Čo si napisať do životopisu počas materskej a rodičovskej?

19. júl 2024

Ahojte čo si mám napísať do životopisu to obdobie vlastne ktoré som bola na RD? Sú to 4 roky kedže syn má poruchu reči a do školky ho vzali len teraz od september . Posielam životopisy na rôzne pozície fakt si nevyberám vezmem hočo v zmysle aby to bolo v súlade s časom škôlky , oni sa mi ani neozvú alebo odpišu že nevyhovujem požiadavkam . Predtým som pracovala v domove dôchodcov v Rakúsku ako pomocná sila, odtiaľ som ale odišla po vzájomnej dohode so šéfkou pre rizikové tehotenstvo a proste sme sa chceli vrátiť na Sk.Nevedela som ale že to bude taky problém zamestnať sa tu .Nejaké rady ďakujem

lilianka28
19. júl 2024

No a čo by si si tam chcela napísať, alebo vymyslieť? Veď len od - do MD/RD. Nič iné si tam napísať nemôžeš.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
11bodka11
19. júl 2024

Do zivotopisu sa to nepise vobec

autor
19. júl 2024

@taynee pravdu som napísala ,pozície od predavačiek,cez upratovačky,administratíva ,pomocná sila v kuchyni.Podla aktuálnych prác.ponuk. V podstate som viac rokov pracovala v zahraničí , Švajčiarsko chyžna, Rakúsko fabrika a potom ten domou dôchodcov. Na sk len v mäsokombináte.Mám hotelovú akadémiu .Ja vidím skôr problém to že mám dieťa ako ich problém .Zase diskriminačne

kate_cs
19. júl 2024

Môžeš si tam skúsiť napísať roky a MD/RD- krízový manažment, zlepšenie vyjednávacích schopností, multitasking v praxi, práca pod stresom a v záťažových situáciách.
Možno to niekoho presvedčí sa ti aspoň ozvať na pohovor.
Ale zohnať prácu len v časoch škôlky je takmer nemožné, ak nemáš extra vzdelanie, či zručnosť.

medda_beda
19. júl 2024

@11bodka11 A čo sa tam píše? Úrad práce?
Diera? Nič? Nikto si nič nevšimne?
Pýtam sa informatívne čo tam v takom prípade dať.

11bodka11
19. júl 2024

@medda_beda nic. Aky urad prace? Ved si na RD, nie na urade prace. Ani na pohovore sa ta nemaju co pytat na deti a matersku.

medda_beda
19. júl 2024

@11bodka11 Nemajú sa pýtať, všetci dobre vieme, že sa to ajtak pýtajú alebo ťa vyšmaria v skúšobnej dobe ak zistia, že máš deti.

A keď sa opýtajú na dieru v životopise tak čo má človek povedať ak pp trvá, ale človek je na RD.

dadka1997
20. júl 2024

Nikdy som to do životopisu nepisala

zafir01
20. júl 2024

@medda_beda bola ,resp .som na md štvrtý krát . Nepíšem nič , na pohovore sa spýtajú ,a vždy poviem ,že md. Ako matku troch detí . Najmladšia mala 1,5 vtedy ma vzali ako vedúcu ŠK jedálne . Teraz má dcéra 2,5 mením zamestnanie a zatiaľ bez problémov aj v ďalšej práci , len vypýtali započtový ,a spýtali sa na personálnom ,či som niečo nezábudla ,keďže sú tam " diery " vysvetlila som im situáciu , keďže život prináša rôzne veci so sebou .

salome123
20. júl 2024

Normálne napíš md/RD. Dieťa má 4r, to by malo byť pre zamestnávateľa ok.

pieksamaki
20. júl 2024

Ja som dala rodinný manažment, mam tam 10 rokov.....dokonca som na rovinu povedala ze mam 5 deti a už sa neozvali 🙂

pieksamaki
20. júl 2024

@zafir01 to je tiež fajn....vypýtať zápočtový.....človek si nemusí vymýšľať a zavádzať.....takto je to čierne na bielom a všetko sa dá vysvetlit

ivetz
20. júl 2024

@11bodka11 Ty si opat mimo - predstav si, ze v urcitych pripadoch sa obdobie materskej a rodicovskej dovolenky zapocitava do zapocitatelnej praxe, z ktorej sa odvija plat. Preco mas potrebu vyjadrovat sa k veciam, o ktorych nic nevies?!

ivetz
20. júl 2024

@autorka Normalne napis od - do... Neskusala si napr. nemocnicu? Mohla by si zacat ako pomocny pracovnik v zdravotnictve (robia napr. na operackach aj 8 h zmeny). Ak by sa ti dalo neskor si mozes zvysit kvalifikaciu. To mi len tak napadlo, vzhladom k praxi opatrovatelky v Rakusku... V kazdom pripade - vela stastia!

dudos
20. júl 2024

Autorka neuviedla by som tam nič. Aspoň ja po prvej MD/RD som neuviedla nič. A ani teraz po druhej nebudem.

eva233
20. júl 2024

Mne PP trval a napísala som normálne aj počas MD a RD... Ved keď PP trvá neklamem... A keď ma zavolali na pohovorsom im vysvetlila a aj ma vzali... Skúšala si písať motivačný list?

autor
20. júl 2024

@dudos však ale keď si pozrú životopis a tam od 2020 žiadna práca tak im to nebude cudne a keby zavolali na pohovor čo poviem , pravdu? Kamoška takto bola pri tom má VŠ a dostatok praxe a keď povedala že má dieťa ,hneď ju odbili viete potrebujeme niekoho kto nebude často pn/ocr čiže asi tak z praxe

autor
20. júl 2024

@ivetz dakujem za radu

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
20. júl 2024

ano to ze mas dieta je troska diskriminacne, toboz male, lebo kazdy vie ze dieta byvava zo zaciatku chorlave,.
mne sa lahsie hladala praca bezdetnej ako s dietatom.
a do rakuska nechces spat robit? tam mas predsa len ine moznosti...ci asi nebyvas v pohranici
o nemcinu je dopyt,

11bodka11
20. júl 2024

@ivetz v zivote som tam rd a md nepisals a nikto to neriesil. Ty si opat mimo 🙂 Ty vies vsetko najlepsie.

11bodka11
20. júl 2024

Myslis ze zeny co maju deti nechodia do roboty? Mas bolp v kancli 12 a kazda mala 2 - 3 deti

zafir01
20. júl 2024

@11bodka11 ja som to tam veru tiež spočiatku písala , ale u mňa to bolo tak ,že CV som posielala už s tým ,že som prijatá ,len ho potrebovali založiť do zložky . Ako vždy sa spýtali ,prečo tie pauzy. Avšak klopem si ,vždy to bolo taktne . A ja som im nemala problém vysvetliť , že som túžila po rodine , a tá bola priorita ,že som mala 6 tehotenstiev 4 pôrody ,a mám dnes 3 deti . Pochopili vždy . A to som vždy našla prácu ešte počas trvania rodicovskej dovolenky

11bodka11
20. júl 2024

@zafir01 ved jasne ze na pohovore zistili ze mam dieta. Neviem ci chce autorka naveky deti tajit. Aj ludia s detmi chodia do prace. Ale do zivotopisu viem ze sa to pisat nemat.

zafir01
20. júl 2024

@11bodka11 možno sú pozície ,kde keď im povieš ,že si matka ,ťa posunu na koniec radu . Netuším . Ibaže dnes je taký pretlak voľných miest ,že skôr sa všetci bijú o zamestnancov . A hoci mám tri deti ( 13r ,6,5r a 2,5r ) a nemám extra kvalifikáciu ,tak tento týždeň sa mi doslova ponúkli tri voľné miesta v mojom okolí s platom v hrubom cez 1 tis.
No len v dvoch vedia poskytnúť čiastočný úväzok s možnosťou neskoršieho navýšenia . Čo je pre mňa fajn kompromis medzi tým byť doma a zároveň byť v pracovnom režime

som_realistka
20. júl 2024

Treba skúšať, skúšať, skúšať, ja som hľadala uctovnicku, a vybrala som si matku štyroch detí (dcéra + trojcata) sedemrocne, povedala priamo na pohovore ako ma deti, prešli sme náplň práce, možnosti a pripadne riešenia, a pracuje vo firme už siedmy rok. Spokojnosť na oboch stranách.

mamina7070
20. júl 2024

ty si sanozivitelka? nevie bud do skolky davat alebo vybetat syna otec ? a na ake ´ozicie posielas? skus mozno do domovov dochodcov mas optrovatelsky kurz? alebo pomocna sila do kuchyne atd

dancingqueen321
20. júl 2024

@pieksamaki ty mas pravo nedoniest zapoctovy 🙂 nie je to tvoja povinnost

dancingqueen321
20. júl 2024

Ja by som si k tomu poslednemu zamestnaniu prepisala, ze to robim doteraz. A nebudu sa ta vypytovat, co si robila 3roky…