Oplatí sa kúpiť dvojročnej posteľ 160 x 80 cm?

klara023
10. júl 2014

Ahojte..kolko deti meraju cca 10rocne?? 🙂 blba otazka ale chceme malej kupit postel rozmerovo 160x80 a neviem kolko by jej cca vydrzala? rozmerovo preto lebo 180x80 nam nevojde do spalni.. ☹

mamalina
10. júl 2014

Ahoj, my mame tuto "rastucu" postel: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S998...
Dcera na nej spi od dvoch rokov a zatial spokojnost 🙂

zutera
10. júl 2014

Já mám 8letou slečnu doma a ta měří 142cm. 🙂

asimama
10. júl 2014

my sme kupovali malemu uz velku..klasicku..kupili zabranu a spinka sa nam super 🙂

zojula
10. júl 2014

Ahoj, my sme taky isty rozmer postele kupovali pre nasu malu ked mala 2 roky, teraz ma 5, stale tam spi a ma kopec miesta este. Takze este jej nejake roky postel posluzi.

emily76
10. júl 2014

@klara023 mne by taka stacila aj teraz 😀 takze ak s muzom nemate 2 metre, je velka sanca, ze jej nejaky ten rok stacit bude 😉

klara023
autor
10. júl 2014

noo nie nie ja som nizka a muz tiez ma max 185cm.. chceme kupit aby jej vydrzala aspon do tych 1Orokov..malicka nieje ani teraz nieaka velka..tak asi vezmeme tu 160x80cm

klara023
autor
10. júl 2014

@mamalina a nemas ani zabranu??nebala si sa ci ti malicka nespadne??my chceme zatial so zabraniu, pre istotu.. 🙂 @asimama keby sme mali spalnu obrovsku hned beriem aspon 180cm postel,noo len akosi nemame tolko miesta.. @zojula @zutera asi aj ja tu vezmem,dievcata pomali rastu :D

asimama
10. júl 2014

@klara023 a nespinka ti drobec vo svojej izbicke?

mamalina
10. júl 2014

@klara023 praveze mi z nej este nikdy nespadla (klop klop). Ta postielka ma po okrajoch to "zdobenie" vdaka comu z nej dieta nespadne. Dcera ma 4 roky a zatial jej staci ta uplne najkratsia mozna dlzka. Nam sa veru tiez nevojde do spalne dlhsia postel, takze potom mala poputuje aj s postelou do svojej izby 🙂

ukulela
10. júl 2014

podla tohto grafu http://babetko.rodinka.sk/babaetko-po-tyzdni/ra... maju 1é rocne dievcata v priemere 145 sm, ale aj viac,aj menej ... pre take dieta sa mi160 uz zda malo, bud si bude buchat hlavu o stenu, alebo jej budu trcat nohy ... ta "rastuca" postel z ikea sa mi paci ... po par rokov prekupis matrac a postel "natiahnes"

zutera
10. júl 2014

@klara023 já si myslím že do těch 10 jí bude stačit 🙂

brady1
10. júl 2014

@klara023 asi do desat rok,bude stacit. Mala ma 2 a spi s Vami?

klara023
autor
10. júl 2014

@asimama @brady1 mala spi s nami v spalni,ale vo svojej postielke detskej,sem tam k nam dolezie..byvame v dome..spalnu mame dole a ona ma detsku s nabytkom a hrackami hore...este asi par rokov prejde aby spala sama hore... @ukulela ona ma 2roky a 88cm,a myslim ci ze dokedy bude mat 160cm prejde este dlhy cas..neviem

brady1
10. júl 2014

@klara023
@klara023 ten rast sa spomaluje dieta do dvoch rokov rastie rychlejšie, moja ma 2 roky a meria 96cm a nemyslim že bude mat 160 v 10 rokoch.

oktobermimi
10. júl 2014

@mamalina tú postel ma kamoška 🙂 je super strašne sa my páči 🙂 + je strašne prakticka ona sa rano obudí a zlozí ju na malučku a a večer si ju rozrahuje 🙂

stefka33
11. júl 2014

Mám takú posteľ. Syn v nej spal asi do 9 rokov. 10-ročné dieťa obvykle nemá viac ako 150 cm, ale 160cm posteľ už nie dosť pohodlná pre neho.

zdena12345
11. júl 2014

ja by som sa zmestila aj teraz🙂
ked som bola mala, tak sme mali s bratom jednu izbu, taku malicku-2*3m (mozno ani tolko). cize naozaj malicka. rodicia to vyriesili jednoducho. brat mal postel aj so suplikom (na hracky) a ja som mala roztahovaci natrac- su to v podstate 3 zosite matrace, ktore sa daju poskladat do kresla- zaroven mas cez den kreslo. ale co sme robili mi, tak som dala periny na bratovu postel a svoj matrac len oprela o stenu a bolo v izbe miesto. neznie to sice velmi "luxusne" ale s odstupom casu mozem povedat ze to bolo velmi dobre riesnie. zaroven som vlastne ani nemala ako spadnut z postele a pravidelne som sa budila na zemi...
alebo este o dalsom rieseni co viem- teda ak su dve deti, pripadne spi mala s vami v izbe, tak vysuvacia postel v supliku inej postele.

