statnej sprave existuje vobec nejaky spisany dress code, ja pracujem vo verejnej a nic take nemane.

solinkarka
7. apr 2018

Moj pracuje v statnej sprave a nemoze mat na viditelnom mieste

zenaajmama
7. apr 2018

Môj je v štátnej, a zakazuje im to etický kodex.

lili235111
7. apr 2018

Ja len tak zo zaujímavosti policajti patria pod štátnu?

rebeka25
7. apr 2018

@lili235111 verejna sprava

lili235111
7. apr 2018

@rebeka25 Dakujem 😊

adka1978
7. apr 2018

@lili235111 ano to je statna sprava na 100%

solinkarka
7. apr 2018

@rebeka25 policajti je statna sprava!

solinkarka
7. apr 2018

@lili235111 pod statnu patria policajti

dornier
7. apr 2018

Ja som vojak a som potetovany cely a nikdy nebol problem. zalezi kde

tulipan43
7. apr 2018

U nas na Krajskom sude nie. Jedna baba mala na viditelnom mieste. Po upozornei, aby to zakryvala to neurobila a tak dostala v skusobnej dobe vypoved.

ivkapal
10. apr 2018

Som štátna zamestnankyňa a mám tetovanie, rovnako môj kolega aj kolegyňa. Nikto to dosiaľ neriešil ... Moje a kolegove nie je na viditeľnom mieste, kolegyňa má na nohe, v lete viditeľné 🙂

ibrunova
10. apr 2018

@lili235111 policajti nie sú štátna správa, oni majú svoj vlastný zákon.

solinkarka
10. apr 2018

@ibrunova ano maju vlastny zakon ale patria pod statnu spravu tak nemyl

adka1978
10. apr 2018

@ibrunova nehovoris dobre. Co ma zakon spolocne s hierarchiou verejna sprava statna sprava samosprava. Statni policajti patria pod ministerstvo vnutra a su statna sprava.

ibrunova
10. apr 2018

@adka1978 na policajtov sa nevzťahuje zákon o štátnej službe ani výkon práce vo vetejnom záujne, majú svoj vlastný.. Ale nechajte tak, keď viete lepšie..

ivetz
10. apr 2018

@ibrunova zakon c. 73/1998 Z.z. o statnej sluzbe prislusnikov PZ, SIS, ZVJS v zneni neskorsich predpisov. Uz z tohto nazvu je zrejme, ze ide o statnych zamestnancov.

solinkarka
10. apr 2018

@ibrunova preco teda pises ze nepatria pod statnu spravu ked to vies lepsie nez my?

heymissg
10. apr 2018

no ono podľa mňa ide skôr o súd, na ktorom to riešia. Viem, že bývalé kolegyne mali viditeľné tetovania na nohe, resp. na pleci a nikdy to neriešil.

warholette
10. apr 2018

Boze, uz som si myslela ze toto bude dalsia tema o tom, ake povolania by nemali mat tetovanie, lebo to zle vplyva na verejnost co s nimi pride do styku 🙄

stascha
10. apr 2018

@lili235111 policajti sú štátny zamestnanci a vzťahuje sa nich zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, SIS, väzenskej a justičnej polície a myslím že tam patrí aj železničná policia

solinkarka
10. apr 2018

@stascha ano aj zeleznicna policia

renatik91
10. apr 2018

@ibrunova no áno, vieme lepšie. Policajti sú pod štátnou správou a to, že sa na nich nevzťahuje všeobecný predpis o štátnej službe s tým nemá nič spoločné.
V každom prípade ma zaujíma Tvoja nevedemosť, takže, ak podľa Tvojich slov nespadá Policajný zbor pod štátnu správu, tak čím potom Policajný zbor, podľa Tvojho názoru, je?

renatik91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatik91
10. apr 2018

@natalia912 záleží aj od konkrétnej pozície. Pri všetkej úcte, tetovania v spoločnosti vzbudzujú stále nedôveru a súdom sa má dôverovať, všakže 😬

mijo53
10. apr 2018

@lili235111 policajti sú štátna správa, veď patria pod ministerstvo vnútra, jedine mestskí policajti patria pod samosprávu

natalia912
autor
10. apr 2018

@renatik91 ja som mala na myslí nejaké vkusne nie veľké tetovanie...lebo všade počúvam že policajti nesmú a vojaci nesmú a pritom čo poznám tak skoro všetci majú...a počula som už aj že baba na súde čo zapisovala mala vytetovaný celý rukáv na ruke a nikomu to nevadilo.Zhrniem to tak,že v podstate som sa nič nedozvedela😀😀😀😂😂😂ani tu a ani na google.nevadiii

zenaajmama
10. apr 2018

Nemôže mať nikto tetovanie ktore nie je zakrite..ale napr v manželovej praci to nadriadený doterz neriešil.Teraz maju noveho a vyzera že niektorí budú mať problém.
Eticky kodex nerieši že tetovanie je vkusne alebo nie.proste nema byť viditeľné.

bosorkabb
10. apr 2018

@natalia912 manžel je bývalý vojak. Tetovanie má aj jeho kolegovia mali a dosť výrazne a problém nikdy nebol. Kamoška robí na súde a má potetovanu celú ruku a žiaden problém a to tam robí už 5 rokov.

renatik91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz