Je toto normálna reakcia personalistu?

17. júl 2024

Ahojte, prišla som sa sem opýtať. Po MD chodím po pohovoroch, hľadám si prácu v odbore, ktorý som študovala a pred MD som robila 7 rokov v odbore. Jedna nemenovaná firma sa so mnou naťahovala pomaly pol roka, bola som na 4roch kolách pohovoru + 1 zadanie. Jedná sa o vysoko technickú pozíciu. Dnes ráno mi prišiel mail, že ma teda neprijali resp. neposunuli do ďalšieho kola:

Dobrý deň ....,
chcela by som Vás informovať o tom, že vo výberovom konaní na pozíciu .... sme sa rozhodli uprednostniť iného kandidáta, teda ďalšie kolo pohovoru sa neuskutoční.
Ďakujeme za Váš záujem.
S pozdravom

Nahnevalo ma to, ale však dobre, chcela som len vedieť, čo by som mohla spraviť lepšie a odpísala som im toto:

Pekný deň ....,
ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď. V rámci osobného rozvoja by som sa rada opýtala na dôvod, kvôli ktorému ste sa nakoniec rozhodli pre iného kandidáta. Zároveň by som Vás rada požiadala o spätnú väzbu, na čo by som sa mala zamerať ak by som sa chcela znova hlásiť na miesto vo Vašej spoločnosti.
Ďakujem

Prišla mi na to odpoveď, ktorú som nepochopila a chcela by som vedieť, či vám to príde normálne.

Dobrý deň,
nehnevajte sa na mňa ale nie je Vám to trápne takto vyzvedať, prečo sme vybrali niekoho iného? Dôvod som Vám napísala. Buďte rada, že sme sa Vám vôbec ozvali.

sszuzu8
17. júl 2024

Očividne si nebola dosť dobrá pre ich spoločnosť. Odpoveď úplne neprofesionálna to je pravda

nikdenikto
17. júl 2024

Fuuu, no pani mala zrejme naprd deň a ty si jej práve prišla do rany 🙈

lelelienka
17. júl 2024

To je asi personalistka s tyzdnovym kurzom, ako vidiet dnes to uz moze robit hocikto. Co dodat…🤦‍♀️

pribinak
17. júl 2024

Úplne neprofesionálna odpoved. Kľudne ti mohla dať úplne jednoduchú odpoved v štýle: osobnostne nám vyhovoval iný kandidát. Bodka

Cela je ona trápna

zuzubb007
17. júl 2024

Za mňa je to tiež trápne pisat, myslím, že tým napísanim si to zabila a už v tej firme nemáš z princípu šancu, nemyslím si, že pani mala zlý deň ale keď jej napíšu dalsi má aj inú robotu mám pre to pochopenie, nebola si najlepšia to je výsledok co si chcela počuť aby ti napísala?

buberova
17. júl 2024

Tá reakcia je úplne odveci!

pribinak
17. júl 2024

@zuzubb007 prečo by to bolo trápne? Nám keď do podniku nápisu, tak personalista im dá nirmalnu relevantnú odpoved a nie hento čo napísala tamta panulka

crazy_cat_lady
17. júl 2024

:D :D toto realne ti odpisala personalistka? :D no keby som chcela byt svina, tak to nejakym sposobom (cesta sa najde), posuniem jej nadriadenemu, pripadne im necham peknu recenziu :D takuto odpoved by som nenapisala, ani keby som prave vysla z jaskyne prvy krat medzi ludi

autor
17. júl 2024

@zuzubb007 Neviem napríklad že našli niekoho kto má vyššiu kvalifikáciu? Nepríde mi nič trápne na tom pýtať sa prečo ma nevybrali. Keď som pracovala pred MD chodila som na technické pohovory a potom som pre HR vždy dala dôvod pre ktorý sme kandidáta neposunuli. Veľmi veľa ľudí sa na to pýtalo keď sme dali echo, že nejdú ďalej.

banalu
17. júl 2024

Prepana!!! 🤦‍♀️ personalistka je pekne mimo... neospravedlnuje ju absolutne nic

harrisson
17. júl 2024

Totálne trápna odpoveď.

zuzudrnda
17. júl 2024

Tvoja otázka bola pochopitelna. Zrejme vôbec netušila čo na ňu odpovedať, možno ani dôvod nevedela. Jej reakcia je veľmi nevhodná a hlúpa. Osobne by mi to pomohlo pri otrasení sa z neprijatia, ak zamestnávajú takýto personal. nadriadeny by z takejto prezentácie firmy určite nadšený nebol.

kiki68
17. júl 2024

Ehm asi by som im napisala, ze dakujem,svojim pristupom sa prave kompletne vyradili z akejkolvek spoluprace s mojou osobou v buducnosti. Proste total sprosta a neprofesionalna odpoved. Pre podobnu reakciu som ja po try out day nikdy nenastupila. Nakolko nechces robit s uplnymi dementmi a zakerakmi

sissy27
17. júl 2024

ufff, tak toto by som asi preposlala nadriadenému tej personalistky... to už by bolo profesionálnejšie neodpísať nič...
Za mňa je tiež trošku divné vypytovať sa, prečo ťa neprijali - proste sa rozhodli. Ale teda tá reakcia personalistky je fakt úplne mimo.

