Papanie 1,5-ročného dieťaťa

9. okt 2023

Baby, som už zúfalá moja malá má rok a pol a vôbec nechce papať žiadne ovocie fakt žiadne..!! Čo sa týka varených jedál, spapa pár lyžičiek čohokoľvek... ( špagety, zeleninová polievka, fazuľa,perkelt, proste hocičo..) občas plače pri Tom, ale dá si.. len trošku ma mrzí to ovocie že nespapa žiadne alebo šunku a ani chlebík natretý napríklad pomazankou nezje 😢 suchý si trošku dá pohrýzka potom nechce... myslíte že je to len obdobie že to prejde ? Nechcem zase nútiť nasilu len neviem či to je ok.. kľudne by bola celý deň len na mlieku, nejaké chrumky a kexiky.

autor
9. okt 2023

.....

aliaray1
9. okt 2023

Ahoj, ja by som prehodnotila keksiky a chrumky ci cokolvek sladke a ako snack zaradila pokrajane jablko, cerstva uhorka, rajcina, mrkva, grahamove tycinky (v zelenom obale z kauflandu), ne/prepeceny krajcek sucheho chleba, vodu... ziadne sladene ci dzusove stavy ani kapsicky.

Ak jej davas kasu, skus do nej rozmixovat 1/2 bananu, zarob s mliekom a kasou.

Skus ju pri jedeni zamestnat oblubenymi hrackami alebo hrami, knizkami.

januska12323
9. okt 2023

Prečo by jedla ovocie keď môže mať chrumky, keksíky a mlieko?

ivangeline
9. okt 2023

Jedzte spolocne. Vsetci v domacnosti.

andy37
9. okt 2023

Stopni chrumky a podobne somariny. Nakrajaj ovocie a nechaj ho na stole nech ho vidí. Nenuť jej ho, ona sama k nemu príde (u nás to tak funguje, tiež mám 1,5r malú)

marianarem
9. okt 2023

Skus lyofilizovane ovocie, mozno take suche chrumkave sa mu zapaci. Inac ale existuje aj intoleracia fruktozy a teoreticky sa moze tomu intuitivne vyhybat aj z tohto dovodu. Ale zase nejake caste to nie je, takze skor by som skusila experimentovat s roznymi formami ovocia. Pripadne aj nejake pyre alebo smoothie.

zorkahorka
9. okt 2023

Ja som prepašovala zaváranu hrušku po kúsku do jedla a odrazu syn zistil, že mu chuti. Skus...

paciko9
10. okt 2023

My sme boli na tom podobne, varene jedlo nebol problem. Ale tiez tomu neublizila😀. Tiez nelubi natrety chlebik, skor sama sunka a k tomu suchy chlebik. Ovocie som jej nenukala, ked ho nechcela. Teraz ma 3 a nema problem aj ovocie spapa aj zeleninu zacala jest v surovom stave. V skolke zje vsetko,co jej daju. Keby som jej to ponukla ja, madam ma hned odpoved: Ja take nepapam🤣🤣🤣 ja som jej dala cas, nenutila som ju. A vysledik sa dostavil😍

martaturi
10. okt 2023

Ja mám asi taký istý prípad 😁 najskôr ju banán pri zavádzaní prikrmov strašne zapekal ale zároveň to bolo jediné ovocie čo zjedla. Teraz už nechce ani to. Ja ju ale nenutim.. pekne spapa polievky aj zeleninu, mäso, ryby, strukoviny, ryzu, cestoviny,... jediné ovocie čo zjedla boli biele ríbezle z našej záhradky 🙂 ja si myslím že to chce čas.. každému chutí niečo iné. A chlebík s nátierkou tiež nechce.. ale toto je také nič oproti mojej staršej ktorá zje práveže len ovocie ale žiadnu zeleninu, mäso, strukoviny 🙈 takže suma sumárum som naozaj rada, že mladšia spapa všetko okrem ovocia 👌

mommyviky
25. okt 2023

@aliaray1 Ahoj skús jej napiecť ovocné muffiny ja ich robím malému a tam mi zje ovocie. Inak zje len banan a jablko🤷🏼‍♀️ Napíš správu pošlem ti recept😊

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz