Aké oblečenie pre zimné bábätko?

tinushenka
13. júl 2016

Ahojte baby 🙂
Čakám zimné bábätko a pokukujem pomaly oblečenie. Len neviem akú veľkosť. Či kupovať od tej najmenšej č. 50 alebo radšej väčšie. Napríklad taký overal .. keďže pod ním bude mať ešte niečo oblečené. Som prvorodička a mám v tom zmätok 🙂
Príp. nejaké rady kto ste mali zimné bábätko čo ste najviac využili a koľko toho pokupovať.

Ďakujem

saurian
13. júl 2016

taky overal by som urcite nekupovala c50. resp c.50 by som kupila max 1-2 bodycka a dost.
nasim obom bolo c.50 male, niektore veci aj 56 male, a taky zimny hunaty overal c.62 len tak tak.
tiez by som poradila nesustredit sa na veci ze su len chutnucke, ale aj prakticke... skor menej ako viac, sama uvidis co ti bude najviac vyhovovat - niekomu vyhovuje bodycka a gate, niekomu cele dupacky (aj s rukami a nohami...)...
tiez si zvaz ze ako budete najcastejsie chodit mimo domu - ci v kociku na prechadzky alebo skor vo vajicku autom....
aj ked s uplne malym babatkom vela nebudes chodit s domu, uplne tie najmensie veci by som nekupovala fakt ze "vycackane" ale prakticke, a len par kuskov, pretoze z toho prveho cisla velmi rychlo vyrastu...

tinushenka
autor
13. júl 2016

@saurian dakujem za odpoveď 🙂
a myslela som takýto overal
http://sk.nextdirect.com/sk/go112020s6

čiže asi 62 objednám? Termín mám december.

tobnuf
13. júl 2016

My sme decembrovy urcite 50 nekupuj to nevyuzijes. Ja som kupila zopar body 56.. a teplaciky. Overali len 2 vo velkosti 56. Jeden sme nemali ani raz obleceny. Zvysok vsetko 62.. tiez 2 overali a dupacky.. body..teplaky. Babatko toho naozaj vela nepotrebuje. V zime sa nespoti a nezaspini sa.

tobnuf
13. júl 2016

@tobnuf a inak ked mu bude nieco aj vacsie to vobec nevadi .. ono velmi rychlo dorastie..

dominikav123
13. júl 2016

@tinushenka určite si kup par 56tiek alebo 58ciek. Naša ma 3 mesiace a až teraz začala nosiť 62ky a to nie je drobec narodila sa stvorkilova, teraz ma skoro 6 kíl. Ale uplne mini, tie 50 to by som nekupovala, ja ich zopár mam a nikdy to na sebe nemala.

veronickas
13. júl 2016

Ja som sa zariadila podla rad, ze bábätko rychlo rastie a najmenšie nech ani nekupujem.. No a mala 51 cm a v 56 bola uplne utopená.. Tak som hned z pôrodnice nabehla do obchodu a pokúpila i male veľkosti, teda 50 - predsalen chce mat clovek to svoje vytúžene bábätko tip top aj na fotkách, aj ked sa rodina pride pozriet 🙂 najmenšie veľkosti sme nosili asi prve tri tyzdne.

bubinko1506
13. júl 2016

my cakame oktobrovych - velkost 50 ani nekupujem, mame kupene vecicky vo velkosti 56 a 62. dvojicky budu asi trosku mensie, ale urcite rychlo dorastu. take zateplene fleecove veci mame iba vo velksoti 62.

mon29
13. júl 2016

Zas my sme vyuzili aj 50ku.. mala bola dlha 48cm a 50jej bola akurat.. ale naozaj ti z toho staci par.. vyrastie z toho rychlo.. ale mat poruke , kebyze je mensia nie je odveci..

jakobsapple1
13. júl 2016

@tinushenka fleece je fajn ale pre malinke je lepsia bavlna, moje deti mali z flisu zaparene zahyby aj v zime. takze doporucujem radsej bavlnu ak byvate v prekurenom byte.

bubinko1506
13. júl 2016

@jakobsapple1 bavlna je urcite najlepsia. tie fleecove veci chcem davat ako vrchne oblecenie, ked pojdeme von a babo bude v kociku. pod tym bude mat urcite nejake bavlnene pancusky alebo overal

tinushenka
autor
13. júl 2016

@bubinko1506 áno takto to aj ja plánujem

terka1607
13. júl 2016

@veronickas Presne aj ja som od všetkých počúvala ako nemám kupovať 50 a 56, že to bude hneď malé a malá s narodila a všetko jej bolo veľké, legínky, ktoré som mala nachystané na cestu domov mala cez celé telíčko 😀 U malého som si už urobila po svojom nakúpila aj 50 a malý mi ju nosil asi mesiac a to sa narodil s váhou 3650 g, takže žiadny drobček 😀