eeffka
11. júl 2014

@klara023 ty chces mat 10r dievca u seba v spalni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prepac ale neverim.
10r dievcata maju 150-155cm , najma ka maju vysokych rodicov ( suseda 9r), moja dcer ma 146cm, ma 9r a my s muzom sme z mensich( 173 a 168)

mawka
11. júl 2014

@eeffka tiez nechapem, preco rodicia maju deti u seba v spalni pomaly do strednej skoly. sukromie a klud potrebuju ako deti tak aj dospeli. nechapem, ako toto moze prospievat manzelstvu, ked mam dieta nonstop v spalni kazdu noc.

eeffka
11. júl 2014

@mawka ja dieta v posteli chapem, mam 2,5r nastahovanu,ale !!! do Vianoc padluje za sestrou do detskej., do 2r bola kojena) ale 10r 🙂 , ak by nam isla starsia do postele ( ma 9) tak my s muzom by sme sli na gauc 😀 😀 😀 , uz aj take bolo, lebo sestricky chceli byt spolu

klara023
autor
11. júl 2014

@eeffka ako kde si sa docitala z mojich komentarov ze chcem mat malu pri sebe do 10rokov? si to precitaj poriadne a potom tu piste nieake debaty s mawkou.. ja som pisala ci jej vyrzi postel aspon do 10rokov... ste tu podaktore frajerky ze pisete ze uz polrocne dieta ma vlastnu izbu jasne ked byvate v 60m2 byte a detska je hned vedla spalni.. my byvame v dome a spalnu mame dole, což mala uz ma decku hore s vecami len spi s namy dole..asi tak a @mawka tak isto si este raz precitaj co som ja pisala a si nedomyslajte.. som napisala ci vydrzi postel, nie ze bude spat s namy v spalni,,!

klara023
autor
11. júl 2014

@zdena12345 zatial mame len jedno dieta,, ale vidis tiez celkom fajn napad vysuvacia postel.. dakujem za radu..a inac tu skladaciu postel viem co myslis matrac akoby na tri casti.. vtedy bola taka doba si spominam my sme mali tiez nieco take podobne... a este stale to je ,,zachovale,, :D

jasminet
11. júl 2014

@eeffka klara ma 2 rocnu dceru a chce aby jej postel vydrzala aspon do 10r 😉

mawka
11. júl 2014

@klara023 co hned prskas, som sa zamyslela nad prispevkom @eeffka a napisala som svoje konstatovanie, svoj nazor. nikde som ta nespomenula. a ked sme uz pri tom, si leniva vecer hore vybehnut? tu izbu mozes mat zabezpecenu tak, aby bola bezpecna, aj schodisko vies zabezpecit. ved take dieta by ti malo spat celu noc, pripadne sa raz zobudi. lenze to uz je asi pohodlnost vybehnut hore po schodoch, ze? ale kazdeho vec. moje deti spavali od roka vo svojej izbe a nemali zrovna izbu vedla, ale tiez cez cely dom. a co ako, teraz budes prskat na vsetky strany, lebo niekto ma iny nazor? opakujem, nereagovala som na teba voebc, tak skludni hormon.

eeffka
11. júl 2014

@klara023 kde som sa to docitala? sama pises hned v 1.prispevku ze mas malu spalnu a ze ti tam vojde postel len 160a patyla si sa ci na nu casom vojde 10r dieta.... kkso mas 2r dieta tak ho strc do postielky a o 2,3,5rokov az usudis ze to prezije na poschodi v detskej sama jej kup regulernu postel...

klara023
autor
11. júl 2014

@mawka akoze po 1.. neprskam hned len som sa pozastavila co ste tu napisali..a po 2,ma nebudes obvinovat ze ja som leniva.. nemas na to pravo.. a ked nevies aky mame dom tak nebude vypisovat ze ja som leniva alebo pohodlna.. tak mozes skludnut hormon ty nie ja..

eeffka
11. júl 2014

@jasminet mne je to jasne .... ale to je taky problem ze az... ked je uz taka setrna tak nech kupi 180ku postel a 8r ju prekracuje v spalni aby ju raz hypoteticky dala do detskej... 😎
hmm su vypredaje v Tescu, pojdem mojej 2r kupit plavky 10-11, myslis ze sa mi vojde? 😀

klara023
autor
11. júl 2014

@eeffka.. ano vies planujem aj druhe babo.. to druhe babo moze mat postel tu novu co planujem kupit a starsia bude mat uz normalne velku postel... asi tak.

adeala
11. júl 2014

@klara023 nemyslím, že jej to vydrží do 10r. Max. do tých 140cm a to bude mať určite skôr.

klara023
autor
11. júl 2014

@adela.. neviem noo citala som aj grafy na googly..ako fakt vydrzi do tych 140cm max.. ved predsa nech ma aj pohodli a viac miesta. noo uvidim ako to poriesime. dakujem 🙂