Kvalita topánok z reťazcov

simsalabim
22. mar 2013

Zienky, aku mate skusenost s kvalitou topanok z obchodov typu H&M, C&A, Next... Kupujete tam detom obuv? Ja si na kvalitnu obuv potrpim, snazim sa kupovat od renomovanych vyrobcov (Superfit, Bama, Richter, Naturino), podla moznosti kozene. Ale cim su dievcata starsie, tym potrebuju viac roznych druhov topanok - na obdobia mimo zimy botasky, poltopanky, platenky, sandalky, niekolko baleriniek, gumaky.... Hrozne to lezie do penazi. Dnes ma uprosili, aby som im kupila platenky aj balerinky v H&M - cena samozrejme priaznivejsia, ako napr. zn. Superfit, hlavne teraz, ked je 20% dole na detsku kolekciu. Akurat ma to teraz skrie, nejako mam pocit, ze v takychto obchodoch, ktore nie su specializovane na obuv a topanky su vyrabane hlavne v Cine, hadam kvalitne a zdravotne nezavadne ani nemozu byt...ci? Aku mate s nimi vy skusenost? Kupujete tam detom obuv?

briketa
22. mar 2013

@simsalabim nie nikdy. topanky len od firmy specializujucej sa na topanky. kvalitou je to uplne neporovnatelne, najma ak su problemy s pluzgiermi.

awalancha3
22. mar 2013

@simsalabim .....no, najhorsie je to, ze uz aj drahsie a specializovanejsie znacky zacinaju sit v azii.....ale k otazke.... detom urcite (ak na to mas) kozene, kvalitne.......aspon kozena stielka aby bola......A zalezi velmi od konkretneho vyrobku.....HaM, Next a podobne to sa este dá.....ak konkretne topanky sadnu...

iwesska
22. mar 2013

Tiez si myslim, ze to nie su vhodne topanky pre male deti. Teda neviem ako stare kocky mas, ale urcite by som tam nekupovala topanky pre formujucu sa nozku. Ani sebe tam nekupujem 🙂 Ved to je uplne ploche o anatomii nohy to ani nechyruje. Skor je to len taky designovy prvok. Teraz si s tym hlavu uz nelam, lebo ked maju viacero topanok a tieto len prilezitostne, tak to im neuskodi. Ale prekvapuje ma ked tu vidim v albumoch platene topanky na prve krocky z Nextu 😒

zivika
22. mar 2013

@simsalabim pokial su to len topanocky na to, aby sa kocky ukazali pred kamoskami, vobec sa netrap 😉 problem by bol, keby to boli topanky, ktore maju obute cely den a kazdy den...

simsalabim
autor
22. mar 2013

@briketa ved podla mna to je kvalitou neporovnatelne...obe dievcata doteraz nemali inu, ako "znackovu" obuv, ako som pisala, superfit, naturino, richter, vsetko kozene, tenisky reebok, adidas, k vode original crocsy.... Teraz prvy krat som im kupila po dlhom prosikani platenky - taketo http://www.hm.com/at/product/04165?article=04165-A a starsej podobny model, len cely snurovaci. Tie platenky este vyzeraju celkom k svetu. A na balerinky ma uprosili tiez, na takyto styl http://www.hm.com/at/product/97152?article=97152-G , ale prave o tych mam pochybnosti. Zdaju sa mi tvrde, neohybne 😖 Inak na jar uz doma mame tenisky aj kozene kvalitne balerinky, pre obe (reebok pre obe a pre jednu superfit, pre druhu richter). Ale starsia sa chce paradit, chce vela topanok na striedanie (mladsia to opakuje po nej) a to sa jednoducho neda, kupit 3 pary balerinok pre kazdu v cenovej relacii 45-65 euro.... Tajne dufam, ze ich tie balerinky z H&M otlacia a viac uz nebudu taketo experimenty skusat 😝 Platenky sa ale zdaju OK, nejako v nich nevidim rozdiel od takych beznych (samozrejme, neporovnam s Conversami).
@awalancha3

meinkonka
22. mar 2013

tiez som zatazena na topanky a straaaaasne dlho vyberam, co malemu kupit. aj ked si nemozem dovolit take drahe znacky ako superfit a spol. ale elefantenky mam rada a kupujem ich na akciu, aj ddstep su super, ale mam aj nejake neznackove, ale vzdy ich dlho studujem, musia sa mi pacit /myslim funkcne nie vyzorom/ 😀 😉
a co sa tyka tych albumov, co tu maju niektore zenske, ze jednorocne dievcatka maju po 10 parov nextovych topanok ako napr. zabkove sandalky, tak sa mi chce z toho blut 😝 😝 lutujem tie deti 😖 ☹

simsalabim
autor
22. mar 2013

A dievcata maju 7 a 14 rokov.

