Dochádzanie do práce

13. feb 2024

Vzali by ste prácu, ktorá je vzdialená asi 40 minút cesty autom? Pracovná doba je od 8:00 takže to vstávanie by sa ešte dalo prežiť, ale nie som si ista. Nikdy v živote som nedochádzala ďalej ako 20km, to mi prišlo v pohode. Našla som prácu aj u nás v meste, ale je podstatne horsie ohodnotená, stále sa oplatí viac dávať o 200€ viac na benzín a dochádzať. Ale to su financie. Po 12tich hodinách v práci ešte šoférovať domov, doma už neurobím nič. Dá sa na to zvyknúť?

anjelicek26
13. feb 2024

Keby 8h dajme tomu, ale 12ky a potom ešte 40 minút soferovat je za mňa dosť blby napad..

lucky_k
13. feb 2024

keď 12tky, tak nepracuješ každý deň, tak za mňa v pohode...

pimpulka
13. feb 2024

neviem ake mesto ale ak zacinas o 8:00 tak pojdes autom v tej najvacsej spicke, to ti cesta nebude trvat 40min ale ovela viac, aj s tym radsej rataj

autor
13. feb 2024

@anjelicek26 vraj sa vedia prispôsobiť, že by som robila osmičky, ale to je zas viac pracovných dni, nemám to rada. Radšej si odbijem viac hodin v jeden deň, než sa tam trieskať 5 dni v týždni. Ak by som to nezvládala, robila by som 8micky. Ale 12ky by som radšej

mimimoje
13. feb 2024

Dochádzala som tak roky, bolo to ok.

autor
13. feb 2024

@pimpulka to máš pravdu, ale nemyslím si, že to bude take hrozne. Polovica cesty je po diaľnici, u nas v meste je to na výpadovku rano tak 10 minút a tamto je na začiatku mesta, takže snáď to nepresiahne hodinu

taka_ta
13. feb 2024

ja robim 12h a bezne mi cesta autom domov trva 30-40 minut, niekedy aj vyse hodiny, podla toho, ake velke zacpy v BA su a v pohode za mna 🙂

diewcatqoo
13. feb 2024

Ano, dochadzam 40 min vlakom + 15 min mi trva cesta pesi z domu na stanicu a opacne. Uz nedochadzam kazdy den, pracujem prevazne z domu. Ale kedysi som dochadzala denne.

autor
13. feb 2024

Ešte mám potom jednu možnosť, kedy by som odchádzala vlakom cca tiez tých 40 minút. Je to pohodlnejšie, ale čakať na vlaky a ísť mhd je ďalšia hodina

doriiis
13. feb 2024

Môj muž dochádzal 9 rokov tam 53 km a naspäť 53 km.Po nočných.Teraz dochádzame obaja 53 km tam a 53 km späť 4 krát do týždňa.nic hrozne

hanaxxx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
13. feb 2024

autorka, koľko je to km?
rok som chodila s dcérou do školy autom 60 km...
ráno 60 km, počkala som tam niekoľko hodín a zas s ňou 60 km domov....
po roku som mala dosť - nikdy viac.

lusyyy36
13. feb 2024

Mne trvá cesta v rámci mesta z domu do prace 1 h. Pre mňa normálne, zvykneš si

tiezjedna
13. feb 2024

môj muž presne rok dochádzal 4 dni v týždni 170 km vlakom ráno a 170 km vlakom nazad poobede. Bolo to nevyhnutné pre jeho následnú kariéru. Všetko sa dá, keď sa musí alebo chce. Ide o to, či je to dočasné alebo na stálo.

