Kedy by ste v novej práci ohlásili, že budete musieť ísť na 6 týždňov na PN?

16. okt 2022

Prosim, čo by ste robili na mojom mieste? Nastupujem do novej práce avšak už teraz viem, že za pol roka budem musieť ísť na PN na 6 týždňov. Toto som pri nástupe nepovedala, pretože by som to miesto nedostala. Mám v sebe rozpoloženie, pretože môj výpadok v práci na jeden mesiac bude problém ale zase, nemôžem pol roka ostať bez roboty. To, keď sa vrátim z pn mi dá šéf asi riadne pocítiť, nedostanem.ziadne prémie a tak. Ak sa teda rozhodnem nastúpiť, kedy by ste to ohlásili? Ďakujem

lucyluska
16. okt 2022

Ahoj, v deň PN by som to ohlásila. Nemáš mu čo vysvetľovať tvoj zdravotný stav, dokonca ani diagnózu nemá čo vedieť, len personálne.
O pol roka ani on tam nemusí byť 🤷🏼‍♀️

kitycat
16. okt 2022

Mas skusobku? V skusobke dostanes vypoved aj pocas tej super PNky... Velmi nechapem ci ti PN o pol roka brani pracovat nadchadzajuceho pol roka?

autor
16. okt 2022

@kitycat nie, nebráni. Len je to práca, ktorá vyžaduje zaučenie. Takže ak ja vypadnem...budú musieť ťahať kolegyne, ktoré to nebudú mať zaplatené a ani to nebudú vedieť

lucyluska
16. okt 2022

@autorka, ale to nieje tvoj problém že nikto iní nevie pracovať za teba. To je čo za manažéra? Si myslí že všetky ste tam nenahraditeľné? A ty si tam prezidentka?
Toto nech ho naučí a len škoda, že to budú musieť kočky potiahnuť.
Inak blbý to prístup, keď sa nepozerá na ľudí a nevedia si pokryť robotu.

janinah
16. okt 2022

Ten kto je aktuálne v daný den v práci,tak ten robí a neriešime či robí za seba ,za niekoho,pre niekoho,je v robote tak robí.Ten kto je chorý sa doma či v nemocnici lieči,lebo to potrebuje.Robota sa urobí,či sme tam traja či piati.Raz vypadne jeden,raz druhý.každý normálny šef aj kolega to chápe.Takže nastúp,zauč sa,pracuj a ak bude treba,tak sa pôjdeš liečiť-bez výčitiek svedomia,nie sú namieste.

nika11103
16. okt 2022

Povieš to po skúšobnej dobe …. Neviem o akú operáciu ide , ale aj tri mesiace pred je dosť dlha doba to povedať, pokojne aj dva aj jeden . Vidíš baby ti tu radia povedať to aj v deň nástupu na pn , to by napríklad mne určite nedalo spraviť , ja by som to dala vedieť mesiac - dva pred . Za ten čas by si zamestnávateľ musel niekoho zohnať alebo to inak vybaviť . Si zlata že myslíš aj na kolegyne , ja by som tiež , alw proste zdravie mame len jedno . Vieš koľkokrát počas pôsobenia v mojej práci sa moje kolegyne dávali vypísať ? Zvlášť jedna to spravila minimálne raz ročne a na dva tri mesiace . Tento rok bola doma od januára do mája . Potrebovala si proste “oddychnut” vravím , každý rok to tak urobila . Na mesiac minimálne . A my sme museli za ňu ťahať v covid dobe keď poriadne nemal ani kto robiť . A myslíš že sme dostali aspoň odmeny ? Kdeže … takze tak . A ty máš relevantný dôvod . Držím palce a veľa zdravicka

queen_mary
16. okt 2022

Ze tesne pred odchodom na pn 😀 preboha, taku lojalnu zamestnankynu by som zlatom vyvazila 😀

Preckaj skusobnu dobu, a cca mesiac a pol/dva pred nastupom na pn by som s tym prisla za nadriadenym. Aby sa stihli zadelit ulohy, odovzdala si kolegyniam agendu.

6 tyzdnov podla mna nie je zasa az taka tragedia a mozno by si s nejakymi drobnostami alebo projektami vedela pomoct aj s domu - to by sa ti potom odrazilo na odmenach.

loginexistuje
16. okt 2022

pnehovorila by som to teraz ved ani nevies co bude o pol roka mozno neprejdes ani skusobnou mozno zmenia termin operacie atd
povies ked budes mat potvrdene ze na operaciu ides

savanna
16. okt 2022

Netrapila by som sa tym, je to tvoje zdravie, ktore je prednejsie ako praca, ved sa nepojdes opalovat na Havaj. Firma sa bez teba zariadi a kolegyne to 6 tyzdnov zvladnu.
Takmer kazda praca vyzaduje zaucenie, na specializovanych poziciach su to mesiace aj roky zaskolovania, a aj tito ludia chodia na PN.
Nie si povinna nikomu nic vopred oznamovat, mas plne pravo odist po pol roku na PN. Nehovoriac o tom, ze napriklad aj tvoja kolegyna, ktora je momentalne zdrava, moze o mesiac skoncit s vaznou diagnozou a ty mozes nakoniec niekolko mesiacov zastupovat ju, nie ona teba. Naozaj, tento rok mi dvaja mladi kolegovia do 30 rokov ochoreli na onkologicku diagnozu, nikto nevie, co sa stane, taky je zivot.
Pekne nastup do novej prace, rob ju najlepsie, ako vies a pol pol roku bez vycitiek svedomia odid na PN a sustred sa na svoje vyliecenie.

nelca0510
17. okt 2022

Autorka jednu vec si zapamataj. Každý je nahraditelny. Vydržia tých 6 týždňov 🙂

zuzliq
17. okt 2022

Môžeš pracovať z domu? Ak áno, skúsila by som ponúknuť pomoc touto formou.
Ale povedala by som to až tá situácia nastane. O pol roka môže byť všetko inak.

kubkovamama
17. okt 2022

A čo ak príde PN nečakane,úraz apod,to nedávaš vedieť vopred a firma sa musí vedieť zariadiť,šéf je preto šéf,lebo by mal zvládnuť tieto situácie a nie ty sa počas rekonvalescencie stresovať čo v práci.Tiez by som to neoznamovala na poslednú chvíľu,ale pol roka pred je nezmysel.

sense
17. okt 2022

nevies co a ako bude o polroka, takze ja by som nevravela zatial nic

simca06022011
17. okt 2022

Je to za pol roka, tak mesiac pred pnkou kludne mozes

miriam11
17. okt 2022

Týždeň pred nástupom na PN, alebo az v deň PN

autor
17. okt 2022

Ďakujem dievčatá. Ja viem, že nikto nie je nenahraditeľný. Bola som tak vychovávaná, zachovať sa v kazdim pripadá správne aj napriek potlaceniu samého seba

autor
17. okt 2022

Tuto.moju pozíciu je ťažké zastúpiť, pretože naozaj potrebuje zaškolenie. Žiadne kolegyne nemaju toľko času a ani ju nebudú mať zaplatenu... u nás je problém, že práce je skôr veľa ako málo.

ibrunova
17. okt 2022

Povedala by som im o PN, ale načo pol roka dopredu.. Možno mesiac vopred, nech sa psychicky na to pripravia 😃

simca06022011
17. okt 2022

No keby mi zamestnanec takúto planovanu 6t pnku neoznámil vopred, tak zaucim ineho a je dost mozne ze sa rozlucime. Ludia su nahraditeľni, takí kt mozu mesiac nebyť v praci a tiež naopak. Ja keby vypadnem aj na 2t bez homeofficu atd tak nielenže bysi firmy nasli ineho účtovníka, bolo by to pekne drahé vypadnutie. Ked mam naplanovanu len praobycajnu dovolenku, predtym je všetko nastavene a spravené, naplánované a rozdelene, kto kde co kedy a po návrate lietam kym sa dobehnem. Mesačnu pnku v júli som riešila homeofficom... Celkom nerozumiem preco je problem pre väčšinu to oznámiť vopred nech je cas vsetko naplánovať.
Mozno počkať aky bude kolektív, system vo firme a uvidíš... Pol roka dlha doba.

autor
17. okt 2022

@savanna veď to mi je jasné. Keď niekto nečakane ochorie...ale keď to viem, mi to príde iné.🤷

salome123
17. okt 2022

povedz to cca 1mesiac vopred... zda sa mi to fer. kludne sa ti moze stat, ze ti operaciu posunu o dalsie xy mesiace.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. okt 2022

@simca06022011 nemám prcoblém robiť homeoffice, len by som to určite nemala zaplatené. Keďže by som to robila počas PN.

simca06022011
17. okt 2022

ked si to dohodneš, mozes to mat zaplatené v odmenách napríklad

ukulela
17. okt 2022

Ak by ti zamestnavatel schvali homeoffice, na pn nenastupis, alebo ju zrusis.... inac, ak je zamestnavatel taky zly(nezaplati kolegyne, bezaplati teba), preco tam ides?

autor
17. okt 2022

@ukulela lebo v mojom kraji je problém s prácou. Tuná funguje tak väčšina súkromníkov (ak nie všetci). A teda neviem, nech napíšu ostatní, či majú platené zastupovanie. Nevravim keď človek zastupuje celých 6 týždňov. Ale keď zastupuje každý deň niekto iný....napr.
@janinah

ukulela
17. okt 2022

Ked taham za kolegov, mam odmeny. Nie ich plat, lebo vsak nerobim 16 hodun, ale len 8 stale, ale pod vacsim tlakom vacsi objem prace. Takze odmeny.... a homeoffice tiez normalne plateny. Opetaciu a tyzden, dva pomozes dat pn a potom sa dohidnut na homeoffice, ak sa da.

janinah
17. okt 2022

ako zdravotník som sa za 40 rokov nazastupovala kolegyne donekonečna a nikdy som za to nemala ani cent,a to vypadli aj na niekolko mesiacov

smajliica
17. okt 2022

Podla kolektivu a podmienok na pracovisku by som im dala vediet tak mesiac dopredu a absolutne by som sa necitila blbo 🙂

beata_k
17. okt 2022

Povedala by som po skusobnej dobe. Tak mesiac napred nech stihnu niekoho zaucit. 6 tyzdnov je dlha doba len tak na zaskok.