Čašníci - ako ste na tom?

21. dec 2021

Je tu niekto,kto robí v reštike/bare a tešil sa,že na sviatky a medzi sviatkami bude doma s rodinou? A teraz sa to celé kazí 😭😭😭😂😂😂 lebo sa vraj v sobotu majú asi otvoriť restiky a bary....

sissy27
21. dec 2021

najprv plačete, že nemôžete robiť a keď zas môžete, tak sa vám nechce? ja žasnem... veď si vypýtaj od šéfa voľno a isto sa nájdu takí, ktorí ochotne pôjdu robiť a dostanú zaplatené.

ivkazba
21. dec 2021

Tak ale predsa pred koronou čašníci robili aj medzi sviatkami. Nikdy neboli reštaurácie, bary, kaviarne medzi sviatkami zatvorené. Brat riadi niekoľko barov a čakajú všetci vrátane čašníkov, kedy budú môcť otvoriť.

ivkazba
21. dec 2021

@sissy27 ja by som povedala, že tu ide o lenivého jednotlivca alebo nejakého trolla.

autor
21. dec 2021

@sissy27 my sme 3 na Vš, robíme v bare.
Ja jediná som priamo z toho mesta, a ostatní z iných a, budú doma cez sviatky, a mne šéf povedal,že ja budem musieť byť kvôli tomu tým pádom v robote -_-
Takže osobne som preto z toho není nadšená 😂

sissy27
21. dec 2021

Musíš len umrieť. Daj výpoveď, isto sa niekto nájde, kto rád zastane tvoje miesto a zarobí si.

autor
21. dec 2021

@sissy27 asi dám 😀 lebo keď by som mala sama robiť od 26 po 31 ďakujem pekne, máme 22 stolov v bare

paciko9
21. dec 2021

Ja som robila pred materskou 3 vianoc a novy rok tiez proste ked musis tak musis

sissy27
21. dec 2021

no tak vybavené, veď keď ťa má kto živiť, tak neviem čo riešiš.

autor
21. dec 2021

@sissy27 není fér, že ja musím, a ony nemusia. Pritom tu majú nájom, mohli tu kľudne ostať

annm81
21. dec 2021

"Není fér, že ja musím" je na vysokoškoláčku už trocha úsmevné zvolanie, nemyslíš?

dmk_1
21. dec 2021

Dievca zlate,zivot ta este len nauci co nie je fer. V gastre nechce uz nikto robit, tak mas troska vyhodu,ze sa ti sef nebude vyhrazat vyhadzovom,lebo si bude moct robit sam. Nechces robit sviatky, povedz, ze nechces. Mas na to pravo a ak zamestnava len samych studentov, musi ratat s tym,ze mi nebudu robit ako TPP zamestnanec. A prinajhorsom ako casnicka si po novom roku najdes brigadu v inom bare raz dva

slapina
21. dec 2021

Ono viem si predstaviť, že sa mnohí tešili, no podľa mňa lepšie o prácu neprísť ako hej ak by sa neotvorili. Život nie je fér, no v tomto zamestnaní musí človek podľa mňa rátať s tým, že je v práci aj cez takéto sviatky

autor
21. dec 2021

@dmk_1 robila som takto u neho už aj pred 2mi rokmi, bola som na to sama, lebo sa tieto 2 na to vykašľali.
22stolov plné ľudí, ľudia ešte aj pri bare stáli.
Absolútne som nestíhala, hostia boli aj dosť nepríjemní, snažila som sa byť stále usmiata, no nedalo sa to.
26 a 31 to bola katastrofa, 27-28-29-30 sa to ešte ako tak zvládnuť dalo, ale aj to bolo dosť chaotické.
Pracovať takto sama je dosť psychicky náročné.
A preto uvažujem seriózne, že dám výpoveď, a radšej sa buď zameriam len na školu, alebo si nájdem robotu niekde, kde nebudem robiť sama, prípadne nie s toľkými ľuďmi.
Ďakujem aspoň za pochopenie 🙏

autor
21. dec 2021

@slapina mne ide hlavne aj o to,že zase budem na to sama 🙈 a nič nebudem stíhať + keď si budem musieť ešte aj overovať OP, a každého kontrolovať :(

sissy27
21. dec 2021

veď NEMUSÍŠ, problém vyriešený. A aj si sa pýtala tých kolegýň, či si to nechcú s tebou vymeniť? Tebe sa nezdá fér, že by si mala robiť, im sa možno nezdá fér, že ty budeš mať prácu a ony nie...

autor
21. dec 2021

@sissy27 išli domov preto, aby robiť nemuseli 🙂 toto isté urobili už aj pred 2mi rokmi 🙂

sissy27
21. dec 2021

no dobre, tak nikomu sa vám nechce robiť, tak proste nerobte, je to jednoduché. Nájdite si iný spôsob obživy a je to. Nemáš za čo.
Mňa moja práca tiež nie vždy baví, ale platí mi účty a mám nejaké benefity. Takže keď si porovnám plusy a mínusy, tak plusy prevažujú a preto tu pracujem. Keď sa to zmení, tak sa tu poďakujem za zaujímavú príležitosť a možnosť naučiť sa niečo nové a rozlúčim sa. Takto sa na to pozri aj ty.

