Chcem čo najrýchlejšie odísť

20. aug 2024

Nenavidim svoju pracu, nenavidim sefku ktora ma uraza a nadava mi, zhadzuje ma. Vyse razy sa to riesilo cez inspektorat. Som permanentne v strese a vyhorena. Idem davat vypoved ale mam 2 mesacnu vypovednu dobu ale uz nechcem tam ist. Hladam pracu inde uz sa mi aj nieco crta. Premyslam, ze dam hned vypoved s tym, ze tie 2 mesiace sa dam na pn lenze zas mi budu chybat peniaze. Ake este mam moznosti? Dovolenku mi vsetku minula. Ona je taky typ, ze ak nepridem do prace neda mi ani vyplatu.
Pomozte mi!

dharmasanata
20. aug 2024

Urob nejaký prešľap v práci aby ťa vyhodili hneď.

egonsk
20. aug 2024

@dharmasanata moj brat ked sa nevedel dohodnut, tak tiez skoncil na A-cka u niektorych zamestnavatelov, ale to bol este mladsi, teraz uz ma viac rozumu 😅😉

autor
20. aug 2024

@dharmasanata jedine co by som mohla spravit je zabit pacienta inak ziaden preslap sa neda

egonsk
20. aug 2024

no s tym pacientom by som to na tvojom mieste neriskoval, lebo sice budes mat 3x denne stravu, ale priestor na pohyb bude znacne obmedzeny na nejaky cas a to by si urcite nechcela 😉

aliziana
20. aug 2024

A čo tak dohoda? Keď Ti šéfka nadáva, tak asi tiež chce, aby si rýchlo odišla...

janinah
20. aug 2024

To je súkromné zariadenie?šéfka nemá nad sebou ďalšieho šéfa?

autor
20. aug 2024

@aliziana ona nieje ochotna sa dohodnut

autor
20. aug 2024

@janinah neni to sukromne. Uz sme sa stazovali aj co su ludia nad nou lenze ona ma vsade ludi co ju podporia. Uz ju vyse razy odvolavali ale vzdy ju niekto podrzal

maranco
20. aug 2024

Už len vydržať a jej vyhrážky a nadávky jedným uchom dnu a druhým von. Môžeš sa akurát usmievať keď je besná a vrieska. Mať ju "na háku", áno pani riaditeľka, máte pravdu, presne tak 😀 a robiť si prácu kľudným tempom bez nerváčenia.

rozkvet1
20. aug 2024

Šla ny som na tie dva mesiace na pn, zdravie je presnejšie ako peniaze. Pises ze si v strese a vyhoreta. To není len tak

autor
20. aug 2024

@rozkvet1 len neviem ci mi lekar da pnku pretoze som u neho este nikdy nebola a on nic o mne nevie

bubuska
20. aug 2024

A nemôžeš proste neprísť? A nastúpiť do novej prace skôr?

harrisson
20. aug 2024

Daj sa vypisat

autor
20. aug 2024

@bubuska mozem lenze nasa sefka bude rada ked mi nebude musiet zaplatit a ja peniaze potrebujem a ona to dobre vie. Je hrozne pomstichtiva

maranco
20. aug 2024

@bubuska môže neprísť a šéfka jej môže zosobniť škodu ktorá jej vznikla, napríklad stiahne niekoho zo zaplatenej dovolenky

kulumulu123
20. aug 2024

Chod na pn a hotovo inak to nevyriesis ak sa nechces z toho zblaznit 🙈

ysseba
20. aug 2024

Kolko si v tej praci? Ked menej ako rok, tak mas mesacnu vypovednu. Ja by som povedala, ze nevymyslaj. Ked si to doteraz strpela, uz to nejak vydrzis 2 mesiace, ved mas svetlo na konci tunela. Dovolenku uz nemas, to je skoda. A lekarov a sprievody? Ved to nejak pokombinuj- nejaka PNka (ked nechces cele 2 mesiace kvoli platu a otazne je ci by doktor bol spolupracujuci), nejaky lekar, nejaky sprievod. V novej praci ked ta chcu, tak pockaju, ved to je uplny standard 2 mesacny vypovedna, s tym musia pocitat. A nezabudni, ze vypoved zacina plynut az od 1 dna nasledujuceho mesiaca.

