Meradlo plus 12 na meranie detskej nožičky

karin143
12. júl 2018

Nasla som na nete, ze sa da zmerat nozicka aj detska topanka s tymto meradlom...mate s tym skusenosti?

zuzik307
13. júl 2018

@karin143 mame, k dlzke nozky priratava nadmerok 1,2 cm...da sa s nim merat aj VD topanocky...

hanka_se
13. júl 2018

Aj ja mam. Kludne s nim odmerate nozicku. Meradlo k nej automaticky pridava nadmerok 1,2cm. Cize ak ma nozicka 16cm, s meradlom bude mat 17,2cm. Potom odmeriate vnutro topanocky a musi mat aspon tych 17,2cm. Vtedy su topanocky idealne. Pri nadmerku 0,8cm uz je najvyssi cas topanocky menit 🙂. Ale zalezi aj ako je velke dieta, ako dlho chodi a pod. 🙂

jatva
13. júl 2018

@hanka_se to je trosku blbost. Nadmerok ma byt max 1,2cm. Medzi 0,7 a 1,2 je to ok.

hanka_se
13. júl 2018

@jatva pre mna to blbost nie je 🙂 6mm je brany pre posun nozicky a 6mm pre jej rast. Pri 7mm by som musela denne sledovat, ci nahodou nepodrastla nozicka. Niektorym rastie postupne, inym skokom. Preto som napisala, ze zalezi aj na dietatku. Niektore deti zvladaju 1,5 a viac nadmerky. Moja ma ideal medzi 1 - 1,2cm max. Mne viac neda. Samozrejme zalezi aj na type obuvi. Ak ma dieta barefoot, kde sa nozka prirodzene hybe, vyvija, tam nadmerok az tak nevadi vacsi. Ale pri "tvrdych sadrach" sa mozno s takym chodit neda 🙂. My ideme cestou bf 🙂

jatva
13. júl 2018

@hanka_se nadmerok nad 1,2 je uz vela. Dieta pobehne, trosku nerovnost a bude zakopavat. Pri bf je odporucanie 0,7-1,2cm ak mi je dobre zname

hanka_se
13. júl 2018

@jatva ja sa hadat nebudem, riadim sa dietatom a tym ako chodi. Ak pekne, neriesim. Mala mi pri vacsom nadmerku vtaca spicky 🙂. Zakladny nadmerok je 1,2cm (to som dokonca nasla aj na roznych letacikoch v klasickych predajniach obuvi). Kto si aky zvoli je uz potom na nom. Treba si zvolit akou cestou ist - co budem dietatu a sebe obuvat a vyskusat ako chodi. Ja tiez radsej castejsie kupujem topanky, akoby sa mala podkynat. Ale teda pod tych 7-8mm fakt nejdem u dietata.
Len je dost podstatny rozdiel - pevna topanka, v ktorej nozka neciti nerovnosti a nevie zareagovat. Pri bf topanockach dieta citi po com chodi a mozog vysiela signaly, ako sa ma nozicka spravat a spravne reagovat. Nehovorim, ze sa nepodkne, ale chodi prirodzenejsie proste. My sme obe s dcerkou bf a vidim ten rozdiel.

yanni
13. júl 2018

@jatva pises nespravne. Pri kupe novych topanok sa odporuca nadmerok 1,2 (najmenej) a 1,7 cm (najviac), zalezi na tom ake stare dieta je a o aku obuv sa jedna.

Na druhej strane zalezi aj od dietata samotneho. nasa copana nema problem s 1,5 (mame takmer vsetko barefoot), zato rovnako stara dcera kamosky pri 1,5 nadmerku doslova zabuda chodit. Ca. 1 cm jej ale problem nerobi. Nie su barefootova rodina.

yanni
13. júl 2018

@karin143 mame uz roky a nemenila by som. Orietacne je to super, halven pro zimnych cizmickach a celej obuvi, popr. topankach, kde sa nede vybrat vnutorna vlozka.

jatva
13. júl 2018

@yanni tak ja neviem. Asi mate ine odporucania na svk. Dat mojmu zaciatocnikovi nadmerok 1,7 pri dlzke chodila 11cm, tak sa akurat kdesi prerazi.

yanni
13. júl 2018

@jatva My nie sme na SVK a ani v CR.

A citaj pozorne. Pisem "zalezi od veku". Pre deti do ca. 2-3. rokov (zalezi aj na tom, kedy dieta zacalo chodit) sa odporuca najviac 1,2-1,5 cm.

jatva
13. júl 2018

@yanni no citam, ze zalezi na veku, ale stale pises min 1,2cm. Co mi pride stale dost. Mam ine info.

yanni
13. júl 2018

@jatva Ano minimalne 1,2 cm. Ale zase necits pozorne. Hore som napisala pri NOVYCH tophankach. Ca. do troch rokov detom rastu nohy velmi rychlo a väcsinou v skokoch. Cize ked kupis dietatu topanky s nadmerkom 0,5 cm, tak ich po mesiaci moze tak akurat zahodit. Preto sa u deti odporuca minimalne 1,2 cm nadmerok. Pri nadmerku 0,5 cm sa rychlostou blesku maju topanky vymenit za nove.

