Aká je vaša predstava o nástupnom plate v bratislavskom kraji?

26. jan 2022

Ahojte ženy a muži,
uvažujem nad zmenou zamestnania. Po takmer 14.rokoch sa mi do toho ťažko ide, ale asi už naozaj prišiel ten správny čas. Práca ma celkom baví, problém je plat. Po tak dlhom čase zarábam až smiešne málo, až sa za to hanbím. Žiadala som zamestnávateľa už veľakrát o zvýšenie, môj nadriadený s tým problém nemá, s mojou prácou je nadmierou spokojný. Problém však nastane niekde "vyššie", aspoň podľa slóv nadriadeného. Pracujem pre korporát, a keď sa to dostane ku najvyššiemu managerovi, tak tam sa to zasekne, vraj nie sú na to prostriedky. A už ma to vážne prestáva baviť. Nové kolegyne, ktoré len nedávno nastúpili zarábajú viac ako ja po toľkých rokoch. Je to strašne demotivujúce. Preto by ma zaujímalo, ako to vidíte vy. Aký je podľa vás normálny plat pre osobu so 14ročnou praxou v oblasti logistiky, obstarávania, nákupu, skladového hospodárstva, ale aj financii? Lebo všetko toto som robila a stále aj robím. Bolo potrebné to ovládať a ja som s tým nemala problém, naučila som sa. Aby bolo jasné, ja nechcem mať plat za nič. Ja chcem pracovať, ale chcem byť za to aj patrične ohodnotená. Ďakujem. 🤗

pribinak
26. jan 2022

Prečo nejdes sama za vyšším šéfom a neopytas sa na dôvod prečo nemôžeš dostať vyšší plat?

autor
26. jan 2022

@pribinak preto lebo sedi niekde v Bruseli. Ale aj keď by som ho oslovila, nebavil by sa somnou. Taká je firemna politika, tieto veci si treba riešiť so svojim priamym nadriadeným. A ten môj to bohužiaľ nevie presadiť.

petamich
26. jan 2022

juj toto je taka krasna vyhovorka - vyssie sa to zasekne, tvoj priamy nadriadeny si ma vediet obhajit tvoju pracu a budget je vzdy, len ked priamy nadriadeny nie je dost priebojny alebo to nevie obhajit...castokrat zareaguju az ked da clovek vypoved co je neskoro

a pytas sa velmi hypoteticky - netusime co robis, ake je tvoje zameranie, vzdelanie, kolko zarabas teraz takze tazko tu strelit vysku nastupneho platu, ja osobne ak by som s pracou ako takou bola spokojna, problem by bol len ten plat, by som nemenila ak by mi inde davali menej ako 15-20% navyse v porovnani s tym co mam teraz ale rozdiel je ci tych 15% je 200,300,500 € alebo uplne ina suma - takze toto cisto hypoteticka rada

pbra40
26. jan 2022

Podla toho co popisujes, od 1500eur vyssie

dadis
26. jan 2022

Ja som si 2500 vypytala zakladny plat. Mam 40r, VS marketing, analyticka pozicia.

decembrovka77
26. jan 2022

@dadis to v čistom či hrubom,?

rikarika
26. jan 2022

Ak si nespokojna s platom to je najhorsi mozny pocit. Musis si to vydiskutovat sama so sefom. To ze zhora nedaju su len kecy. V sucasnosti sa pri inzerovani prace uvadzaju aj platy, tak si vies lahko zistit kolko ponukaju za rovnaku pracu v tvojom regione+benefity, odmeny atd.

dadis
26. jan 2022

@decembrovka77 V hrubom samozrejme

missviolet
26. jan 2022

fu, az sa bojim spytat, kolko mas teda teraz, ked je to tak malo vravis... po 14r snad okolo 2300? neviem, no. Ak mas ozaj expertizu, mozes ist aj vyssie v ramci danej oblasti, mozno an vyssia pozicia...

