Kedy prichádzate domov z práce?

9. jan 2024

Kedy prichádzate domov z práce? Otázka je hlavne pre matky škôlkarov a malých školákov. Mám po materskej nastúpiť do práce, kde je pracovná doba do 17:00. Mám 2 deti- 3 a 6 ročné. Bojím sa, ako zvládneme domácnosť, úlohy, a všetko, čo k tomu patrí. Manžel ma veľmi nepravidelnú pracovnu dobu, nedá sa veľmi plánovať, aj vyzdvihnutie detí zo škôlky a družiny by som musela niekoho vybaviť. Hľadám tu asi povzbudenie, že sa to dá 😊

marci77
9. jan 2024

ak je to v praci mozne poziadat o skratenie uvazku a na nejaky cas sa financne uskromnit, kym su deti male (podla Zakonnika prace mozete o to zamestnavatela poziadat, ale ten vam moze ale nemusi vyjst v ustrety)
ak nemate nikoho takeho v okoli ako napr. babky, tety, kamosky, ktore by dieta vyzdvihli v normalnom case a stravili s nim zmysluplne cas do prichodu rodicov z prace
drzim palce🍀

lusyyy36
9. jan 2024

Do 16:30 robím, 17:30 vyzdvihujem dcéru zo školy a pred 18 sme doma. Ak ideme na trening tak sme doma o 19:45

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
9. jan 2024

18-18h30

tetapetra
9. jan 2024

O 14:30. Ale ja začínam o 6:00. Keď bol syn malý vozil ho do jasiel, škôlky a do školy manžel. Ja som ho už len vyberala

uriva
9. jan 2024

O druhej. Učiteľka. Bol to úmysel, že kvôli deťom som si dorobila k VŠ doplňujúce štúdium a neľutujem. V pôvodnej profesii by som chodila do práce aj cez víkendy a po večeroch = nemysliteľné pre rodinu.

dzejny656
9. jan 2024

Ja pracujem prevažne z domu, zvyknem končiť medzi 15 - 15:30 a potom idem do škôlky. Ak ale prácu dovtedy nestihnem dokončiť, robím ju večer, cez víkend alebo po škôlke keď sa malej venuje manžel. Osobne si neviem predstaviť pracovať do 17:00, my by sme to so skolkou nevedeli zladiť lebo o 17 ju zatvárajú. Ja som si hľadala prácu ktorá je viac flexibilná a najdôležitejšie je mať hotové veci, nie odpracovať presný počet hodín v konkrétnom čase.

salamistka
9. jan 2024

presne ako v prvom príspevku, buď požiadať o skrátenú pracovnú dobu alebo si zabezpečiť niekoho na nosenie a vyberanie zo škôlky/školy...aj keď mne pomáhali v tomto starí rodičia, bolo to veľmi vyčerpávajúce prísť domov o 17.30 a plnohodnotne sa venovať dieťaťu, domácnosť len tak letmo a o oddychu som ani nesnívala...a to som mala len jedno dieťa...podľa mňa úprimne, žiadna práca nestojí zato, aby si kvôli nej nemala čas ani silu na svoje deti

nikha2809
9. jan 2024

@lusyyy36 wau to do kedy máte družinu?U nás družina aj škôlka do 16, radosť hľadať robotu

lusyyy36
9. jan 2024

@nikha2809 do 17:30. Ale ráno až od 7:15

kubkovamama
9. jan 2024

Okolo 19:30 dorazim dom.Robim 12tky,tak pomedzi to sú voľné dni kedy je všetko na mne.Muz musel okresať svoje aktivity v dni,keď som bola v práci.O to viac makal ostatné dni.Tento systém je nám bohužiaľ na dve veci,lebo prišiel reálne o dvojnásobok koľko ja zarobím,rozhodli sme sa,že zostanem doma.Mensie deti mali problém vydržať a čakať na mňa až do večera

ibatanecnica
9. jan 2024

chodievala som okolo 16 hod. Našla som si takú prácu, aby som mala dobrú prac. dobu. Plat síce nebol vysoký, ale toto bola priorita.

diewcatqoo
9. jan 2024

Mam flexibilnu pracovnu dobu, vacsinou pracujem z domu. Parkrat do mesiaca musim byt v office. Ak tam idem, tak vstavam o 4:30, aby som o 6:30 mohla zacat pracovat. Pracujem do 15:00, o 16:30 byvam uz zvycajne doma. Ak idem do prace, nestiham dieta odvadzat ani do, ani zo skoly, vtedy to ma na starosti manzel - ten tiez pracuje z domu.
Kedysi, ked som este nemala dieta, tak som pracovala do 17 alebo do 18.00 a pre mna to bolo strasne, lebo to bol uplne zabity den - rano pred pracou sa mi este nic nechcelo a vecer po praci sa mi uz nic nechcelo.

zuzulka558
9. jan 2024

Normálne o 14. 00 alebo 14.30 končím,, od zajtra ako je chorá do 12.00 sme sa dohodli,, ráno prichádzam do roboty na 7,30

mclissa
9. jan 2024

Mam flexibilne hodiny avsak su dni ked som fixovana na rozvrh. Zvycajne koncim o 15 domov prichadzam 16:10. Ked mam fixny rozvrh tak koncim medzi 15-16 (max). Domov pridem 16:40-17:00 (max). Syn je v skolke od 9-16. Manzel ho tam dava aj vybera.
Ked pracujem flexibilne mimo rozvrhu tak pracujem rozne, zariadim si den podla seba a situacie. Vtedy si planujem preventivky, nechty, kadernika, aktivity so synom atd atd. Pokial si odrobim svoje je jedno kolko krat sa prihlasim a odhlasim, ci robim z domu alebo s office, je jedno kedy pridem a odidem. Ale aj ked mame fixny rozvrh tak sa dohodneme medzi sebou s teamom a ked niekto nieco potrebuje tak sa navzajom pokryjeme a pracujeme flexibilne.