Ak tomu overalu, ja som mala 62 overal a malý v ňom bol tak maličký že ruky ani nemal v rukávoch, určite by som teraz kupovala menší.

terka1607
13. júl 2016

@tobnuf V zime sa nezašpiní? Prepáč ale čo s tým má spoločné ročné obdobie? Malé detičky sa vedia pogrckať a je jedno či je lebo alebo zima 🙂 ja malého prezliekam aj 3 krát za deň čo si troška odgrcne a má to špinavé 🙂 Som veľmi rada, že som nakúpila veľa bodiniek 🙂

zuzana76
13. júl 2016

@tinushenka vsetko bude zavisiet od toho ake velke babatko sa ti narodi, moj maly mal 47 cm a 2540 g, bol riadne donoseny, len taky prtavy, takze ja som potom dokupovala veru aj cislo 50, kedze este aj 56 mu bola velka, ale ako prvu startovaciu sadu oblecenia som si pokupila cisla 56 a 62

zuzana76
13. júl 2016

@tinushenka ale ak ste boli s manzelom aj vy dvaja velke babatka take 4 kg, tak 50tku asi kupovat nemusis, alebo ak by si mala tehotensku cukrovku, aj takymto zenam sa zvyknu narodit velke babatka okolo 4 kg

ajana1
13. júl 2016

Nenakupuj hlavne vela lebo vela veci podostavas. Par 50 kup (mozno jednu sadu bodicok) nakolko ked mas dietatko normalnej velkosti 56 mu bude dost velka (cca 3 - 3.5 kg pri narodeni) Nam sa velmi osvedcili polodupacky nakolko maly nemusel mat ponozky a take tie overalove pyzamka. Taktiez ti bude stacit iba par ciapociek 3-4 (viac netreba), nejake dva hrubsie svetre. V byte/dome budete mat aj tak vykurene takze nebudes musiet babo babusit a v kociku budes mat fusak v ktorom mu bude teplo takze ani nejaky zimny overal nebude treba.

tobnuf
13. júl 2016

@terka1607 myslela som tym ze este nechodi .. a ze sa neuspini.. moj malinky negrckal cize ja som taky problem nemala. Ked bol trosicku starsi zvykol veci obkakat. To som mala nakupene viac body. Ale vzdy som spinave veci hned oprala a na druhy den boli ciste a suche..

katkakovac
13. júl 2016

Zacala som velkostou 56, krpec rychlo dorastol. 5-6 body, 3-4 polodupacky alebo pancuchy, 5-6 overalov na spanie, rifle na traky k lekarke vel 62 1-2 svetriky 62, 1 hrubu ciapku. Fusak do kocara. 5-6 bodyciek c.62 atd. Skormenej ako viac a skor prakticke veci akoblbosti. Nakup si zasobu obycajnych bavlnenych plienok ako podlozky, ked budes davat babo odgrgnut a podibne. Ziadne velke zasoby, kazde dieta rastie inak. Syn nosil velkost 56 takmer 3 mesiace, dcera mesiac. Ak budes cokolvek potrebovat, vzdy vies skocit do obchodu alebo objednat cez internet.

tobnuf
13. júl 2016

@terka1607 a inak v tele oblecenie aj prepoti a aj ho kupem castejsie takze tam mam viac veci a to ze ked si aj trosicku grckol tak zase som ho hned neprezliekala 😁😁

terka1607
13. júl 2016

@tobnuf Na to som asi lenivá a radšej si nakúpim viac vecí ako prať každý deň 😀 Ja periem zásadne len raz do týždňa 😀

tobnuf
13. júl 2016

@terka1607 tak kazdy po svojom 🙂 ja periem inak pomerne casto a hlavne ked to prekaka tak to musim hned oprat ..

jumama
13. júl 2016

Poradim ti teply zimny overal ani nekupovat. Ak budes mat dobry fusak, tak babatko kludne staci v dupackach a svetriku don dat. My sme mali od sesternice super fusak, ktory bol paperovy a na spodnej vnutornej strane mal nasiteho kozusinkoveho macka. Zapinal sa tak, ze iba tvaricka trcala, dal sa stiahnut takou gumkou s brzdickou, co na bundach byva. Naozaj nic ine , len zospodu deka, tento fusak a zvrchu deka, kryt na kocik a mala bola teplulinka, spokojnucka. Jednak sa to lahsie a rychlejsie oblecie a vyzlecie a potom aj to je vyhoda, ze ti z toho babatko tak rychlo nevyrastie 🙂 A zuzitkujes aj dalsi rok, ked bude mat male rok a pol, este stale sa bude vozit v kociku v zime... Tento nas fusak sa navyse dal aj do vajicka dat, mal take dierky na prevlecenie popruhov, takze dieta bolo zakryte a ked uz bolo v aute teplejsie, fusak som odopla...

