Polročné dieťa, stačí mu takýto jedálniček?

hogen91
24. jan 2019

Ahojte, už si zase neviem rady a nikto v okolí mi neporadí. Koľko a čoho vám jedia 6 mesačne deti? Môj zje ráno okolo 180 ml mlieka horko ťažko 30 minút to trvá, desiata ovocie s piskotou asi 130g(30 minút) , obed masovo zeleninový prikrm okolo 150g(45 minút) , olovrant obilninova kaša 150 g(aj hodina) a večer okolo 130 mlieka(30 minút) . Vodu a čaj odmieta a to to sme skúsili rôzne fľaše cuciaky lyžičky striekačky, vypije iba vodu s výživou aj to iba cca 60-70 ml denne. Mesačne priberie cca 400 g ale veľmi sa nehýbe je hypotonicky. Neviem ci ho mam nútiť viac alebo co.

pribinak
24. jan 2019

Podľa mna je to aj vela. 130g ovocia? Fuuu. Dlho papa, očividne asi tolko nepotrebuje

mirka17
24. jan 2019

@hogen91 môj 6 mesačný bol čisto iba kojený, žiaden príkrm, ten som nasadila v 6 ukončenom mesiaci a začala som na obed davať zeleninu - 1 prikrm denne, čiže obed, teraz ma 15 mesiacov a ma zhruba taky jedalniček ako tvoj - myslím počet. Také malé dieťa potrebuje ešte stále veľa mlieka, myslím že ho prežieraš. ale môj nazor

zuzipolo
24. jan 2019

@hogen91 ahoj, podľa mňa ti ešte papa celkom dosť,len tých tekutín pije dosť málo oproti tomu koľko píla moja,keď mala pol roka.cajik ti piť nechce?vypiť by mal viac tekutín,teda moja pila v tom veku cca 100-120ml čaju alebo vody...hlavne trpezlivosť 🙂

pribinak
24. jan 2019

Velky obed a potom taka sýta kasa na olovrant? To je priveľa podla mna

mirka17
24. jan 2019

@hogen91 ešte som zabudla dodať že prvy sa začina z jednym prikrmom, - väčšinou na obed masko, zelenina, až po čase sa pridava druhý príkrm - napr. ovocie, a uplne ako tretí príkrm pred 1 rokom sa dávaju kaše.

belllinka
24. jan 2019

Neviem o co ti ide lebo evidentne je kazdemu jasne, ze to dieta prepchavas. Ci len o pochvalu, ze kolko vela popapa?

hogen91
autor
24. jan 2019

Ja už som zúfalá, má alergiu na bkm, laktózu a k tomu reflux, strašná kombinácia, pije Neocate s nutritonom. Čaj som skúšala od sackovych cez hipp a otrasne sladký sunarek a nič proste. Ako zje s ceremóniami celkom uspokojivo iba tie tekutiny sú horor. Jest a piť si nepýta vôbec iba odhadujem časovo 3-4 hodiny kedy by mal jest a pomedzi to ponúkam pitie. Už sme ho skúšali aj "vyhladovať" a s úsmevom vydržal 12 hodín keď som to už nevydržala ja a dala mu mlieko.

hogen91
autor
24. jan 2019

@belllinka o pochvalu mi naozaj nejde, no dieťa mi za posledné 3 týždne pribrali 50 gramov a to je hypotonicky čiže sa neplazi a nepretaca sa

pribinak
24. jan 2019

@hogen91 treba si uvedomiť, ze aj v ovocí su tekutiny, pije mliecko, to su tiez tekutiny. On este vobec nemusi tolko vela pit, zjavne mu to staci. Dôležité su mokré plienky.
Caj vobec nemusi pit, mnoho deti ho nechce.
Ved to staci kolko priberá. Moj syn mal v roku ledva ledva 8,5 kg, ale stačilo, uz davno behal.
Ja by som zrušila kasu na olovrant a dala ovocie, ked sa uz bojis o jeho prijem tekutín

hogen91
autor
24. jan 2019

@pribinak asi to skúsim tak, pocikane plienky ma celkom. Aj keď kaka 3-4x denne keďže vzhľadom na diagnózy ma zrýchlené trávenie.

