Aký máte názor na to, že dôchodci pracujú na dôchodku?

9. apr 2023

Zaujíma ma aký máte názor na to že dôchodci pracujú na dôchodku? Majú dôchodok aj výplatu. Vidím v okolí čoraz viac dôchodcov ešte robí a má "dva platy" lenže nesmierne ma to hnevá. Tým pádom ony držia pracovné miesta a mlady ľudia majú problém zamestnať sa. Musia byť na úrade práce a čakať kedy sa uvoľní miesto. Nepríde vám to nespravodlivé?
Prečo tí ľudia čo sú na dochodku neostanu doma a nenechaju pracovné miesta mladým?

martinkatinka
9. apr 2023

Ja si myslim, ze ak chce pracovat, nech pracuje, ale tym padom teda nech ide neskor do dochodku.

lukbe
9. apr 2023

Pokiaľ vládzu a vedia si zastať svoju prácu je to ich vec.

akrobrab
9. apr 2023

Vyzit len z dochodku moze byt velmi narocne, takze ja to uplne kvitujem - ak maju silu a chut, prip. potrebu, tak do toho.

annm81
9. apr 2023

Ty kokso... závidieť dôchodcom, že si dovolilí privyrobiť si k mizerným slovenským dôchodkom... no ak ťa o miesto oberá dôchodca, čo už rozhodne nebude človek na vrchole fyzických ani mentálnych síl, tak na sebe trocha popracuj, nech mu aspoň stačíš a zamestnávateľ má dôvod ťa zamestnať.

lenka.25
9. apr 2023

A si si aj všimla , akú prácu a za koľko v drvivej väčšine tí dôchodcovia robia ? To už kde sme , aby sme aj dôchodcom “zavidieli “ že musia vo vyššom veku pracovať , nakoľko by z toho ich dôchodku ani dôstojne nevyžili!

ukulela
9. apr 2023

Vieš, že dôchodok nie je taký vysoký, ako plat? Prekážajú ti aj ženy, čo berú rodičak a pracujú? Aj aktuálne vyššie prídavky na deti? Aj ľudia, čo okrem 1tpp maju aj brigádu? Alebo si len sviatočný trol?

jamimo
9. apr 2023

takých nespravodlivých oblastí v spoločnosti máme ajajáj... Učitelia doma doučujú "na čierno", niekto píše bakalárske práce, niekto pečie torty doma, bez živnosti, peniaze na ruku, niekto chodí upratovať len tak, niekto šije, inzeruje, umýva vchody v bytovkách, robí doma gélové nechty, privyrábajú si seniori, pribvyrábajú si mamičky na RD, privyrábajú si chlapi na fuškách cez víkendy. Ešte veľa vody Váhom pretečie, kým bude spoločnosť tak uvedomelá a vyspelá, aby fungovala "po poriadku" 😉 a tak, aby všetky skupiny obyvateľstva mali tak dôstojný život aby nemuseli lietať ak " gaca vo vetre" z práce do práce, len preto, že chcú žiť život strednej triedy a mať ako také dôstojné spoločensko- sociálne vyžitie. Možno v roku 3862...
PS: Tvoje zmýšľanie sa nazýva Ageizmus, a netýka sa len pracovnej oblasti, ale aj zdravotníctva, sociálnej a ekonomickej oblasti. Skús sa zamyslieť nad svojimi názormi.

pribinak
9. apr 2023

Keď vidím tvoju gramatiku…..

Nikomu nič nezavid a makaj na svojom zlepšení, zvyseni kvalifikácie. Potom sa nebudeš musieť báť, že “nejaká babka či dedko “ budú lepsi ako Ty

simsalabim
9. apr 2023

Moje kolegyne pracujuce dochodkyne hovoria, ze konecne si mozu daco dovolit. Ja im to doprajem. Za sociku tiez nemohli vyskakovat a ked budu zit len z dochodku, nebude to lahke. Budu minat velke sumy na lieky a lekarov…

zaphyra
9. apr 2023

Ja sa ani nečudujem pri tom aké dochodky na Slovensku su, ze su nuteni pracovať.... Btw... Nemam pocit, ze kradnu mladym miesto, skor mam skúsenosť, ze mladym sa pracovať nechce.

zuzana76
9. apr 2023

@autor mnohi by z dochodku nevyzili, ziadne miesta nedrzia, prace je dost

basulaak
9. apr 2023

Ak ti drzi miesto pracujuci dochodca, tak vo svojom zivote robis nieco fakt zle. 🤣

syslik81
9. apr 2023

vacsinou maju easy job,na polovicny alebo nieco len na privirobenie-uz nevladzu tolko kolko mlady takze beru co je .. naopak mlady ludia maju plno energie takze nevidim problem aby sa nasla praca pre kazdeho .. kto pracovat chce tak si pracu najde ... myslim,ze mas viac moznosti ako dochodca ..

