Ako to vyzerá v domácnostiach, ktoré chodíte upratovať?

29. mar 2024

Ahojte. Sú tu nejaké kočky, ktoré chodia upratovať domácnosti? Ako to v tých domácnostiach vyzerá? Je tam veľký bordel?

mamamasama
29. mar 2024

Niekedy som upratovala. V zahranici, aj na Slovensku. U nas to bol raj.

aaadkaaa
29. mar 2024

Ja inak obdivujem ludi,co si daju upratat(v dobrom), ja ako sa poznam, najskor by som 3 dni upratovala,aby som sa nemusela hanbit😆😆😆 ale nie,ja sa snazim mat poriadok (prevadzkovy bordel neratam), mne by vadilo,keby mi dakto upratoval...zato nejaka kucharka keby k nam chodila,tak aj kluce od domu jej odovzdam 😁

mk1111111111
29. mar 2024

@aaadkaaa ja som taka ista, ani my nemozeme mat upratovacku, vsetko by som vylestila vopred 🤣🤣🤣 k nam, ked ide navsteva, tak to su tiez generalne upratovania a to mame v podstate stale upratane, lebo ja milujem, ked pridem domov a je tam, ako keby prave upratovacka odisla... 😵‍💫🤣

autor
29. mar 2024

no veď práve, aj ja by som to najradšej sama upratala než prídu, aby som sa nemusela hanbiť 😀 problém je v tom, že už vyše roka robím každú sobotu, občas aj nedeľu a aj keď prídem domov z práce. do toho som ešte mala štátnice, tak niečo muselo ísť bokom a manžel to tak neuprace ako by som si predstavovala

autor
29. mar 2024

@mamamasama akože v domácnostiach v zahraničí bol veľký neporiadok?

ajuga
29. mar 2024

Ja som chodila ako studentka do troch domacnosti. V prvej boli tri deti, tak vsade bolo lego, len mi to drncalo do vysavaca. V kuchyni pec cely tyzden neutrety, na linke milion odrobin, kupelna ok. V druhej domacnosti dve deti, tam mi vadil akurat tak manzel, pan domaci, vzdy prisiel dopoteny z behu, usmieval sa ako debil. A v tretej domacnosti.... des. Zena sama prada, gucci, valentino, guess, drahe sperky, kozmetika, najnovsie audi. A v kuchyni haldy riadu, mastnota, plechy. Postele neupravene hadam cely tyzden. Wc otras. Nehanbila sa. A za tie drobne co som u nej robila.. teraz si len po cele klepem 😀

zuzitko74
29. mar 2024

To vážne pýtaš od báb informácie, ako majú ľudia v bytoch? Prečo ťa také niečo zaujíma? Chcela by si to robiť a robíš si prieskum, či je to OK, alebo hnus?

autor
29. mar 2024

@zuzitko74 nie, na to by som už čas nemala. som viac v práci ako doma, a preto rozmýšľam nad upratovačkou. manžel uprace, ale nie je to tak ako by som to spravila ja, písala som to vyššie

aaadkaaa
29. mar 2024

Pozri, v podstate ti moze byt uplne jedno, ake byty bude tvoja upratovacka upratovat, co si o tebe pomysli atd. Robi to preto, lebo chce a zaraba jej to, ty jej zaplatis a tam to hasne. Keby som sa nao,aj pre nieco take rozhodla, fakt by ma netrapilo, co si kto mysli...ja som si na sviatky dala napiect. A tiez si ta pani moze mysliet, ze som leniva alebo co, ze si nepeciem sama...ale je mi to uplne jedno. Ona zarobila, ja som sa nenarobila, win-win situacia

aaadkaaa
29. mar 2024

@mk1111111111 ja sa tiez snazim, ale nie vzdy to pri tom malom tornade ide podla predstav 😅😅

cimage
29. mar 2024

Myslis, ze upratovacka uprace lepsie? Bola tu tema kde baby pisali svoje skusenosti s upratovackami. Vacsina z nich nebola spokojna, vzdy nasli nieco co nebolo podla nich dobre urobene. Nakoniec sa vykaslali na upratovacky a upratuju si same

kiki68
29. mar 2024

No ja som to robila pred rokmi a to boli ludia, co nemali cas byt doma. Takze minimalne neporiadok

lula3108
29. mar 2024

K nam chodi upratovacka cca kazdy treti tyzden a na zaciatku som s tym mala aj ja hroxny problem ze ona po nas bude upratovat bordel😄ale teda ja take denne poriadky urobim len na tske hlbsie upratovanie nie je popri praci, dietati, skole a vareni cas. Cize predtym ako pride su veci na mieste (nemam rada ked neviem najst veci), drez prazdny, postele ustlane. Tak na prvy pohlad je poriadok😄

autor
29. mar 2024

@lula3108 no veď práveže ani ja na takéto väčšie upratovanie nemám čas 😔

mamamasama
29. mar 2024

Zahraničie bolo naozaj hrozné. Na Slovensku pohoda. Omrvinky, prach na skriniach,lustroch, srsť, nejaka pavucinka, okna, ale inak nebolo co upratovat. Vacsinou sme cistotne. 🇸🇰

lula3108
29. mar 2024

@anonym preto mne upratuje upratovacka hlavne take veci ze kuchynu zvonka aj sufliky zvnutra, rozoberie ruru, vydezinfikuje chladnicku, nasype sifo do odpadov, vycisti kose, v kupelni poumyva aj kachlicky, povysava dokladne aj pod gaucom/postelou/poodsuva nabytok atd. Proste na tieto veci fakt nie je cas, trva to vzdy minimalne 4 hodiny a to naozaj maka. Takze vobec si nerob starosti s tym co si o tebe bude mysliet, ved ona chape preco ju zena zavola a ze proste mat 4 hodiny vkuse priestor, cas a energiu na upratovanie je (pre mna) utopia.

