Parný stroj a mixér Avent 4v1 - čistenie nádrže

renikar
20. júl 2017

Ahoj mamicky. Chcem sa poinformovat ohladom cistenia nadrze vody parneho mixera avent. Samozrejme vodny kamen je top ale su tam aj hnede usadeniny, ktore neako nemyslim ze skodia no pre moje kuzelne vsetkovidiace oci skodia. Cistila uz niektora majitelka tento pristroj? A ako? Voda ocot citron? Dakujem. Inak mimochodom, zabralo mi vela casu rozhodovanie sa ci kupit ci nie, napokon som riskla a je to fakt super pomoc...odporucam...aj s pod ruky pri preskumani predajneho stroja. Dakujem...krasny den nam vsetkym.

igiana
20. júl 2017

Ahoj, ja dávam nadobku s príslušenstvom do umývačky a usadeniny sa mi nerobia.

emi16
20. júl 2017

Mas na mysli spodnu cast, kde je aj elektrika?
Ja davam za lyzicku a pol citrodeko, vodu podla odmerky max
Necham prebublat 5 min
Potom ten sajrajt vylejem
A cistiu vodou 20 min. Proces naparovania pustim
Tak to je aj v navode

renikar
autor
20. júl 2017

@emi16 ano myslela som ten spodok...super. tak vyskusam tak. Navod som ani nestihla. Mam stroj z druhej ruky...dufala som zecsa neako da.len som nechcela l

renikar
autor
20. júl 2017

Jaj rychlejsie som pridala prispevok ako som dokoncila myslienku hihi...nechcela som risknut pokazenie stroja ak by nahodou. Tak to funguje ako varna konvica...ako casto to robis?

renikar
autor
20. júl 2017

@igiana tie vrchne casti su v pohode myslela som tu pevnu spodnu cast s elektrinou. Dakujem aj tak. Este nemam mycku ale onedlho budem tiez v mycke.

igiana
20. júl 2017

@renikar aha, som to len tak narýchlo prečítala 😅
Tiez podla návodu čistim, maju ho aj na stranke

renikar
autor
20. júl 2017

@igiana idem na net ns ten navod. Dik baby.

igiana
20. júl 2017

@renikar ja mám hrniec 2v1; ak máš 4v1 tak kazu 80ml octu + 80ml vody naliať do nádržky a nechať 6 hodín odstať a potom vyliať a potom s čistou vodou pustiť cely cyklus naprázdno a vyliat

renikar
autor
20. júl 2017

@igiana dakujem ti. Si mila...dakujeeem

lilu7
21. júl 2017

Tiez prilejem ocot a necham zovriet vyplachnem preplachnem aj je ok

renikar
autor
22. júl 2017

@lilu7 vyskusala som citrodeko...celkom pekne to vycistilo...nabuduce dam ocot...uvidim ktore je lepsie. Dakujem ti.

lilu7
30. aug 2017

@renikar nemas zac😉

badyna100
28. aug 2020

Dievčatá, je možné na avent 4v1 tieto dve časti rozdeliť?...medzi časťami sú usadeniny jedla a je to aj zanesené vyparenou vodou. Ďakujem pekne

bubuakubko
31. aug 2020

@badyna100 to by som aj ja bola zvedava🙃 bojim sa ze to zlomim

renikar
autor
1. sep 2020

@badyna100 ako myslis oddelit ktore dve? vrch a spodok alebo? prepac len nechapem...

https://www.youtube.com/watch?v=F6lDwpM_Vdw


https://www.brendon.sk/philips-avent-combined-s...
pozri si video ci myslis oddelit takto

badyna100
2. sep 2020

Bielu časť od sivej...je to tá ručka od nádoby. Ci sa to dá oddeliť. Dakujem

renikar
autor
3. sep 2020

@badyna100 určite sa to da...ja som nikdy neskušala. Nepostrehla som tam špinu alebo zostatky. Osobne by som to asi nerozdelovala. Popripade napis vyrobcom...distribucii na Slovensku.

kamilka_m
24. okt 2020

@badyna100 ahoj, mne sa tam tiez po pol roku pouzivania dostala spina, a uz som sa na to nemohla pozerat :D tak manzel to skusil oddelit a podarilo sa 😊 prikladam foto - tu dolnu cast oddelil tak, ze pomalicky a opatrne po obvode to poddvihol a obchadzal nozikom. Su tam 4 poistky, tak to potom ako keby 4x pukne. A rucku (najlepsie niecim nie ostrym) - podoprel to tiez najskor z jednej strany, a naslednej z druhej strany. Potom isiel postupne po celej rucke a znova tam pukali poistky, a islo to dole. Vo vnutri su este dva srobiky a to sa normalne len vysrobuje a hotovo. Tak sa strasne tesim z toho :D

badyna100
24. okt 2020

@kamilka_m ďakujem krásne ani nevieš ako si potešila, že je to možné 🙏🙂 skúsim to hneď zajtra, len dúfam ze nebudem musieť kupovať náhradný diel stojí to 50€ 🤣🤣🤣 najhoršie, že sú tam aj zvyšky jedla a toľko baktérii 🙈...

kamilka_m
24. okt 2020

@badyna100 neni zac, ja som sa strasne z toho tesila :D pamatala som si, ze niekto mal tiez rovnaky problem, tak som sa musela podelit. Hlavne opatrne a ozaj nie ostrym, my sme tu rukovat trosku poskriabali. Drzim palcee 😁

renikar
autor
25. okt 2020

dievčatá a otecko 🙂 ste šikovné-ý, super, určite ste pomohli dalsím mamičkam...ďakujem aj za ne 🙂

tulipanicek
25. okt 2020

@badyna100 Ahoj. Podarilo sa to aj Vám oddeliť?

badyna100
25. okt 2020

@kamilka_m Vyčistene ste super dakujem...😍

badyna100
25. okt 2020

@tulipanicek Ano je to jednoduche...pekne som to vyčistila

tulipanicek
25. okt 2020

@badyna100 Uuu paráda. Poobede bude manžel rozoberať 😁 Už sa teším. Som fakt rada že sa to dá

mich13
16. máj 2021

Čistenie parného mixéra

dejna_
18. apr 2023

@kamilka_m ďakujem za tvoj návod 👏👌 dnes to pôjdem vyskúšať ..tiež ma tie zvyšky jedla vytacaju 🙈

dejna_
18. apr 2023

@kamilka_m aj všetko sa mi podarilo podľa tvojho návodu vyčistiť. Len ešte toto čo mám na fotkách by som chxhela nejak vyčistiť a teda oddeliť tu časť čo je pri nádrže 🤔. Toto ste náhodou neskúšali z muzom ako na to 🙈. Ďakujem

kamilka_m
22. apr 2023

@dejna_ ktoru cast myslis?

dejna_
22. apr 2023