blacki12
20. aug 2024

Choď na pn . Poznám pani, ktorá bola v robote tak šikanovaná, že každý deň mala silné bolesti srdca, že sa jej nedalo ani nadýchnuť, totálne vyčerpaná. Keď odoslala záznam o mobbingu ostala doma až kým ju nepreložili. Lekár nemal problém ju vypísať.

sante81
20. aug 2024

Výpoveď dohodou, ak nebude súhlasiť 2x neprídem do práce a máš absenciu. A choď na úrad práce.
Novú prácu si určite najdeš, držím palce

maranco
20. aug 2024

@sante81 výpoveď dohodou podľa akého paragrafu zákonníka práce má napísať a oznámiť?

modrava
20. aug 2024

kamos sa rano nalial.. v praci nafukal, dostal hodinovku

autor
20. aug 2024

@modrava nam nedavaju fukat

cacianka
20. aug 2024

@sante81 netrep, s týmto si len pohorší.
Okrem toho výpoveď dohodou neexistuje !

cacianka
20. aug 2024

Si tu anonym, napíš kde pracuješ ( typ organizácie a) a pracovnú pozíciu . Nie adresu ....
Ps. Gutalax jej nalej do kavy ( pozor - irónia)

sante81
20. aug 2024

@cacianka ja som tak dala výpoveď pred 2 rokmi, takže existuje

cacianka
20. aug 2024

@sante81 iba ak rozviazanie pracovného pomeru dohodou, určite nie výpoveď.

svetlonos
20. aug 2024

Chod na PN, koli sikane mobingu. To nahlas na patrične úrady, ak sa dá aj ju osobne. Mala som takú zrudu, hovorila s personalistov. Nebola som jediná- ze to riešia a vedia o tom. Dve koli nej dali výpoveď, mne dali výpoveď a ju povýšili! Oni tam psychopatov potrebujú 😏. Toto seriozne dobrotu nevyhral. Kde sa hľadí šikana, na inšpektorátu práce akebo kde? Ja fakt neviem. Ake riedila by som to po mojich skúsenostiach rázne! Neostáva tam.

ina2405
20. aug 2024

Sťažuj sa všade kde môžeš! Takíto sviniari nemajú v zdravotníctve čo robiť. Aspoň im tá sťažnosť znepríjemní deň. A buchni sa na pn. Fluktuácia je v zdravotníctve veľká, nájdeš si miesto hneď.

cacianka
21. aug 2024

veľmi chápem tvoju situáciu. aj ja som si zažila šikanu, hnusný prístup, aj keď nie v takomto rozsahu ako ty, ale fakt hnusné scény. Vy ste na pracovisku vyskúšali asi všetky možnosti, nadriadený, aj jeho nadriadení, neriešila si iba ty osamelo -že si neobjektívna resp. ty si ten problém, riešili ste aj cez IP, takže naozaj si nielen že ty ale aj iní zamestnanci skúsili čo sa dalo . Neviem či aj cez odbory. Alebo ombudsmana.
po právnej stránke máš možnosť už len podať výpoveď, akceptovať ju musia a ty musíš akceptovať 2 mesiace. jediné ti pomôže PN, aby si sa psychicky dala do poriadku kým nastúpiš niekde inde. lekára sa neboj, nemáš čo stratiť keď mu vysvetlíš o čo ide, veľký stres vyhorenie pocit kolapsu, bolesť chrbta od manipulácie s pacientmi, že potrebuješ reset, aby si mohla nadalej fungovať, zarábať na život, žiť.
Všelijaké kvázi rady že A, opiť sa a pod, radšej nepočúvaj, nie si krava ako tvoja šéfka, ale hlavne by si si ty poškodila. finančne , hodnotenie, renomé v odbore. Keď je ona taká pomstychtivá, tak by ti to dala vyžrať 300 %.
PN má tú nevýhodu, že klesne príjem, musíš dodržiavať liečebný režim, ale lekár by ti mohol dať vychádzky , nakoľko nejde o úraz, zlomeninu, ale o psychiku a prechádzky niekde v parku, prírode by ti mali pomocť. Popritom sa možeš po čase vybavovať aj nové miesto, riešiť papierovačky.

michaela329
21. aug 2024

Kamarátka dala výpoveď a išla na PN. Ťahalo sa to, ale exšéfka pochopila, že ju tam už nedonúti prísť. Určite nechoď cestou porušenia pracovnej disciplíny, to vedia zneužiť.