Chceme otvoriť kaviareň alebo cukráreň. Ako začať?

19ninka27
23. jan 2013

Zdravím baby,potrebujem poradiť,chceme si s kamarátom otvorit kaviaren alebo cukráren...Lenže nevieme vobec ako začať 🙂 čo treba aby sme mohli zacat podnikať???mate stým niektorá skusenosti???sme vyucený cukrári a v tejto oblasti chceme aj ostať edže nás to baví ...Len nevieme ako sa pohnuť,urobit ten prv krok...a tak..Je tu niekto kto tiež takto zacinal?.Prosím poradte...V nasom okolí žiadna práca,preto to chceme skusit,za pokus nic nedame,...Len na zaciatok isto budeme potrebovať nejake financie,neviete približne kolko?..Dakujem

xlucia
23. jan 2013

@19ninka27 ako prve si prestuduj zivnostensky zakon a najdi dobreho uctovnika. 😉

sisaha
23. jan 2013

@19ninka27 ako prve - prieskum trhu, ci by vobec o to bol zaujem, ako druhe - vhodne miesto, tretie - hygiena a povolenia, stvrte - v tomto state nejde nic len tak, rataj aj s "neprajnikmi"...

zaneta08
23. jan 2013

vybaviť živnostenský list, nájsť priestory, vybaviť hygienu. Ak je niektorí z vás nezamestnaní, môžete požiadať o dotáciu na podnikanie - nenavratnú. Čo sa týka financií, vy musíte vedieť, koľko bude stáť vybavenie cukrárne, čo tam chcete robiť, aké stroje budete potrebovať. Určite sa zídu aj dobré nápady, pochodiť ostatné podobné prevádzky v okolí, všímať si ponuku a hlavne mať dobrý nápad, ktorý priláka zákazníkov práve do vašej cukrárne. Lebo čo mám skúsenosti, pokiaľ je ponuka dobrá, zákazníci tam chodiť budú. Prajem veľa úspechov 🙂

nela82
3. okt 2015

@19ninka27 tak ako ste rozhodli???Otvorili ste tú cukráreň,či nie??Lebo momentálne aj ja nad niečím takým premýšľam a zháňam informácie 🙂

19ninka27
autor
5. okt 2015

Nie neotvorila som ☹

natalym
5. okt 2015

@19ninka27 A prečo?

nela82
5. okt 2015

@19ninka27 prečo ste to vzdali,ak sa smiem spýtať?

19ninka27
autor
6. okt 2015

Lebo som nemala skym ist ,,do toho" a sama som sa neodvazila ☹

knedlik544
25. jan 2016

baby prosim mate nejake tipy co sa tyka dodavania kavy, prenajom kavovaru, dodavanie nealko napojov? vdaka 🙂

katarinaskralikova
2. feb 2016

Ahoj 19ninka27 aj ja snivam o cukrarni a hladam cukrarku/ cukrarov 🙂. Ja by som riesila cely management okolo. Odkial si/ ste?

kvaki16
2. jún 2016

@19ninka27 mať cukraren bol vždy moj sen. ak by bol zaujem mohli by sme do toho isť spolu..ja by som to financovala zhanam cukrarku .. odkial ste?

tszeniko
23. okt 2016

@katarinaskralikova Kde by ste chceli otvorit cukráren?

tszeniko
23. okt 2016

@kvaki16 Kde by ste chceli otvorit cukráren? Ja som cukrárka a zhánam niekoho kto by financovala podnikanie 🙂

lindaqe
20. apr 2017

Ahojte aj ja by som sa rada pridala len nemam s kym :( urcite uz mate nieco rozbehnute tak Vam drzim palce

lumama3
10. aug 2017

Ahojte kočky. Som tu nová, ale čítam vaše príspevky a taktiež snívam o vlastnej cukrárni. Ako tak študujem, tak zisťujem, že si môj sen pravdepodobne nebudem môcť splniť. Ale rada by som sa vás tu spýtala, či mi viete poradiť, kde by sa dal urobiť rekvalifikačný kurz alebo výučný list v Bratislave? Držám palce všetkým. Ďakujem pekne.