natalym
13. júl 2016

@terka1607 Akože keď máš body od hovienka v pondelok, tak perieš v piatok?

sandria84
13. júl 2016

Veru radsej prakticke ako chutnucke, aby sa to dobre obliekalo....ja som mala tak minimalne po 10 kusov z bavlnenych overalov, bodyniek s kratkym rukavom/tielocka, bodyniek s dlhym rukavom a osvedcili sa mi polodupacky..radsej vacsi pocet aby som nemusela som prat kazdy den po "tri" kusy. A zacinali sme pri velkosti 56, malej som musela zahnut rukavy, ale ona to rychlo dobehla. Dobre su fleesove mikinky bez kapucne na zips, a v podstate aj ten fleesovy overal. Dalej zimny overal, zimny fusak a aj deku. A riadila som sa podla aktualnej teploty vonku/ vrstvy pridavala alebo uberala....ale vyuzili sme vsetko vyssie spomenute. My sme uz mali sice pol roka v decembri ale bala som sa aby som ju dobre obliekla. A veru chora nebola, tak sme to asi dobre odhadli☺

terka1607
13. júl 2016

@natalym Samozrejme že nie, namočím to, ručne operiem a potom operiem v práčke 🙂

natalym
13. júl 2016

@terka1607 Tak perieš každý deň. 🙂

terka1607
13. júl 2016

Nie neperiem, body od hovienok mám tak raz za mesiac 🙂

winni
13. júl 2016

Dcérka sa mi narodila februárová, mala som kúpené dve bodynka 50 a ostatné som kupovala 56. Odchádzali sme z pôrodnice tak mala na sebe zimný overalik 62 a bol jej akurát. Vrchné oblečenie určite väčšie, lebo pod tým bude mať bábätko body, dupky, mikinku. Ja som sa riadila vždy tým, že čo bude mať na telicku, tak 56 .. Ďalšia vrstva o číslo väčšia atd. Vždy záleží od výrobcu, napr. Richelieu šije väčšie vecičky všetko bavlna, Japitex,Happy sú vecičky veľmi malé. LadyAnn veľkosťou zodpovedá. Zahraničné značky ako napr.George a aj HQM sú vecičky LTT, Next ako ktoré, ale zodpovedajú viac menej veľkostiam ako uvádzajú.

Pre malé bábätko radšej viac body, košieľky, dupky, polodupky ja som mala cca 20 kusov ( aj som sa toľko nenaprala, bábätko bolo vždy čisté a ja spokojná, že nemusím stále prať ) čiapočky, teple a aj tenučké vo vnútri. Mojej som dávala do troch mesiacov aj na spinkanie.

Ja som preferovala mikinky s kapucňami, pre bábätko super, lebo keď som ju dala aj do kočíka, čiapočka a kapucka na nej, krk nemala holý a ani sa nepotila ako pri mikinkach bez kapucne.

katka_1
13. júl 2016

Ahoj, moja mala mala 3.6 kg keď sa narodila a veru ponosila aj 50ky vecičky nejaký mesiac.v 62 overale z tesca bola stratena, tak sme jej kupili aj menší. Ked ma overal kapucku, tak je lepšie pod neho mikinku alebo svetrik bez kapucky.body s dlhym rukavom a polodupacky, ale aj klasicke dupacky sme vyuzili najviac.kup radšej viac (cca 7ks vrchov a cca 4 spodky), nech nemusis stale prať, drobatko moze grckat alebo prekakat a budes aj 3x za den prezliekat.saticky al. riflicky na paradu max 1, to asi podostavas, babatku je lepsie v niecom pohodlnejsom.hrubu ciapocku mala ani nenosila, lebo overal mal teplu kapucku, tak by sa moc potila, davala som jej aj v najvacsich mrazoch len bavlnenu.

katkuz
13. júl 2016

@tinushenka ako baby pisu, zalezi od velkosti babätka pri narodeni, ale ako mama 3 deti, ak sa ocakava normalna porodna vaha a s manzelom nie ste obri, si myslim, ze od decembra do cca aprila (kedy sa zimny overal nosi) by stacil 56. najstarsia bola drobec, bola augustova a overal 56 mi nosila aj ako 5 mes., tie overaly su zväcsa väcsie. a novorodenec je v nich utopeny a vo vajicku sa potom zle zapina. Co sa tyka ostatneho par 56 (pri najstarsej som mala od cca 62 a veru jej veci boli velke) a dalsich dvoch som niektore 56 obliekala 1. mesiac a to mali "len" okolo 3400 pri narodeni. a co sa typu tyka - pri kazdom mi vyhovovalo cosi ine - pri najstarsej body a cele dupacky a pri dalsich body, pancusky alebo polodupacky 🙂 🙂 🙂