Mám 42 rokov a idem na pracovný pohovor

1. nov 2023

Ahojte, idem na pracovný pohovor. Mám 42 rokov. Určite tam budu aj mladé dievčatá. Myslíte si, že mám šancu uspieť? Ako pozerá personalista na to, že už mám veľké deti, tak by odpadli napr ocr. Prikloni sa radšej k mladej ktorá môže ísť napr.za dva roky na materskú? Berme so úvahy, že by obe prešli výberovým konaním. Ďakujem za každý pohľad. Najradšej keby sa personalista vyjadril. Ďakujem.

martinmmartin
1. nov 2023

A na aku poziciu zhruba je to ? Je to nieco co dokaze robit kazdy alebo potrebujes vzdelanie/ prax?

jj298
1. nov 2023

Takze pozornost od svojho veku chces odputat tym, ze upozornis na “nevyhodu” mladej baby? Co tak zaujat schopnostami?

mamina7070
1. nov 2023

prikloni sa podla praxe a ako dany clovek zapada do timu

ty zasa casto mozes ist na PN (toto su predsudky)

anjelicek26
1. nov 2023

Ako pise kocka vyssie, prax prax prax, skusenosti, vzdelanie... to vsetko ostatne je druhorade...

autor
1. nov 2023

@jj298 nechcem tým odpútať pozornosť. Tak ako je u nej nevýhoda toto, u mňa to môže byť vek. Požiadavky spĺňam.

mamina7070
1. nov 2023

napis o aku poziciu ide

autor
1. nov 2023

@martinmmartin prax nevyžadujú. Treba vysokú školu a znalosť zákonov.

majlo1234
1. nov 2023

Neviem si predstavit pracu, v ltorej by bol vek 42 nevyhodou. Ved to si v najlepsim veku, decka odrastene, odchorobovane hadam, a ty v najlepsej forme.
Mlada moze pre HR predstavovat riziko, ze pojde coskoro na matersku.
Ja seba v 42 vidim vo vrcholnej forme niekde😂 len dozit a prezit matersku

beata_k
1. nov 2023

Prikloni sa k tej, co ma viac pracovnych skusenosti. To, ze nevyzaduju prax, neznamena, ze ich nepotesi.

murielaa
1. nov 2023

Mam 35 rokov, dve deti, ktore chodia do skolky a pred mesiacom som absolvovala dva pohovory, oba uspesne. Vedeli, ze som po materskej, ze mam male deti a absolutne im to nerobilo ziadne problemy. V dnesnej dobe sa dieta uz neberie ako "prekazka" pri zamestnani cloveka, zamestnavatelia. Takze urcite budu brat ohlad viac na skusenosti, prax ako na vek

mamina7070
1. nov 2023

ak nevyzaduju prax (a ty ju nemas) priklonia sa k mladsej lebo potom si anucia tak ako chcu a potom je vek nevyhodou (lebo zaucat ta bude mlada zabka a starsie to nemusia vzdy dobre akceptovat)

mikadooo
1. nov 2023

Podľa mňa vyberie podľa skúseností, znalostí, vystupovania. Vek 42 nie je nič hrozné, neviem, prečo sa bojíš mladých báb. Ja som si našla robotu v 41 úplne v pohode, vôbec som sa dopredu nepripravovala na to, že čo keď vyberú niekto iného 😁. A to mám tri relatívne malé deti. Niekde ma nevybrali, niekde ma vybrali, tak z tých 2 firiem som si napokon vybrala ja 😉. Čo tým chcem povedať - ak ťa nevyberú, nemusíš to zvaľovať na svoj vek. Proste bol vhodnejší kandidát, no a čo...

kikazoe
1. nov 2023

vek riešim iba v extra mladom kolektíve- napr. ak je kolektív do 30 rokov.... a doplňujem ho, viem že človek okolo 45 už ťažšie zapadne.
ale primárne je prax, znalosť problematiky či oboru, cudzie jazyky dôležitejší ukazovateľ

petamich
1. nov 2023

zalezi od toho co hladaju a do akeho kolektivu hladaju 🙂 a niekde vobec nemusia riesit vek a uprednostnia prax, predchadzajuce skusenosti atd.

