Ako zvládate home office?

16. mar 2023

ked porovnate cas kedy ste chodili do prace s pracou z domu co sa zmenilo?Co vam viac vyhovovalo?
ja som sa stala taka suchta neumyvam si tolko vlasy, nenamalujem sa, stale v leginach idem s muzom vecer do obchodu aspon si mihalnice namalujem stracam pevny rezim.Robim milion veci a pracu odkladam, ale vzdy dokoncim nacas.Zacina sa mi to nepacit.Fungujete podla nejakeho rezimu?
Nechybaju vam kolegovia, klebety spolocna kava?Spat do kancelarie nechcem ist len asi potrebujem nad sebou bic😒

sandyan
16. mar 2023

Mne home office vyhovoval, normalne som rano dala sprchu,upravila som sa,vypila kavicku😀to ma nastartovalo..a kolegyne mi chybali,aj klebety ale zato sme sa viac zacali stretavat vo volnom case a spoznali sme sa blizsie ako pracovne...😊

mandzula
16. mar 2023

Ja ťahám tretí rok, bičom sú mi prachy, čo neodrobím, nemám. Tak som si zvykla, že predstava kancla ma desí. Ľudia mi nejako extra nechýbajú, pred obedom si skočím do kaviarne na kávu, nasajem atmosféru a pokračujem. Ako nevýhodu vnímam taký nejaký vnútorný nepokoj pre absentujúci predel medzi prácou a časom pre seba a rodinu.

diewcatqoo
16. mar 2023

Raz do tyzdna alebo raz za dva tyzdne idem do kanclu, zvysok som na home office. Rano vstavam o siestej, nieco poklikam, potom budim dieta, pripravim ranajky, ideme do skolky, vratim sa a pracujem do cca 11tej. Potom varim obed, popri tom tiez klikam nieco, najem sa, vypijem kavu, vylozim pracku a pracujem do 15-15:30. Toto je moj rezim. Na HO sme s manzelom obaja, jeden je v jednej izbe, druhy v druhej. Niekedy, ked sa mi nechce varit alebo nestiham, tak ideme na obed.
Velmi som si na to zvykla a uz si neviem predstavit, ze by som sa mala naplno vratit do prace. V praci mi prekaza hluk, stale odomna niekto nieco chce alebo pride poklebetit. V praci toho urobim o dost menej ako doma. Ale na druhej strane je to taka psychohygiena, ist na chvilu medzi ludi. No raz do tyzdna staci. Minule som bola 2x do tyzdna a dalsie 3 dni som sa z toho spamatavala 🙂
Na HO je dolezite vediet, kedy skoncit pracovnu dobu a neotvarat notebook, ked som uz skoncila. Zo zaciatku mi to trvalo, casto som vecer otvorila notebook, ze ved este toto spravim, hento spravim. Ale po case som si povedala, ze staci. O pol stvrtej najneskor zaklapnem notebook a ak nieco nehori, otvorim ho az rano.

maggie1978
16. mar 2023

Ja ráno vozím deti do mesta do škôlky, takže sa upravím hneď ráno, aj namaľujem...keď sa vrátim, prezlečiem do domáceho, raňajky, káva a pracujem. Pracujem takto cca 1 rok, má to svoje výhody aj nevýhody, ... Zatial som ok, kolegovia mi až tak nechýbajú... Ale ako píšem je to zatiaľ len rok, možno to raz príde, že sa budem chcieť vrátiť do kolektívu. 🤷

slniecko5
16. mar 2023

Manžel po dvoch rokoch HO začal na jeseň chodiť 3x týždenne do ofisu na pol dňa a chváli si to veľmi. Už sa toho doma prejedol. Pokeca, vybehnú na obed atď.
Mňa čaká buď hybrid alebo full HO po MD, uvidím, ako to budem cítiť..