lindusss2016
25. jan 2019

@hogen91 podla mna je vela. Moj je kojeny, ale tej tuhej stravy v roku tolko nepoje. V prvom rade by som vysadila piskoty a vsetok cukor, to naozaj nepatri do jedalnicka polrocneho dietata. Prikrmy mu mixuj s vacsim mnozstvom vody a tu mu skus mimo toho podavat po lyzickach. zacni castejsie 1-2 lyzicky vody, to do neho isto dostanes.

amelie2017
25. jan 2019

V 6 mesiacoch je to vela jedla podla mna. Moja vtedy jedla asi 10 lyziciek prikrmu na obed a zvysok mlieko. V 8 mesiacoch som pridala prikrm doobeda, v 10 poobede. A na tom sme ostali doteraz a to uz ma 13 mesiacov. Ranajky mlieko (nic ine rano nechce), okolo 9. ma jogurt/ovocie/vajicka/vyzivu. Obed klasika okolo 12:30. Potom niekedy 16-17 bud zje to co mala na obed alebo jej urobim nieco nove a pred spanim este mlieko.
6 mesacne babatko ma mat hlavny jedalnicek mlieko a ostatne potraviny su skor na zoznamenie sa s chutami, a k tej vode, moja doteraz nevypije viac ako 150ml denne, 2x vypila 200. A nic jej nie je, pije mlieko, je ovocie, polievky.

elizita
25. jan 2019

Mne to pride ze vela. Tak porovnavam s mojou. Ta bola kojena azjedla celkovo za den tak 10 cajovych lyziciek prikrmu. Teda, az po ukoncenom 6.mesiaci. Nevazila som ju,ale je celkom prirodzene, ze v takomto veku uz z daleka nepriberaju tolko ako do tych 6 mesiacov.

siska53
25. jan 2019

@hogen91 podla mna na tak male babo je to vela jedla. Skor by som sa poradila s pedinou,ako mu upravit tu stravu, ale urcite by som vylucila piskotu z desiaty a radsej by som.mu aj na olovrant dala.mlieko.
A ja,ked nas nechcel pit,ale teda to uz mal rok a bol uz odstaveny, tak som mu popri jedle vždy strcila aj lyzicku vody a robila tekutejsie prikrmy.
A nestresuj s vahou, deti priberaju rozne, nerovnomerne. Nech ho vždy zvazi az pediatricka. My sme vahu ani nemali, len by ma stresovala, ani nie pri malom,ale pri malej mrnuske, ktora bola a aj je horsi papkac a vždy menej priberala..

lea202
25. jan 2019

No možno to je aj veľa na také malé dieťa by som povedala. Dôkazom toho je aj to, že ti tak dlho papa, jednoducho už nechce, nedáva to najavo aj inak? Či ho nútiš jesť aj keď už odmieta?

lorela
25. jan 2019

@hogen91 Veľmi veľa sýteho jedla. V 6. mesiacoch by stačil jeden tuhý obed - zelenina + mäsko. Možno ovocie na olovrant. Načo dávaš piškóty k ovociu? Naučíš ho na presladené chute a môže z toho vzísť tak akurát veľký štrajk čo sa ostatného jedla, prednostne zeleniny, týka.
Nepotrebuje tekutiny, pretože má priveľa jedla a necíti tak smäd.

mrkvicka060
25. jan 2019

@hogen91 mne sa to zda velmi vela. Aj mlieka aj prikrmu. Moj ma rok a 130-150g jedla zje teda malokedy, ak vobec. Tolko by mozno zjedol ak by jedol raz za den. Ale ranajky, desiatu 130g a este aj 150g obeda? Sa divim ze sa nepogrcia z tolkeho jedla...

simonatoky
3. feb 2019

@hogen91 fuuha...v 5-6 mesiaci sa odporuca zacat s 1 - slovom jednym prikrmom do dna v case aky si mamicka zvoli - vacsinou naobed...postupne t.j aj po mesiaci sa pridava dalsi - napr.desiata v podobe ovocia---vami zvoleny postup a mnozstvo je pre dietatko zbytocne zatazujuci a je vedecky dokazane ze podavanim potravy nasilu, teda ked dieta on neprejavuje zaujem je u deti lahky sklon k obezite v neskorsom veku, je tu vela mamiciek, ktore pisu na temu, prikrmov, ci uz zavadzanie - kedy, kolko, so zaujimavymi fotkami k tomu...nechajte sa inspirovat a posilnite zdravie dietatka uz v rannom veku..vsetko dobre Vam i babatku