Ako mám teraz ľudí púšťať do prevádzky?

2. jan 2022

Ahojte....teraz od 3.1. sa asi (neviem vážne ešte 😂) majú otvárať herne, ale len OP.
Čiže prekonaní rovnako, ale ako je to s ockovanymi?
Ktorí sú tí plne očkovaní?
Stále 14dni po 2hej dávke? Alebo môžme púšťať len tých, ktorí sú už až po 3tej dávke? 🤔 Lebo popravde ani šéfka ešte nevedela.
Vďaka za odpovede 🙏

autor
2. jan 2022

+ ešte by som sa k tomuto spýtala, čo ak mi tam príde niekto, kto ten covid pas bude mať v mobile?
Ja nemám žiaden pracovný telefón s takou čítačkou 🤷 bude mi to musieť teda zabezpečiť šéfka? Tie 3dni čo bolo OP chodili ľudia iba s papierovým potvrdením o očkovaní, no ak sa teraz kvôli herniach dalo viac ľudí zaočkovať, ako to mám potom riešiť, tie elektronické c.p.?

amelie2017
2. jan 2022

https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_kont...

Stiahnut si appku do mobilu a mozes kontrolovat.

autor
2. jan 2022

@amelie2017 o tomto viem, no to je kúsok problém 😀 ukazuje mi,že nemám pamäť, a kvôli jednej appke si nebudem mazať veci z mobilu.
Skorej si myslím,že by to teda mal zabezpečiť zamestnávateľ, no ak to nezabezpečí, budem mať zle?
Prípadne ak požiadam, aby sa zákazník preukázal papierovou formou?

nikdenikto
2. jan 2022

Zákazník nemá povinnosť preukazovať sa papierovou formou a samozrejme šéfka by mala zabezpečiť 1 mobil na kontrolu. Ja by som to tiež nerobila mojim súkromným

nina255
2. jan 2022

Prekonani sa stale beru ludia 14dni po druhej davke… to totiz stale plati ako kompletne ockovanie, zatial su ti s 3davkou brani akoby navic ze dobre pre nich a nekontroluju tretie davky (zatial ktovie dokedy).. takych ludi este nieje vela takze to by ste tam pomaly nikoho potom nemohli pustit..

A nie v kazdom obchode mali elektronicku citacku na QR kody covid passu.. niektori sa len pozreli ze ci ten QR kod mam pripadne chceli vidiet datum toho druheho ockovania ci to je uz vic ako 14dni po.. ked ma niekto papier ukaze papier ked appku v mobile ukaze ti tu, to by som vobec neriesila ze nemam citacku hlavne nech to dobre skontrolujem ze keby dojde kontrola nech tam nemam ludi co to nesplnaju

autor
2. jan 2022

@nikdenikto však práve.
Ja nechcem svojim osobným mobilom riešiť pracovné veci, a ešte takéto 🤷

autor
2. jan 2022

@nina255 aha jasné jasné....no len ako mám vedieť,že dotyčný človek mi povie správny dátum, kedy mal tú druhú dávku? Ako viem,že má neoklame.
Lebo žiaľ, práve do herne chodia takí ľudia, čo žial radi klamú.
Samozrejme nie všetci 🙈🙏 no ale tak....
Ja osobne s touto prácou nie som spokojná, ani skrz klientelu ani platovo, len som ti zobrala,lebo skrz koronu som z predošlej práce dostala výpoveď :/ ....ale.to bolo trochu od veci 😀

zuzanockamt
2. jan 2022

@amelie2017 no iste...to si dáš svoje osobné údaje skontrolovať niekoho súkromným mobilom? 🤦

janai1
2. jan 2022

Veď aj v tej appke vidno dátum očkovania a počet davok😉 nemusíš scanovat QR kód

autor
2. jan 2022

@janai1 aha dobre dobre 🙏😀
Moc ďakujem, tak mi teraz odľahlo.

misinka0611
2. jan 2022

14 dní po 2. dávke a tych kt. sú po 3. dávke. Obe kategórie sú u nás aspoň zatial brané ako plne očkované.

autor
2. jan 2022

@zuzanockamt no veď práve....síce popravde,ja ako zákazník by som asi nemala odkiaľ vedieť,či je to niekoho súkromný telefón,alebo služobný.
No ako hovorím....osobným telefónom takéto veci fakt ani nechcem robiť.

autor
2. jan 2022

@misinka0611 dobre super ďakujem 🙏

janai1
2. jan 2022

@zuzanockamt a ty vieš ci je súkromný alebo firemný? A navyše z toho QR kódu sa nedá nič uložiť ani screen spraviť

misinka0611
2. jan 2022

V mobile okrem QR kodu su aj datumy ockovania takze nemusis mat citacku. Staci ked pozries datum.

zuzanockamt
2. jan 2022

@janai1 tak sa opýtam, či je to firemný alebo súkromný...to je jedno, že sa nič nedá, ide o princíp...ja by som na to súkromný mob.nevyužívala

dajna11
2. jan 2022

presne v apke mas kod ale aj datum posledneho ockovania. a ci je to prva ci druha davka,nemusis koli tomu skenovat kod....ked ho odskenujes tam je uz meno osoby,hlavne nazov vakciny a jej sarza co tebe moze byt uplne fuk

amelie2017
2. jan 2022

Je uplne jedno ci papier ci mobil. Aj na papieri aj v mobile to moze mat falosne. Preto je potrebne si overovat appkou.