henyneny
22. feb 2018

Ahojte baby, aj ja som natrafila na Vasu diskusiu... tiez by som si tuzila otvorit cukraren jednoducho robit sama na seba.. uz roky ma bavi pecenie Susenej torty - penovej, strudiel a kamosku pagaciky, slane tycinky a podobne.. jasne ze by sme rozsirili sortiment.. tiez nemam neviem aky kapital na zaciatok.. viete poradit? Sme kusok od Bratislavy ..

borkaki
9. nov 2018

@lindaqe ahojte ja by som chcela otvorit cukraren pekaren kaviaren, mam priestory vybavila by som celu administrativu okolo a hladam cukarku pekarku v Žiline

lindaqe
10. nov 2018

@borkaki ahoj tak ja mam všetky potrebné papiere od kurzu cez živnostenské skúšky a chyba už len hyg. minimum. Akurát som začala hľadať priestory ale zatiaľ 0 bodov v Košiciach čo by som si mohla na začiatok dovoliť.

borkaki
10. nov 2018

@lindaqe ahoj a ty si teda chces otvorit pekaren a sama piect ? Prosim ta ako dlho ti to trvalo vybavit ? Dakujem

lindaqe
11. nov 2018

@borkaki áno chcela som ale stále nemám priestor a na hygiene povedali ze pivničné priestory ani nemám pozerať pretože sú s tým len problémy a hlavne s nájomníkmi. Je jedno ci to jer malý priestor alebo veľký vždy treba mať sklad surovín, miestnosť na rozbíjanie vajec, chladničku na vajcia v tej istej miestnosti, chladničku na hotové výrobky s zvlášť na džemy, šľahačky. Ja som si kurz robila mesiac a keďže nemám prax tak som musela ísť na živnostenské skúšky kde mi dali písomne, ústne a prax jednu tortu a to trvalo jeden deň. Chcela som zobrať príspevok z up a začať ale aj na modelovanie treba mať priestor takže priestor obchodný platiť 1000 mesačne ani nerozmýšľam keďže musím podnikať 3 roky a na stavbu nemam financie.

lindaqe
11. nov 2018

@borkaki chcela som sama aspoň zo začiatku kým sa rozbehnem ved aj teraz v pohode stihnem 6 toriet na jeden deň ale ak by bola žienka ktorú to baví rovnako ako mňa tak nemám problém

borkaki
12. nov 2018

No to je skoda ze si z Kosic pretoze ja zas planujem otvorit cukraren pekaren, mam dodavatelov aj super priestor ale hladam niekoho s kym by som do toho isla pretoze na zaciatok by som chcela predavat hotove vyrobky a postupne piect vlastne. A tiez sa bojim ze by som musela vracat prispevok z up ak by to neslo.

lindaqe
12. nov 2018

@borkaki áno to je veru škoda. Dúfam že sa to podarí aj mne a teba držím palce napíš potom ako si to zvládla

maserkaza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bylina
19. feb 2019

@borkaki ahoj, ja som z MT, tiež hľadám niekoho s kým by som si mohla otvoriť cukráreň, už nejaký čas pečiem, mam aj klientelu, takže viem co to obnasa a ze je to drina, u mňa je zas opačný problém, napeciem, ale tu administratívu a priestory, to ani neviem kde začať 😁 tak ak budeš mat záujem sa pozhovarat, napíš 🙂

susenka14
16. apr 2019

Ahojte, je tu niekto z vychodu? Co by chcel otvorit cukraren alebo sa o to aspon zaujima

lindaqe
16. apr 2019

@susenka14 ahoj ja plánujem ale výrobňu a to je dosť problém keďže pivničný priestor byť nemôže.

katusik223
9. máj 2019

@borkaki ahoj bývam kúsok od Žiliny a uvažujem nad niečím podobným. Môžeme sa stretnúť osobne?

7monika11
15. jún 2019

Ahojte🙂je tu niekto aj z okolia TN? 🙂 chcela by som otvoriť vlastnú cukráreň, poprípade sa s niekým dohodnúť. Klientela by z mojej strany bola. Len sa bojím to otvoriť sama😰

ivka88888
21. jan 2024

@katusik223 ahoj podarilo sa ti niečo otvoriť???