briketa
22. mar 2013

@awalancha3 podla mna to nevadi, ze veci su site v Azii, vobec. Oni maju velmi sikovne ruky, ale aj v Azii su rozne manufakturne vyroby. Z Ameriky sa uplne vsetko vyraba v Azii. 500 dolarove sandale, aj 15 dolarove. ALe zdaleka to nie je ta ista manufakturna vyroba.

@simsalabim tu u nas je v kvalitnych platenkach rodiel (strasne letia TOM-ky) ze tie kvalitne maju kozenu dychatelnu vlozku s dierkami, trochu ortopedicky tvarovanu (nie prehnane), na dostup je makka.

aliza
22. mar 2013

@simsalabim neviem teda, ja v tom taku tragediu nevidim, dcera bezne nosila aj H&M, aj next....najma jar-leto, presne ako pises, chcela striedat a mat modne, cize platenky, balerinky, sandalky....ja zase nevidim dovod davat za sezonne sandalky 40 -60 eur a viac. Niektore vydrzali viac, niektore menej, ale vcelku spokojnost. Dcera nema ziadnu ujmu 😉. A hlavne teda vo veku 7 a 14, tam sa naozaj nemas coho bat.

aliza
22. mar 2013

@meinkonka mne sa chce 'blut' z ludi, ako si ty, co nema co robit a strka nos do druhych. ty si obuj dietatu, co chces a neries, co druhe obuvaju svojim detom. velmi primitivne, sliedit druhym po albumoch a potom sa na tom odbavovat. Ja som si tu nepozerala ani jeden album s vecickami druhych, proste ma to vobec nezaujima, co maju druhi. Len aby niekto raz nelutoval tie tvoje deti...ze maju mamu s takymi obmedzenymi nazormi 😝

briketa
22. mar 2013

@simsalabim ked mas uz 14 rocnu kocku a nerobia sa jej pluzgiere (u nas problem cislo jeden, aj u mna) tak ona nech si vyberie co chce. To je ine ako ked ma niekto dieta co sa len uci chodit

meinkonka
22. mar 2013

@aliza akoze sorry to co ma byt toto za teror 😲 😲 to som si nemohla napisat svoj nazor, teraz ma tu ides akoze ukamenovat za 1 vetu??? ja nebranim nikomu obuvat detom to, co chce, ja som len napisala, ze sa mi to zda uplne odveci. ja som dospela zena a od nosenia zabiek som mala neskutocne problemy s nohami a poniektore to obuvaju malym detom. noo.........pravdepodobne si jedna z nich, ale nevadi, ja ta neodsudzujem, kazdy robime najlepsie ako vieme, podla svojho najlepsieho svedomia a ja by som toto svojmu dietatu na nohy nedala len preto, aby bolo "imidzove". ale budis. a ked na zaklade tejto jednej vety si usudila, ze som primitivna s obmedzenymi nazormi, tak klobuk dole pred tebou, nevies mi nahodou vyvestit aj buducnost??? 😉
a mimochodom, nedavaju sa tu albumy preto, aby si ich ludia prezerali??? niektore sa mi pacia, zial niektore nie.
kokos, nemozem uverit tomu, co mi pises oooooch mam dost na dnes, zjavne sa tu odbavujes ty na mne 😝

anjelicek26
22. mar 2013

@simsalabim - zavisi od veku a sezony... a ci to maju byt jedine topanky, alebo dieta strieda.. maly do vyse dvoch rokov nemal ani tenisky, ani nextove ci hm-kove topanky, ale superfit, elefanten, naturino a clarks... lebo sa mu vyvijala noha... ale teraz uz ma aj ine, ma viacero (asi desat parov) roznych topanok a strieda kvalitne na dlhsie trate a na take rychlo von to spravia aj nextove cizmicky.. u Sasky rovnako, do snehu kvalitu, mimo snehu aj next, balerinky ani nehovorim, tam ma next a hm-ko vsetko do radu.... Jesenne a zimne investujeme, leto je o inom... malemu sme teraz na jar uz kupili aj prve tenisky, kedze klenbu ma vyvinutu a ziaden problem s nohami...

