Kolegyni smrdím

20. máj 2023

Ahojte, už pár mesiacov pracujem na (zatiaľ) super mieste v administratíve, vyhovuje mi prac.doba skrz škôlku, ale mám taký trápny problém s kolegyňou.
Sedíme spolu v kancli a ona mi stále nepriamo naznačuje, že smrdím. Začalo sa to tým že aj na hodinu otvárala okná ešte keď bolo vonku 5-6 stupňov, odťahovala sa odo mňa keď som sa ku nej priblížila a mala vyslovene skysnutý výraz na tvári až ohrnutý nos. Kúpila si aj difuzér na stôl a vypaľuje vonné tyčinky.
Sprchujem sa každý deň, skoro vôbec sa nepotím, používam dezodorant a nosím čisté oblečenie, nekonzumujem na obedoch žiadne smradľavé jedlá a vždy mám pri sebe žuvačky. Už začínam byť paranoidná a kontrolujem samú seba a aj sa pýtam iných ľudí a nič necítia. Skúsila som prestať používať parfém a zmeniť aviváž keby jej to vadilo, ale stále sa ku mne správa ako keby som mala lepru.
Nemáte s tým náhodou skúsenosti že čím by to mohlo ešte byť alebo ako to riešiť? Keď som sa jej na rovinu pýtala aký má problém (aj keď mi to bolo nepríjemné), tak mi nič nepovedala a mne sa hrozne sústredí a pracuje v takom nepriateľskom prostredí a príde mi to normálne ako forma šikany.
Ďakujem za rady

elmivelmi
20. máj 2023

A z ust -nemozes mat zapach z ust?Ak nic,tak sa na to vykasli,mozno ona ma problem-a to psychicky,s tym nic nenarobis.

mikitilik29
20. máj 2023

Aj ja si myslím že bude nejaká vadna alebo ťa berie ako konkurenciu

domkakvet
20. máj 2023

Ak rano neranajkujes moze byt aj z ust, skus este to preverit a ak nie tak ked to urobi vtedy sa jej hned opytaj v tej situacii.

maranta_leuconeura
20. máj 2023

Nevies to riesit s nadriadenymi? Ze by ta pridelili do inej kancelarie? Pokojne mozes ako dovod uviest, ze ti vadia vonne tycinky a difuzery (nakoniec vacsina z toho su karcinogeny)

teleskop
20. máj 2023

mobbing

sissy27
20. máj 2023

Ja by som sa jej na rovinu spytala kde citi problem - bud povie normalne alebo ked tak mozno ju to nauci kontrolovat svoje prejavy. Skor bude ale problem v tom, ze si jej proste nesadla a chce sa ta zbavit.

ysseba
20. máj 2023

Tiež si myslím, že nejaký vadný kus kolegyne si vyfasovala. Skús to riešiť s nadriadeným, či by ťa nepresadili do inej kancelárie.

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
podmostom
20. máj 2023

Nie je to od nej pekné, že ti nedokáže odpovedať, keď sa priamo pýtaš. Ak to už inak nejde, riešila by som to s vašou nadriadenou. Že máš takýto problém, že sa kvôli tomu necítiš prijemne na pracovisku a že by si kľudne aj rada niečo zmenila ale netušíš čo. Nech sa s ňou teda porozpráva šéfka. Napríklad niektoré zubné problémy môžu byť také, že človek to sám necíti, ale inak to cítiť je. Alebo je kolegyňa trošku na hlavu. A doma, niekoho blízkeho sa na to nemôžeš opýtať? Určite by sa našiel niekto, kto by ti úprimne odpovedal, či cítia niečo nezvyčajné.

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanilkovazmrzka
20. máj 2023

Podla mna to s tebou (tvojou vonou) nema nic spolocne, skor je len pre nieco nasrata, ze tam si. Mozno tvoje miesto je na ukor nejakej jej agendy, citi sa ohrozena a nahraditelna, tak ta chce len nejako vystvat.

