Kolegyňa mi lezie na nervy

31. júl 2023

caute, ako sa mám upokojiť keď mi kolegyňa neustále lezie na nervy..?...
je tu už skoro rok ja ju zaúčam ešte stále a ešte stále nič poriadne nevie, ja mám na ňu také nervy, že ma asi porazí...
mimochodom je to rodina so šéfom....

gemerka17
31. júl 2023

Najist si aktivitu, odmeny mimo práce. Kolegyňa ak je dutá ako poleno, nezmení sa a tym, že je rodina so šéfom ani neodíde.

ropucha6
31. júl 2023

To je nejaka statna sprava alebo sef je majitel firmy? Ja by som na to nervy nemala…pekne kolegyna nech si zapisuje, alebo jej to zaucanie nahravaj a nech sa k tomu vrati sama.

marcellka32
31. júl 2023

No tak v prvom rade po roku už by mala vážne fungovať sama, a v druhom rade naposledy by som jej vysvetlila s tým, že si bude písať poznámky, ak nie, tak odozva na nadriadeného (a vôbec by ma nezaujímalo že je jeho rodina)

domkakvet
31. júl 2023

Nech si to zapisuje.

autor
31. júl 2023

súkromná firma - sef majiteľ firmy, ktorý ma ešte okrem tohto svoje zamestnanie, takže celé fungovanie firmy je na mne... jasne ved som jej urobila manuály, screeshoty, tabulky ako má pracovať, postupy ako v mš... ale ona stále, že tebe to ide lepšie, lebo ty si sa to učila v škole a takéto somariny mi hovorí...ale ja už nechápem, ako niekto po roku sa môže opýtať kde ma kliknúť na prehliadači a čo je x a čo + .... :( dobre je síce trochu staršia, ale to ju vôbec neospravedlňuje aby sa snažila, keď vie, že tu ostane už do dôchodku... ja ju rok učím so všetkou pokorou a kľudom, ale posledné 2 mesiace už nevládzem skočila som do nej, tak aj ona do mňa, normálne drzo...

ropucha6
31. júl 2023

Tak normalne by som s tym isla za sefom. Ak je normalny, nepusti si osobu, co mu to tam zastresuje. Ale zas musis ratat aj s tym, ze ta nepodrzi.

marcellka32
31. júl 2023

Zajednala by som stretnutie, kde budete všetci 3, čiže ty, šéf a ona a v kľude si povedali do očí o čo ide...a uvidíš priame reakcie, teba nevyhodi, kto by mu zastrešoval firmu? Ona? Keď to nevie?

valeria_h
31. júl 2023

A ako ti lezie na nervy? V čom konkrétne? Nikdy si nebudeš rozumieť so všetkými ľuďmi.

valeria_h
31. júl 2023

Aha, čítam ďalej, v tomto prípade je to docela ťažké, keďže je to šéfova známa, ale ja by som išla za šéfom a povedala mu presne to, čo si písala sem. Pravdepodobne sa ale nič nezmení.

maranco
31. júl 2023

A keď si na dovolenke zvládne svoju prácu, alebo čaká?
Naučila sa, že si nič nemusí zapamätať však jej vždy povieš čo má ako robiť.

Mal som, zakaždým si postup zapisovala nanovo do zošita, aj keď som povedal, že už to má napísané nech si to pohľadá v zošite.
Druhá zase nevedela/nechcela sa niečo naučiť tak vždy si našla výhovorku prečo to teraz nestíha, aby to urobil niekto za ňu.
Ukáž jej v návode kde to má a nech robí podľa toho. Musí sa naučiť čítať a rozmýšľať.

autor
31. júl 2023

@maranco nezvládne, lebo zatiaľ mala dovolenku aj ona, na ktorú nemala absolútne nárok..takže nevyjadrujem sa toto sú s*ačky môjho šéfa... áno presne tak naučila sa , že pribehnem hneď, no tak ja mám kombináciu týchto dvoch - moja pojde radšej kvety polievať čo máme na oknách len aby sa vyhla tej robote, keď jej poviem, že to treba urobiť tak ide, takým štýlom a budem to vedieť??...vravím áno musíte...ale dokončiť jednu súvislú pracovnú úlohu...to je masaker... návody má také, že to by tu mohli prísť aj 10 ročné deti a keď prečítajú ten návod pojdu ako pilky...

maranco
31. júl 2023

Pocítil šéf niekedy následky jej "práce"? Alebo všetko vyžehlíš/zariadiš ty?
Treba mať na to nervy neriešiť keď vidíš, že robí zle a mohla by lepšie.