btw. otlaky su pri nevhodne zvolenej obuvi - rozmerovo - si uz sirka alebo dlzka topanky v urcitom mieste, to s kvalitou topanky ma len dost malo... odreniny ci zapareniny je nekvalitne spracovana topanka... ale to sa nam uz dlho dlho nestalo.

aliza
22. mar 2013

@meinkonka nenapisala si, ze je to odveci, ale ze sa ti chce z takych ludi blut a ze lutujes tie deti! prisilne slova, nemyslis? na zaklade coho takto sudis ludi a ich konanie? aj keby mali 1000 parov zabiek a obuli to dietatu este v porodnici, tak teba do toho absolutne nic. Mozes vyjadrit svoj nazor, ze sa ti to nepaci, ale 'blut z ludi'? 😕.

silviami
22. mar 2013

@simsalabim ja v tom nevidím problém, snažím sa kúpiť hlavne poriadne prezúvky do škôlky, tam trávi najviac času, a niečo slušné na von. Na to aby si dala na návštevu u kamošky alebo na oslavu balerínky, ktoré aj tak o chvíľu vyzuje nevidím dôvod vyhadzovať veľké prachy, hlavne že sa to leskne. Samozrejme, že v žabkách, balerínkach a pod. netrávi celý deń, ale parádu to urobí a dcéra je spokojná.

meinkonka
22. mar 2013

@aliza nemyslim, je to moj nazor a nemienim ho menit len pre to, ze sa to tebe nepaci. a nemyslis, ze si urobila to iste, ked si ty sudila mna na zaklade jedneho nazoru??? tak o com tocis??

meinkonka
22. mar 2013

@aliza a nemienim dalej debatovat s tebou, ja som tu prisla napisat svoj nazor, niekomu sa paci, inym zas nie, tak ako aj mne sa nepacia vsetky nazory. ale neriesim to zabrdanim, precitam si, pomyslim si svoje a idem dalej. btw. ja som sa len chytila prispevku od iwesska a pridala sa k jej nazoru. to, ze som pouzila iny slovnik zo mna nerobi taku, akou si ma opisala. cau

aliza
22. mar 2013

@meinkonka cau 😎

euka210
22. mar 2013

podla mna su to uz velke dievcata, takze nemusia mat to najdrahsie.
Ja zatial kupujem prevazne slovenske certifikovane.

soldi
22. mar 2013

@euka210 he he, dufam, ze nie rak 😅

@simsalabim myslim, ze baby su uz dost velke na to, aby vedeli posudit, v com sa im chodi pohodlne a co je len pre paradu 🙂 cize ak im kupis jedny kvalitne topanky podla vlastneho vyberu a zvysok trendove a lacne, tak myslim, ze to je uplne v poriadku 🙂

euka210
22. mar 2013

@soldi nie kazdy si moze dovolit kupovat niekolko parov topanok za 50e na kus na pol roka. To ze sa niekde plati viac za znacku je davno zname a vobec to nemusi byt zaruka kvality...vid. Bata, Adidas a pod. co sa tyka detskej obuvi.

denika0711
22. mar 2013

ja odporucam topancky z PROTETIKY,moj maly nemal inu znacku ani na nohe (2roky). su kvalitne,idealne na formujucu sa nozku....a nie su ani drahe,napr. sandalky cca 22 e,zimne čižmy 28 e....

soldi
23. mar 2013

@euka210 nepochopila som ako to suvisi s tym, co som pisala
@denika0711 a protetika topanky maju makku podrazku? Ze sa spicka dotkne paty?