suzitok
16. mar 2023

Záleží od povahy človeka. Mne HO vyhovuje, sama si zadelím čas, stíham si vybaviť čo potrebujem, riešim si školu, deti, nákup. Podstatné je, aby som mala spravenú zadanú prácu a úlohy, dokonca som výkonnejšia, ako keď som chodila do práce. Kým mám menšie dieťa, je to pre mňa úplne super. Možno keď bude väčší a nebudem musieť byť naňho viazaná časmi, atď, tak názor zmením, momentálne by som nemenila.

ewula192
16. mar 2023

my ťaháme 3 roky na HO predtým sme mali možnosť raz za týžeň .. za mňa je to aktuálne najväčší benefit 🙂 .. totálne mi to vyhovuje kto chce ide do office kto nie nejde a robí z domu 2x do mesiaca máme dohodu že chodím všetci kolegovia aby sme sa stretli a máme aj väčšie meetingy a to mi absolútne stačí :D ..

za mňa už len práca na HO

zlomika
16. mar 2023

ja sa priznam, ze som to nedavala. presne ako pises, take tie spolocne kavicky, prestavky, pokec a pritomnost dalsej osoby mi neskutocne chybala. taktiez som sa nevedela absolutne sustredit na pracu, ked som robila z domu. lakalo ma upratovat kadeco vkuse, v tomto som nemala pevnu volu vobec :D lepsie mi je v kancli rozhodne.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pragmaticka
16. mar 2023

Keby som bola len na HO asi by som skončila v pomerne krátkom čase na psychiatrii. Ja potrebujem ruch, ľudí okolo seba, kolegov, zazartovat, zasmiať sa, meetingy osobné! Atď. Mam 2 dní v týždni HO, úplne vyhovuje.

louise
16. mar 2023

My máme možnosť HO len raz do týždňa a som tomu rada. Bola som doma nonstop 3 mesiace a mne takýto štýl práce nevyhovuje. Odkomunikovať si veci s kolegami osobne je mi milšie, ako pozerať 8 hodín denne do obrazovky. V práci je to u nás tak 50:50, niektorí si pochvaľovali, iní sú šťastní teraz. 🙂 A našli sa aj prípady, kedy to kolegovia zneužívali a už sú bývalí zamestnanci.

limoncino
16. mar 2023

Ja chodím do officu raz týždenne. Mne to stačí, viac by som nedala keďže to mám cca 80 km od domu. Z domu toho spravím oveľa viac, pretože v kancelárii je to o káve obede a zase káva, klebetenie.... Ale je to super takto raz týždenne

elizita
16. mar 2023

U mna je zaklad sediet k chrbtom k oknu. Specialne ked je vonku krasne a laka ma to na balkon polievat, presadzat atd 😀 A rano vstavam s celou rodinou akoby som sla do prace, manzel nas len vyhodi pri skole, skolke a ja idem pesi domov. Som tak prinutena sa obliect, prebrat a mam rannu rozcvicku. Ale tiez mi to dlhodobo takto nevyhovuje. Tesim na kazdy raz ked idem do officu (45km) alebo mam nejake stretko, co je ale minimum. Uz bolo aj obdobie, ked som hladala kanclu s niekym na sharovanie alebo som chodila do manzelovej roboty, kde ma volny kancel a aspon nejaki zakaznici sa tam premelu. Sused robil tiez dlho homeoffice a uz zacal chodit s radostou 2x do mesiaca do officu. Ale s tym, ze on ma office 120km, takze je to pochopitelne.

floki1994
16. mar 2023

Ja by som už do kancla ani nešla 🙈 zvykla som si mat svoj klud, konfort.. ano ako pises napriklad sa nemalujem ale sprcha, umyte vlasy, pekne oblecena som kazdy den kvoli manzelovi a aj sebe aby som sa citila dobre 🙂 cize len prekonaj lenivost, viac sa sebe povenuj a dobre bude..btw s kolegami mavame coffee breaks a tam si zavolame, zapneme kamery, pokecame a dobre 🙂

srferreira
16. mar 2023

Ja mam v tomto vyhodu, ked chcem som doma, ked chcem idem do officu. Pracovat iba z domu by som nedavala, ja potrebujem ludi okolo.