urcite by som proaktivne nespominala ten argument s dospelymi detmi, to si musia sami zvazit, neposobilo by to uplne dobre a mohlo by to vypalit aj opacne, skratka vsad na svoje silne vlastnosti, znalosti a skusenosti, drzim paste 🤞🏻

lapersefona
1. nov 2023

Tu nejde o vek ale to co vies zamestnávateľovi ponúknuť.

jj298
1. nov 2023

No ja neviem. Ale 42 mi pride ako idealny vek.

mogaa
1. nov 2023

@lapersefonanebudem ti klamať...pokiaľ ide o mladší kolektív vyberú mladšiu babu....pokiaľ je tam kolektív od 20-60rokov, máš väčšie šance ty....ak chcú kolektív omladiť, tak vyberú mladšiu....ak ide o súkromnú firmu, tak tam je to aj od veku majiteľa....za kolegu si vyberie skôr osobu ktorá mu bude vekovo bližšie, je tam predpoklad že si budú viac rozumieť....to je len môj názor.....podľa seba viem, že nájsť prácu vo veku cca 50rokov je už zložitejšie ako v 30-tke....

olimuc
1. nov 2023

Vek nie je rozhodujuci, ale vzdelanie, prax, osobnost a kto je lacnejsi .. ak maju kolektiv ludi do 30 rokov, tak pasovat nebudes … ak je starsi skor … je strane vela faktorov. deti nie su rozhodujuce … ked budu niekoho chciet zobrat, akceptuju jeho podmienky, napr HO a pod. Ak by bol tvoj argument odrastene deti, skor by som ta nezobrala … pretoze, by to zapososbilo, ze je to to jedine co ponukas … bola som starsia, ked ma firma oslovila a odlakala od inej … snazili sa obidve, ale ktora ponukla viac vyhod a €, tam som isla … deti ich nezaujmali. Vekovo sme vsetci v rozpati. +|- 10 rokov … ale prijali aj kegynu kt ma 57 rokov 🤷🏻‍♀️ jazykovo zdatna, vela skusenosti .. ani jej vek nebol prekazka

dadka128
1. nov 2023

Ci mlada stara, matka s malymi detmi na tom nezáleží, ale od toho ake ma kto skusenosti a co im môže kto ponúknuť.. aj ty si raz bola mladá, tiež si mala deti.. tak by bolo nezmysel voci takým zenam argumentovat 🫣

micusa2222
1. nov 2023

požiadavky spĺňaš, pôjde skôr o to, či budeš ich "parametre" spĺńať...

lienka.7
1. nov 2023

@autorka pokial ta budu chcieť, tak je to úplne jedno. Ja som menila pracu po 40tke, na RD s druhým ani nie ročným dieťaťom. Chceli ma, všetko co som si povedala
aj akceptovali. Nemam s ničím problém, snažím sa chovat max.seriozne...
Ked by som ja hľadala, tak práve by som si vybrala teba. Prečo? Pretože mas rodinu, mas zodpovednosť. Nemôžeš sa zbaliť a zo dňa na deň vypadnúť preč ako je to teraz móda u mladých. Inak na pohovore mi 3 zo 4 (baby okolo 25-30 rokov) zahlásili, ze oni mi nevedia povedať ako služobné cesty do zahraničia, lebo ony sa musia poradiť s priateľom!!! No kukala som ako puk, či sú nesvojpravne 🤦‍♀️🙈 neviem, či je to teraz nejaká nova móda, možno HRky tu dačo o tom "prezradia".

martam11
1. nov 2023

Ahoj. Ja som robila dva pohovory ako 50-ročná. V obidvoch som uspela a nakoniec som si vyberala. kde nastúpim. Tiež som si myslela, že si v mojom veku nezoženiem prácu.