banalu
17. júl 2024

@zuzubb007 v normalnom svete (profesionalnom), je uplne normalne pytat si spatnu vazbu. Niekto to robi, niekto nie. Autorka uplne profesionalne odpisala, personalistka by aspon z toho 1dnoveho udemy kurzu mala ovladat pracovnu etiketu a aj to, ze reprezentuje firmu.

jenny224
17. júl 2024

@zuzubb007 ty si odkiaľ prišla prosím ťa? Autorka to nenapísala s účelom dostať sa ešte nejakým zázrakom na dané miesto, chcela vedieť kvôli ďalšiemu rozvoju a vyvarovaniu sa chýb pred ďalším pohovorom. Odpoveď personalistky je z kategórie tretej cenovej, neprofesionálna a nemiestna

kiki68
17. júl 2024

@sissy27 tiez by som asi preposlala CEO tu odpoved. Aj keby je to jeho pichacia koza tam vo firme

stellarstar
17. júl 2024

Mňa by nikdy nenapadlo odpísať ze z akého dôvodu a ona si tu odpoved mohla odpustiť nemala vobec naspäť reagovať

misinka20
17. júl 2024

@zuzubb007 Je úplne normálne si pýtať spätnú väzbu hlavne pri odborných pozíciach, jasné upratovačka či predavačka (nič v zlom, práca ako práca) asi spätnu väzbu nepotrebuje. To by si vedela keby si sa o takú pozíciu uchádzala...

vanilkovazmrzka
17. júl 2024

Myslim ze si sa velmi slusne opytala, a aj ked ti tie odpovede nechceli dat, dalo sa to napisat slusne. Napriklad ze to bolo interne rozhodnutie ktoreho detaily nie su povinni zverejnovat.

zobaka
17. júl 2024

tak ma mohla odpovedať ak inak, ale taká prvá odpoveď je bežná, tá druhá už nie, buď rada, že ťa tam nevzali, na druhej strane keď im príde 100 žiadosti a každému osobne vysvetľovať...to by asi nešlo

jana_eyre_2
17. júl 2024

Kks, ja by som to poslala normálne niekam vyššie, či sa im zdá normálne ak niekto takto reprezentuje danú spoločnosť. (Minimálne by som to odpísala tej podráždenej dôležitej pani, že jej to nie je trapne).. keď takto reaguje bežne, tak to musí dosť firmu ovplyvňovať, ešte by si firme urobila službu 😅

Ale ja už mám dojem že ľudia strácajú súdnosť naozaj, nevedia normálne komunikovať, totálne sú predraženi..
Potrebovali by nejake školenia slušnej komunikácie..

pribinak
17. júl 2024

@zobaka v zahraničí to bežne ide, od toho tam personalista je
A je úplne normálne napísať dôvod

alazala
17. júl 2024

Absolútne neprofesionálne , otrasná reakcia. Možno by som napísala rovno manažérovi, že by si mal s ňou urobiť poriadok. Že má úplne chybného človeka na pozícii personalistu - keď pani venovala svoj čas tomu, aby ti takto odpísala …

espeo
17. júl 2024

Podľa mňa tvoja otázka bola úplne na mieste, hlavne po toľkých kolách. Odpoveď hrúza. Ja by som normálne, len z princípu dala vedieť nadriadenému. To sa fakt nerobí

jana_eyre_2
17. júl 2024

@zobaka personalista to má v náplni práce a berie za to plat.. najmä ak ide o vysoko kvalifikovanu prácu kde boli 4ri výberové kola, tak tam určite nebola 100vka kandidátov, ale maximálne 4-5.. je úplne bežné že sa na dotaz aj vyjadria prečo niekoho nevybrali..

rozculena
17. júl 2024

možno má nejaký vzor,ktorý jej napísal niekto iný a posiela to všetkým neúspešným kandidátom,na tvoju otázku nemala žiadnu predpripravenú odpoveď,tak ukázala svoje skutočné IQ.
Ona je možno len pichačka,len posiela zamietavé emaily

bluka2
17. júl 2024

Toto by som uverejnila na Google recenziách tej firmy. Úplný trapas ta odpoved. Neodpísat nič by bolo lepšie.

sevrin
17. júl 2024

Absolútne neprofesionálna odpoveď. Daná personalistka evidentne má maximálne maturitu a aj tú získala niekde na vrátnici v Sládkovičove.

muchotrafka298
17. júl 2024

Mne sa stalo, ze som napisala kandidatovi, ktory nesplnal ZIADNU poziadavku, ze sme si vybrali ineho uchadzaca. Nasledne mi zacal pisat vulgarne emaily, kde najmiernejsie bolo, co som si dovolila vobec mu toto pisat, ze sme ho nevybrali a on chce okamzite vyjadrenie k tomu, ze preco nebol ani pozvany na pohovor a co si to dovolujeme...toto je miernejsi prepis, lebo ja vulgarne nerozpravam.