Starší príklad v jednej organizácii, okrem iného poskytovali aj kopírovanie dokumentov. Bol tam iba "vrátnik" nechcel okopírovať papier, že sa kopíruje len do 14:00. V iný deň tam bola "upratovačka", tá urobila kópiu a že sa normálne kopíruje celý deň, len "vrátnik" nevie obsluhovať kopírku.

marcellka32
31. júl 2023

Pokiaľ si jej už aj vypracovala návody ako malému decku, tak už by keby došla s nejakou zas otázkou: odpovedz: to som ti už niekoľkokrát vysvetľovala, prosím spracuj to, musí sa to dnes odoslať/vypracovať
Musíš byť aj ty prísnejšia už na ňu

muchotrafka298
31. júl 2023

Pokial ma vypracovane manualy, tak by som sa s nou absolutne nehrajkala rok so zaucanim alebo aj dlhsie. Neviete si poradit s ulohou? Mate to napisane v manualy. Ano je to tazko, pretoze ona je tam dosadena a ti maju najvacsie "papule" a nemusia a mozu si robit co chcu. Lebo vedia, ze sa im nic nestane.

fatima99
31. júl 2023

po takejto dobe aby nevedela samostatne fungovat? ved by som sa zblaznila s takymto clvoekom robit, ved to neustale potrebuje tvoj dohlad, pomoc a tym padom ty tiez nemozes podavat 100percentne vykony a som si vedoma toho, ze je to pre teba tazke aj na psychiku :/

danica2711
31. júl 2023

keď mu zastrešuješ celú firmu, budeš asi šikovná, čo tak zmena zamestnania? Šikovní ľudia sa uplatnia aj inde, nie si povinná sa stresovať kvôli neschopnej kolegyni

katarinka89
31. júl 2023

Zájdite za šéfom, povedz na rovinu, že je to pre teba už vyčerpávajúce, skus si hľadať niečo iné v okolí a nezabudni mu to spomenúť....možno mu do valné, o čo by prišiel....

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
31. júl 2023

1 chlap sa zaučal 2 mesiace a to už mi tak liezol na nervy svojimi otazkami, si neviem predstavit, ze rok by ho bolo treba zaučat.Mal by padaka.Tvoj šef vie, aku šikulku zamestnava? Vsak ty maš aj inu robotu..Nech jej dohovori alebo sa budeš obzerat inde, uvidiš, ako sa zatvari

macekovam
31. júl 2023

Píše si informácie? Ak nie tak ju upozorni nech si to píše.. Ale tak mesiac zase nie je tak veľa...

qsookie
31. júl 2023

@macekovam rok a má manuály 🙈

janetinka27
31. júl 2023

Cele fungovanie firmy je na tebe.... a teraz tato pani, co ma slabsie chapanie veci a ty ju rok zaucas a stale je nesamostatna. Tvoj sef ta vyhral ako prvu cenu v loterii? neviem si predstavit tahat niekoho firmu a k tomu sa nechat znicit pomalsou pani. Dovi dopo.

macekovam
1. aug 2023

@qsookie aha rok? no tak to je ine potom.. ja ze prvy mesiac🙂

autor
1. aug 2023

nepíše si žiadne informácie, aj keď som jej na začiatku povedala aby si to značila, že jej to bude treba nič, tak som jej vypracovala k hlavnému manuálu ešte ďalšie aby sa ušila robiť a aby dokázala byť samostatná, ale toto k ničomu nevedie, už nemám na to silu :( budem sa musieť porozprávať so šéfom no a uvidíme či to bude nejako riešiť - lebo aj keď som jej dala písať firemné maily, tak to bolo celé zle...formulácia a gramatika 0 bodov...ja už neviem ako to prežiť bez ujmy na zdraví..