jatva
13. júl 2018

@yanni tak mesiac bude padat kym mu dorastie noha a potom to bude ok 🙂 ty necitas poriadne. Kde pisem, ze ma byt 0,5 na novej?

jatva
13. júl 2018

@yanni prechadzam x clankov a nikde som nenasla odporucanie na nadmerok 1,7cm. Vsade pisu max 1,5 pre zimnu topanku.

jatva
13. júl 2018

Ja mam na jednych nadmerok tych 1,7cm a zakopavam a slapnem si nan (podhrnie sa mi) a to si myslim, ze som celkom skuseny chodec.

yanni
13. júl 2018

@jatva Dospely clobek nepotrebuje taky velky nadmerok. Nastuduj si, preco asi.

jatva
13. júl 2018

@yanni ja viem ze nie, ale mensie neboli :D to len na margo toho, ze taky nadmerok je proste moc aj na dospelaka, nieto este na dieta. Nastudovaneho mam toho dost 🙂

hanka_se
13. júl 2018

Detska noha je spociatku tukovita, cize pri doslapnuti sa rozlozi viac a rychlo rastie. Snad nebudete kupovat capacky kazdy mesiac 🙂. Postupne tuk ubuda a nozka sa stava pevnejsou. Ale aj tak pocas chodze posun je okolo 6-8mm (robila sesternica pokus a vyslo jej 8mm), cize toto je minimum v topanke - ta je vlastne uz mala, lebo palcek narazi do topanky. Navyse klasicke zuzene topanky s malym nadmerkom deformuju prsty ☹. Dospelemu staci kludne len tych 6mm na posun nohy, pretoze nohy uz by rast nemali (neratam opuch pocas dna, tehotenstvo...). Ja mam idealne v topankach max. 7-8mm, viac mi proste vadi

jatva
13. júl 2018

@hanka_se mne noha este rastie 🙂

jatva
13. júl 2018

@hanka_se a tu desku nohu predsa merias rozcapnutu, takze v tej najvacsej momentalnej velkosti. Teraz som nechtiac kupila vacsie sandale, tak som zvedava ci ten velky nadmerok da.

yanni
13. júl 2018

@jatva Su to sandale s otvorenou spickou?Ak ano, tak prave tie sa nemaju kupovat s velkym nadmerkom.

hanka_se
13. júl 2018

@jatva to je v stoji merane predsa, ale ked doslapujes, noha sa inak sprava 😀 Sandale ak s otvorenou spicou, tam sa nedava nadmerok ako v uzavretej obuvi

jatva
13. júl 2018

@hanka_se neviem ako meries ty, ale ja nechavam dieta na tu podlozku doslapnut. Nie su s otvorenou spicou. Take zatial nevedieme. By si prsty ukopali 🙂 testujeme fare teraz 🙂

hanka_se
13. júl 2018

@jatva ja chapem co myslis, ze dieta stoji pekne celou vahou, cize nozka je zatazena. To je vsetko v poriadku. Ja hovorim o tom, ze pri chodzi sa nozka posunie pocas pohybu. Jedine by to bolo pekne vidno na spomalenom videu. Takych je na youtube urcite vela 🙂

jatva
13. júl 2018

@hanka_se ved na to sluzi ten nadmerok. Jedine co hovorim, ze podla mne dostupnych info je optimalnych 1,2cm, pre zacinajucich 1cm. Tych 1,5 a viac mi pride z vlastnej skusenosti pri troch detoch a ja, vela.

hanka_se
13. júl 2018

@jatva zacinajuci okolo 1cm, normalne potom tych 1,2cm-1,5cm ja beriem ako ideal. To ze zvlada niekto viac, iny menej - to uz je o vyskusani a prisposobeni sa tomu. A hlavne typ nozky a topanky. Pri klasike moze dat nadmerok aj 2cm a deformacii to nezabrani, lebo sa zuzuju na strane palca. Tu uz si kazdy musi vybrat sam akou cestou sa vyberie

jatva
13. júl 2018

@hanka_se pri klasike to ani tie 2cm nezachrania 🙂

1denisa1
13. mar 2019

My sme nikdy nemohli mat nadmerok ziadny , aj pri 0,5 cm zakopava , pri nizkych topankach sa jej vysuvaju alebo " čmochce"'..

hanka_se
13. mar 2019

@1denisa1 to potom nebolo nadmerkom, ale skor ze nesadli topanocky. Je dost "veda" najst tie spravne. Viem o com hovorim, kedze dcerka ma uzku nohu a uzku patu, ze aj filii su jej v pate velmi siroke ☹ Sedia jej super bobux na blaze podrazke 🙂

1denisa1
13. mar 2019

@hanka_se mam štyri deti , kazde ma inu nohu a teda uz dlhorocne skusenosti ... a mame xy parov roznych znaciek - jednoducho ziadny nadmerok nemozeme mat