liz_lemon
29. mar 2024

@cimage presne, moje kolegyne mali viacere, ani s jednou neboli spokojne, upratuju si radsej same

gabrm
29. mar 2024

Pre mňa je normálne(čo manželka nechápe),že pri upratovaní utieram prach na lustri a nábytku,odsúvam gauč a nábytok aby som tam povysával a veľa iných veci ale to bude pravdepodobne tým,že ja som bol ešte na vojne a tam to bolo normálne a bežné takto upratovať a umývať každú sobotu.
A len tak pre informáciu sa spýtam,koľko berie taká upratovačka za hodinu práce?

marianarem
29. mar 2024

Ak sa pytas kvoli hanbe, tak to podla mna nemusis riesit. Je to sluzba ako kazda ina - platis za nieco, co nevies/nemozes robit sama cloveku, ktory to za peniaze robit chce. Ziadna upratovacka necaka, ze pride do uprataneho. My sme volali upratovacov do domacnosti svokra, ktory bol tazky alkoholik s mnohymi zdravotnymi problemamu a mal k tomu doma 3 macky, o ktore ktovieako postarane nebolo. Takze sa tu bavime o roznych vykaloch, zvratkoch, zaschnutej krvi a podobne. Netvarili sa, ze by to.bolo najhorsie, co kedy videli, len to bolo.drahsie. Tvoja domacnost je pravdepodobne taky bezny standard.

moonlight1210
29. mar 2024

Ja by som to musela po nich asi preupratovat.
Mna ide porazit, ked sa napr. povysava, zmyje podlaha, ale nevytru sa dokladne kuty az do detailu (do rohu). Lebo ked uz, tak uz.
A neviem, ci to oni az takto detailne robia.

Jedini, kto upratuju este detailnejsie nez ja a komu by som to zverila s kludom v srdci a sla na dovolenku, je moja mama a manzelova mama.

amelie2017
30. mar 2024

Sice nechodim upratovat, ale nechavam si upratovat. S muzom sa snazime udrziavat ten zaklad- ciste wc, umyvadla, prach, kuchyna, chladnicka,..zametame denne, vysavac kazdy druhy/treti den,..hracky vsade.pani na upratovanie si volam, aby upratala tie zabudnute veci, ku ktorym sa bezne nedostanes- vonkajsie rolety, komplet vsetky obkladacky v kupelniach, prach a mastnotu na vrchu kuchynskej linky,..u nas sa jej zaludok neobracia..okadeny zachod nenajde..mozno tak trochu viac vodneho kamena..
Ale poznam aj takych, co nechaju ak o💩 zachod a krvavu vlozku za nim..

lily246
30. mar 2024

@moonlight1210 áno robia to takto detailne, ale nájsť dobrú upratovačku nie je jednoduché, treba dať hlavne na odporúčania známych a pýtať sa ich konkrétne veci ako pani pracuje.

mimikarol
30. mar 2024

Ja by som vôbec nemala problém s tým že mi chodí niekto upratovať. Veď nemám doma nasrate aby som sa musela hanbiť. Proste len normálny neporiadok by upratovala. A ja by som si zatiaľ išla na vyletik, do kina, na obed. Ach to by bol krásny život 🥹

domkakvet
30. mar 2024

@gabrm chapem tvoju manzelku, odtahovat gauc a utierat luster kazdy tyzden je podla mna aj zbytocne

lakebabe
30. mar 2024

@gabrm záleží od lokality Ba ma extra drahšie tieto služby u nás berú za upratanie domu od 80 eur hore záleží od typu upratanie ci len klasické alebo kompletku aj s linkou chladničkou, žehlenie okna su zvlášť podľa dohody a iné agentúra iné keď ju platíš sam na ruku

kajakamura26
30. mar 2024

@aaadkaaa ja presne opačne.. boli by sme skvelý pár 😁

maryetta
30. mar 2024

@aaadkaaa uplne od prveho pismenka po posledne. Na 100% zdielam s tebou suhlas.

aaadkaaa
30. mar 2024

@kajakamura26 beriem ta, uz dlho hladam niekoho, kto nebude varit iba v sebaobrane,ja to s laskou po nom upracem😁

andreatytler
31. mar 2024

Ja som si skor pomyslela ze ti ludia su cudaci co upratuju byt medzi tym ako sme tam chodili my. Utierali sme policky bez pachu, vysavali ciste dlazky a umyvali cisty zachod. Prislo mi to ovela normalnejsie ked som cistila spinavu mikrovlnku.

autor
31. mar 2024

@marianarem asi ano, priebezne sa upratuje. Neviem si predstavit, ze by som mala spinave wecko, kupelnu… Mame dve macky, ale su cistotne, vzdy chodia do niektoreho zachodika. Tie mame dva, jeden automaticky, ten sa cisti sam po kazdej potrebe, druhy taky obycajny. Ale kazde rano aj vecer si vzdy najdem cas na vycistenie. Sestre som hovorila, ze si chcem dat upratat a pozera na mna, ze ci mi nesibe, ci si neviem sama upratat. No viem, len cas a uz aj energia chyba