nelca84
13. feb 2024

ja nie, pre mna ma cas vacsiu cenu, dochadzam 15-20 min. autom

laurikagab
13. feb 2024

ano, kolegyna denne precestuje 80 km, jej to nevadi..vyhoda-mame firemne auto a zaciname medzi 7:30-8 hod a koncime o 15 hod., takze ona je doma o 16 hod..zatial sa nestazuje, mne sa uz teraz 18 km do prace zda vela

guiseppinka
13. feb 2024

Jul 2019 az do aprila 2020 som dochadzala 60km tam a spat do prace - 40 min po dialnici. Bolo to fajn. Dcerina ucitelka dochadzala 100km denne, tiez 1 cesta 40 min, ale takymi krkahajmi, ze to by som nedala... nie je to ziadna tragedia, ale celkom to lezie to penazi - druhe auto, servis, pneumatiky... na druhej strane ti to doda dost sebavedomia a zrucnosti v soferovani...

majkakvet
13. feb 2024

12 nie su kazdy den. Ja dochadzam vlak+mhd takmer 2 hod denne. Da sa zvyknut ale zit sa mi moc nechce:(

monikabull
13. feb 2024

Ja dochádzam 40 minút a je to v pohode, ale mám 8-ky, začínam o 07:00 a končím okolo 16:00... Pred 17-tou som doma, ešte sa stihnem naučiť so synom, niečo upratať, navariť.....Ty si napísala, že doma už nerobíš nič... Takže momentálne to zvládneš....Ale- keď budeš mať raz dieťa, po materskej ti takéto fungovanie nebude vyhovovať.... Budeš musieť mať muža, ktorý sa bude venovať dieťaťu plus domácnosti, kým ty prídeš z práce...

felycity
13. feb 2024

Ak neberieme v uvagy km ludia v bratislave cestuju vezne 40 min do prace , ak mas 12ky zas nas asi viac volna ( nerobis 12ky kazdy den) a bebude to kazdy den

katkaseiner
13. feb 2024

ja by som volila vlak...ano, zial nie su tie vlaky casovo presne, ale nemusis sa sustredit cestou do a z prace. Dochadzam 77km vlakom co je 1 hodina v idealnom pripade plus mhd. Mame len 1 auto ale nesla by som denne este aj tu cestu - aj kvoli financiam, takto ma cesta stoji tyzdenne do 36€ ak idem 5 dni (chodim len 3dni) a autom je jedna cesta hore-dole cca 32€

anetka34
13. feb 2024

@laurikagab Fu tak toto je aké dobré. Aj ja chcem od 8 do 15 h. Ale to fakt v dobrom. Ja som robila takmer denne od 7 do 16. Keď som sa o 15:30 dvíhala zo stoličky, kolegyne zazerali, že mám ako málo práce. Ale fakt prajem Ti to.

laurikagab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurikagab
13. feb 2024

@anetka34 dakujem, zatial som spokojna..mam skusenost z korporatu, taktiez ked som odchadzala na cas ,sa kolegovci pozerali,ze mam asi malo prace..

koniarova
13. feb 2024

Dochádzam denne 60 km tam a 60 km späť. Už som si zvykla. Ale veľké plus je,že mám firemné auto.

minenkak
13. feb 2024

Môj muž tak cestujete a má veľmi ťažkú prácu,nevadí mu to

autor
13. feb 2024

@monikabull na materskú sa zatiaľ nechystám, a ani neviem, či sa vôbec v najbližších 5 rokoch budem, takze toto budem riešiť keď to bude aktuálne. Do tej doby sa určite niekto z môjho mesta odprace na dôchodok a uvoľní sa miesto

autor
13. feb 2024

@monikabull a teda áno, keď budem mať dieťa, budem mať aj muža (snáď) takže to fungovanie určite vymyslíme aby sme boli obaja spokojní

guiseppinka
13. feb 2024

A nevedela by si sa potom prestahovat tam?

kate_cs
13. feb 2024

Ja som tiež vzala lepšie platenú prácu, za ktorou som ale musela veľa dochádzať. Nestálo to za to. Bývala som unavená, doma som už nemala náladu niečo robiť a to si neviem predstaviť, keby som vtedy mala deti. Ten čas mi za tie peniaze nestál.