@zuzanockamt nevidim rozdiel medzi sukromnym alebo nejakych firemnym. A ano, davam si kontrolovat a aj kontrolujem. Ale nezijem na SK, u nas na to nie je appka, len stranka na nete, ktoru si normalne otvoris v prehliadaci a skenujes. Este nikto zo zakaznikov sa mi nestazoval.

zuzanockamt
2. jan 2022

@amelie2017 keď to prevádzky chcú kontrolovať, nech si zabezpečia zariadenia a nie zneužívať súkromné veci zamestnancov.

autor
2. jan 2022

@amelie2017 bežne v obchodoch kontrolujú papierové potvrdenia o prekonaní.
Myslím si ja osobne, že ak by to bolo sfalšované, zle by mal ten dotyčný, kto to sfalšoval a nie zamestnanec 🤷

autor
2. jan 2022

@zuzanockamt hej, no s tymto súhlasím.
O tie potvrdenia o prekonaní nejde.
Skôr som sa tých očkovacích pasov bála 🤷
Ja som covid prekonala, mám papierové potvrdenie, a doteraz som s tým nemala problém, a tie očkovacie aplikácie som nemala šajnu, ako fungujú,či tam je aj nejaký dátum alebo čo

janai1
2. jan 2022

@zuzanockamt nemám absolútne žiaden problém skontrolovat to cez svoj telefón a ani nikto z mojich kolegov... A prekvapivo ani nikto z ľudí s tým nemá problém... Ale to mame asi šťastie, že máme väčšinou zahraničnú klientelu, oni nie sú takí ako Slováci

autor
2. jan 2022

@janai1 mne len príde veľmi divné, a nemyslím,že je správne takéto, a všeobecne služobné veci riešila svojim súkromnym mobilom. Tak isto ako by sa práca a súkromie veľmi nemali miešať dokopy.
Kde som robila predtým, sme vždy na služobné veci mali služobný telefón, keď sa niekam volalo,alebo nie o riešilo, bol na to proste služobný telefón

bimbambim
2. jan 2022

Skade máš že sa majú otvárať herne? Robím v stávkovej kancelárii,ale info nemáme žiadne o Tom ,že by sa mal otvárať zábavný priemysel.A čo sa týka kontroly ľudí, tak tiež nemáme snímač na kód.Ale ja si už ľudí poznám tak už viem kto čo je takže už keď príde tak ho uz nekontrolujem.Vacsina má vytlačený ten papier.Kedze ja mám prevaznu časť dôchodcov čo má tlačítkovy mobil.Skor sa obavám toho ako ich budem kontrolovať cez občiansky keďže teraz od prvého januára máme filtrovať ľudí čo nemôžu podávať keď poberajú hmotnú núdzu a tým mám medzi zákazníkmi akurát .Mi a tipovať už nemôžu

amelie2017
2. jan 2022

@zuzanockamt ja reagujem na to, ze si pisala, ci by som si dala skontrolovat osobne udaje sukromnym, a v tom pripade je to jedno, nie na to, co ma a nema zabezpecit zamestnavatel.

dzina007
2. jan 2022

@bimbambim aj ja mam info ze herne sa v urcitom rezime otvaraju. Lebo mi ide kamarat spat do roboty.
Teraz sa od 3.1. veľa podnikov otvára. Aj detske kútiky ako pozerám na nete.

autor
2. jan 2022

@bimbambim ahoj, vieš čo, konkurenčná firma hodila na fb príspevok, že od 3.1. sa herne otvárajú.
No z mojej firmy zatiaľ žiadne takéto informácie nemám 🤷 preto som napísala,že asi.
No ja si ich tiež poznám 😀 preto aj píšem,že mali papierové formy.
A teda ani Tipos si bez OP nebudú môcť podať? Či len také,že Victory tip?

autor
2. jan 2022

@dzina007 prosím ťa pošleš mi link,kde je to napísané? Ďakujem 🙏

dzina007
2. jan 2022

nemyslim tak ze viem kde to je napisane... len mam like na par detskych kutikov a vsetky cistia a pisu ze otvaraju,
Takže isibne si myslím že sa idú pokladať za zariadenia verejného stravovania keďže ide o podniky kde sa konzumuje káva, alko, nelako a podobne,

od 3.1. plati toto:

(1) Uzatvárajú sa všetky prevádzky zariadení verejného stravovania.
(2) Zákaz podľa odseku 1 sa nevzťahuje na nasledovné zariadenia:
a) prevádzky verejného stravovania vydávajúce pokrmy a nápoje zabalené na odber so sebou alebo
prostredníctvom donáškovej služby,
b) prevádzky verejného stravovania, ktoré sú súčasťami zariadení uvedených v § 8,
c) prevádzky verejného stravovania, pokiaľ prevádzkovateľ umožňuje vstup do prevádzky výlučne osobám
v režime OP.

(3) Všetkým prevádzkovateľom zariadení verejného stravovania sa nariaďuje dodržiavať nasledovné
opatrenia:
a) konzumáciu pokrmov alebo nápojov umožniť vykonávať výlučne posediačky, s cieľom zabezpečiť
kontrolovaný rozostup osôb,
b) dodržať obsadenie jedného stolu najviac 4 osoby, alebo osoby z jednej domácnosti,
c) zabezpečiť odstup 2 metre medzi stolmi.
(4) Prevádzkovateľom zariadení verejného stravovania podľa § 9 ods. 2 písm. c) sa nariaďuje dodržiavať
maximálnu kapacitu 50 % kapacity zariadenia.“.

autor
2. jan 2022

@dzina007 no neviem, lebo mne šéfka vravela,že mi patríme pod služby, nie pod reštauračné zariadenia/služby verejného stravovania.
Ale asi si to nejako tak urobia, aby mohli otvoriť.
Najviac sa neteším na to fajčenie 🙈 ja ako nefajčiar, to je pre mňa katastrofa.
Time to find another job