pinkgirl
26. jan 2022

Firma má určite nejaký "systém" pre platy/triedy a pozície. Možno by sa dalo cestou nadriadeného presunúť do vyššej triedy.

autor
26. jan 2022

@missviolet 2300?? O tom sa mi len snivat moze. Ja sa fakt hanbim povedat kolko 🙄 Je mi ale jasne, ze je na case toto naozaj riesit.

dadis
26. jan 2022

Ved napis...nech ti vieme povedat, ci to je fakt taka bieda

tarvika
26. jan 2022

U nás v jednom z ba korporatov sa sumy po povedzme 10 rokoch pohybujú od 2000 vyššie.

sivana09
26. jan 2022

Po 14 rokoch práce zarabat 2300, pre mna osobne zalostne malo. A ty tvrdis ze mas este menej. Cas zmenit zamestnavatela. V korporate je uplne bezne, ze novonastupeni maju vyssi plat ako ti, co tam pracuju roky

loginexistuje
26. jan 2022

tipujem ze mas 1300 v hrubom za mna rozhod siete daj si CV na profesiu linkedin ak budes mat ponuky chod za sefim a uvidis

evaachesa
26. jan 2022

Tipujem 1000 v hrubom? Najlepšie urobíš ak prídeš s novou ponukou a dáš ju nadriadenému na stôl...ak ťa nedorovnajú alebo nezvýšia plat, odchádzaš. Vtedy sa už väčšinou nájde nejaký spôsob.

dadis
26. jan 2022

Zacni hladat pracu a ked dostanes konkretnu ponuku, pytaj sa ci dorovnaju, ak nie, tak chod...

iwesska
26. jan 2022

14 rokov robis pre jednu firmu,ci celkovo v tejto sfere?A mas VS,ci nie? Ja som tiez z BA,ale tie platy co tu pisu teda v oblasti, ktorej robim (a ze sa tam nezaraba malo)su velmi vzdialene a to teda pozeram ponuky denne a mam pocit,ze tie firmy by najradsej zarabali miliony s ludmi ohodnotenymi 5€/hodinu🤮 Ked citam,co vsetko vyzaduju - pozicia za 2 ludi a plat ako brigadnik😵

dadis
26. jan 2022

@iwesska Ja som napisala plat, ktory som.si pred 2 mesiacmi pytala a dve firmy mi dali ponuku, tak nemyslim si, ze by to bolo nerealne. Na profesii mala jedna pozicia od 1700, neskor zvysili na 1900 a ta druha ma ponukany plat od 2000. Nie som na manazerskej pozicii, normalny mukel som len.

dadis
26. jan 2022
kris_y
26. jan 2022

@iwesska mam presne takú istú skúsenosť, ako ty... ale som TT kraj... o takých platoch, ako tu ženy píšu "sa mi môže len snívať"... mam VŠ, robím 11 rokov v tej istej firme.

dadis
26. jan 2022

@kris_y Hej zalezi aj na firme. Tiez som mala telefonat s konkurencnou firmou, ktori ma chceli na uplne rovnaku poziciu, aku som robila a ponukali 1500...rovno sme si po telefone povedali moje ocakavania a nevedeli to splnit..

petamich
26. jan 2022

@kris_y ked ono je to proste individualne, faktom je, ze v BA jednak je viac prilezitosti ale aj vacsia konkurencia, na druhej strane ale je tu vela nadnarodnych firiem atd. a tam su taketo platy a obzvlast na specializovanych poziciach bezne, ja vysoku skolu nemam, pracujem v IT firme a plat mam nadstandardny ale nie kazdy ma to "stastie" alebo aky vyraz pouzit - zial su velke rozdiely v platoch regionalne, sektorov, obcas aj zena/muz

