Vecičky pre bábätko z druhej ruky

22. júl 2024

Ahojte kočky, idem na vás s takou otázkou čakáme druhé mimčo a bude to chlapec takže veci po malej su zbytočné nakoľko som mala v tej dobe mániu kupovať všetko ružové 🙈 ale teraz už nechcem kupovať všetko nové, napr som objednala vecičky z druhej ruky aj teraz ďalšie som objednala tak, lebo mi je ľúto vyhodiť toľko peňazí a viem že z toho rýchlo vyrástie a ani niektoré veci neodnosí. Aj hojdacie kresielko chcem kúpiť z druhej ruky a kočík, lenže moji rodičia krútia hlavami že babatko musí mať všetko nové, ale ja s priateľom si to nemyslíme a neriadime sa, len moja mamka už povedala mojim tetám že takto kupujem a stretla ma minule teta u lekára a že mamka mi hovorila a aspoň tie veci bábätku nové. Baby aj podľa vás je to zbytočne ? A tiež si myslite že vecicky po inom bábätku nemozu byt nejako zlé ? Nakoľko ja stále všetko žehlím a ešte aj do prania dávam dezinfekciu tak mne takéto veci absolútne nevadia.

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia13022023
22. júl 2024

Ja som mala nové všetko. Ale to som ja. Nie je zle mat všetko nové, ani podedene, ani z bazáru.
Rob tak, ako chceš ty, nie mamina, teta, brat...

beata_k
22. júl 2024

Uplna zbytocnost. Najma taka velkost 56. Ved to je dobre tak 2 tyzdne.

irusa
22. júl 2024

tvoja mama a tvoja teta musia byť riadne mimo...bežne sa veci dedia ...a určite by som ani ja nekupovala nové veci...ani pri jednom dieťati som nemala nový kočiar a veci podedené , prípadne z bazára...syn má 17 a druhý 10 a obaja to prežili bez ujmy....inak strašne veľa oblečenia je v obehu...potom to môžeš fakt len vyhodiť, nakoľko už nikto záujem o veci nemá...takže prečo plytvať peniazmi

annamudra123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenka.k
22. júl 2024

ahoj, ja som jedine mala pre synčeka od mojej sestry po jej synovi. Ale oni mali strašne toho XY a preto veľa boli ako nové. Samozrejme sme aj kupovali - sem tam.
Od iných - cudzích by som nebrala.

jaskolka
22. júl 2024

Ja som mala tiež prakticky všetko z druhej ruky,alebo od rodiny, jedine kočík a postieľka boli nové. Oblečenie je nezmysel kupovať nové, však to bábätko ani nestihne vynosit. Ja som mala kopec vecí, ktoré ani neobliekli, ale tým, ze som ich buď dostala alebo doslova kúpila za pár centov, tak ma to netrápilo. Pre radosť som kúpila možno dve - tri bodycka ci dupačky,aj to len z tých "lacných" obchodov. No a dcéra tirz prvé mesiace nosila po synovi všetko, neriešila som, ci je to modré ci zelené,vsak aj kočík bol už pri nej "zdedeny" 😊

sun_shine_2020
22. júl 2024

Ahoj, my mame skoro vsetko z druhej ruky. Veci su krasne, zachovale, predavajuce mi vzdy poslali nejaky maly darcek k nakupu. Veci som si vzdy vyprala a ozehlila. Tomu babu to je aj tak jedno, ci je to nove alebo z druhej ruky. 😁

lucia245
22. júl 2024

Práveže pre bábätko je lepšie, keď oblečenie nie je úplne nové. Keďže každý nový kúsok treba aspoň trikrát oprať, aby sa úplne zbavil chémie v textiliach 🙂

babulkomale
22. júl 2024

Pripada mi absurdne, ze to mama rozprava dalej ako nejaku udalost 🤦 uplne ako z ineho sveta sa tymto zaoberat.
Mama nech ti kupi nove ked tuzi a vsetko ostatné je tvoja vec.

malaopicka
22. júl 2024

Urob si podľa seba. Ja nemusím ani šetriť ani sa pozerať na to koľko čo stojí, ale väčšinu vecí na prvé tri mesiace som mala darované/podedené alebo kúpené z druhej ruky. Celkovo výbavu som kúpila striedmo, len tie najzákladnejšie veci za normálne ceny. Žiadne rastúce postielky, 200 hračiek, tisíc cumľov, pletence/baldachýny či 20 setov na oblečenie. Kresielka som kúpila z druhej ruky (aj obyčajne aj elektrické, to sme hneď predali, nechcel to napríklad), niečo nám aj požičali známi. Nevidím na tom nič zlé. Prvé tri mesiace sme preskakali v oblečení asi 4 veľkosti, 50-ky, čo sme dostali (ešte, že som nekupovala) na sebe nikdy nemal, lebo sa narodil veľký. Po 3.mesiaci som si už kúpila aj nové aj drahšie aj lacnejšie, ale tiež aj z druhej ruky. Tie deti to naozaj za prvý rok neznicia, čiže ak je možnosť kúpiť pekné a dobré veci za rozumnú cenu, prečo nie.