autor
21. dec 2021

@sissy27 škoda,že si nečítala aj komentáre,čo som písala.
Mne ide hlavne aj o to,že proste zase budem robiť sama.
Zase budem mat plno, nebudem stíhať + ešte keď budem musieť kontrolovať to OP 🙈
Z tohto chytám paniku,lebo takto to bolo pred 2mi rokmi, a vidím,že to opäť bude takto.
Tým pádom,že bolo plno, nestíhala som, ľudia museli čakať a boli dosť nepríjemní, a absolútne ich nezaujímalo,že som tam sama.
Kľudne ma ber ako lenivca, ako uplakanca.....pokiaľ si takto nerobila, asi sa ani nevieš to mojej koži vžiť, no nevytykam ti to.
Ja len preto dúfam,že to na sviatky a medzi sviatkami ostane tak, že sa otvoria len restiky a bary v hoteloch a od 2.1. sa kľudne môže otočiť všetko, vtedy tu budú už aj moje kolegyne

simona92101
21. dec 2021

Tak to takto povedz sefovi ze nech ste 2,lebo bude chaoz.rozumny prevadzkar nenecha na sviatky len 1 cloveka 🤦‍♀️

autor
21. dec 2021

@simona92101 sme 3, a moje 2 kolegyne išli.
Písala som im aj,že ak by sme otvorili,či by aspoň jedna došla.
Že nie -_- prevádzkarovi je to jedno,hlavne že bude niekto robiť 🙄 takže z toho som úplne nadšená

maminkasisa
21. dec 2021

bary boli pozatvarane, tak si aspon zarobis, alebo neprid ani Ty a hladaj si novu pracu, stoji Ti jedna alebo druha moznost za to?

autor
21. dec 2021

@maminkasisa Za tie sviatky + medzi sviatky zarobím 200€ a nervy a psychika 😂 komplet odpálené 🤷
Keby sme aspoň 2,bolo by to ok.
Ale keďže viem, aké to bolo pred 2 rokmi 🤷 tak ma fakt už teraz chytá panika a stres

maminkasisa
21. dec 2021

a co by robil majitel, keby si neprisla? neotvori? bude robit sam? vsak sa normalne porozpravajte, ze pre jednu osobu je to vela ako robievate inokedy ci po jednej, pripadne, nech Ti prida... toto za Teba nevyriesi nik iba Ty sama. ak si mas moznost najst pracu inde, tak mu to povedz.... ktovie, ci po sviatkoch zase nebude vsetko pozatvarane,

mistymay33
21. dec 2021

Prosim ta odkial vies ze otvoria interiér kaviarni a reštaurácii? Ja mam kaviaren a nikde som to nenasla, a ze vraj do 9.1 sa to isto ani menit nebude. Vies mi dat nejake blizsie info?

annamalaga
21. dec 2021

@mistymay33 aj ja som to tak čítala , tak neviem.

mistymay33
21. dec 2021

Prave opäť citam covid automat a aj od buduceho tyzdna je povolený len okienkovy predaj.

autor
21. dec 2021

@mistymay33
@annamalaga
Takto....volal mi šéf,že sa dakde dočítal,že sa zrejme budú po sobote otvárať reštaurácie a bary. Že sa máme dohodnúť,kto bude robiť.
Pýtam sa týchto 2kolegyn, volal im skôr ako mne, a ony že sa balia a idú domov, lebo že ony cez sviatky robiť nebudú.
Keďže ja nemám nijaku inú kamarátku známu,že by takto robila, nevedela som koho sa spýtať 😂 tak,že sa opýtam tu.
Aj si hovorím, mohla som to rovno takto celé uviesť do mojej prvotnej otázky, a možno by tu menej ľudí na mňa pindalo, lebo si vážne teraz pripadám, ako "lenivý jednotlivec" a to som iba asi posero, lebo sa bojím,že budem robiť sama 😶
Konkrétne mi nehovoril, kde sa to dočítal, ale idem sa ho spýtať, ak mi dá odpoved, postnem to sem

mistymay33
21. dec 2021

Tak sa mozes ukľudniť, lebo interiér prevádzok sa neotvára.

sasa1310
21. dec 2021

to si fakt myslíš, že cez Vianočné sviatky budete mať plno 😀 Nič sa neotvára. A ako vysokoškoláčka by si si to mala vedieť aj vygoogliť.

dmk_1
21. dec 2021

Keby mne sef zavola, ze sa dakde docital, ze sa otvara a ze sa mame 3 brigadnicky medzi sebou dohodnut, kto bude robit - velmi rychlo by som sa na taku robotu vykaslala.