1fifinka1
9. jan 2024

Ja robím do 15,00 (posta), idem do družiny (je do 15,30), cestou domov sa stavime v jednote a o 15,45 sme cca doma. Ráno nosím dcéru do školy a na 7,30 idem do prace.

valeria_h
9. jan 2024

Pracujem 7:00-19:00, krátky a dlhý týždeň.

monika101192
9. jan 2024

Začínam v práci o 7:00 končím o 15:00. Keď je malá chorá a nechodí do škôlky, chodím na 6 a končím o 14:00. Mame pružný pracovný čas (co je niekedy výhoda). Avšak sa v praci prihlasujeme na telefónoch, kde môžu sledovať miesto a cas prihlásenie, odhlásenia. Ale sú veľmi benevolentní.
Pracujem v meste ,kde aj malá chodí do škôlky, odchádzame z miesta bydliska spolu na aute.

blondie333
9. jan 2024

Vdaka covidu mame od r.2020 homeoffice, do kancelarie idem vacsinou 1-2x do tyzdna, nastastie mi cesta tam netrva dlhsie ako 20min. Takze rano odchadzame z domu o 7mej, ked mam homeoffice koncim o 15:30, ak som v kancelarii, prichadzam domov okolo 16:15, ale manzel konci najneskor o 15, chodi po synceka spravidla on. Obidvaja sme si ale cielene vyberali pracovne miesta, kde mozeme koncit o 15tej, ten cas s rodinou je na nezaplatenie❤️

bubinko1506
9. jan 2024

V praci koncim o 16ej, kym vyzdvihnem deti a prideme domov je 16:40

alzbetka83
9. jan 2024

@zuzulka558 Tak to máš super,kde prosim ťa robiš ?🙂

jankak055
9. jan 2024

Skrateny pracovny uvazok inak sa neda 🤷🏻‍♀️

iwesska
9. jan 2024

Uprimne,pri takych malych detoch, je taka pracovna huba o drzku. Kto ti vyzdvihne deti zo skoly/skolky? Kedy sa budes ucit so starsim? Robila som 2 mesiace do 16.30, o 17-som vyzdvihovala posledne! moje deti zo skoly skolky. Nervozne z toho boli oni,ja, po 2 mes.som s tym prastila a nasla si pracu na 6h.

amelie2017
9. jan 2024

Pracujem od 16:00 do 00:00. Manzel od 8. do 16.
Vynimocne robim aj rano, zvacsa od 8. do 16. Maleho nam nevzali do jasli, tak sa musime pri deckach striedat. Na jednej strane fajn, na druhej sa niekedy s muzom aj 3 dni nevidime.

zuzulka558
9. jan 2024

@alzbetka83 polovičný úväzok,, na plný budem keď deti vyrastú som si povedala, chodiť domov mŕtva a nič z deti neviem si to predstaviť

zuzubb007
9. jan 2024

Max do 15:30-16:00 by som pri detoch robila, poziadat o skrateny uvazok alebo ina praca pri malych detoch je to otrokarcina, ked budu vacsie nad 10 rokov by to nevadilo dlhsie

zafir01
9. jan 2024

7-15 ,prípadne 7-12 plus veci si ešte porobim doma na home office.
Moje deti ( 12 ,6 a 1,5 r ) sú o 19tej v pyzamach osprchovane a o 20.00 už tuho spia . Plus muž na tyzdnovkach ,neexistuju nejde príchody domov neskôr ako o 15.30 . Ešte spolu trávime čas ,píšeme úlohy , tréningy ....

zobaka
9. jan 2024

kedy ako okolo 15tej, 16tej, aj 17tej, za mňa pracovná doba ok, keď bol syn maly som pracovala 12tky aj nočné, teraz keď je už veľký mám dobrú pracovnú dobu

jana_eyre_2
9. jan 2024

Kvôli deťom som si hľadala prácu hlavne s dôrazom na čas.. našla som si na ranné smeny, pracujem od 4 až 6tej do 10-11.. doma som do pol hodiny.. viem si predstaviť pracovať do 14tej.. pred deťmi som bežné chodila domov o 18-19 (kancelárska práca) a to si pri deťoch neviem vôbec predstaviť.. priorita je premna s nimi tráviť čas kým to ocenia, keď budú vsetci pubertaci čo má už nebudú tak potrebovať, tak potom môžem pracovať aj dlho..

liligreg
9. jan 2024

Odchádzam z domu o 5.50, takže ráno vozí syna manžel, ak má rannú (6x v mesiaci), tak moji rodičia. Družina je do 16.30, domov chodím medzi 17 – 18.00 (keď máme nejaké konzultácie alebo stretnutia s rodičmi žiakov, tak aj po 19.00), čiže ani vyzdvihnúť nestíham – opäť rieši manžel alebo moji rodičia. Ak moji rodičia, tak chodím po syna k nim (niekedy mi ho mamina privezie), to sme doma okolo 19.30. Úlohy syn robí v družine zvyčajne, ak je u babky a dedka a zostala mu nejaká písomná úloha, robí ju u nich, spolu si doma len opakujeme. Syn je zatiaľ druhák, zvláda sa väčšinou učiť sám na hodine. Keď príde násobilka a vybrané slová, uvidíme, ako to zvládneme pri tomto štýle.