melanta
16. mar 2023

Robím primárne z domu pár rokov, nijak ma to nezmenilo. Stále sa o seba starám ako predtým. Že robím z domu neznamená, že som menej žena a že sa mám menej rada. Pretože mať mastné vlasy a byť šuchta ako si to napísala, nemá podľa mňa z home officom nič spoločné. Vždy sa upravujem primárne kvôli sebe, potom pre muža. A preto je úplne jedno, či idem ku klientovi osobne, alebo sedím doma nad prácou. Ale ja som odjakživa aj doma tak fungovala, že aj doma chcem byť "pekná". Keď som ešte chodila do zamestnania, pre mňa nikdy víkend neznamenal tepláky, strapaná hlava a podobne.

ivanakal
16. mar 2023

ja som si home office uzivala. Mne to vyhovovalo viac ako v kancelarii.. Hlavne mi to setrilo cas. Kolegyne mi nechybali, skor som si od nich oddychla.. 😀 A hlavne popri praci som si co to aj doma urobila. Za mna keby sa dalo, tak robim iba z domu.. ale bohuzial, sefovci nie su moc za HO. ☹

dada5000
16. mar 2023

Ja uz 4. rok takto pracujem, a uplne mi to vyhovuje. Nastavila som si hned od zaciatku rezim, rano sprcha, kavicka, prezliect, primalovat( kvoli videohovorom😉). Cas obeda tak ako mi vyhovuje, viac menej v rovnakom case, a obed v zasade nie pri pocitaci. Koniec prac dna rovnako ako keby som v kancli sedela. Pocas dna ked tak hodim do pracky alebo umyvacky, alebo len take drobnosti, aj to len vtedy ked sa to da. Inak sa plne sustredim na pracu. A ked zaklapnem notebook, uz som doma, dam si kavicku, a riesim domace zalezitosti. Ja som uz po prvych par dnoch HO videla, ze bez rezimu to nepojde. A do kancelarie sa uz ani vratit nechcem. Socializovat sa da aj po praci, aj s kolegami. Jedina nerest su tie leginy, dobre sa v nich sedi cely den😄 ale zas von by som v nich nesla.

nanulik
16. mar 2023

Mne home office nevyhovuje. Ak je to výnimočné tak mi to nevadí ale inak radšej idem do práce, aj keď to mám 80km. Keď niečo potrebujem vybaviť radšej idem za každým osobne. Všetko sa cez telefón alebo mailom vybaviť nedá.
A áno aj ten pocit pekne sa obliecť, starat sa o seba, namaľovať sa a potom s kolagami aj trochu poklabosit, posrandovat.

siska53
16. mar 2023

Nastastie mam homoffice uz len 1-2x do tyzdna, castejsie len ,ak je niekto prechladnuty.. deti ci ja.. inak tiez , ked som doma, tak kaslem na vlasy, nemalujem sa a tak. A chyba mi spolocnost, lebo musim robit z domu, takze ziaden pokec s kolegami, ked si utrhneme chvilu na pauzu.. Ale ten 1-2 dni je to za mna ok este.
Predstava permanentneho homofficu ma vsak dost desi.. od korony, co nas pozatvarali a kazdu chvilu sme trcali doma, mam toho po krk.

siska53
16. mar 2023

@pragmaticka presneeee!!!

simsalabim
16. mar 2023

@pragmaticka presne, ja tiez! Dva dni home officu do tyzdna mi uplne stacia! Clovek je tvor spolocensky.

miskaska
16. mar 2023

Uz vyse 3 rokov mam iba home office. Snazim sa o seba starat, Kazde rano sa namalujem. Sukne som nosit prestala. A kolegovia mi velmi chybaju. Beriem to ako prechodne obdobie, kvoli detom plusy prevysuju minusy...ale nechcem takto robit dlhsie obdobie.

diewcatqoo
16. mar 2023

Na margo toho, ze clovek je tvor spolocensky a dlhodoby HO je ako za trest... to, ze clovek pracuje z domu, neznamena, ze len sedi doma zatvoreny cely den v kutici mimo akehokolvek spolocenskeho diania 🙂

salamistka
16. mar 2023

ja nepracujem HO, v práci som od rána do večera, pracovisko otvorené pre klientov každý deň, denne príde veľa ľudí, vyzváňajú telefóny, šéfstvo dýcha na krk a potom ešte cesta tam a späť autom, zápchy, drahé palivo, doma ma čaká domácnosť a rodina, oddych len cez víkend...a teraz keď si porovnám HO, keď si človek sám zadelí čas, v kľudne bez vyrušovania pracuje, ide sa najesť a napiť a WC kedy chce....tak mi niekto vysvetlite, aké nevýhody má HO okrem toho, že vtedy sa človek nemusí s nikým stretnúť??? :D lebo na HO sa ušetrí čas, peniaze, energia, stres....

leangela
16. mar 2023

Ono su aj vyhody aj nevyhody home officu jednoznacne. Mne osobne vyhovuje, ked ho mam raz za cas - proste podla potreby. Ale stale takto pracovat by som asi nezvladala. To by som sa asi doma zblaznila. Som rada, ze mozem "vypadnut" do prace, zmenit prostredie, byt trochu medzi ludmi.

zmrzlinka2021
16. mar 2023

Pocas pandemie som mala dost HO a stacilo.

Z praxe mozem povedat ze 9 z 10 ludi dlhy HO poskodilo. Je iné robiť 1-2 dni v týzdni z domu, ako chodit 2-3krat do mesiaca do officu.

Vztahy, ludskost, blizkost, komunikacia - to su velmi dolezite elementy aj na vykon cloveka. A hlavne vela ludi ani nevie pracovat z domu.

kaktusik007
16. mar 2023

mna rozculuje, ze nadriadena trva na tom aby som 2 dni prisla do office... nervy mam na to, moja praca sa da full time robit iba z domu --- idealne by bolo ist raz za dva tyzdne na taky jeden den na otocku..
co sa tyka nastavenia, z domu som robila dlho predtym ako prisiel covid (v inej firme) a tam som hned si nastavila pravidla - nemozes robit v pyzame a v posteli, to sa proste neda 🙂 malovat sa nemalujem, ale obliect sa obleciem -- ano, do domaceho, ale takeho slusnejsieho 🙂)) zaklad je ze som ucesana a pohodlne oblecena... najvacsi problem som mala s nastavenim pribuzenstva, aby odo mna nechceli sak iba toto, a iba hento -- akoze pardon, ja som v praci, dovi dopo, poradte si sami akoby som tu nebola 🙂 toto bol celkom zahul, ale casom to poddalo.

missviolet
16. mar 2023

na HO som od roku 2018 a nemenila by som. isty cas som mala hybridny rezim, aj mi merali vykonnost a doma bola ovela vyssia. prave preto, ze neboli ziadne kavicky, pokecy s kolegami a pod... uz si ani neviem predstavit denne chodit do kancelarie (v praci, kde sa rovnake da odpracovat doma)

janulllka16
16. mar 2023

Ja som bola 2 roky na full HO. Aktuálne chodím 1x do týždňa do officu. Mne to úplne vyhovuje.nestracam čas dochádzanim, v spojení s kolagami som denne, fungujeme na teamse. Ja si tento režim veľmi užívam.neminam toľko na oblečenie, nestrácam čas presunom,som flexibilná v rozvrhnutí si času, ľahšie sa mi manazuje škôlka.