Ak ti ziadni ini ludia nedavaju najavo, ze smrdis, a ak sa aj niekoho priamo opytas, a kazdy ti povie, ze je vsetko ok, tak len ona je ocividne drbnuta. Zacni to ignorovat, a na tvojom mieste by som si nabuduce zobrala na desiatu nejaku vydatnu rybaciu alebo cesnakovu natierku, nech ju aj o zem hodi ;)

vanilkovazmrzka
20. máj 2023

Este ad prve komenty - keby ti rovno aj z ust smrdelo, tak to urcite nepociti, pokym nestojite tvarou v tvar a nerozpravate sa .

kamatopo
20. máj 2023

Opýtaj sa na rovinu. Ja som to urobila,ale skrz niečo iné a už sa úspešne nebavíme ,len čo sa týka práce. To sú také tipy čo sa nevedia zmieriť s tým že majú niekoho pri sebe. Tá moja kolegyňa len na kolegu hľadí ako na Boha.

kristina2412
20. máj 2023

Mali sme kolegyňu , čo sa týka jej hygieny všetko bolo v poriadku ale nosila polyesterové blúzky a stačilo že sa trochu spotila a to bol des. A hlavne sa to zrejme ani poriadne nedalo vyprať. Ale mali sme ju rady tak k nej šéfka veľmi empaticky prehovorila , začala nosiť bavlnené tričká a bolo to ok. Čo sa teba týka , ja si myslím, že tu bude problém niekde inde...nechcela tam náhodou na to tvoje miesto dáku kamošku/ známu ....?

leskovael
20. máj 2023

Tak nechcem klásť otázky či nemáš zatuchnute prádlo, alebo sa nepotíš a nieje to moc cítiť, alebo či ti nesmrdia nohy alebo dych 🤷🏽‍♀️😁 lebo všetko čo by jej mohlo smrdieť, by smrdelo asi aj iným a aj tebe, tak hádam by si vedela čo to je.. Fakt netuším...možno ešte či niesi fajčiarka a ona nefajčiar. Lebo to je veľmi cítiť a pre nefajčiara je to naozaj smrad.. Ale ak si sa jej narovinu spýtala a nevedela odpovedať,tak to je už jej problém, keď ho nevie vykomunikovať.

sissy27
20. máj 2023

@vanilkovazmrzka s tymto si dovolim nesuhlasit - ja mam dost citlivy cuch a bohuzial zapach z ust citim aj ked je dotycny meter odomna a staci, ze dycha, nemusime si zrovna sepkat do ucha ci rozpravat sa tvarou v tvar. A teda nejedna sa o jednu osobu, ono tento problem ma viacej ludi ako si mozno myslis. Niekedy je to zanedbana hygiena, niekedy traviace problemy, niekedy zubny kaz, niekedy kava, cigarety alebo niektore jedla.

vanilkovazmrzka
20. máj 2023

@sissy27 ja myslim ze moj cuch je dost citlivy tiez, a pokial napr nesedime oproti sebe pri stole, tak to necitim. Ale teda ok, moze byt, ze to niekto citi. Ale pokial sa na to opytala, a kolegyna neni schopna normalne odpovedat, tak tu uz hlavne vobec nejde o smrad 🙂

sissy27
20. máj 2023

@vanilkovazmrzka no mne fakt staci, ze niekto meter odomna dycha a viem co jedol alebo kedy si cistil zuby 🙈😂
Ale hej, suhlasim, v tomto pripade nejde o nejaky zapach…

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
20. máj 2023

Ja som mala kedysi kolegynu, ktora sa v kancli stale sprejovala. Pouzivala telove spreje, cize ked sa striekala, tak hadam aj 15 stlaceni na seba vyspliechala, do toho este nejaku tu najvonavejsiu rexonu. Deodorant pouzivala aj 5x za pracovny den. Bol to priserne neznesitelny smrad. Kombinacia parfemu teloveho spreju a este aj deodorantu. Par krat sa mi stalo, ze som mala aj horku chut v ustach z toho aerosolu.
To je len taky vykrik do tmy. Ked uz je rec o smradoch na pracovisku. 😏

katka700
20. máj 2023

Ak to zvládneš bez migrény dones si vlastné vonné tyčinky, čím väčší ekrazit tým lepšie, objednaj parfém arabský štýl, difúzer a citronelovu silicu - radšej nie všetko naraz lebo to je recept na migrénu a povedz jej aká si rada že si v kancelárii s ňou pretože obe máte radi príjemné vône 😂