autor
1. aug 2023

@macekovam rok veru...

elmivelmi
2. aug 2023

Tak ju uz neuc,ked nebude nieco vediet,povedz jej len-nastuduj si.Proste a potom mozno pochopi,ze nemoze byt id teba odkazana.Proste ,ak sa Ta nieco opyta,povedz ja neviem ,opytaj sa sefa alwbo sa sma ana google.

luccija
2. aug 2023

Máš svätu trpezlivosť.Isla by som za šéfom mal to vedieť už skôr, že jej to nejde.Ona je známa, píšeš, že vie, že to dotiahne do dôchodku nemusí sa snažiť ťahúň si tam ty
Šéf sa možno uvedomí, že keď odídeš zostane mu tam niekto co nevie nič.Ja som empatický človek, ale normálne by som jej povedala už som ťa to učila mama svoju prácu.Ona bude taký vyhýbavy neisty človek vyciciavac energie

autor
2. aug 2023

@luccija no posledné dni som na ňu ako pes, už sa ma aj opýtala včera, že či mi ide na nervy tak som jej povedala, že áno...aj som jej vysvetlila, že po roku by sa mala inak obracať... a ona proste nič, len sa mazne, že ona nie je taká múdra a zbehlá v tom ako ja, že my sme mali počítače v škole (mám 27r ona 52r).. (sme totižto eshop, to som asi ani nepísala - lenže tu spočíva práca najmä na pc, + si fotíme sami produkty, upravujeme, príjemky, faktúry, fb stránka, chaty, všetci dodávatelia, objednávky + kopec ďalších vecí...a ja už na to nevládzem byť sama s príveskom na krku, čo vie len zbaliť objednávku - to vie aj šéfova 12r dcéra..).. vyvoláva vo mne pocit viny stále s tým, že ona to nevie, že nie je taká rýchla ako ja - lenže ja som sa to tiež musela naučiť, mňa tiež neosvietil nejaký duch múdrosti... tak ja už neviem................

luccija
2. aug 2023

Bežne 52 r ženy robia s počítačom to je výhovorka.Sef ju neplatí za to, že si to odsedí.Najhorsie je, keď je to známa.Chod za šéfom a ideálne v trojici nech to neberie ako podraz

dota6
2. aug 2023

No, keď pôjdeš na dovolenku, tak sa to ukáže. Mali sme takú kolegyňu, ktorá nič sama nevedela dokončiť. Bola schopná pol dňa čakať, kým sme mali klientov (nemohli sme, nemali sme čas ostatné jej pomôcť) lebo sa bála kliknúť na dokončiť a uložiť :D stále sme jej museli niečo kontrolovať. Bolo to najprv okej, pretože sme v kancli boli 4. No a potom prišla kombinácia dovolenka, PN a veľa klientov. Nič v ten deň nespravila, nič neodovzdala na konci dňa, nemala spracované údaje, nič. Odchádzala domov s plačom, na druhý deň s plačom prišla a naliehala na kolegyňu aby pri nej sedela a kontrolovala jej prácu. Potom to išlo dolu vodou, stále bola v strese a striehla na nás, ktorá jej môžeme pomôcť. Až nastúpila na pn a je tam doteraz. Nezvládla to. Podotýkam, začínali sme spolu, postupy sme mali štandardizované, pekne všetko rozpísané. Školenia tiež, všetko rovnako. Chcem tým povedať, že nie každá práca je vhodná pre každého. Len si to treba priznať.
Ty si na ňu sama, my sme boli na ňu 3-4, tak sme sa prestriedali ale aj tak to bolo dosť. Ona s klientom super, ale praca s pc a ten jej strach, že niečo zle odklikne bol nervy drásajúci. Uvidíš, po dovolenke bude v takom stave, že odpochoduje sama, alebo sa konečne naučí robiť. Nič iné ju nenakopne naučiť sa makať ako to, že bude odkázaná sama na seba a svoje schopnosti.