autor
26. jan 2022

Je to 1200eur a je mi do placu, ked to tu citam. Ano, protiponuka by pomohla, ale povedzte mi, ked by som uz tu protiponuku mala, preco by som mala zostat v tejto firme, kde sa zvysenie platu da vydobit iba takymto sposobom? Ved to je hrozne 🤦‍♀️
Mam vysoku skolu technickeho zamerania a prave tento fakt bol pred 14.rokmi rozhodujuci preco si ma moj vtedajsi nadriadeny vybral. Sam mi to vtedy povedal. Nastupny plat som vtedy mala cca 1000eur. Bohuzial tento clovek tam uz nepracuje. Este pred svojim odchodom mi vsak stihol plat zvysit na 1200eur a od vtedy je to takto. Bola som 2x na materskej, aj na toto sa vyhovaraju. Ale zivot sa za ten cas nezastavil, naklady isli poriadne hore a ja sprosta som 2x po materskej nastupila za rovnakych platobnych podmienok, za akych som aj na matersku odchadzala. Moja chyba. ☹

kris_y
26. jan 2022

@dadis Ale tu ani nejde o firmu... tu sú také platy nereálne... chcú od človeka VŠ, ešte aby aj jazyk ovládal a neviem čo všetko ešte a ponúknu plat ani nie 1000 € v hrubom... ked vidím tieto ponuky, tak asi ešte môžem byť rada za môj plat, i keď nie je moc vyšší a to som tam 11 rokov - teda bola som, teraz som na RD. Ale teda moc na výber nemám, keďže aj zamestnávateľ vidí, ako sa tu platy pohybujú...

pbra40
26. jan 2022

Ak bolo pocas tvojej materskej vo firme valorizacne navysenie, mas aj ty zo zakona narok na dorovnanie. Tzn. ze ak vsetkym zdvihli o 3%, musia aj tebe.
Inak zaleze len a len od teba, niekedy sa ako mamy musime zial pozerat aj na ine vyhody, ktore plynu z nasej prace (homeoffice v pripade ochorenia deti, skorsi mozny odchod, pohybliva pracovna doba). Co si budeme klamat, nase karierne ambicie koncia prvymi soplami nasich deti.
Ak ani taketo vyhody neplyny z tvojej pozicie, je na case sa naozaj poobzerat po novej praci. Drzim palce

lianka123
26. jan 2022

Po 14rokoch 1200eur v hrubom? No hruza. Treba zmenit. V akom korporate? Az sa mi to tazko veri... to by som cakala 3krat tolko...

darkswan
26. jan 2022

tak neviem o akych korporatoch hovorite, ale rozhodne v ba nie je standart na klasicku poziciu, nie TL alebo manager nad 2000 eur brutto

autor
26. jan 2022

@pbra40 Homeoffice je jediny benefit ktory mam, ale tento vznikol iba "vdaka" covidu. Firma tymto ale usetrila, kedze moja kancelaria bola zrusena, najom sa uz neplati. Predpokladam, ze po skonceni tejto pandemie mi bude aj homeoffice zruseny. Valorizacia bola, ale mna sa to akosi nedotklo. 🤷‍♀️

amanta5
26. jan 2022

O platoch v logistike v BA kraji mám vcelku prehľad.
To čo to píšu baby, sa týka možno tak finančného prípadne IT sektora. Logistika je trochu inde - zväčša nižšie, záleží od pozície
Čo presne znamená "logistiky, obstarávania, nákupu, skladového hospodárstva, ale aj financii" ? Koľko ľudí máš na starosti? Si na vedúcej alebo aspoň teamlider-skej pozícii? Zháňaš pre firmu nový biznis, prípadne zlepšuješ firemné procesy? Pretože tieto odpovede sú veľmi dôležité pri plate.
Koľko rokov z tých 14 si bola na MD/RD?

A ešte jedna dôležitá poznámka. Neviem odkiaľ si, ale pozri sa i na náklady v BA kraji, nie len na príjmy. Aby si nebola potom prekvapená.