simsalabim
autor
23. mar 2013

@briketa no je pravda, ze tie platene tenisky maju vnutro relativne tvrde....mozno by mohlo byt maksie, ale inak sa mi zdaju OK, podrazka je velmi dobre ohybna a pruzna a material nie je umelina, ale bavlna. Balerinky sa mi vobec nepacia.
Mozno sa divite, co riesim topanky u tak velkych deti, ale sama som si poskodila nohy tym, ze som jeden rok chodila v modnych topankach od Cinana (ako studentka VS) - proste tam boli za facku a na take zo znackoveho obchodu som vtedy nemala. Po par mesiacoch ma sialene zacali boliet paty (zospodu), ledva som vedela chodit, hlavne po chvili oddychu (po noci mi trvalo 20 minut, kym som ako tak dokazala odkrivkat na WC) a samozrejme, skoncila som v starostlivosti ortopeda (diagnoza plantarna fascitida) a dostavala som sa z toho skoro 2! roky. Teraz inu, ako kvalitnu kozenu obuv a znackove tenisky pre seba nekupim, ani balerinky s papierovou, tenuckou podrazkou, ani sandale na tento sposob... Preto som u dievcat mozno az chorobne opatrna, na topanky si strasne potrpim, ale tak prosikali a drankali, az som im podlahla. A teraz riesim, ci ich vratit alebo nie... preto sa pytam, aku mate s nimi skusenost. Lebo zas nechcem byt prehnane hystericka, ale vlastna negativna skusenost ma poucila.

@denika0711 mne osobne sa Protetiky nepacia. Podla mna nemaju dobru podrazku, po vacsine je tvrda, neohybna.... bola som poucena, ze podrazka musi byt maximalne pruzna a ohybna, presne ako pise
@soldi treba podrazku ohnut tak, aby sa spicka blizila k pate, resp. potlacit jednym prstom a podrazka sa musi ohnut v oblasti pod klbmi prstov na nohach... Toto Protetika nesplna, skusala som velakrat (mame pri dome lekaren, ktora ich predava), ich podrazky su tvrde a neohybne a v podstate mojim dceram ani nesedia tieto boty na chodidla, obe maju relativne uzke nohy (mladsia az extremne).

glowix
23. mar 2013

noo, my mame aj next, aj protetiku , aj pediped, aj adidas..lee cooper aj elefanten..a este little blue lamb...najlepsie su cižmy next, mala ich nosila celu zimu...next na jar a leto maju dost od veci podrazku, je dost tvrda...pediped u nas naj naj topanky, mäkke , ohybne , celokoženne, aj vyzorovo krasneeeeee..a tenisky adidas este som spokojna..

ninka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janie80
23. mar 2013

@ninka7 to si sa zaregistrovala kvoli tomuto komentaru? 😕

abab
24. mar 2013

@simsalabim Ja mam tiez strnastku, takze ti rozumiem. Nastastie mojej sa tie baleriny nepacia 😀 . Doteraz som nebola nutena kupit ani jedine. Ak ta to financne nezruinuje, pre pokoj v rodine im tie topky nechaj. Tenisky sa mi vidia fajn. Ak su tvrde, skus im tam dat vymakcenu stielku, silikonovu, makkulinku. No a baleriny, ako pises, treba dufat, ze na to pridu velmi rychlo same, ze nozky v tom bolia a zvolia kvalitu. A samozrejme, ze kvalitne topky treba v kazdom veku a cim clovek starsi, tym viac. Nesuhlasim s tym, ze pre dvojrocne je nevyhnutne a pre sedem rocne uz nie. Ja niekedy ziram, co dievcata nosia. Kozenkove boty hoc aj z Mileticky, ale s patricnymi modnymi prvkami su cenene viac ako kvalitna kozena obuv z minulorocnej kolekcie. A baby v tomto smere na seba vedia byt hnusne. Mozes dat aj 70e za goretexy, ked prave ten model nie je podla predstav spoluziacok in, decko dojte zo skoly ako outsider. No ale to uz je na osobnosti rodica a dieteta, ci tlak okolia ustoja.

pralinkaaa
26. máj 2013

baby kde kupim teraz obuv Bama? v Bratislave..neviete poradiť?

simsalabim
autor
28. máj 2013

@pralinkaaa v Rene.