autor
22. júl 2024

Ja sa vždy teším keď mi pošlú balíček a môžeme sa kochať tými vecičkami, a za 23€ napr. máme plné dve tašky vecí. Na kočík ideme pozerať na ďalší týždeň v sobotu 3kombinácia za 250€ a pani mi ho fotila úplne do detailov aj videá a zachovalý krásny kočík jeden škrabanec ma z auta lebo používali dva kočíky a tento im zbytočne stál. A my tiež budeme furt prekladať do auta a tiež sa nezaobíde bez ujmy a nebudem kupovať nový iba zbytočne peniaze a už by som ho ani nepredala za takú cenu. Poučila som sa pri malej a už tu chybu opakovať nebudem, dudliky fľašky aj vaničku všetko kúpime nové, aj zavinovačky aj tak niekedy chodím malej kupovať do pepca a majú tam hocičo aj pre bábätka tak vždy niečo zoberiem

cookie29
22. júl 2024

ja som kupila vsetko z druhej ruky, okrem vajicka a matraca do postielky (ok pre vtipalkov aj plienky boli nove )

rusalinka
22. júl 2024

čo ja viem? Akože mám jedno dieťa, tak jasné, že všetko nové... ale ak by sme mali druhé, asi by som v pohode zobrala z druhej ruky. A hlavne tie drahšie položky typu kočík, kresielko.
Inak, popozeraj aj tu: https://shop.modrykonik.sk/sk-eur/sk/category/u...

lenkakoc444
22. júl 2024

Mali sme z druhej ruky kocik, monitor, postielku (to by som brala len ak poznas), zavinovacku a aj nejake to oblecko. Nove je podla mna uplna zbytocnost najma z ekologickych dovodov. Maly ma rok a pol a stale preferujem oblecenie od znamych pripadne z V. Topanky ma nove inak sa vzdy snazim zhanat uz pouzite.

gejb
22. júl 2024

Ja mam prvé dieta a 80% veci ma z bazáru alebo podedene.
Mne to pride šialené aby každé bábätko málo všetko nové, že ani po surodencovi? Nonsens...
Jedno body obleciete par krat a co s nim? ide do kosa? Ved koľko textilného odpadu vzniká na celom svete...
Nie, mňa teší keď dostanú tie veci druhu šancu a najmä vieš kúpiť vecičky ktoré vypadaju úplne ako nove a za tretinou cenu.

pralinka86
22. júl 2024

A aky je rozdiel, ak by to bolo dievča a "dedilo" po staršej sestre .. tiez uz to stalo nejaky cas v skrini, tiez ma nejaky zmolok, flak...da sa kupit aj nove nenosene, len z bazaru, respektive malo nosene .. je to normálne kupovat aj z druhej ruky.. pri vajicku si daj akurat pozor, ci nie je nejake obuchane.. ale vlastne, asi mate aj svoje este .

katica06
22. júl 2024

Gratulujem k tvojmu rozhodnutiu. U mňa to bolo 90:10 v prospech použitých vecičiek. A to čo tetky hovoria jedným uchom dnu druhým von. Moje deti mali oblečenie čo pred nimi nosila kamoškyna dcéra aj neter, postieľku, ohrádku, stoličku na kŕmenie kupované mne v roku 197X. Fusak od sesternicine z r1980. Tiež som si toho veľa vypočula čo všetko treba nové kúpiť. To maličké oblečenie bude mať na sebe bábo iba pár krát.

zuzanockamt
22. júl 2024

Do istého veku (5-6 rokov) som kupovala všetko výhradne z druhej ruky. Niektoré veci aj potom. A ušetrila som veľa peňazí. Treba vedieť hospodáriť, porom ostane na iné veci/zážitky/výlety viac peňazí. Takže je to dobré rozhodnutie.

amelianka
22. júl 2024

Hahaha, vsetko som mala ,,zndeuhej ruky,, 😂 ..plus nakupujem v sekacoch takze tak.