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diavant
21. máj 2023

A nie je to naopak prilisna vona? Mam taku susedu ta ked si da parfem, je to nejaky normalny z parfumerie poznam tu vonu ake nazov si nespomeniem, tak cely vytah aj poschodie smrdi este dlho potom. Takiato avivaze zvyknu smrdiet ale tie az tak necitit kym nie si blizko. Zato tie vonavky..

vlastnynazor
21. máj 2023

Ak z teba citi pach iba ona, tak bud je vadna, chce ta zastasit, alebo jej vadia parfemy a ine vone (raz som msla kolegynu, kt.vadili akekolvek parfemy, kremy aj v mini mnozstve).

panelacikova
21. máj 2023

@sissy27 a ak dýcha nosom, aj to cítiš? lebo ja mám tiež veľmi citlivý čuch, ale ak dýcha človek nosom, tak mu necítim zápach z úst 😀
autorka: pýtala si sa aj iných, či cítia nejaký zápach? iných kolegov alebo priateľov, známych, rodiny....? ak to nikto iný necíti, obráť sa na vedenie s požiadavkou o preradenie do inej kancelárie, odôvodni to presne tým, čo uvádzaš tu. v podstate ťa zrejme buzeruje, lebo si jej nesadla.

panelacikova
21. máj 2023

@vlastnynazor aj mne mimochodom vyslovene smrdia mnohé parfémy, niekedy okolo mňa prejde človek (je jedno aké pohlavie) a ja sa doslova dusím. ale ak sa jej autorka pýtala a ona jej NEVIE odpovedať, tak v tom bude niečo iné

marca12
21. máj 2023

Nenosis take polyesterove bluzky? Tie strasne pachnu,ja to nemozem ani citit a zenu v takej bluzke citim na kilometer. A ked jej uz nieco vadi,tak ti mala narovinu povedat,ked si sa jej pytala.

zuzubb007
21. máj 2023

Mne napriklad niektore vonavky, ze smrdia extremne, zmyvas si vlasy kazde 2-3 dni? Lebo aj to dokaze svoje, ja napriklad dam rano dezodorant a musim sa cez den prestriekat inac si smrdim sama sebe, a tricko si nikdy neobliekam 2 x lebo citim smrad, skor ma mozno kolegyna problem z tebou ako osobou, ze tam robis, spytaj sa jej normalne na rovinu

stanislavicenka
21. máj 2023

Fuha, ty si sa jej velmi snazila vyhoviet, aj napriek tomu, ze ti nic nepovedala. Poviem ti pravdu, ja by som neurobila ani polovicu z tych veci. Kaslala by som na to. Ked ma problem, ma ho povedat, usta predsa ma.
Ten mozny zapach z ust, to by bolo neprijemne mne. A dodnes si pamatam spoluziacky, ktorej vzdy bolo citit, a velmi neprijemne z ust. Ale bol to zdravotnym problem

marlent
21. máj 2023

Normálne sa spýtaj

Ja mam kolegyňu (ale mame normálny vzťah veľmi ju mam rada) a ta tiež jeden čas smrdela od potu. Na rovinu som jej to povedala.ze to nemyslím v zlom ale ze je ju cítiť. Ostala ako obarena. Začala so sebou nosiť sprej a každú chvíľu sa vonala lenže to potom bolo kombo sprej + pot.
Zas som jej to povedala spolu sme rozmýšľali ze z.coho keďže to bola normálna baba s hyg. Návykmi sprchovala sa pred robotou čistá proste nechápala.
Prišli sme na to ze nosila umeliny a pri miernom spotení v kombinácii s avivazou (lenor) to vytváralo zvláštny smrad.
V tomto prípade jej stačilo zmeniť len avivaz a je to OK.
Náš vzťah to nijako nepoznačilo. Ale zas ja som nerobila trápne grimasy ani difuzer. Na rovinu