nikha2809
9. apr 2023

Príde mi to skôr veľmi smutné, že ľudia na dôchodku musia stále pracovať, aby mohli žiť dôstojný život

jonnie
9. apr 2023

Zväčša robia len malý úväzok, a za prachy, čo by mladý nechcel robiť.
Napr. Vo vedeckej sfére držali nejakých prof.a doc. Na úväzok 1-2 hod. týždenne, aby mali ďalej poriesenu akreditáciu.
Môj otec ma 70 a robí na stavbe...mladí nevydržali, že oni tak robiť nebudú...a za ďalšie - pýtajú príliš veľa a skúsenosti žiadne.
Sledujem to aj v mojej oblasti, že žiaľ, skúsenosti starších odborníkov sú na nezaplatenie.

kleopatra114
9. apr 2023

Mojho otca práca napĺňa ( má 67) , je to odborná , technická práca , on je skúseny , šéf ho ani nechce “pustit”, lebo by momentálne tazko hľadal náhradu takto narýchlo .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. apr 2023

Ach bože ženy nikde nepíšem že závidím im. Mňa hnevá len to že zaberajú miesto mladým ako ja. Som matka dvoch detí a hľadám si prácu na jednu smenu kvôli deťom. V škole škôlke na kuchyni upratovačku barsco no nikde nič voľné lebo dôchodci sa tam držia a držia miesto. A by ste sa čudovali kopa dôchodcov má slušný dôchodok 600 eur aj viac z toho sa dá v pohode vyžiť.

pralinka25
9. apr 2023

ja ti to vysvetlim (do dochodku mam daleko) ale ... videla si tie dochodky? vo vacsine pripadov su tragicke. ale ved koniec-koncov taky pracujuci dochodca z platu stale odvadza peniaze do systemu. odvody ....
to za prve.
za druhe napriklad u nas v praci.
vies kolko mame neobsadenych miest alebo miest kde sa kazde tri mesiace striedaju ludia lebo tam nikto nevydrzi? a to je urad. prosia dochodcov aby zostali lebo tu pracu nema kto robit.
taketo ze su na uradoch prace ludia kvoli dochodcom je absolutny nekonecny blud. sikovny mlady clovek si pracu najde. je kopec volnych miest problem je, ze ludia tu pracu nechcu kvoli nizkym platom, alebo inym nevyhovujucim podmienkam. napriklad u nas je to tak, ze mlady povie ze za taku vyplatu sa mu neoplati vstat ani z postele a dochodca si povie ze sa mu tie peniaze k dochodku hodia a urobi to.

gejb
9. apr 2023

Tak majú radšej uvoľňovať miesto a zivorit na svoj ukor? Kde je tu logika? Pracuj radsej na sebe a nebude ti vadiť konkurencia..a nebudeš závidieť keď che niekto pracovať a žiť dôstojne

pribinak
9. apr 2023

@elizabet173 detto ucitelia

dejka77
9. apr 2023

Urcite su aj taki, ktori maju maly dochodok a tym padom pracovat musia. Alebo ak nechcu zivorit, tak si privyrobia aspon polovicnym uvazkom.

zuzka1117
9. apr 2023

Ak si dôchodca vie nájsť prácu a ty nie, chyba je niekde na tvojej strane.

huginko
9. apr 2023

Nech pracujú, no pokiaľ v štátnej a verejnej správe, mali byť mat len plat, nie aj dôchodok... Môj nazor

hu.hu
9. apr 2023

Keby odišli vsetci lekari v dôchodkovom veku nadobro "na dôchodok", tak ma Slovensko sakra problem !

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejka77
9. apr 2023

Napr. je malo pediatrov a ti lekari robia, aj ked uz by mohli ist do dochodku. Aj tych by si zrusila?

pribinak
9. apr 2023

Zo 600 eur sa dá v pohode vyžiť? Môj ty kvet …..

Dôchodkyňa zaplatí byt, zaplatí lieky. Ešte si nekúpila nič jesť. Aj taka dôchodkyňa si chce kúpiť ovocie a mäso či vajcia alebo orechy
A mizno má šikovného vnuka a chce ho podporiť v štúdiu
A mizno má muža dlhoročného invalida a jeho dôchodok je len na lieky a cestu k lekárom
A napr topanky, to zistíš časom, že starší ľudia si hocičo obut nemôžu

Vieš, keď hľadáš prácu ako upratovačka…..hociktorá dôchodkyňa Ti môže povedať, že mala si sa lepšie učiť a teraz by si mala viac miznosti a nemusela by si sa triasť o miesto upratovačky

Moja mama robila dlho ako dôchodkyňa - ucitelka. Lebo nemal kto učiť.

katka700
9. apr 2023

To fakt? Závidieť babke alebo dedkovi čo sa celý život nadreli ako kone a teraz im štát 'slávnostne' vyrátal dôchodok 300-400 eur že si privyrobia aby mali aspoň na energie a základné potraviny? Zamysli sa nad sebou.

pribinak
9. apr 2023

@huginko ano? Keby sa dvihli na dôchodok všetci lekári ucitelia tak by sme padli na hubu a to doslova