vkatush
22. júl 2024

Ja som mala veľa nových pre malého, lebo nebolo veľmi po kom dediť 😂 ale snažila som sa nie veľa kupovať a dávať na veci veľký pozor, takže niektoré sú vo veľmi dobrom stave, akoby nenosené (a niektoré, čo sme podostávali sú doslova nenosené). Tiež čakám, či nejaká mamička nenapíše, že potrebuje pre syna a posuniem ďalej.
Niekedy je výhoda mať nové, lebo posuniem ľahko ďalej, viem, že sú veci v skvelom stave. Napríklad teraz som posúvala monitor dychu či kameru.

betulinka1
22. júl 2024

Ja som hladala nejake vacsie baliky oblecenia pre letného chlapčeka do 1 roka. Ostala som sama, tak som sa snazila co najviac setrit. Nasla som na bazosi cca. 80 kusov za nejakych 60€, vacsinou značkové ale dost bolo anglickej znacky pre deti. Tak, ze vyskusam, podla fotiek tam bolo komplet od 56 do 72 velkost, kopec veci s vysackami. Prisiel mi balik, podla mna tam bolo cez viac ako 100kusov, vsetko 100% stav, kopec novych nenosenych, ziadna škvrna. Prvy rok som uz nekupovala hadam nic na oblecko, iba z rozmaru, co sa mi zapáčilo. Po roku so sa snazila zase najst nejaky balik od roka, kedze z toho prveho balika som bola nadšená. Ten som nasla tu na MK, ale to uz bol mensi balik od velkosti 86 a 92. A prisla mi grcka. Veci flakate, niektore som rovno vyhodila. Od vtedy uz ziadny balik. Cize za mna balik ano ale treba si vybrat alebo sa ist pozriet osobne, ak je to mozne. Ale tak tie veci do roka ani nemaju byt z coho zničené a flakate. Potom uz ked deti lezú a zacinaju jest, tak je to asi logickejšie, ze to oblecenie je viac poskodene a flakate.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
22. júl 2024

Kocik 3v1 je aky? Zvyknu mat onicom vajicko.
To by som brala nove alebo od znamych, hlavne kvalitne

andaluzia12
22. júl 2024

dám ti radu, nezdôveruj sa ľudom s takýmito vecami a dajú ti pokoj! btw, tiež mám v pláne používať väčšinu vecí z druhej ruky, aj kočiar pozerám použitý, aj oblečenie bude podedené..

evcagabi
22. júl 2024

Ja mam skoro vsetko tak a to cakam svoje prve 😅 mne pride tak neskutocne zbytocne minat na nove, hlavne, ked vidim, kolko sme minuli na bazarove veci 😅

jazula
22. júl 2024

Ja som mala kočiarik nový (malej kúpili moji rodičia), inak veľká väčšina vecí z darovacej skupiny, od kamošiek alebo z bazára. Podľa mňa práve oblečko z druhej ruky má výhodu, že bolo veľa prané a akékoľvek blbosti ( napr prach zo skladovania) z výroby sú dávno preč… Samozrejme boli aj nové vecičky, tomu neodoláš 🙂. Ale napríklad deku do kočiarika som dostala od kamošky po jej deťoch a malá pod ňou spí aj teraz, má 3 roky…je to milé, vždy si na tú kamošku spomeniem 🙂
Máme len jedno dieťatko, tak sme nové kupovali veci ako videopestúnku, zábranu na posteľ, prvý nosič (ďalšie už z deuhej ruky) a tak.
Ušetrené peniažky som radšej minula na baby plávanie 🙂

dadka1997
22. júl 2024

Vsetko si operieš a ožehlíš a s nikým by som o tom nediskutovala 🙂

zorkahorka
22. júl 2024

Je to tvoja vec, nikomu to nemusíš hovoriť. Starsiemu synovi kupujem zvacsa nove, cosi podedi a keď neviem nieco zohnať, kupim na bazáre. Mladsi dedí všetko, ten nového vela nema.
A posúvam po nich dalej. Niektore maminy ani nechcú verit, ze im davam veci po 2 detoch, v takom dobrom stave sú. A to mam lacniaky z pepca, tesca, lidla...

jablkovastrudla
22. júl 2024

Mne kamosky podonasali oblecenia do maleho asi roka, ani nechcem vediet kolko som usetrila. My si navzajom takto davame veci, nie predavema ale proste posuvame medzi sebou. Babatkovske veci to dieta nema sancu znicit, vsetko co som dostala bolo ako nove. Kocik som kupovala z druhej ruky tiez, novy stoji okolo 700-800, ja som ho mala za 175 so vsetkymi doplnkami. Dostala som aj kreslo pre babo, odsavacku na mlieko. Vacsina tych veci bola par krat pouzita