Čo kolegyniam na Vianoce?

5. nov 2021

Ahojte nastupila som do novej práce. Zhodou okolnosti mam 2 kolegynky ktre su zaroven mojimi kamoskami uz z predchadzajucej prace 😁 Poradte co im dat na vianoce, nejaku drobnost ale zaroven nech to potesi, posluzi. Co davate vy?

elenka.k
5. nov 2021

nič

hederamonstera
5. nov 2021

Nic..ale tak ked ich chces potesit, tak nieco co maju rady. To uz ty musis vediet.

simsalabim
5. nov 2021

Ja nakupim rucne robene mydielka a tie podla situacie davam roznym ludom, ktori ma tiez niecim prekvapia. V praci si ale nezvykneme davat darceky. Mavame Vianocne posedenie, kazdy donesie nejaku drobnost, tu ocislujeme a kazdy si vylosuje darcek. Byvaju to jednoduche veci - napr. ja som naposledy dala do placu doma robeny dzem v krasnom pohari.

kikazoe
5. nov 2021

krém na ruky a dozy na jedlo :D ..... krém mizne extremne rýchlo a varíme si pre seba- čiže dozy miznu nejak samé

marci77
5. nov 2021

@simsalabim my sme tiez mali santa secret v praci ....na zaciatku sme si niekoho vylosovali ....a potom pre toho konkretneho cloveka sme zhanali darcek do sumy 5 max.10eur a potom sme to zabalili a na vianocnej party sme si to davali .....akoze sme sa ani nemali dozvediet, kto to chystal, ale to vacsinou aj tak vyslo najavo😂
zamestnavatel usetril, lebo v niektorych firmach davaju zamestnancom firemne vianocne darceky, ale u nas to vymysleli takto, ze sme si to vlastne kupili navzajom 😅😂
ale tak mile to bolo

a co sa tyka darceka, napr. v pepcu vianocne salky a ina vianocna tematika .....alebo ak sa vam viaze s tou danou kolegynou nejaka prihoda, resp. co by ju najviac mohlo potesit ....tak potom sa vydat tym smerom

puertorico
5. nov 2021

vianočné ponožky ? alebo nejakú šálku

tyaja5
5. nov 2021

bohovske odpovede, sa prides poradit a jedna za druhou ze nic 🙂 a zatial si si nevsimla co maju radi, co by ich take potesilo? podla mna len nejaka drobnost aj take nieco potesi, ze si na nich myslela 🙂

autor
5. nov 2021

Odpovediam “nič” vobec nerozumiem, nakolko som sa nepytala ci im nieco kupit alebo nie ale pytala som sa konkretne co, resp. na tip.. cize pre mna odpovede typu nic su zbytocny komentar 🤷‍♀️
Ostatnym dakujem za tipy, popozeram asi nejake hrnceky to by potesilo osobne aj mna 🙂

elenka.k
5. nov 2021

@tyaja5 tak si pozrite poslednú vetu !!!

simsalabim
5. nov 2021

@tyaja5 ved aj ja som spomenula 2 veci...

janka1011
5. nov 2021

Ja nerozumiem absolútne tomu, načo kupovať darčeky na vianoce kolegyniam. Darčeky sú najmä pre deti, aby mali radosť pod stromčekom, my si už ani so sestrou nič nekupujeme a máme pokoj. Kolegyni ešte tak na meniny pochopím, ale Vianoce???

tyaja5
5. nov 2021

nerozumiem tymto utocnym odpovediam, ved v poriadku, vyjadrila som svoj nazor snad kazda nan mame pravo.

elenka.k
5. nov 2021

@janka1011 presne, predstav si, že niekto má tie kolegyne 9 ....
a ako píšeš aj my si so sestrou nedávame iba deťom navzájom.

@tyaja5 citujem z tvojho príspevku: bohovske odpovede - To si prvá začala, tak nevyskakuj a nevšímaj si to.
Je to diskusia ....

nicol_ka55
5. nov 2021

Sa tu dotahujete kvoli obycajnym darcekom ako halo. No a co jedna napisala to druha to, tiez si myslim ako aj autorka napisala, ze odpovedami ako nic, jej nepomozu.
A ukazovat na seba prstom, a ze nevyskakuj? Co sme male deti?
Ak chces potesit kolegyne, je to od teba mile, pozri ked tak ponozky, salky, pripadne nejake sypane caje s menami, teraz je toho habadej, kludne aj pera s ich menami, je to drobnost ale potesi 🙂