mamina7070
1. nov 2023

u nas je pt zien v time (vacsina je muzov- IT oblast) a vsetky mame viac ako 42 rokov ale teda neni to o veku ale o vedomostiach praxi a o tom co vies ponuknut

ak si nerobila v oblasti alebo si bola xy rokov doma a nemas pracovne navyky tak ti vek absolutne nepomoze

motolica
1. nov 2023

Som personalista s praxou cca 13 rokov a všetko záleží od pozície ,na ktorú chces ísť a čo ty naopak vieš ponúknuť zamestnávateľovi.....ale tak všeobecne z praxe môžem povedať,že najproduktívnejší ľudia sú okolo 40tky a viac 🙂 a naozaj mnohokrát mladučkí okolo 20rokov nestíhajú pracovnému tempu starších .....vieš sú to úplne iné generácie aj práca s nimi je úplne odlišná,ale ako som povedala všetko záleží od druhu práce a pozície,kultúry zamestnávateľa atď atď .....tých premenných je veľa 🙂 . Choď na pracovný pohovor,buď v pohode,buď nad vecou, ukáž im čo vieš ,nenechaj sa rozladiť,pýtaj sa....a ak ta aj nevyberú,nevadí,budeš mať skúsenosť ,raz to vyjde 😉.

jaroe
1. nov 2023

Mala som podobne obavy, ale po absolvovaní niekoľkých pohovorov mám pocit, že 40+ sú dosť žiadaní. Samozrejme záleží od pozície a už existujúceho kolektívu, ale ani zďaleka tento vek nie je problém. Možno majú firmy lepšie skúsenosti so staršími, kvôli zodpovednosti, prístupu k práci a tak...A ďalšia vec je, že keby bol pre nich vek problém, nezavolajú ťa na pohovor.

viera27
1. nov 2023

Joooj,to je take zlate s tym vekom a kolektivom 🤣. Na veku nezalezi,vzdy je to o osobe a vyzarovani. Takze nemaj strach a dobre sa predaj.

nikaeli
1. nov 2023

Ak vychádzam z faktu, že zamestnávateľ nemá čo riešiť moje deti a ich vek, nespoliehala by som sa na to -> mám 43, 5-ročného syna a zajtra sa vraciam do práce po mesačnej OČR - najprv mal hnisavú angínu a potom kiahne. Nebyť toho, že od nedele kiahňuje aj môj manžel, ktorý ostáva doma, musela by som ísť na ďalšiu OČR s dcérou, ktorej sa už tiež objavujú pupce 🤦🏻‍♀️ inak mám veľa mladučkých kolegýň, aj takých pred odchodom do dôchodku a vychádzame spolu super.. mne sa vekovo zmiešané kolektívy páčia práve tou rôznorodosťou životných skúseností starších a nových energických nápadov nováčikov..

mclissa
1. nov 2023

Profesionalny personalista nebude riesit tvoj vek, pohlavie, ci mas deti alebo nemas. A podobne osobne veci. Take otazky by sa nemal personalista ani opytat na pohovore.

mira0611
1. nov 2023

Ahoj, mam 36 rokov, pred rokom som menila pracu, syn ma 15 rokov.
Ja to tak vidim, ze skor sa tesia personalisti ak sa prihlasia starsi a skusenejsi.
Vacsina, nie kazdy, mladich nechce pracovat. Lahko menia pracu lebo su bez rodiny a nemaju tolko zodpovednosti (mam na mysli, ze nemaju deti, hypoteku) su zodpovedni len za seba.
Mam 29 rocneho kolegu, ma len leasing na auto, partnerku, bez deti...ked je unaveny alebo kychne tak sa vypisuje okamzite na PN.
Kedze ho musim zastupovat, uz rozmyslam nad zmenou prace, kedze je toho fakt vela. A uz tento rok som ho zastupovala pocas PN, 18 prac.dni, co je skoro 1 mesiac.
Skor vidim vyhodu, v tom ze mas velke deti a mas aj prax.

pparis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz