Ako sa nezblázniť na home office?

20. máj 2024

Žienky, tie čo pracujete na HO, ako sa doma nezblázniť ak mám u nás na návšteve svokrovcov? Zostanú u nás asi do konca týždňa. Ja som s nervami v koncoch už teraz. Myslia si, že keď sedím doma tak mám čas s nimi debatiť o politike, športe, počasí. Variť im kávičku, upratať za nimi, prepínať telku. Proste dve deti čo potrebujú animátora.

melanta
20. máj 2024

1. V budúcnosti nerobiť zo svojej domácnosti hotel. Ani pre svokrovcov. Alebo nech im ich syn zabezpečí program.
2. Mať v domácnosti pracovné miesto a tam sa zatvoriť.
3. Ak neakceptujú, tak natvrdo - povedať im, aby odišli z domu von, pokým neskončíš prácu, ak dospelí ľudia nevedia pochopiť, že ty si v práci, nie doma.
4. Ísť na tento čas do officu. Ak ho nemáš, tak niekam mimo domu - zaplatiť si zdieľaný office, ísť robiť do kaviarne.

simca06022011
20. máj 2024

normalne, poviem, ze musim ist pracovat, zavriem sa v izbe a vybavene (a robim to hocikedy, rano, vecer, cez vikend, vzdy ked nieco mam). Uz napr vcera vecer by som s nimi prebrala co budu robit pocas pracovnych dni a nie doma drepiet (resp. ich syn), rano im kludne povedala, nech sa obsluzia ked chcu kavu, telku pozerat, alebo mozu ist kludne von..

maranco
20. máj 2024

Dohodni sa s kamoškou nech ti pravidelne zavolá, budeš sa tváriť dôležito, že volá šéf, používaj odborné výrazy, prehrabuj sa v šanónoch, áno šéfe idem vám to hneď pripraviť a zavri sa v izbe a vybavuj si svoju prácu.

fido69
20. máj 2024

Skús ich vyslať na prechadzku, na kávičku do kaviarne, na nákupy do obchodov,... nech netrávia celý deň s tebou.
Normálne im vysvetli, že máš pracu a nemôžeš sa im venovať celý deň. Oni HO nepoznajú, tak nechápu, že si doma a pracuješ. 😉

jana_eyre_2
20. máj 2024

Môj manžel bol pár krát na HO u svojej mamy lebo potrebovala pomoc kvôli zdr.stavu.. vravel že to bola ťažká skúška, pretože každu chvíľu sa niečo pýtala a rozoberala, ale dal to.. jednoducho jej stále vysvetľoval že pracuje, síce z domu ale musí plnohodnotne akoby bol v kancelárii..

Ak máš kde, zavri sa do miestnosti a opakuj že si v práci..

januska12323
20. máj 2024

Toto ste si mali vysvetliť ešte pred návštevou. Keď sú u vás na týždeň tak predpokladám z nejakej diaľky a chcú byť s vami nie sa pozerať ako sedíš za stolom. Od do pracujem, ak niečo potrebujete tu je káva, chladnička.... Kým nevyjdem z pracovne nemôžem sa vám venovať.

lakebabe
20. máj 2024

Moja svokra je naučena že keď je u nás a zvoní mi mobil, musí byť ticho aj moja mama. To isté keď u nás spia , keď mam veľa prace , zavriem sa do pracovne a musia sa zatiaľ dívať na telku. Už som ich tak naucila, ze potom sa im venujem. Ale keď potrebujem robiť zavrem sa a mam pokoj. Zvykli si.
Vezmi notebook zavri sa do nejakej izby a slusne vysvetlí, že ideš pracovať. Mama keď bola u mňa sa prebavila , zatiaľ navarila alebo sa išla prejsť alebo sa venovala psovi. Kazdy inteligentný človek to pochopí neboj sa.

maxalla
20. máj 2024

To, ze oni potrebuju animatora predsa neznamena, ze im ho musis robit. Vysvetli raz, dôrazne, a ak nepochopia, zamkni sa v izbe, pomozu aj sluchadla na usi. Su dospeli, zabavia sa aj bez teba. Alebo sa zbal a chod pracovat do kaviarne, tak som to robievala, ked v byte niekto cely den vrtal. Pripadne mozes pouzit aj vyhovirku, ze mas pocitac monitorovany zamestnavatelom a on vidi, co na nom robis, ze nemozes len tak polhodinu prekavickovat.

kp7333
20. máj 2024

Poziadaj muza, nech si vezme volno a robi im program, vylety. ved su to jeho rodicia.

mamamasama
20. máj 2024

Počas RD pracujem z domu aj ja a s manželom máme HO tým pádom obaja. Zatvoriť dvere a hotovo. Sme v práci. O tom sa nediskutuje. Svokra vie, že jej dvere ani nikto neotvorí. Ak by prišla moja mamina, tak sa zabaví sama. Otvorene jej to povedať.

petronelag
20. máj 2024

@kp7333 Keď sú to mužovi rodičia mal by sa im on venovať väčšinou a aj ísť s nimi niekde von aj s deťmi a povedať im, že nech si také ako kávu robia aj sami, pripraviť im veci. Treba si to prispôsobiť tak, aby obe strany boli spokojné.

simca06022011
20. máj 2024

inak predpokladam, ze bola navsteva planovana, to ste neplanovali co budu robit cely tyzden u vas? lebo fakt, ako sa tu aj pise, u nas ked niekto pride na tyzden, tak mame upravenu pracu a vsetko tak,ze sa venujeme... ved preto prisli :DD

jomarch
20. máj 2024

mozno je to pre teba tazke, ale treba byt trochu asertivna. mam pracu, nemozem sa vam venovat, bodka. a ziadne dovetky k tomu, ze ta to mrzi. nemoze ta to mrziet, su to skratka tvoje povinnosti. pokial by sa urazili, je to len a len ich problem. snad vedia ze si pracujuca a ked prisli, tak museli ratat s tym, ze budes cez tyzden robit. zelam pevne nervy 🙂

autor
20. máj 2024

Ona je to zložitejšie, majú cez 70, nevládzu chodiť na väčšiu vzdialenosť. U nás není kaviareň ani nič také jedny malé potraviny a krčma. Nyslite si že som im to minulý týždeň keď došli nehovorila. A počúvli? Nie.
Zvyknem byť rozložená so šanónmy v pracovni ktorá je zároveň aj hosťovská izba prípade v hale čo je vlastne kuchyno-obývačka. Keď som v pracovni tak si prídu so zámienkou že si prišli po sveter ale nenašli otvárač. V hale hučí telka o sto šesť ako u hluchých tak sa pracovať tiež nedá. Dokonca sa pohádali či pozerať hokej alebo seriál a ja som mala byť rozhodcom. Ak sa zas zavriem budú mi na dvere klopať každých päť minút. Podpália kuchyňu či zničia ďalšiu misku.

autor
20. máj 2024

@petronelag muža stiahli z dovolenky, jedno dieťa má 17 druhé,teraz maturuje.

melanta
20. máj 2024

Nech to vyrieši muž. Sú to jeho rodičia. Ty si jeho žena. Má vyriešiť návštevu rodičov tak, aby to neovplyvnilo tvoju prácu. Ak nechodia takto každý mesiac. Tak možno ste sa mohli prestriedať. Zobrať si voľno on, ísť s nimi niekam, potom voľno ty a zobrať ich niekam. Ono byť zavretý v byte nič moc. Ale nech to rieši muž. Alebo nech nechodia, ak to nevie/nechce vyriešiť.

autor
20. máj 2024

@melanta už som to písala,. muža stiahli z dovolenky, šiel na služobku namiesto kolegu.

mazisika
20. máj 2024

normalne poviem, ze odvtedy dovtedy musim robit, nech si vymyslia vlastny program a hotovo. alebo ak ti to praca dovoluje, tak si ju rozdelit, ze cast spravis doobeda, cast poobede, aby si teda aj im vyhovela, ze budes s nimi debatit, alebo niekam vybehnete.

lienka.7
20. máj 2024

Pekný príklad toho, prečo niektoré firmy nepovolia HO aj keby sa dalo.
Lebo ludia si myslia, ze ked sú doma, tak pomedzi to, si stihnú navariť, upratať a pod.
Autorka, svokrovcom by som povedala, že ja som normalne v praci, to, ze som doma, neznamená, že im teraz budem robiť program.

carolynka
20. máj 2024

Vymedzit si hranice, je to len na tebe. Ani par volov by ma kvoli navsteve neodtrhlo z pracovne pocas pracovneho casu. Daj si sluchadla na usi ked ti klopu na dvere a povedz, ze mas meeting.
Spravaju sa jak male deti

portret7
20. máj 2024

Na každú otázku/poziadavku/pokus o debatu by som odpivedala - prepáčte, teraz sa vam nemozem venovať, musím pracovat- môžeme sa dohodnúť po 16tej…a opakovala by som tuto vetu aj 100x za den pri pokuse o vyrušenie z prace. Nic viac by som nevysvetľovala. Snáď to pochopia.

simca06022011
20. máj 2024

Tak ti neostane nic ine, len ich ignorovat. Obmedzit pracu na najnutnejsie tento tyzden, intenzivne popracovat napr. dve hodky rano, potom poobede a napr. presunut to na neskory vecer. Vtšedy im povedat, nech sa trochu krotia :DD Ak sa ti to teda da. Ja som tak robila cely covid, doobeda varenie, skola, upratat, a potom praca.
Mohol ich manzel pred odchodom napr. odviezt domov.

radkaradix
20. máj 2024

ja by som im uplne ako detom spravila nejaky program :D napriklad nech ti potriedia fotky, vysyp z albumov a nech zoraduju a pritom ich budu obzerat a prejde im aj doobedie.. alebo ak vie pani stopkat, nech postopka derave ponozky a teplaky.. posli ich do obchodu, ze ti nieco chyba, daj im peniaze a nech si kupia nieco aj pre seba, nejaku maskrtu.. alebo nejake nenarocne prace v zahrade.. zahraj to, ze ti tym straaasne pomozu a budes im velmi vdacna ;)
Alebo si vezmi dofcu

autor
20. máj 2024

@radkaradix zapla som im stužkovú nej si pozerajú vnúča ale nemala som kľud ani polhoďku, nič ako obchod či záhrada,šitie, oni už vraj nevládzu , nepočujú a nevidia, nič iba frflať. Kebyže nemám auto v servise tak ich už dávno veziem domov. Ale muž má služobný pick-up , tak tam sa zmestia iba dvaja, toľko času nemal aby dal dve cesty na východ jednu s otcom druhú s matkou asi by to ani nevydržal.

radkaradix
20. máj 2024

a ked su doma, tak kto im chodi na nakupy, kto sa o nich stara? ved 70tnici nie su taki stari este ..

autor
20. máj 2024

@radkaradix raz mesačne muž robí velký nákup, inak pečivo , obed.z miestnej mš, drobnosti sused

simca06022011
20. máj 2024

no to ma mrzi ako si dopadla.. lebo toto je na nervy. Na co vobec chodia? co s nimi zvycajne muz robi doma?

radkaradix
20. máj 2024

ty kokos, tak to mas tazke.. tak uz ich zabavis asi len jedlom a TV.. a vziat si volno..

martul
20. máj 2024

a načo teda prišli?! Veď tv majú aj doma a iné nerobia. Nikde ísť nevládzu...ozaj nechápem načo teda prišli.

marcellka32
20. máj 2024

Ty o nich píšeš akokeby mali 95 rokov, moja mama ma 73 a chápe, že keď mi zvoní mobil a volá šéf, tak má byť ticho, je aktívna, sama si dokáže urobiť program...
Návšteva ma byť o tom, že si ju užívaš a nie že ťa v podstate ruší a otravuje