dskjhfdlkdjhl
5. nov 2021

@tyaja5 VedTy si tiez nijako neporadila, drobnost je rada nad zlato.😉

simca06022011
5. nov 2021

Nooo my kupujeme chalanom salonky 😂 a sampus (na silvestra 🎉). A zvykneme si robit posledny den pred Vianocami (teda pred covidom, zvykli sme) gulas/kapustnicu alebo nieco take. Zvykli prist aj nejaky klienti.
Ked som mala kolegynku a aj pani upratovacku, tam napr. yves rocher mava take male baliky kozmetiky, ja som upratovacke kupila kremy na ruky z tade. Kolegyna/aj kamoska to bola, dostala nieco velmi podobne ale do Loccitane (mini tam bolo kadeco a pekne vianocne zabalene). Ja nemam rada mydielka a salok ma kazdy strasne vela, pocas roka dostanu ludia aj od dodavatelov a tak.. ak by sme nemali, tak nejaka pekna by sa zisla do prace. VELKA. A este tato ojedinela stvora, par krat dostala odo mna krabicku s kolacmi vianocnymi, sama byvala, nepiekla velmi, tak to mala na sviatky :D

dskjhfdlkdjhl
5. nov 2021

A aby som odpovedala, ja zvyknem kolegyni dat z mojich napcenych vianocnych kolacikov-teda z tych, ktore uz mam pred odchodom na sviatky hotove. Pripadne sme si zvykli dat vianocne ozdoby-napr. jednu taku krajsiu vianocnu gulu, alebo nieco podobne. Nema zmysel davat nieco, na co bude sadat prach.

zefyra
5. nov 2021

Vonné sviečky, hrnček, čaj

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandrika1986
5. nov 2021

Nič...

autor
5. nov 2021

Dievcata ďakujem za tipy chcela som sa len poradit co davate vy, isto nieco vyberiem 🙂 Odpovediam nic, alebo naco.... sa radsej vyjadrovat nebudem, nebudem sa tu s nikym dotahovat, ja som chcela poradit ze co a nie ci im nieco dat a davat si otazky ze naco kolegyni. Tak na to, ze su to zaroven aj kamaratky a mame dobre vztahy. Mam 2 kolegyne cize to pre mna nie je problem, nepracujem vo vyrobe ze by som mala 20 kolegyn 🙂

katka2602
5. nov 2021

Ja by som im dala do malej vianočnej dozičky svoje domáce (suché) koláčiky 🙂

beronsche
5. nov 2021

autorka - pytas sa, " co davate vy?" tak sa necuduj odpovediam, ze nic.. 🙂 ved normalna odpoved na polozenu otazku..
Ani ja nedavam nic, plus osobne neznasam take darceky, len aby sa cosi dalo, take drobnosti ako hrncek, ozdoba, kozmetika ci dokonca vyslovena blbost.. Secret santa je pre mna uplne peklo.. 😀
Ak by som uz cosi chcela dat, tak nieco, co viem, co im urobi radost.. Keby som v uzkych tak cokoladu, dobre vino, knihu, darcekovy poukazku..

lubka73
5. nov 2021

- sypany caj - sumivu bombu do kupela - rucne robene mydielka - len take drobnosti sme si davali

ibrunova
5. nov 2021

Sypaný čaj by ma potešil určite alebo vianočná čokoládka.

evaachesa
5. nov 2021

Kúp niečo čo zužitkujú a nebude im na to sadať prach...keď už si teda musíte niečo dávať, tak fľašu dobrého vína, kvalitnú čokoládu napríklad.

evaachesa
5. nov 2021

@beronsche presne tak... aj pre mňa je to hrôza tieto darčeky typu poďme vykúpiť Pepco alebo KiK a ja potom neviem čo s tými štipčekmi, soškami a sviečkami robiť takže sa toho potom zbavujem v darovacích skupinách 🤷 určite väčšiu radosť urobí niečo jedlé 😀

lubina
5. nov 2021

na tvoju otazku - Co davate vy? moja odpoved nic, v praci si darceky na Vianoce ani neviem predstavit, nie su to deti, ani moja rodina, ale kolegovia...

autor
5. nov 2021

@lubina treba si vsak precitat celu moju otazku kde sa pytam sa rady a tipy na darcek a z toho suvisi aj moja posledna otazka - co davate vy... nie si len precitat poslednu vetu, ale cely kontext 🙂 Ze si neviete predstavit dat kolegom nieco ma mrzi, kazdopadne ja svoje 2 kolegyne mam rada, su to kamaratky, cize pre mna prirodzena nezatazujuca vec nieco im kupit 🙂 Pekny den prajem

mandala77
5. nov 2021

pýtala si sa otázku, čo dávate vy. Tak ak niektoré nedávajú nič, nemali napísať? 🙂))) Najskôr si prečítaj, čo si sa pýtala, pokým začneš sa pohoršovať.